-
Posts
11427 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Viris
-
Buldożki na niebieskich koralikach są na razie zarezerwowane, bo były robione z myślą o znajomej. Reszta dziś będzie na bazarku na suczki z pseudohodowli wyciągnięte.
-
"Organizacja" na rzecz buldożków francuzkich- co o tym myślicie?
Viris replied to demi's topic in Fundacje i stowarzyszenia
Ja sądzę że najpierw ( zanim powstanie piękna strona ) musimy zdobyć bazę osób wśród znajomych, miłośników rasy itp. Bo co nam z tego że na pięknej stronie internetowej będzie ogłoszenie że potrzeba wolontariuszy, DT i DS jak nie będzie miał kto tych "nowych" i "nie znajomych" sprawdzić? Dasz komuś bulwę do niesprawdzonego DT? Ja na razie znikam, bazarki kręcę dla tych suczek. A co do szczeniaków - szlag mnie trafi - z bezsilności, nic nie przychodzi mi do głowy. -
Wszystkie Buldożki z Pseudohodowli mają Domy !!!
Viris replied to lavinia's topic in Już w nowym domu
Ja wiem Lavinia - ale ja głupia jestem i jednak nadzieję zawsze jakąś mam:oops: -
"Organizacja" na rzecz buldożków francuzkich- co o tym myślicie?
Viris replied to demi's topic in Fundacje i stowarzyszenia
Demi czyli rozumiem że w Twoim zamyśle jest tak że kasa ( konto podawane w ogłoszeniach ) to będzie konto TOZ Wrocław? I w tytule trzeba będzie pisać BFwP na przykład? To może by takie złe nie było. Ale i tak najważniejsze jest żeby na początku stworzyć siatkę osób które są w stanie realnie pomóc BF. Czyli DT i transport. Oczywiście listę potencjalnych chętnych DS. Bez tego nie ma sensu ruszyć. Co z tego że będzie super stronka i konto, jak nie będziemy mogli nic zrobić. Ja np bardzo bym chciała pomóc, ale sytuacja w jakiej teraz się znajduję niestety nie pozwala mi na to by dać dom drugiemu psu. Nie mogę nawet przyjąć psa na DT, może po wakacjach się to zmieni, ale to zobaczymy. Mogę pomagać w transporcie, jeśli tylko jestem w domu to mogę. Mam prawo jazdy, samochód. Ostatnio trochę mało czasu niestety, ale jeden dzień raz na jakiś czas mogę poświęcić na akcje transportowe. -
Wszystkie Buldożki z Pseudohodowli mają Domy !!!
Viris replied to lavinia's topic in Już w nowym domu
Widziałam to ogłoszenie, ręce opadają. Lawinia powiedz czy udało się je odebrać za darmo czy wykupiłyście? Dziś zrobię bazarki na laseczki. Inaczej niestety nie pomogę :placz::placz::placz: No chyba że trzeba będzie je gdzieś przetransportować to dajcie znać. -
"Organizacja" na rzecz buldożków francuzkich- co o tym myślicie?
Viris replied to demi's topic in Fundacje i stowarzyszenia
Ja obawiam się że będzie coraz więcej potrzebujących BF. A co do "likwidacji hodowli", żal du** ściska, ale czasem zaświeca się alarmowa lampka. Sprzeda zużyte kupi nowe. To jest w tym wszystkim najgorsze :placz: Demi - skoro jeszcze nie straciłaś do końca zapału możesz tu dokładnie opisać współpracę z TOZem? Żeby wszystko było jasne. Co dostają BF co dostaje TOZ. -
"Organizacja" na rzecz buldożków francuzkich- co o tym myślicie?
Viris replied to demi's topic in Fundacje i stowarzyszenia
Nie wiem czemu Ty się nie możesz dostać na stronę, mi działa bez problemu. I bez wirusów ;) -
Groźne kluski dżungarskie - chomiki żyją za krótko :(
Viris replied to APSA's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
I znowu cisza...:mad: -
"Organizacja" na rzecz buldożków francuzkich- co o tym myślicie?
Viris replied to demi's topic in Fundacje i stowarzyszenia
Demi - bierzesz pod uwagę to że były kiedyś plany takiej fundacji? I Maupa wtedy już działała na rzecz bezdomnych psów i potrzebujących BF. Z tego co pamiętam były dyskusje plany itp, ale nie było takiej potrzeby. Za dużo właśnie tych papierów a za mało tej właściwej pomocy. Do tej pory jako - tako się udawało. Chyba żadna potrzebująca bulwa nie skończyła tragicznie - no poza tą ze Szczecina - uśpioną w schronisku, mimo że był DT i transport - na to wpływu nie miałaby nawet BFwP. Sama mówisz że nie podołasz takiemu wyzwaniu o jakim pisałaś przy zakładaniu tematu. Wg mnie TOZ ma i tak kupę roboty żeby mu jeszcze bulwy dokładać pod opiekę. A co do strony to pisałam że już istnieje - http://www.buldogiadopcje.republika.pl Na stronie Anutki jest dział o adopcjach, na serwisie buldoga francuskiego też jest taki dział. -
[quote name='Paulinaaa']Viris śliczne ! :loveu: :loveu: Czy one są na sprzedarz ? A tak przy okazji : [URL]http://selkar.pl/saga_o_dziewieciu_buldogach_capricorn_daniel_p_24547.html[/URL] Czy ktoś czytał tą ksiązkę? Bo zastanawiam się czy jest warta kupienia....[/quote]Ja nie miałam tej książki, ale chyba moja znajoma miała, zapytam.
-
Niektóre były robione na zamówienie, rottki zrobiłam dla Fundacji Rottka. Ogólnie na dniach się wyjaśni chyba czy któreś kolczyki są "bezdomne".
-
[IMG]http://img183.imageshack.us/img183/2463/bulwiakipu6.jpg[/IMG] [IMG]http://img120.imageshack.us/img120/7898/faresiakiga7.jpg[/IMG] [IMG]http://img262.imageshack.us/img262/4310/kwadraciakimw8.jpg[/IMG] [IMG]http://img384.imageshack.us/img384/5296/kociakizm4.jpg[/IMG] [URL]http://img529.imageshack.us/img529/8394/pudlakixs9.jpg[/URL] [URL]http://img258.imageshack.us/img258/5231/rociakitd8.jpg[/URL] [URL]http://img364.imageshack.us/img364/9682/beaglakicm8.jpg[/URL]
-
[IMG]http://img128.imageshack.us/img128/9522/zbiorowotc3.jpg[/IMG]
-
"Organizacja" na rzecz buldożków francuzkich- co o tym myślicie?
Viris replied to demi's topic in Fundacje i stowarzyszenia
[quote name='demi']dziś mam już oficjalne "pozwolenie" ze strony TOZ, żeby buldoziaki przechodziły właśnie przez te org i bedzie to pilnowane:) Teraz tylko czekamy na logo i stronę;) a później można myśleć, łączyć sie i ratować:loveu:[/quote] A jak to wygląda z wpłatami kasy? Bo np jak są oddzielne oddziały TOZ to nawet kasa za składki członkowskie nie zawsze trafia do tego konkretnego oddziału gdzie pojawia się nowa osoba. Żeby nie było tak że TOZ sobie bierze kasę na BF, a BF nic z tego nie mają poza "opieką".:lol: Ogólnie "nieformalnie" to działania na rzecz adopcji i pomocy BF trwają od 2005 - przynajmniej te o których jest mowa ogólnie w necie. Anutka na swojej stronie opisuje kolejne historie - dział BF w potrzebie - [URL]http://buldozka.prv.pl/[/URL] Nie wiem jak to wyglądało wcześniej, ale ja też zaczęłam działać przy adopcjach. Pierwszą akcją w której brałam czynny udział była adopcja buldożki ze schroniska w Gdańsku. Anutka miała grono teoretycznych DS dla bulw w potrzebie, wybrała jeden domek, omówiła szczegóły, zdecydowała że tam jedzie sunia, że tam będzie jej dobrze. Ja zebrałam kasę na paliwo z wpłat miłośników rasy - pojechałam z Joss do Gdańska, a potem z jej mężem pojechałyśmy do Wrześni. Kolejne akcje wyglądały mniej więcej podobnie. Na forum hodowli Mały Gladiator zostało na takie akcje założone konto w banku. Wpłacał każdy kto chciał i ile mógł. I kasa była na następne akcje pomocy. Oczywiście potem jakieś kłótnie między osobami, na tym forum zostało kilka osób, powstało kolejne forum - na którym również niedawno powstało konto dla BF. Ale jak to w życiu bywa - znowu coś się pokićkało i nie wiadomo czy to konto dalej jest czy nie. Ostatnie akcje z pomocą BF prowadziły najczęściej Lavinia i Maupa4. Były to i bulwy ze schronisk, pseudohodowli i oddawane z domów prywatnych. Taka inicjatywa jest fajna - można spróbować. Tylko szczerze to ja mam wątpliwości co do tego TOZu - nie chodzi o jakieś uprzedzenia, tylko po prostu trzeba jasno ustalić jak to ma wyglądać - szczególnie kwestie finansowe. Stronka pomocy bf i adopcji jest - założyła ją Chefrenek - można przecież wykorzystać chyba już istniejącą. Zmieni się ewentualnie logo czy coś. Oczywiście jeśli Chefrenek będzie chciała. Dodatkowo - a wg mnie najważniejszą rzeczą jest stworzenie sieci domów tymczasowych - nie zawsze będziemy mieć dom stały od razu. Oczywiście sieć domów stałych też. Zapisujemy dane itp. Trzeba zebrać ludzi z różnych zakątków Polski żeby sprawdzić warunki w tych domach! Czyli wizyty przedadopcyjne i poadopcyjne. Potrzeba osób które będą mogły transportować zwierzaki. I też najlepiej żeby to było kilka osób w różnych częściach Polski.Bo jak wyskoczy jakiś BF w Rzeszowie do odbioru, DT we Wrocławiu to szkoda by było żeby odbierała go Osoba z Gdańska. To jest możliwe - ale trochę marnuje się kasę, bo gdyby była osoba z okolic Wrocławia i sama pojechała to oszczędza się na kolejną akcję. I dopiero jak będzie ustalone przynajmniej kilka osób które mogą pomagać poprzez DT, DT i transport, wg mnie jest sens działać. Na stronie internetowej - na stronie głównej podać informacje o numerze konta bankowego do wpłat, założyć BFWP konto na allegro - można wystawić aukcje ogłoszeniową, aukcje cegiełkową; podrukować plakaty ( informacje plus o tym że szukamy DT i DS ). Nie wiem jak ta księgowość ma wyglądać, ale jeśli to tylko wgląd w konto i zapisywanie ile przyszło, ile jest i ile wyszło to nie jest to trudne - tu też trzeba ustalić. AFN działa tak że wpłaca się tam kasę, AFN odtrąca część dla siebie, reszta ląduje w skarpecie - cel na który było wpłacone, a potem trzeba się starać żeby te pieniądze wypłacić. Ponoć są z tym problemy - ja wolałam się nie przekonywać na własnej skórze. Aha - ja jeszcze jak byłam w schroniskach to zostawiałam na siebie namiary jakby jakiś BF się tam trafił. To też warto zrobić jeśli już mniej więcej będzie wszystko gotowe. Podać 3 telefony kontaktowe że w przypadku pojawienia się BF prosimy o kontakt itp. To chyba tyle wstępnych przemyśleń. -
Bardzo mi miło ( jak zawsze :loveu: ) ze zdjęcia się podobają. Chyba trochę przesadzam z ilością, ale to urok fotografii cyfrowej.
-
A tak wyglądał ten pałac w czasach swej świetności : [IMG]http://wlostow1.republika.pl/images/image0031.jpg[/IMG] Jesli chcecie poczytać to zapraszam : [URL]http://wlostow1.republika.pl/palac_karskich.html[/URL]
-
Te zdjęcia robiłam na korpusie Nikon D50 i na obiektywnie thamrona 28-200 mm. A poprzednie - malwy, mrówki skalniak - tym samym korpusem ale z obiektywem kit 18- 55 mm. To strasznie stary sprzęt, ale nie stać mnie na wymianę. ostatnio "zaszalałam" i dałam go do czyszczenia. Znajomy powiedział że tak usyfionej matrycy nie widział. No ale wychodzą w tym wykopaliska i inne ekstremalne warunki.. Może dobry, drogi sprzęt nie zrobi od razu z Ciebie super fotografa, ale na pewno zmobilizuje do działań. Ja jak przesiadałam się ze sprzętu analogowego na cyfrową lustrzankę to strasznie cierpiałam. A dogadanie się z nowym sprzętem trwało w sumie ze 2 lata. W ciągu tych 2 lat kilka razy trafiło się w miarę dobre zdjęcie - ale bardziej przez przypadek niż świadomie. Przez ten czas myślałam też o powrocie do poprzedniej technologii ( analogowej ) ale w końcu się wzięłam do roboty i coraz częściej jestem zadowolona z efektów współpracy ja i lustrzanka cyfrowa :lol:
-
[IMG]http://i286.photobucket.com/albums/ll112/Viriska/weekend%20czerwcowy/147.jpg[/IMG] [IMG]http://i286.photobucket.com/albums/ll112/Viriska/weekend%20czerwcowy/148.jpg[/IMG] I nad zaporą wodną : WIÓRY [IMG]http://i286.photobucket.com/albums/ll112/Viriska/weekend%20czerwcowy/149.jpg[/IMG] [IMG]http://i286.photobucket.com/albums/ll112/Viriska/weekend%20czerwcowy/150.jpg[/IMG] [IMG]http://i286.photobucket.com/albums/ll112/Viriska/weekend%20czerwcowy/152.jpg[/IMG] Miłego zwiedzania ;)
-
[IMG]http://i286.photobucket.com/albums/ll112/Viriska/weekend%20czerwcowy/138.jpg[/IMG] [IMG]http://i286.photobucket.com/albums/ll112/Viriska/weekend%20czerwcowy/142.jpg[/IMG] A to już na zamku w Iłży: [IMG]http://i286.photobucket.com/albums/ll112/Viriska/weekend%20czerwcowy/143.jpg[/IMG] [IMG]http://i286.photobucket.com/albums/ll112/Viriska/weekend%20czerwcowy/145.jpg[/IMG] [IMG]http://i286.photobucket.com/albums/ll112/Viriska/weekend%20czerwcowy/146.jpg[/IMG]
-
[IMG]http://i286.photobucket.com/albums/ll112/Viriska/weekend%20czerwcowy/133.jpg[/IMG] [IMG]http://i286.photobucket.com/albums/ll112/Viriska/weekend%20czerwcowy/134.jpg[/IMG] [IMG]http://i286.photobucket.com/albums/ll112/Viriska/weekend%20czerwcowy/135.jpg[/IMG] [IMG]http://i286.photobucket.com/albums/ll112/Viriska/weekend%20czerwcowy/136.jpg[/IMG] [IMG]http://i286.photobucket.com/albums/ll112/Viriska/weekend%20czerwcowy/137.jpg[/IMG]
-
Klarcia odbyła też pierwszą podróż koleją. A dokładnie kolejką wąskotorową na trasie Marcule -> Iłża i z powrotem. [IMG]http://i286.photobucket.com/albums/ll112/Viriska/weekend%20czerwcowy/127.jpg[/IMG] [IMG]http://i286.photobucket.com/albums/ll112/Viriska/weekend%20czerwcowy/128.jpg[/IMG] [IMG]http://i286.photobucket.com/albums/ll112/Viriska/weekend%20czerwcowy/129.jpg[/IMG] [IMG]http://i286.photobucket.com/albums/ll112/Viriska/weekend%20czerwcowy/130.jpg[/IMG] [IMG]http://i286.photobucket.com/albums/ll112/Viriska/weekend%20czerwcowy/132.jpg[/IMG]
-
[IMG]http://i286.photobucket.com/albums/ll112/Viriska/weekend%20czerwcowy/120.jpg[/IMG] [IMG]http://i286.photobucket.com/albums/ll112/Viriska/weekend%20czerwcowy/121.jpg[/IMG] [IMG]http://i286.photobucket.com/albums/ll112/Viriska/weekend%20czerwcowy/122.jpg[/IMG] Tu Klara zakradła się, poczuła kiełbaskowy aromat na kijkach:lol: [IMG]http://i286.photobucket.com/albums/ll112/Viriska/weekend%20czerwcowy/123.jpg[/IMG] [IMG]http://i286.photobucket.com/albums/ll112/Viriska/weekend%20czerwcowy/124.jpg[/IMG]
-
[IMG]http://i286.photobucket.com/albums/ll112/Viriska/weekend%20czerwcowy/104.jpg[/IMG] [IMG]http://i286.photobucket.com/albums/ll112/Viriska/weekend%20czerwcowy/105.jpg[/IMG] [IMG]http://i286.photobucket.com/albums/ll112/Viriska/weekend%20czerwcowy/106.jpg[/IMG] [IMG]http://i286.photobucket.com/albums/ll112/Viriska/weekend%20czerwcowy/107.jpg[/IMG] [IMG]http://i286.photobucket.com/albums/ll112/Viriska/weekend%20czerwcowy/108.jpg[/IMG]
-
[IMG]http://i286.photobucket.com/albums/ll112/Viriska/weekend%20czerwcowy/114.jpg[/IMG] [IMG]http://i286.photobucket.com/albums/ll112/Viriska/weekend%20czerwcowy/115.jpg[/IMG] [IMG]http://i286.photobucket.com/albums/ll112/Viriska/weekend%20czerwcowy/116.jpg[/IMG] [IMG]http://i286.photobucket.com/albums/ll112/Viriska/weekend%20czerwcowy/117.jpg[/IMG] [IMG]http://i286.photobucket.com/albums/ll112/Viriska/weekend%20czerwcowy/119.jpg[/IMG]
-
[IMG]http://i286.photobucket.com/albums/ll112/Viriska/weekend%20czerwcowy/099.jpg[/IMG] [IMG]http://i286.photobucket.com/albums/ll112/Viriska/weekend%20czerwcowy/100.jpg[/IMG] [IMG]http://i286.photobucket.com/albums/ll112/Viriska/weekend%20czerwcowy/101.jpg[/IMG] [IMG]http://i286.photobucket.com/albums/ll112/Viriska/weekend%20czerwcowy/102.jpg[/IMG] [IMG]http://i286.photobucket.com/albums/ll112/Viriska/weekend%20czerwcowy/103.jpg[/IMG]