Jump to content
Dogomania

Polna

Members
  • Posts

    1782
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Polna

  1. [quote name='Reyes']Ostatnio ktoś mnie opiepszył bo powiedziałam na boisku Biały w jakeijś tam fryzuże koło czarnego coś tam zrobił . A oni ma mnie w krzyk że czarny to żekomo obraźliwe, bo to Afro... [B]tylko zapomnieli kto z kim gra :D Może tu daje nam głos rasismn skoro tak sie boimy że nasz pies straci wartość w oczach innych gdyby wydało się że to kundel ?[/B][/QUOTE] tez nad tym myslałam :razz: Kiessa, ale Twój pies nie jest rasowy to moze stąd ta kufa :|
  2. To uwazaj tak dalej, ale ją wysterylizuj lub nie rozmnazaj...
  3. a dlaczego nie ma rodowodu ? Moze jej rodzice nie spelniali wymogów i nie dostali papierów hodowlanych. Luna ma całe czarne uszy ? Dina znam osobiście i jest świetny.
  4. kazdy pies biały w czarne cętki bedzie dalmatem dla przeciętnego człowieka niestety ...
  5. [quote name='Kiessa']Nie wstydze sie swojej Luny niby czemu? Nie chce nazywac swojego psa kundlekiem bo to nieprawda,kundelek nie ma okreslonego typu, moj pies jest rasowy bo jest taki jak we wzorcu (no oprócz tej wagi:eviltong:)[/QUOTE] darujmy sobie tą rozmowe bo nie to ma sensu... Chcesz nazywac swojego psa rasowym to nazywaj, jezeli podniesie to Twoje ego...
  6. [quote]Tak ale gdy sie kupi psa bez rodowodu te koszty bedą znacznie mniejsze.[/quote] Po co przepłacać za kundelka ? Jezeli nie ma sie kasy na rasowego psa (r=r) t się bierze w typie rasy ze schroniska (akurat "dalmatkow" jest na pęczki :() lub kundelka. Ja zbierałam około roku czasu pieniądze i mam rasowego psa...Odkładałam miesięcznie koszt wyzywienie psa i jest :)
  7. [quote name='Kiessa']Dokladnie się z wami zgadzam zwłaszcza z Paulinka18. Powinnismy cos zrobic,ale znając dizsiejszą wladze:shake: to chyba nic nie da sie zrobic. Rodowod jest potwierdzeniem tego czy pies jest rasowy. Ale ja taką pewnosc mam i to mi wystarcza. Wlasciciel matki i ojca Luny to nie jest taki ktos kto rozmnaza swoją suczke bo jest taka cudowna,nie, on na prawde kochal tą rasę.Moze nie wiedzial na czym polega hodowla psow rodowodowych,moze nie chcial brac udzilu w wystawach,Tego nie wiem,ale wiem ze mialam duzo szczescia ze trafilam na takiego kogos. Hmm Reyes mam pytanie: wg Ciebie psy bez rodowodu to kundelki,a kundelki to kim są? Dlaczego nazywacie je kundlami,to tak jakby byly gorsze. To tak jakby powiedziec ze pies ma jakąs ,,zaraze''. Nie porównujmy psow bez rodowodu do kundlelkow,bo to nie ma sensu.Kazdy pies jest wyjątkowy,a kundelek niepowtarzalny;) Jesli osoba mająca daną rase bez rodowodu kocha je i chce jak najlepiej ,a WIE (tylko jesli ma taką pewnosc) ze są czystej rasy. Sama uwazam ze powinno sie kastrowac wszystkie psy ktore nie bedą uzyte w hodowli : kundelki mieszance,i psy bez rodowodu,tak jestem za tym,ale nie chce abyscie wyszydzali psy bez rodowodu i nazywali je kundlami. Niestety,tak jak juz wczesniej napisalam,ze wzgledu na naszą wladze(...:shake:) nie da sie zrobic tak,aby kazdy bez domny pies mial wlasciciela. Tak by moglobyc za parenaście czy paredziesiąt lat,ale tylko wtedy gdy wysterylizowano by wszystkie psy ktore nie nadają sie do hodowli. No to chyba tyle ;)[/QUOTE] Pare miesiecy temu pisałas, ze Twoja Luna jest mniejsza niz wzorcowe dalmatki. Czyli nie spełnia wzorca... Dla Ciebie kundle to jakiś gorszy "gatunek" ? pies to pies i nic tego nie zmieni. Pies rasowy to pies rodowodowy...
  8. Za 1 kilogram pedigree zapłace 7,50. Mój pies powinien jeść około 250gram tej karmy, a np. proformancer około 12-13zł za 1kg i zjada 100-125 gram. Wychodzi podobnie, a pies je dobrą karmę :)
  9. wstawaliśmy około 5.30-6 (kto wstawał ten wstawał :mad: )
  10. Moze bieganie przy rowerze, wyładuje energię :)
  11. [quote name='Niufomanka:)']Przesadzacie... wyzywać moją sunię od kundli;( Nowofundklanda łatwo rozpoznać bo ma [B]harakterystyczną[/B] budowę, oryginalny kształt głowy i chód. Mówiło mi to kilku weterynarzy, ludzie którzy mają niufki i treser. Wiec proszę bez głupich uwag tego typu bo to już przesada:/ I wcal;e się nie boje bo nie mam czego! Poprostu nie chciała bym miec psa który będzie llubił wszystkich do okoła i cieszył się na widok każdego na ulicy dalej jakieś głupie uwagi macie do mnie?:([/QUOTE]kundel to przezwisko ? :mad: Teraz to obraziłas posiadaczy kundelków :shake: nie ma rodowodu = kundelek itp. inaczej pies w typie rasy, rasopodobny koniec
  12. mnie nie będzie chyba... za daleko jak na jeden dzień ;)
  13. poczta nie chciała wysłać. Jesczze spróbuje konduktorską (ale nie wiem co z tego wyjdzie)
  14. Zaraz sprawdze :) Klatka mi nie doszła ;( Nie wiem co teraz zrobic ech...
  15. [quote name='zaba14'][B]Moim zdanem moda nastanie na psy myśliwskie, jeszcze takowej nie było[/B].. beagle juz zaczynaja wkraczac, widze coraz czesciej posokowce.. potem beda ogary itd. :roll:[/QUOTE] a ile wyzłów w schorniskach :shake: najczęsciej szorstkowłose
  16. [quote name='Wind'][B]Kochani,[/B] Milego ogladania kobiecej strony agility w Forcie i do zobaczenia na obozie w Radkowie :-) W.[/QUOTE] To juz wiem kogo zobaczę. :cool3: Jestem pod wielkim wrażeniem i zazdrosze fotografa. :razz: :crazyeye:
  17. [quote name='Ewa_17']co innego goldeny czy labki, ktore latwo daja sie ulozyc ;)[/QUOTE] z tym nie byłabym taka pewna ;)
  18. [quote name='miumiu'] Co teraz?beagle? [/QUOTE] Juz sa modne, a raczej pseudobeagle... :placz: [url]http://www.allegro.pl/search.php?string=beagle&category=1528[/url] [quote name='JinnyAl'][b]bo to rasa wymagająca mega dużo ruchu i rzadko kto jest w stanie to zapewnić.[/b][/QUOTE] to samo mozna powiedziec o beagle'ach ;) wydaje mi się, ze wyżły węgierskie, caviki, rr'y, bedą modne Widac juz efekty ślicznej mordki i szczenięcego uroku, potem lądują roczne psa na allegro :roll: :angryy:
  19. Spróbuje namowic rodziców :) Mam nadzieje, ze się uda.
  20. Mam nadzieje, ze jeszcze spotkam to cudenko. Tez mnie to zdziwiło.
  21. Ja dzis spotkałam pieknego tollera, ale nic o nim nie wiem bo był z "wyprowadzaczką psów" (nawet nie wiedziała jak ta rasa sie nazywa :| ) Powiedziala, ze jest rasowy i tyle...
  22. Kaltke na razie mam od kogo pozyczyć uf. POtem zastanowie się nad swoją :)
  23. [quote name='Diana14']Tu nie chodzi o wszystkie tego typu klatki tylko akurat tą konkretną którą sprzedaje hod.Sentinel. Ja nie mam klateczki więc Ci nie porzyczę...:roll:[/QUOTE] Rozumiem :) Niestety nie wiem skąd mozna jeszcze zamówic materiałowe klatki w PL
  24. Chciałabym pozyczyc klatkę dla psa od piatku do przyszłej niedzieli. .PILNE :( Kto będzie tak miły i mi pozyczy PROSZE ;(.
  25. czyli jednak metalową ? juz sama nie wiem ;( Diana masz moze klatkę pozyczyc od 3-8.07 ?
×
×
  • Create New...