erka
Members-
Posts
16858 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by erka
-
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
erka replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Uśmiech zabójczy wampirka:evil_lol:. [URL="http://img853.imageshack.us/i/32993743.jpg/"][IMG]http://img853.imageshack.us/img853/1083/32993743.jpg[/IMG][/URL] Ale im zrobiłaś sesję, same fajne zdjęcia:). -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
erka replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Pani też juz do mnie dzwoniła,zeby powiedzieć,że Tosca dotarła:). Właśnie spacerowali po ogrodzie, Tosca niezbyt chyba zestresowana, zwiedzała teren:). Państwo uprzedzeni o możliwościach ucieczkowych Tosci, sunia ma mieszkac w domu. Gdyby nie chciała zostawać w domu na czas ich nieobecności, to wtedy beda myslec o jakims kojcu. Ale myśle,ze nie powinno być problemów, była przeceiz w Poznaniu w bloku było ok. Państwo prowadzą aktywny tryb życia, jeżdżą na rowerach, pani biega codziennie rano, tak,ze Tosca bedzie miała sporo ruchu, w dodatku duży ogród, a niedaleko las. Śliczne fotki mag.do maluszków, dopiero teraz widac , jakie są ładne:). -
No nie wiem, czy takie zachowanie, to efekt jakichs traumatycznych przejśc, czy tzw rage syndrome, czyli niekontrolowane ataki agresji, skierowane przeciwko domownikom, które spotyka sie u złotych spanieli. To będzie trudna adopcja, o ile wogóle ktos się na nią świadomie zdecyduje. Przecież ci ludzie, od których wraca tez wiedzieli ,że ma takie zachowania, ale pewnie wydawało im się ,że sobie poradzą, ato nie jest prosta sprawa.
-
Do Szwecji adopcja nie jest prosta, bo sa takie wymagania chyba , jak do Anglli, czyli badania przeciwciał po szczepieniu na wściekliznę w Instytucie Wet. w Puławach, czyli procedura długa.
-
Górka - nareszcie świeci dla niej słońce - MA DOMEK!
erka replied to andzia69's topic in Już w nowym domu
Dzięki Ulka18:). Góreczka cudna, a jak zgrane kolorystycznie z koleżanką:). -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
erka replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
To nikt tu sie nie zająknął, że dzisiaj do domów pojechały Ramzes i Tosca???:razz: Po Ramzesa przyjechali państwo ze Skarżyska, dom bardzo fajny, ale wszystko zależy od tego, czy wilku nie zje kotów:cool3:. Tak,że jeszcze cieszymy się umiarkowanie, bo u nas Ramzes nie sprawdzony na koty, więc wszystko może się zdarzyć. Natomiast Tosca jeszcze nie dojechała do domu w Mikołowie, bo węgielkowa z ewelinką_m najpierw pojechały do Jaagi chyba. Tak,że na razie czekam na relację, ale wydaje sie dom ok:). -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
erka replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Dajcie jakies fotki tych nowych szczeniorek, bo chcę komuś wysłać. -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
erka replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Ktoś zaproponował na dogo, żeby wyciąg z nowej Ustawy rozwieszać na wsiach w formie ogłoszenia, to dobry pomysł. Węgielkowa mogłaby zalepić świętokrzyskie;). [CENTER][SIZE=6][COLOR=red][B]Ogłoszenie[/B][/COLOR][/SIZE][/CENTER] [B]Z dniem 01.01.2012 wchodzi w życie znowelizowana Ustawa o Ochronie Zwierząt, z którą wedle prawa :[/B] [B]1) Zabrania się wprowadzania do obrotu zwierząt domowych na targowiskach, targach [/B][B]i giełdach[/B] [B]2) Zabrania się rozmnażania psów i kotów w celach handlowych.[/B] [B]3) Zabrania się trzymania zwierząt domowych na uwięzi w sposób stały dłużej [/B][B]niż 12 godzin w ciągu doby lub powodujący u nich uszkodzenie ciała lub [/B][B]cierpienie oraz niezapewniający możliwości niezbędnego ruchu. [/B] [B]Długość [/B][B]uwięzi nie może być krótsza niż 3 m.[/B] [B]4) Prowadzenie hodowli lub utrzymywanie psa rasy uznawanej za agresywną wymaga [/B][B]zezwolenia wydanego przez wójta (burmistrza, prezydenta miasta) właściwego [/B][B]ze względu na planowane miejsce prowadzenia hodowli lub utrzymywania[/B] [B]psa na wniosek osoby zamierzającej prowadzić taką hodowlę lub utrzymywać [/B][B]takiego psa.[/B] [B]5) Osoba, która napotka porzuconego psa lub kota, w szczególności pozostawionego [/B][B]na uwięzi, ma obowiązek powiadomić o tym najbliższe schronisko dla zwierząt,[/B] [B]straż gminną lub Policję[/B] [B]6) Zwierzę traktowane w sposób zagrażający jego życiu lub zdrowiu ( psychicznym, fizycznym) może być czasowo odebrane[/B] [B]właścicielowi lub opiekunowi na podstawie decyzji wójta (burmistrza, [/B][B]prezydenta miasta) właściwego ze względu na miejsce pobytu zwierzęcia i przekazane:[/B] [B]- schronisku dla zwierząt, jeżeli jest to zwierzę domowe lub laboratoryjne,[/B] [B]- państwowej jednostce organizacyjnej prowadzącej gospodarstwo rolne, jeżeli [/B][B]jest to zwierzę gospodarskie, [/B] [B]- gospodarstwu rolnemu wskazanemu przez wójta (burmistrza, prezydenta [/B][B]miasta), jeżeli jest to zwierzę gospodarskie [/B] -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
erka replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Wpłynęło 740 zł na kieleckie psiaki, w tym połowa na Gang Brunka, z bazarku divii_gg z pięknymi rękodziełami savahny i AgatyP. Bardzo serdecznie dziękujemy!:Rose::iloveyou: -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
erka replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Tak malagos to ta sunia, trochę wcześniej są jej zdjęcia ze szczeniorkami, jeszcze w Łaziskach, gdzie były pod kontenerem. Teraz są już bezpieczne u mag.dy:). Podobno od razu zajęły budę, bardzo zadowolone, szczeniorki bawią sie zabawkami, sa bardzo fajne. Po raz pierwszy mają ciepłe schronienie, a nie mokrą szmatę pod kontenerem. Mag.da ma problemy z netem i wejściem na dogo, ale ewelinka_m robiła fotki , więc pewnie je wstawi. No i zda relację z podróży, która nie obyła sie bez atrakcji:evil_lol:. -
Ostatnia operacja Oskara! Bardzo prosimy o wsparcie finansowe!
erka replied to erka's topic in Już w nowym domu
Jaaga, to oczywiście zaszczep go, zwrócę kasę. Przesyłka , którą Jaaga wysłała do mnie kilka dni temu tez jeszcze nie doszła:mad:. -
Wątek zbiorczy Fundacji Pomocy Zwierzętom Bezdomnym "Szara Przystań" !!!
erka replied to marra's topic in Już w nowym domu
Sorry, dt potrzebny na cito. [URL]http://www.dogomania.pl/threads/220628-Dwie-maleńkie-sunie-wyrzucone-na-ulicę-!!!-Mama-i-córcia-!!!-Pomóżcie-Proszę[/URL] -
Ryjek - czarnuszek MA DOM. Bądź szczęśliwy piesku :)
erka replied to zerduszko's topic in Już w nowym domu
Sorry, pomoc potrzebna na cito. [URL]http://www.dogomania.pl/threads/220628-Dwie-maleńkie-sunie-wyrzucone-na-ulicę-!!!-Mama-i-córcia-!!!-Pomóżcie-Proszę[/URL] -
Wszystkie szczeniaki w domkach! Teraz Denzel czeka :) str.10 [GLIWICE]
erka replied to sisay's topic in Już w nowym domu
Sorry, pomoc na cito potrzebna. [URL]http://www.dogomania.pl/threads/220628-Dwie-maleńkie-sunie-wyrzucone-na-ulicę-!!!-Mama-i-córcia-!!!-Pomóżcie-Proszę[/URL] -
Podrzucony maleńki, jamnikowaty szczeniak! BĘDZIN!!! W nowym domu!
erka replied to Daria_13's topic in Już w nowym domu
Czy ktos mogłby pomóc tym sunieczkom, śliczne małe wyrzucone na ulicę, potrzebny dt na cito. [URL]http://www.dogomania.pl/threads/220628-Dwie-maleńkie-sunie-wyrzucone-na-ulicę-!!!-Mama-i-córcia-!!!-Pomóżcie-Proszę[/URL]