-
Posts
7282 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Greven
-
P.S. Zapytaj weterynarza, czy nie ma podstaw do RTG w kierunku dysplazji. To częsta przypadłość ONków. Piękny, piękny ;) A jakie fotki....!
-
Zdrowiej jest karmić dwa razy dziennie, ale z konieczności - przez jakiś czas - można raz dziennie, zwłaszcza że to już dorosłe psy. Ja zawsze byłam za tym, aby dawać jedzenie tylko w wyznaczonej porze, a później jak pies nie doje, to zabierać miskę. Ale kilka miesięcy temu przekonałam się (a dokładniej - zostałam przekonana) do karmienia "do woli", czyli jedzenie stoi, a pies zjada często i po trochu - gdy zgłodnieje. Ten system fajnie się sprawdza, żaden pies nie jest zapasiony (gdyby któryś był wyjątkowo łakomy, to nie mogłabym tak postępować), a przy misce zachowują się niezwylkle spokojnie. Tylko u Ciebie Waldku może być... a raczej na pewno będzie problem rywalizacji, bo psy nakarmisz i pojedziesz do domu, a one "broniąc" misek, mogą się nawet pozabijać. Nawet przekarmione psy zwykle pilnują pożywienia przed intruzami, choćby tym intruzem był najlepszy kolega. System fajny, gdy ma się jednego psa (lub kilka, ale w oddzielnych kojcach), dwa bezkonfliktowe przy misce, lub można kontrolować ich poczynania. Na razie więc lepiej nie ryzykuj i nie zostawiaj całej trójki nad pełnymi michami.
-
słoń ma klapciate
-
Dużo zależy od nastawienia, jakie wyrobi się w otoczeniu, od podejścia sąsiadów. Bo może być tak, że potraktują takich jak my, jak niegroźnych wariatów, nawet zabawnych, a czasem wręcz przydanych (za darmo zaszczepią, kupią łańcuch), a może być tak, że pojawi się nienawiść do "dziwaków", próby zaszczucia - agresja słowna, podtruwanie zwierząt itd.
-
PSEUDOHODOWLA księdza - zgłosić do jego przełożonych?? Czekam na rady!
Greven replied to Greven's topic in Pseudohodowle
Kurii Biskupiej jeszcze nie poprawiałam humoru - to będzie mój pierwszy raz :diabloti: -
Mnie się wydaje, że psy wolą nosić obroże, nie szelki, ale to tylko subiektywne odczucie ;) Mam jedne szelki, ale używam sporadycznie. Na codzień tylko obroże.
-
A Wy nie idziecie do tej pani w sobotę? Trzeba szybko decydować, bo ja muszę ustawić sobie dzień. Niedziela też może być, godz. 15 -16 w parku, ale zaraz będę bez netu, więc dogadajcie to między sobą i dajcie znać najpóźniej jutro wieczorem na 502 309 385.
-
PSEUDOHODOWLA księdza - zgłosić do jego przełożonych?? Czekam na rady!
Greven replied to Greven's topic in Pseudohodowle
Gwiazdeczko, czy wg Ciebie walki z wiatrakami nie warto podejmować? Był już taki jeden, co próbował i przynajmniej przeszedł do legendy ;) Ja na każdym kroku widzę radosne mnożenie psów w typie rasy (bo takie można sprzedać, a kundle to tylko potopić) i wiem, że nic nie wskóram, bo taki proceder w świetle prawa nie jest nielegalny, ale w tym wypadku chodzi o KSIĘDZA, a ksiądz komuś podlega (konkretnie biskupowi), więc może ten ktoś mógłby zainterweniować. O to mi chodzi. Myślę, że suka tego księdza już wystarczająco dużo razy zrealizowała się jako matka... -
PSEUDOHODOWLA księdza - zgłosić do jego przełożonych?? Czekam na rady!
Greven replied to Greven's topic in Pseudohodowle
Dzięki! To będzie szczecińsko - kamieńska, lub zielonogórsko - gorzowska, bo wypada gdzieś na granicy tych obu. -
Z jakiego paragrafu można pociągnąć do odpowiedzialności za utopienie szczeniaków i czy trzeba założyć sprawę z powództwa cywilnego?
-
Po prostu jestem uparta ;)
-
PSEUDOHODOWLA księdza - zgłosić do jego przełożonych?? Czekam na rady!
Greven replied to Greven's topic in Pseudohodowle
Może biskup jest wtajemniczony w R = R :razz: Jak mam ustalić pod którego biskupa podlega dana wioska? -
[quote name='Hania:)']To tak jakby ktoś Was nudził o to, żeby zacząć dobrze traktować..... bo ja wiem....... myszy w piwnicy. Zabierać do domu, karmić jakimś Royalem mysim, głaskać. Większość zareagowałaby: Czyś Ty zwariował?! Nie dlatego, że mysz sama w sobie jest obrzydliwa, zła, tylko dlatego, że tak zostaliśmy wychowani: Myszy to szkodniki i trzeba wstawić do piwnicy pułapkę na nie, a nie zapraszać je do łóżka.[/quote] Doskonałe porównanie :modla: Na wsi ludzie "swoje wiedzą", ale można też dużo [I]przemycić[/I]. Ja tak np. robiłam w przypadku kotek, bo nie mogę patrzeć, jak kocice się mnożą, a maluchy [I]znikają[/I] po paru dniach, czy tygodniach. Gospodarz od którego dzierżawiłam stajnię, nie chciał nawet słyszeć o sterylizacji. Więc przy każdej okazji opowiadałam mu, jakie to łowne są wysterylizowane kotki, a gdy zauważyłam, że zaczyna go to interesować - zaproponowałam, że pokryję koszty zabiegu. To się spodobało. Później nie raz słyszałam, jak "mój" gospodarz opowiadał sąsiadom, jak to dobrze mieć [I]wyklajstrowaną[/I] kocicę, bo taka to cały dzień i noc tylko myszy łapie ;) Z sukami podobnie. Trzeba tak urobić właściciela, by zaczął wierzyć w to, co powtarza - a powtarza przecież Wasze słowa ;) Znajdowałam punkt zaczepienia (np. suka mało szczeka), przeprowadzałam ofensywę (wiele "autentycznych" histroii o sukach, które nie szczekały, bo wciąż miały małe i musiały się małymi zajmować, a po odchowaniu cieczka, przy cieczce suka się szlaja - suka be, nie ma z niej pożytku... nie to co taka jedna u znajomego: i tu odpowiednia historyjka), a na koniec zarzucałam haczyk pt. [I]to ja zapłacę za zabieg[/I].... Działało! Na niedbanie o psy też znalazłam sposób. Idę do sąsiadów i opowiadam, że dowiedziałam się, że będą kontrole... ale żeby przypadkiem nikomu nie mówili. Bo to ci animalsi przyjadą i będą kary pieniężne. Ale żeby przypadkiem nikomu nie mówili. Bo ja im tak w zaufaniu... Psy nie szczepione? Schować? Nieee... nie da się, oni - ci animalsi - wiedzą kto ile ma psów. Ale jest sposób. Ja zaszczepię, na swój koszt. No i łańcuch trzeba wydłużyć, bo oni na pewno się przyczepią. Nie ma łańcucha? Ja kupię. Dzięki takim działaniom tylko jeden pies w sąsiedztwie ma nieodpowienie warunki (za krótki łańcuch, buda z obudowy od telewizora) i zostały dwa jajeczne kocury. Poza tym wszystko zaszczepione, odrobaczone, sterylizowane, kastrowane, suki upilnowane. Niestety, to kosztuje - czas, pieniądze, no i w dyplomację trzeba się pobawić ;)
-
PSEUDOHODOWLA księdza - zgłosić do jego przełożonych?? Czekam na rady!
Greven replied to Greven's topic in Pseudohodowle
na [URL]http://pl.wikipedia.org/wiki/Hierarchia_ko%C5%9Bcielna[/URL] znalazłam coś takiego: Zgodnie z Kodeksem [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_kanoniczne"][COLOR=#0000ff]Prawa Kanonicznego[/COLOR][/URL] z [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/1983"][COLOR=#0000ff]1983[/COLOR][/URL] r. precedencja w Kościele katolickim przedstawia się następująco: [LIST] [*][URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Papie%C5%BC"][COLOR=#0000ff]Biskup Rzymu i Patriarcha Całego Zachodu[/COLOR][/URL] [*][URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Kardyna%C5%82"][COLOR=#0000ff]kardynałowie biskupi, prezbiterzy i diakoni[/COLOR][/URL] (tytuł jedynie honorowy - nie dający żadnej władzy jurysdykcyjnej) [*]patriarchowie i arcybiskupi więksi [*]metropolici [*][URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Arcybiskup"][COLOR=#0000ff]arcybiskupi[/COLOR][/URL] [*][URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Biskup"][COLOR=#0000ff]biskupi[/COLOR][/URL][LIST] [*]biskupi diecezjalni (i zrównani z nimi: [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Pra%C5%82at"][COLOR=#0000ff]prałat[/COLOR][/URL] terytorialny, [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Opat"][COLOR=#0000ff]opat[/COLOR][/URL] terytorialny, [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikariusz"][COLOR=#0000ff]wikariusz[/COLOR][/URL] apostolski, prefekt apostolski i [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Administrator_apostolski"][COLOR=#0000ff]administrator apostolski[/COLOR][/URL] (jeśli administratura jest erygowana na stałe) [*]inni biskupi ([URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Koadiutor"][COLOR=#0000ff]koadiutorzy[/COLOR][/URL], pomocniczy)[/LIST] [*][URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikariusz"][COLOR=#0000ff]wikariusze[/COLOR][/URL][LIST] [*]wikariusze generalni i wikariusz sądowy [*]wikariusze biskupi[/LIST] [*]przełożeni wyżsi instytutów życia konsekrowanego i stowarzyszeń życia apostolskiego na prawie papieskim (również laickich) [*][URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Archiprezbiter"][COLOR=#0000ff]archiprezbiterzy[/COLOR][/URL] [*][URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Infu%C5%82at"][COLOR=#0000ff]infułaci[/COLOR][/URL] i mitraci [*][URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Protonotariusz_apostolski"][COLOR=#0000ff]protonotariusze apostolscy[/COLOR][/URL] ([URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Familiares_Jego_%C5%9Awi%C4%85tobliwo%C5%9Bci"][COLOR=#0000ff]Familiares Jego Świątobliwości[/COLOR][/URL]) i protoprezbiterzy [*][URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Pra%C5%82at"][COLOR=#0000ff]prałaci[/COLOR][/URL] [*][URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Dziekan"][COLOR=#0000ff]dziekani[/COLOR][/URL] [*][URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Proboszcz"][COLOR=#0000ff]proboszczowie[/COLOR][/URL] [*][URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikariusz"][COLOR=#0000ff]wikariusze[/COLOR][/URL] parafialni [*][URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Archidiakon"][COLOR=#0000ff]archidiakoni[/COLOR][/URL] [*][URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Protodiakon"][COLOR=#0000ff]protodiakoni[/COLOR][/URL] [*][URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Diakonat"][COLOR=#0000ff]diakoni[/COLOR][/URL] [*]minorzyści (subdiakoni, akolici, kantorzy, lektorzy, cerofaniusze)[/LIST] ... hm, więc jeśli ten ksiądz jest np. proboszczem, to podlega dziekanowi? :-o Jakiemu dziekanowi? Może mi ktoś to po polsku wyjaśnić? Bo zgłupiałam... -
Dziękuję. Zboczyliśmy (z tematu znaczy się) wręcz nagannie, czyniąc mega offa ;)
-
Tak, to właśnie ja!
-
Pudło :p Podpowiem... konkurs, wybory...
-
Szukaj w dziale ze zdjęciami, ten akurat nie jest Ci obcy. Dasz radę! :razz:
-
PSEUDOHODOWLA księdza - zgłosić do jego przełożonych?? Czekam na rady!
Greven replied to Greven's topic in Pseudohodowle
[quote name='asia_pie']Poza tym Kościół to zgrana klika i każdy tam każdego kryje.[/quote] Ale tu chodzi o... inny rodzaj krycia :razz: Dobra, kto się zna na przepisach kościelnych? Żeby nie było tylko gdybania, ale i konkrety. -
Po ojcu kp, po matce fiord. Ważę 62 kg i Mori nie ma ze mną żadnego problemu. Możesz go znaleźć w Galerii [URL]http://www.proequo.pl/forum/viewforum.php?id=7[/URL] lub tutaj: [URL]http://www.proequo.pl/forum/viewforum.php?id=14[/URL] ... a tu jest bezpośredni link do mojego zdjęcia na Morim... akurat na tym zdjęciu nie jadę po zakupy :razz: [URL]http://www.stajenka.fora.pl/miss-ter-stajenka-2007-ludzie-t1425.html[/URL]
-
PSEUDOHODOWLA księdza - zgłosić do jego przełożonych?? Czekam na rady!
Greven replied to Greven's topic in Pseudohodowle
Blow, ale wśród duchowieństwa istnieje hierarchia. Ten ksiądz komuś podlega. Jeśli "przełożony" tego księdza zakaże mu rozmnażania, to będzie musiał przestać. Teraz tylko trzeba dotrzeć do tego, kto mógłby zakazać i przekonać go do zakazania. Dobrze kombinuję? -
E, nie ma tak łatwo. Zgaduj.
-
PSEUDOHODOWLA księdza - zgłosić do jego przełożonych?? Czekam na rady!
Greven replied to Greven's topic in Pseudohodowle
Oj wydaje mi się, że ksiądz ma prawo mieć własność prywatną. -
Waldek, Ty jesteś Bonifacy ze Stajenki! Zdjęcia kotów po prostu powalające. Uwielbiam koty. Od dziś jestem Twoją fanką, mogę? ;)
-
Dowiedziałam się, że ksiądz we wsi W. ma sukę owczarka niemieckiego (podobno z papierem), którą co roku, albo i co pół (jeszcze nie wiem, ale się dowiem) rozmnaża z psem jednego z rolników z tej wsi. Rolnik twierdzi, że jego pies to rasowy owczarek... może i rasowy, ale hodowlanki nie ma na pewno. Poza tym jest ogromny :-o Gabarytów dorodnego kaukaza, waży 70 kg.! Ksiądz sprzedaje szczeniaki po 400 zł. Ludzie kupują chętnie ze względu na "reproduktora" - pies ten jest znany w okolicy z potężnych rozmiarów (widziałam go na żywo i naprawdę - kaukaz, nie ONek), posłuszeństwa wobec właściciela i agresji. Ma już na koncie kilka pogryzień :roll: Podobno jest akurat nowy miot. Poradźcie mi, co zrobić. Pseudohdowcy są generalnie nie do ruszenia, ale w tym wypadku to ksiądz, a ksiądz chyba komuś podlega... w sensie, że wyżej postawionemu duchownemu... Nie bardzo orientuję się w tych kwestiach, więc proszę, poradźcie mi, do kogo mam się udać w tej sprawie - do jakiegoś, hmm... biskupa?