Jump to content
Dogomania

Ulka18

Members
  • Posts

    32358
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Ulka18

  1. Pandek pnie sie w gore....moze znajdzie domek.
  2. Tanitko, Stefunia na pewno powolutku dojdzie do siebie i dawnej wagi. Czlek po operacji chudnie, a co dopiero psina, ktora nie rozumie co sie z nia dzieje. I nie je, bo nie ma apetytu po narkozie. Poczekaj kilka dni, na pewno zacznie jesc normalnie, ranka sie zagoi, Stefcia zapomni o niej i skupi sie na codziennych "obowiazkach".
  3. [COLOR=#0000ff][QUOTE][COLOR=#0000ff]Ja nigdzie was wolontariuszy nei obrazilam - przeczytalam dokladnei to co napisalam i nie widze w tym nic obrazliwego napisalam tylko ze wystawiajac psaiki zbierzcie dokladne informacje o ogonie a nie wystawiajcie pieskow na ilosc tylko na jakosc Chodzi mi o to by zebrac jak najwiecej danych o psie o tym czy byl chory jak zachowuje sie z psami z dziecmi z innymi zwierzakami [/COLOR] [/QUOTE][/COLOR] [COLOR=#0000ff][/COLOR] [COLOR=black]O jakiej ilosci piszesz? O 7-8 psach miesiecznie, ktore wystawiam na allegro, czy o tylu tez watkach na pwp, ktore sie nieraz ciagna dosc dlugo, zanim pies znajdzie dom. Czy to duzo? Inne schroniska maja dziesiatki watkow.[/COLOR] Testow na dzieciach nie robimy, bo NIE MAMY malych dzieci. Moja corka Ulka ma lat 14, wiec to nie dziecko. [COLOR=#0000ff][/COLOR] [QUOTE]A to juz jest niestety wina kierownictwa i pracownikow etatowych ktorzy czesto was wolontariuszy traktuja jak niepotrzebne insekty ktore sie zagniezdzily w schronie. W Polsce niestety wolontariusze traktuje sie podle nei jak potencjalnego pomocnika w pracy tylko jak zlo konieczne[/QUOTE] Mnie ani nikogo z naszej malej wolontariackiej grupki, nikt ze schroniska nie traktuje jak zlo konieczne. To sa bardzo prosci ludzie, nie wiedzieli przed 2-3 laty, jak sie znalezc w tym trudnym swiecie, my im pomoglismy. Kierownik nauczyl sie pisac maile, uczestniczyl z cala zaloga w przygotowaniach psiakow na Dni Mielca. Trzeba bylo zajrzec na mielecki watek na innych i zobaczyc zdjecia niektorych pracownikow, pani Izy, Basi, Oli. Sa artykuly z prasy, mozna poczytac. Pracownikow w schronie jest 9 lacznie z kierownikiem. Czy to duzo na 500 psow i 200 kotow ????? Czy to duzo miec 20.tys. miesiecznie na taka gromadke? Ja mimo,ze mam dobra pamiec, nie zapamietalabym wszystkich psow, nie mowiac o powiedzeniu czegos wiecej o kazdym z nich. Mysle, ze z czasem dojdziemy do zeszytow z wpisami o kazdym psie. Na razie takie zeszyty funkcjonuja na linii pan wet-pracownicy.
  4. Kudlacz w pieknym kolorze szuka domku na stale.
  5. Modliszko, nie obwiniaj siebie. Skad moglas wiedziec. Nie kazdy piesek, ktorego sie wyadoptuje jest w 100% zdrowy. Nie da sie pewnych sytuacji przewidziec. Ty zrobilas co w Twojej mocy. Nie tylko Ciebie taka sytuacja dotknela, mnie tez bardzo podobna (patrz temat Dzekusia). Przezywam wlasnie dolek wraz z moja corka, ktora ktorys raz czyta post Geby, nie bedziemy sie zalamywac, bo co byloby dalej z innymi psiakami. Czasami zycie jest okrutne. Nie oszczedza nas. Mimo, ze chcemy dobrze.
  6. GeBa, co do daty zdjec to sie nie zgadzam. Nie byly robione duzo wczesniej. Zdjecia robione w danym dniu, sa wstawiane na strone z kilkudniowym opoznieniem spowodowanym obrobka zdjec oraz czekaniem na podanie wieku psa i informacji jakie sa dostepne. Wystarczy popatrzec na date dodania zdjec na stronie i gotowe. Zreszta moge przeslac maila ze zdjeciami, na kazdym z nich przed obrobka jest data. [QUOTE] Wolontariusze mniej ulanskiej fantazji wiecej faktow i no coz niech jak najdluzej łolek bedzie czlonkiem tej wspanialej krakowskiej rodziny [/QUOTE] A skad niby mam brac dokladne informacje nt. 500 psow? Mam z wlasnym weterynarzem chodzic po boksach i dokladnie badac psy ??? Polegam na opisie uzyskanym ze schroniska. Skad Kasia, ktora robi zdjecia ma miec dane nt. przebytych chorob? Jest NAS TYLKO DWIE DOROSŁE + MOJA CÓRKA LAT14. Teraz przybylo kilka nowych wspierajacych to schronisko osob, ale na czas wakacji. Jest ekipa z Rzeszowa, ale nikt z nich nie wystawia psow, wchodzi w gre pomoc materialna i kilka domkow wsrod znajomych. Co do wspanialego krakowskiego schroniska, ja tez wzielam sunie stamtad, slowem mi nikt nie wspomnial, ze ma zapalenie pluc, oskrzeli i padaczke. Dowiedzialam sie tego o swojego weta podczas pierwszego badania. I co?? Mialam ja oddac?? Bo byla chora. Bo nikt mi nie powiedzial?? Wiec nie tylko Mielec jest taki okropny. Inne schroniska nie sa lepsze. Znasz je? Tylko mi nie pisz o Wieluniu (ok.150 psow), czy Kundelku (120 psow). Zastanow sie co piszesz i nie obrazaj ludzi, ktorzy chca tylko dobra zapomnianych przez caly swiat mieleckich zwierzakow. I poswiecaja caly swoj wolny czas na tworzenie strony, obrobke galerii, szukanie sponsorow, itd. My i tak nie zostawimy tego schroniska, bo jesli my odejdziemy, to zwierzaki zostana calkiem bez pomocy. A Twoje niemile slowa i ta jedna adopcja, podczas ktorej okazalo sie, ze pies jest powaznie chory nas nie odstrasza.
  7. Ja trzymam kciuki caly czas, kochana Fraszka musi znalezc domek.
  8. Andre, nie tylko u Was suczki nie ida :shake: w czasie akcji na Dniach Mielca w 2-gim dniu poszlo 3 pieski, a ich mala siostra wrocila sama w pudelku do schroniska. Jakie to przykre.
  9. Moze Kasia od zdjec bedzie jechac. To nie jest pewne. Zapytam tez Jogi. Ciociu Supergogo, Ty wiesz, ze to dzieki Twojej cierpliwosci i aukcjach allegro ta mala Mrowcia ma domek :D :Rose:
  10. Doddy, juz dodany wpis na stronie. Czekamy zatem na zdjecia Ambiaka :p
  11. Doddy, kogo mam wpisac przy Ambo jako opiekuna? Na stronie kolo psiaka musi byc jakis wpis, podpowiedz jaki ma byc. Prosbe o zdjecia juz wyslalam do Kasi i P.Kierownika. Trzeba czekac na slonce i wolny czas Kasi.
  12. No to swietnie :multi: Stefcia madra dziewczynka, wie co robi. Teraz tylko wypoczywac i kurowac sie w spokoju blisko Panci i Pancia.
  13. [B][QUOTE] [B]Od:[/B] [B]mtoz [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/B] Do: Ulka1813 z dogomanii [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] [B]Temat:[/B] [B]Re: Mrowka - do domku w niedziele [/B] [B]Data:[/B] 6 września 2006 10:51 [SIZE=3][COLOR=red][B]Mrówka była teraz szczepiona na wścieklizne.Będzie wyszykowana na weekend.[/B][/COLOR][/SIZE] [/QUOTE] Trzymajcie kciuki, zeby sie wszystko udalo z Mrowcinym domkiem i transportem. [/B]
  14. W taki domek, to chyba malo kto moze uwierzyc :crazyeye: Naprawde :p
  15. Panda na allegro, aukcja podswietlona, ale wejsc jakos malo :shake: Zalamac sie mozna :placz:
  16. Kiwi, napisz cos wiecej, jakby transport mial wygladac? Prosimy.
  17. Panda na allegro. Prosze o mocne kciuki. [url]http://www.allegro.pl/show_item.php?item=125813650[/url]
  18. Hop! Panda liczy na domek, kto mu go da??
  19. Kochane suczydelko. Kochane dziewczyny :Rose: za odchudzenie Marylki
  20. Poprosze Kasie o nowe zdjecia psiakow. I moda o przeniesienie.
  21. Kazdy z nas ma prace, rodzine, obowiazki. Kazdy wpadajac na dogo czy na strone schroniska zaniedbuje inne obowiazki. [QUOTE] Ale szkoda - a może ktoś by się zdecydował przewieźć ją jakoś "na siłę" na swoją posesję - jakiś oczywiście miłośnik piesów, umiejący podejść i może odwiedzający ją wcześniej w schronisku - może szukać nowego właściciela gdzieś blisko Mielca ? [/QUOTE] Na sile to nikt w schronisku psa nie bedzie z budy wydzieral. Znajac pracownikow nie zrobia tego. Domki w okolicach Mielca moze i jakies sa, byly ogloszenia w prasie, radio lokalnym, byla akcja "Pomaluj mi swiat" na Dniach Mielca, bylas, widzialas watek na innych jaka Kasie zrobily kampanie reklamowa schroniska? [QUOTE] No i nie weźmie :oops: Hym może informować zawsze dlaczego psiaki grubiutkie ? [/QUOTE] Jakos schodza te grubiutkie, 20 kazdego miesiaca. Moze to niewiele, ale kiedys szly 2-3 psy miesiecznie. Komu przeszkadza, ze pies ma kilka kg nadwagi? Ja prowadze skrzynke schroniska i jakos sie nikt nie pytal o nadwage. Trzeba sie cieszyc z dotychczasowych osiagniec, a nie ciagle szukac dziury w calym.
  22. Nie wiem czy ma sens zakladanie watkow wszystkim 309 psom ze strony schroniska. Trzeba sie skupic na znalezieniu domkow tym, ktore juz maja swoje watki. Wiekszosc nie jest doprowadzona do konca. Wiekszosc psow z otwartych watkow nie ma domkow. [QUOTE] Ja się tylko martwię trochę, bo piesy w schronisku muszą być grubiutkie, ale do zdjęć im to nie służy ;-) - nie wiem czy informować ludzi co i jak czy co :roll: Na przykład może seterka Maja z tego powodu tak długo siedzi w schronie bo nikt nie pomyśli, że już zwyczajnie karmiona w domu będzie znowu "w swojej wadze" ;-) - czy Maja jest na Allegro ? [/QUOTE] No i co z tego ze sa grubiutkie? A jakie maja byc, jak maja jedzenie i nie maja wybiegow? Jesli sie komus nie podoba, to niech nie bierze psa z nadwaga. Maja jest niesmiala, lubi tylko P.Ize. Trudno takiego psa wydac do adopcji. Ona po prostu nie wyjdzie z budy. I nie wychodzi z budy jesli widzi kogos nieznajomego. Bonika, jesli zakladasz watki to aktywnie szukaj domkow. Nie pisz ciagle : czy jest na allegro, czemu go nikt do tej pory nie zauwazyl, etc. Kto ma to wszystko robic? Ile psow bys chciala na allegro? Wszystkie na raz? Kogo stac na tyle aukcji? Ja juz nie wyrabiam, o czym wielokrotnie pisalam dawniej na maila.
  23. Bonika, mialas przeciez konto na allegro? Wiec co stoi na przeszkodzie w wystawieniu suni? Ja mam w tej chwili 7 aukcji, to jest moja szczesliwa liczba, wiec na razie nie wystawie suni. Trudno zauwazyc wszystkie 500 psow w schronisku, jesli do tej pory bylo 5 wolontariuszy. Wszyscy zamiejscowi. Domki znajdujemy systematycznie, co miesiac 20-30 psow. Akcje tez nie stoja w miejscu. Nie da sie wszystkich psow naraz wyadoptowac. Ilosc watkow na dogomanii nie swiadczy tez o skutecznosci dzialan. Imienia nie bede zmieniac i wklejac od nowa galerii suni. Pracownicy maja potem klopot w znalezieniu, bo im sie imiona myla.
  24. Emilek ma wiecej lat jak sie okazalo. Robilismy nowe zdjecia i mam korekte opisu od p.kierownika. Musze sprawdzic w mailach, ale chyba jest to wiek juz dwucyfrowy.
  25. Sprocket czeka i czeka. Obserwatorzy sa, domku nie ma. Na moich aukcjach tez sa obserwatorzy np. sunia Bibi ma 6 !, a boksery 5!. Ale nikt do mnie nie pisal :shake:
×
×
  • Create New...