-
Posts
10956 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Bonsai
-
Dziękuję!!!! Nie wiem czy masz fb, ale tu są wszystkie informacje: [url]https://www.facebook.com/events/806874792661822/?fref=ts[/url] Kontakt do Doroty: 507 735 732 Iksik jest psem o delikatnym charakterze i takiego opiekuna potrzebuje. Cały cieszy się na widok człowieka, jednak doświadczenie z ludźmi podpowiada mu, że lepiej pozostawić bezpieczną odległość. I dlatego Iksik chodzi krok w krok za opiekunem, bawi się, bierze smakołyki, daje sobie zapiąć smycz, ale boi się dotyku, głaskania. To wszystko da się zmienić - Iksik potrzebuje jednak spokoju, stałych zasad, i przede wszystkim zrozumienia. Jest uroczym małym pieskiem, z zabawnie krzywymi przednimi łapkami - stąd jego imię. Jednak co pierwsze widać w jego wyglądzie to... przepiękne, bursztynowe oczy. Pełne nadziei, ale i obaw. Przebywa w hoteliku w okolicach Warszawy. Jeśli będziesz miała problemy ze ściągnięciem zdjęć z fb, to daj znać, podeślę Ci na maila (tylko musisz mi go podesłać :) ).
-
Słuchajcie, musimy jakoś pomóc Iksikowi. Chłopak się zasiedział i fundacja potrzebuje naszej pomocy. Macie jakieś pomysły? Może z ogólnej skarpety psiaków z G. dorzucimy się trochę do potrzeb Iksika? Poza tym może i jemu [B]Bejotko[/B] mogłabyś porobić ogłoszenia? Napiszę jakiś tekst do ogłoszeń. Tak napisała Dorota z fundacji Sos dla jamników: [quote]To smutne jak się patrzy. Nie mamy na opłacenie hoteliku Iksikowi. Przez kilka miesięcy wpłyneło ... 100 zł. Nawet go nikt nie udostępnia. Niestety nie mamy kamer celebrytów robiących sobie słitfocie z naszym Iksikiem. Focie są jakie są. Czy ktoś ma jakiś pomysł? W miejscu gdzie był już by był uśpiony. Wszystkie psiaki z tego czasu co był zostały uśpione. ❥❥❥ SKARPETA IKSIKA ❥❥❥ ______ WPŁYWY: LINDA A. +10.00 EWA S. +40.00 MAGDALENA U. +50.00 ______________________ razem +100 _____ WYDATKI Doba w hotelu to 12 zł, Iksik jest od marca w hoteliku, rachunek prosty, do tego szczepienia i kastracja (wtawie w domu dokładne kwoty wydatkó nie mam tu przy sobie faktur) Hotel marzec Hotel kwiecień Hotel maj Hotel czerwiec kastracja szczepienia[/quote]
-
Kama dzisiaj była u weterynarza na wizycie przed sterylką. Na wizycie byli też Państwo zainteresowani adopcją Kamy. Dr Czajka stwierdził, że guzy nie są złośliwe, jedynie trzeba będzie obserwować drugą listwę mleczną, która obecnie jest czysta od guzów, czy tam się nic nie pojawia. Teraz czeka nas zabieg sterylizacji z usunięciem listwy mlecznej i guzem z uda. Sylwia umówiła się na 6.08 u dr Czajki. Stwierdziliśmy, że lepiej zabieg przeprowadzić, gdy Kama będzie jeszcze u Sylwii, a po zdjęciu szwów sunia od razu mogłaby jechać do DS. Koszt zabiegu po zniżce to około 600 zł (zniżka będzie możliwa, jeżeli zostanie wystawiona faktura na fundację lub stowarzyszenie, ale ja tu już coś załatwię). Dziś wieczorem jeszcze przedzwonię do Państwa zainteresowanych adopcją Kamy, choć Sylwia mówiła mi, że są bardzo zaangażowani i w zasadzie zdecydowani, a opinia lekarza ich jeszcze bardziej przekonała.
-
[quote name='Sara2011']Bardzo Ci gorąco Gabrysiu dziękujemy za bazarek dla Miki:Rose::Rose::Rose:. Potwierdzę na wątku bazarkowym jak pieniążki będą na koncie. [SIZE=4][B][COLOR=#0000ff]A przy okazji Gabrysiu :[/COLOR][/B][/SIZE] :new-bday::tort::BIG:[/QUOTE] Ojej, przegapiłam urodziny! Wszystkiego najlepszego Gabrysiu!!!
-
Podobno Wojtek miał bardzo ciekawy telefon w sprawie Shaggy'ego, Pani mieszka w bloku, a psa mogłaby zabierać ze sobą do pracy. Niestety Pani myślała, że psiak jest w schronisku we Wrocławiu, i po informacji, że jednak nie, jej entuzjazm trochę opadł, ale chyba jeszcze nic straconego. Wojtek będzie z nią w kontakcie. Zaproponowałam, żeby zrobić wizytę przedadopcyjną, a jeśli wypadnie pomyślnie, może Karol przy okazji zabrałby Shaggy'ego do Wrocławia, skoro i tak tam jedzie. Podobno szansę na dom ma też Anakin, ale tu nic więcej nie wiem.
-
Dzwoniłam do rodzinki chętnych na adopcję Kamy. Umówiliśmy się, że na następną wizytę u weta (jeśli Sylwia potwierdzi, że ten termin jej odpowiada, to w czwartek - wizyta u dr Czajki przed sterylką z wycięciem listwy mlecznej i guza z uda) pojadą razem z Sylwią, żeby zadać wszelkie pytania na temat zdrowia Kamy, jakie przyjdą im do głowy. Takie rozwiązanie zaproponowałam ja, gdyż nie chcę ich wprowadzić w błąd, a nie jestem w stanie wszystkiego dokładnie przekazać. Chcieliby dowiedzieć się przede wszystkim na ile guzy, jakie ma Kama, są poważne i jakie jest ryzyko, że to nowotwór złośliwy (moim zdaniem niewielki, ale nie jestem weterynarzem, więc nie chcę się na ten temat wypowiadać). Chodzi o to, że nie chcieliby, żeby suczka odeszła od nich po 2-3 latach, głównie ze względu na córkę (ok. 8 letnią), żeby za szybko nie przeżywała rozstania z psem. Ogólnie mają bardzo rozsądne podejście do tematu, wiedzą, że nikt nie da im gwarancji nawet przy zdrowym psie, że nie zachoruje na nowotwór, tylko po prostu chcą wiedzieć na ile poważne są te guzy, które obecnie ma Kama. Będę Was na bieżąco informować jak się mają sprawy.
-
Kama ma zdrowe serducho! To BARDZO dobra wiadomość, chociaż trochę się z Sylwią zdenerwowałyśmy na lecznicę Radość, która najwyraźniej wprowadziła nas w błąd i naraziła na dodatkowe koszty, ponieważ z RTG, które wykonała lecznica Radość, wg dr Garncarz (bardzo dobra kardiolog) nie wynika, by cokolwiek z serduchem było nie tak, osłuchowo też bardzo dobrze. Echo serca w związku z tym nie robiliśmy, by nie zwiększać kosztów, pani dr uznała z resztą, że jest ono zbędne. Nie widzi przeciwwskazań do zabiegu sterylizacji naszego Kamyka. A na koniec cudowna pani dr policzyła nam dla suni zniżkę – zamiast 130 zł zapłaciliśmy 96 zł (Isiaczekkk wstawi później paragon oraz wypis). Dziś wieczorem zadzwonię do ludzi chętnych na adopcję Kamy z dobrymi informacjami! :)
-
Dzisiaj Państwo zainteresowani Kamą napisali sms'a z pytaniem czy już coś wiadomo o zdrowiu suni. :) Jutro wizyta u kardiologa - trzymajcie mocno kciuki!!!
-
Dzięki Sylwia za opis badań i zdjęcia Kamy :)
-
Miałam dwa telefony o Lolka, więc Bejotko chyba Twoje ogłoszenia działają. Domki co prawda średnio brzmiały, i choć ich nie skreśliłam, to nie wiem czy zadzwonią ponownie, bo oba domy to domy na wsi - pies miałby być na dworze. Powiedziałam, że jak najbardziej mógłby mieszkać na podwórzu (choć on nadawałby się do domu, bo ładnie utrzymuje czystość, a poza tym jest krótkowłosy, no ale nie wykluczam domu z ogrodem, jeżeli ktoś mnie przekona), ale nie na łańcuchu ani w kojcu, przy czym podkreślałam to wielokrotnie, że to dla nas bardzo ważne i mam wrażenie, że nie do końca się ze mną oba domy zgadzały i unikały tego tematu.
-
Ogłoszenia zrobione przez Javenę [quote name='Javena'][B]Diego [/B][URL]http://www.przygarnijzwierzaka.pl/ogloszenia/Piekny,-mlody-Diego,-w-typie-Owczarka-Srodkowoazjatyckiego-id93144.html[/URL] [URL]http://www.szarik.pl/adopcje_pies.php?id=13139[/URL] [URL]http://www.gumtree.pl/cp-psy-i-szczenieta/lodz/piekny-mlody-diego-w-typie-owczarka-srodkowoazjatyckiego-607632274[/URL] [URL="http://www.milosnicyzwierzat.pl/ogloszenia/2366-Pi%C4%99kny%2C+m%C5%82ody+Diego%2C+w+typie+Owczarka+%C5%9Arodkowoazjatyckiego.#.U9H6TON_vj4"]http://www.milosnicyzwierzat.pl/ogloszenia/2366-Piękny%2C+młody+Diego%2C+w+typie+Owczarka+Środkowoazjatyckiego.#.U9H6TON_vj4[/URL] [URL]http://www.cafeanimal.pl/ogloszenia/oddam-zwierzaka-do-adopcji/psy/Piekny-mlody-Diego-w-typie-Owczarka-Srodkowoazjatyckiego,112959[/URL] [URL]http://www.oddam-psa.pl/oddam-psa/piekny-mlody-diego-w-typie-owczarka-srodkowoazjatyckiego-10125.htm[/URL] [URL]http://www.petworld.pl/ogloszenie/psy/piekny-mlody-diego-w-typie-owczarka-srodkowoazjatyckiego/70139[/URL] [URL]http://www.darmobranie.pl/oddam_za_darmo/zwierzeta/45810/diego_owczarek_srodkowoazjatycki.php[/URL] [URL]http://www.pineska.pl/?id=138687[/URL] [URL]http://tuwstawiaj.pl/piekny-mlody-diego-w-typie-owczarka-srodkowoazjatyckiego--5353.html[/URL] [URL]http://tlenek.pl/ogloszenie/piekny-mlody-diego-w-typie-owczarka-srodkowoazjatyckiego.html[/URL] [URL]http://lodz.lento.pl/piekny-mlody-diego-w-typie-owczarka,2150034.html[/URL] [URL]http://www.morusek.pl/ogloszenie/237524/Piekny-mlody-Diego-w-typie-Owczarka-srodkowoazjatyckiego/#.U9IsIeN_vj4[/URL] [URL]http://alegratka.pl/ogloszenie/piekny-mlody-diego-w-typie-owczarka-24651619.html[/URL] [URL]http://e-zwierzak.pl/pl/ogloszenie/71115/piekny--mlody-diego--w-typie-owczarka-srodkowoazjatyckiego-/[/URL] [URL]http://e-zwierzak.pl/pl/ogloszenie/71117/piekny--mlody-diego--w-typie-owczarka-srodkowoazjatyckiego-/[/URL] [URL]http://www.adopcjepsow.org//animalinfoakt.php?aktyw=on&kodid=s8iwhj3b9p6wl4zany789jd36o1z09c&kod=46f4030f4da3b2c5125df5b523bb96be[/URL] [URL]http://www.rozglos.net/ogloszenie-508224.html[/URL] [URL]http://www.mojagazeta.net/ogloszenia/ogloszenie-161225.html[/URL] [URL]http://tudodaj.pl/piekny-mlody-diego-w-typie-owczarka-srodkowoazjatyckiego--30063.html[/URL] [URL]http://www.znajdzto.pl/podglad_ogloszenia/7629038[/URL] [URL]http://olx.pl/oferta/piekny-mlody-diego-w-typie-owczarka-srodkowoazjatyckiego-CID103-ID6zqub.html[/URL] [URL]http://www.kupsprzedaj.pl/o/piekny-mlody-diego-w-typie-owczarka-srodkowoazjatyckiego/3217031[/URL] [URL]http://www.najpewniej.pl/anons.php?nr=199466[/URL] [URL]http://mamoferte.pl/ogloszenia,psy_koty,806,1,piekny_mlody_diego_w_typie_owcza,55492.html[/URL] [URL]http://zwierzeta.azbazar.pl/ogloszenia/104856/[/URL] [URL]http://eszukam.pl/psy-do-adopcji-dodaj-ogloszenie,4,2125/[/URL] [B]aktywacja [/B][URL="http://www.oferciarz.pl/oferta/37061,Piekny,m%C5%82ody-Diego,w-typie-Owczarka-%C5%9Arodkowoazjatyckiego"]http://www.oferciarz.pl/oferta/37061,Piekny,młody-Diego,w-typie-Owczarka-Środkowoazjatyckiego[/URL].[/QUOTE]
-
Kama już po USG i wyniki nie są złe. Ma faktycznie problemy z wątrobą, podobno efekt nieleczonej choroby, ale są to zmiany niewielkie i w pewien sposób naturalne. Będziemy jeszcze te wyniki pokazywać wetowi ogólnemu, to pewnie dowiemy się więcej, czy np. podawać jej coś osłonowo.
-
Niestety wyjazd Miki odkładamy na za tydzień. Przez wielkopolskę podobno przeszła nawałnica i drogi są nieprzejezdne. Karol postanowił więc odłożyć swój wyjazd na za tydzień. Edit: dla zobrazowania jak wygląda teraz droga: [img]http://www.calisia.pl/photos/0136/6093/ART_8021_article.JPG?1406289321[/img] [url]http://www.calisia.pl/articles/23348-zalane-ulice-kalisza[/url]
-
SKARPETA OWCZARKOWA Dla bezdomnych Cywilów, Szarików, Rexów i Alexów
Bonsai replied to egradska's topic in Owczarek niemiecki
Emma jest w DS. :) -
SKARPETA OWCZARKOWA Dla bezdomnych Cywilów, Szarików, Rexów i Alexów
Bonsai replied to egradska's topic in Owczarek niemiecki
Dakota, nr 86 na liście, jest już za TM. Kupiliśmy jej kilka miesięcy szczęśliwego życia. -
[quote name='LILUtosi']Czyli rozumiem że sunia nie jedzie bo nie ma osoby odpowiedzialnej, która w razie brakujących funduszy, dorobi bazarkami, pożebrze, czy też zapłaci z własnych funduszy.[/QUOTE] Przepraszam Cię za zamieszanie. Trzymamy się planu, z tą różnicą, że umowę zadeklarowała się podpisać Sara, jeżeli Marycha definitywnie odmówi swojego udziału w tym. A na to wygląda. Oczywiście ja również będę zbierała fundusze w razie ich braku, nie zostawię Sary z tym samej. :) Choć myślę jak Bejotka, że sunia raczej nie powinna się u Ciebie zasiedzieć.