[quote name='kasiamaga']Nasza znajoma, co to posiada briarda, po prostu go ogoliła. Nie tak do skóry, ale krótko. Rozwiązanie drastyczne, ale bardzo skuteczne - psu zdecydowanie lepiej - i podpowiedział jej to weterynarz. Pozdrawiam, Kaśka[/quote]
Nie wiem czy to dobre rozwiązanie :roll: Należy pamiętać o tym, że sierść chroni psy zarówno przed mrozem jak i upałem ;)
Ja tak jak poprzednicy robię mojej psicy częstsze ale zdecydowanie krótsze spacerki w ciągu dnia a najdłuższy nocą. W domu mamy klimatyzator, ale jeśli np. wyjeżdżamy gdzieś na weekend to tak aby była woda i cień.