Jump to content
Dogomania

supergoga

Members
  • Posts

    26019
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by supergoga

  1. [quote name='cancer43']Jeżeli te 10 zł od Danuta K. - to ja,bo przelew zrobiłam[/QUOTE] Tak t- Twoja wpłata - zaraz tam zapiszę. Rodzina bezpieczna i jest juz pierwsze pytanie o Lanę.
  2. Juz wpisałam. Przepraszam za niedopatrzenie. Maluszki maja juz część ogłoszeń. Sa na stronie Fundacji oraz na Tablicy. czekamy na dobre super domy.
  3. Melduje wpłaty na konto Fundacji przeznaczone dla rodzinki. Sharka - 10 zł z bazarku Havanki - 82 zł ewu - za imiona - 30 zł 10 zł - bez nicku a nie wiem czy mogę wpisywać nazwiska darczyńcy. Bardzo bardzo dziekuję w imieniu ferajny .
  4. [quote name='ewu']Od jutra nie będzie mnie na dogo do połowy grudnia , będę umierała z niepokoju:( Supergoga napiszę smsa za kilka dni z nadzieją,że jest lepiej.[/QUOTE] Napisz, to będe miała Twoje namiary w telefonie i dam znać.
  5. Bardzo wam dziękujemy - Fundacji wpłata sie przyda na malce. Mamy nadzieje, że nie będą długo czekały na dobre domy, chociaż okres fatalny - prezenty świąteczne i te klimaty. Ale my z ciotką Izą czujność zachowamy.
  6. Wieści niestety złe. Stan Orsona jest krytyczny. Pies nadal chudnie, słabnie. Rozmawiałam z lekarzem prowadzącym Sa 2 teorie: 1. IBD - czyli grupa idiopatycznych zaburzeń żołądkowo-jelitowych charakteryzująca się naciekaniem błony śluzowej przez komórki zapalne. W zależności od rodzaju tych komórek, może to być m.in. zapalenie limfoplazmocytarne (występuje częściej), czy eozynofilowe. Patogeneza schorzenia nie jest znana. Mechanizmy jego powstawania obejmują nieprawidłową reakcję układu immunologicznego na składniki zawarte w pożywieniu, czy obecną w przewodzie pokarmowym florę bakteryjną. IBD powoduje zaburzenia wchłaniania w jelitach, ich nieprawidłową motorykę, wymioty, biegunkę, brak apetytu, spadek masy ciała, w konsekwencji może prowadzić do wyniszczenia organizmu. IBD jest bardziej zespołem objawów niż chorobą samą w sobie. 2. rozszerzenie naczyń chłonnych. Pies ma bardzo złe wyniki białka, kwasu foliowego, wit. 2 Jedyna możliwością rzeczywistej diagnozy jest pobranie wycinka z jelita cienkiego. Jest to w jego stanie zabieg ryzykowny, ale nie ma innej opcji - aby pies nie umierał na naszych oczach. Podjęłam decyzje o przeprowadzeniu tego badania. odbędzie się w czwartek, bowiem należy od dzisiaj odstawic leki sterydowe które dostawał. Potem będziemy czekać na wyniki. Nie wiem co napisać, wiem za to że brzmi to sucho i tak bez serca jakby. Ale wierzcie mi, tak boli że nie wiem co pisać. Może naraziłam go tą decyzją na coś złego, ale musimy wiedzieć co mu jest. Co robić dalej. Koszty rosną, ale to bez znaczenia - musimy ratować to psie życie.
  7. Szykujemy się na wyjazd z malcami do szczepienia, w tym pewnie tygodniu juz zostaną zaszczepione i pełna gębą będą domów szukały.
  8. Ciocia Migotka może podobna, tyle że nóżki dłuższe od Malwinki. I niestety też z przeszłością, właśnie wróciła do nas z adopcji po roku - bo pojawiło się dziecko, czy cos takiego - mętnie zeznania. A dom sprawdzany i z wielkiego poparcia osoby która także ma od nas psiaka. Ech.....
  9. Jutro będę miała szczególy - wszystko napiszę.
  10. Mysle że na Izę teraz - podam na PW. Wielkie dzięki. Domy sprawdzamy z Iza w tandemie - jesteśmy dość wredne przy tym, jak to my...
  11. Pewnie tak, ale wole o tym pisać niż później odbierać psa w awanturach i słuchać roszczeń o naprawę szkód.
  12. Niestety tak, to szkielet - jeszcze biedniejszy niż na początku
  13. Dam znac jak tylko się dowiem. Ostatnio u nas jakies sądne dni.
  14. Tak to ta Iza (sądząc po awatarku z beaglem pytasz o tą właśnie)
  15. Niebawem Iza napisze o wszystkim. Maluszki i mamusia bezpieczne.
  16. To niebawem Iza przekaże resztę.
  17. Chyba do środy będa razem. W środe jak nic się nie zmieni mamusia jedzie na tymczas który dla niej przygotowałam. Mam tez tymczas dla jednego malca - byłby socjalizowany w mieszkaniu i uczony zasad w nim panujących - myśle, że to zwiększy jego szansę na adopcje.
  18. Jakbym mogła prosić żeby nie Arbuz bo to pięknie imie właśnie niedawno miał nasz szczeniak, który tez był u Izy - wszystko nam sie pomyli. Ale ogólnie ok.
  19. Uffff - Jula, kolejny Twój pupil ma farta - przynosisz im szczęście Kochana. Bardzo, bardzo sie cieszę....:multi:
  20. A my czekamy na malce. Wsparcie zawsze jeszcze sie przyda - malce będziemy szczepić a sunię sterylizować. Oficjalnie ferajna została przyjęta przez Fundacje Animalia. :eviltong: Czkemay na imiona dla pozostałych 2 malców - wpiszemy w książeczki jak dotrą. Mieliśmy w Fundacji jedną Malwine, podobna bardzo tylko rudą. Ma wspaniały domek. Mam nadzieje, że i tej zamojskiej pannie sie uda. Swoja droga juz z dalszej odległości nie mogłam sobie chyba wypatrzyć rodzinki dla zasiedlenia Fundacyjnych domków tymczasowych. :crazyeye: A ogólnie - zima idzie i Malwinka będzie miała ciepło w dupinkę :multi:
  21. Iza właśnie u mnie była, ma juz wieści i oczekuje ferajny jutro. dzisiaj dałam już karmę dla szczyli - Britta Junior - mam nadzieję, że może być. Jedzenie dla mamy Iza ma na początek, a później podwiozę. Mam jeszcze pytanie aby nie było potem jakiś nieporozumień - jak z adopcją. Czy domy wybieram i sprawdzam ja i psiaki idą do adopcji na podstawie umowy adopcyjnej naszej Fundacji, czy macie inne wymagania i inne umowy. To wbrew pozorom dość ważne. I zdjęcia i opisy będą tu na wątku, już linka Izie wysłałam.
  22. A ja poprosze o kontakt Jo37 z którą właśnie rozmawiałam i miałam przekazać numer telefonu do Izy, do której na początek wyląduje ferajna. Ale Jo - ma zastrzezony numer telefonu i raczej tego numeru Jej nie przekażę sms-em.
  23. Cóż, jak rodzinka to rodzinka - jesli wszystko wypali przyjadą wszyscy. Właśnie próbujemy to logistycznie ogarnąć. Mamusię trzeba będzie ciachnąć, maluszki w odpowiednim czasie zaszczepić. Nie wiem czy będę miała możliwość umieszczenia wszystkich razem. Może być tak, że mamusia będzie osobno. Ale postaramy się pomóc.
×
×
  • Create New...