Jump to content
Dogomania

króliczek

Members
  • Posts

    871
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by króliczek

  1. [quote]A jeszcze zabawniejsze jest twierdzenie, ze reproduktor daje liczne mioty[/quote] Przypuszczam ,ze jeśli kiedyś usłyszałaś już takie zdanie(brzmiące rzeczywiście głupio,wręcz beznadziejnie) ,mogło oznaczać one tylko tyle ,że duża ilość plemnikw w ejakulacie jest ruchliwa,jednogłówkowa ,nieuszkodzona i żywotna (może poczekać nawet do 6-7 dni na jajeczko).Wtedy można również mówić o tym ,że ten reproduktor może mieć istotny wpływ na wielkość miotu.Jeśli pokryłabyś psem o słabym nasieniu (z mało ruchliwymi,mało żywotnymi-uszkodzonymi plemnikami)mogłoby to niewystarczyć do zapłodnienia wszystkich jajeczek wytworzonych w czasie tej owulacji.Gdy dołaczysz do tego oczekiwanie i dojrzewanie w drogach rodnych może się okazać ,że ilość plemników (prawdłowych) jest niewystarczająca do zapłodninia dwóch!!!! jajeczek (a było ich przecież kilka tysięcy).Okazuje się więc,że jakość spermy także odgrywa zasadniczą rolę w prokreacji. Także może nie bagatelizujmy roli samca :wink: 8)
  2. Czy jest już wiadomo kiedy będzie II grupa sędziowana??
  3. [b]NigdyNigdy[/b] jak zajdziesz coś niedrogiego i w normalnym klimacie (do przeżycia )-to daj znać.Ja cały czas czekam na info od osoby tam zamieszkującej ,która miała się zająć naszym noclegiem.Gdyby jednak zawiodła wolę mieć wyjście awaryjne :wink: .
  4. [quote name='Wiola']Witam Wszystkich!!! Ojej ja też chcę z moimi Krasnoludkami!!! Dla mnie wystarczy jedno miejsce a moje "olbrzymy" zajmą miejsce w moich wielkich kieszeniach-ha ha ha. Ewentualnie proszę o jedno miejsce na dachu, inaczej pozostaje mi tylko lot na miotle/klasyczny pojazd oblubienic Wlada Draculi/. Oj,a co z moimi krasnalami ,może ktoś z Was ma dojście do modelu miotły z przyczepką -tylko musi mieć atest. Z góry Dziękuje. Drodzy Dogomaniacy "lotem bliżej"-ha ha ha. Pozdrawiam Wszystkich zainteresowanych gorąco!!! :lol: :wink:[/quote] Jeszcze [b] Wiolu[/b] pozostało trochę czasu do tej wystawy.może miotła nie będzie konieczna :wink: Skąd konkretnie jesteś???
  5. [quote name='warg2003warg']No my podobnie króliczku,w 2003 w Trencinie rozpoczęliśmy interchampionat,w w tym roku też w Trencinie go zakończyliśmy. :lol: w przyszłym roku chcę pojechać z drugim psem.[/quote] U mnie niestety to tak optymistycznie nie wygląda.Tegoroczny Trencin jest 28-29 a zeszłoroczny 29-30 -gdyby było odwrotnie kto wie czy nie skończylibyśmy tego Intera :wink: A tak chyba następna wystawa międzynarodowa (luty ) to Czechy.Kto już ma namiary na jakąś CACIB-ową w lutym ?? :D No ,nie muszą być CZECHY 8) :P
  6. Jeśli wszystko zakończy się szczęśliwie Lavinia urodzi w połowie Listopada.Oczywiście napewno zdam relację z wydarzenia na DGM :D No i oczywiście z wyboru imion również :wink:
  7. Wybieram się na tą wystaę ,żeby ukończyć Championa Słowacji.Jak już będą jakieś info -dajcie znać :D Szkoda ,że Trencin nie zorganizował tej wystawy o jeden dzień póżniej ,ponieważ chciałam ukończyć(a przynajmniej spróbować)INTERA -ponieważ w zeszłym roku na tej własnie wystawie go rozpoczęłam :roll:
  8. My też już z powrotem w domku -Nobis Jogi -Pei - CWC,NPwR i BOB :D Było ciepło ,sucho i bardzo ,bardzo przyjemnie :wink:
  9. [b]Psylla[/b] -gratuluję maluchów :D A teraz powiedz proszę ,ile mógł wynosić poziom progesteronu w dniu krycia ?? Mnie takie słuchy doszły ,że powinno sie kryć , gdy progesteron wynosi powyżej 10 ng/ml oraz od tolerancji suki na psa -licząc dwa dni.U mnie było tak ,że pies krył sukę dwa dni po tym jak poziom progesteronu wynosił 10,92 -bo było to też dwa dni po pierwszej tolerancji samca.Mówiąc krótko,naprawdę została pokryta wtedy ,gdy próbowała zwiać z jednym chłopakiem z sąsiedztwa. :wink: Ciekawa jestem ,czy coś z tego będzie ,czy nie było już za pózno???
  10. Dzięki Borsaf i Bouvisia. :D Masz rację Borsaf -może się przecież zdarzyć ,że któreś z tych chińskich imion naprawdę coś znaczy. :wink: Ale byłby numer gdyby Lupo _Wonk oznaczał chińską zupę 8)
  11. Też chciałabym ten przedwystawowy spis zobaczyć,ale nie wiem czy będzie tak na 100%(choć Decoris obiecała :wink: ).Z wcześniejszych moich informacji wynika ,że katalogu w necie miało nie być.Przynajmniej tak mi odpowiedziała Pani w oddziale Poznań ,gdy dzwoniłam ,żeby potwierdzić zgłoszenie.
  12. Do zobaczyska ,do zobaczyska ,ale może ktos mnie oświeci i napisze ,czy wchodzimy na ring w/g kolejności ras jak są rozpisane przy ringach(na stronie Oddziału Leg.)??Czy ta kolejność może ulec zmianie???
  13. [quote name='Draczyn']Czy y tu żartujecie, czy rozmawiacie poważnie o kryciach. Każda suka ma inny cykl. Spotkałam juz taką , ktora nie zachodzila powyżej 8go dnia cieczki i taką, która zachoddziła dopiero w 18ym dniu[/quote] Tak to prawda.Każda sunia moze mieć indywidualne podejście do spraw seksu :wink: A tak serio ,to nieraz nie wiadomo komu wierzyć przy kryciu- suni ,reproduktorowi czy wynikom badań na progesteron 8) :D Ja chyba najmniej wierzyłabym facetom :wink:
  14. Nie ,to oczywiście mały żart :wink: Poranne młdłości dotyczą głównie kobiet 8) :D
  15. U nas dopiero początek-malutka wchodzi dopiero w trzeci tydzień.Na razie - poranne mdłości :wink:
  16. To jesteśmy w domu :D Kilka razy dr.Karczewski asystował u mnie w domu przy kryciach suczek ,czuwał nad prawidłowością i bezpieczeństwem 8) Oprócz dr.Karczewskiego miałam przyjemność współpracować z dr.Jurką(gł.rozród) oraz z innymi "młodymi gniewnymi". Może masz rację ,że jest to temat rzeka -natura jest nieprzewidywalna i dlatego może tak nas pociąga :wink: O przebegu ciąży i dalszych kolejach postaram się relacjonować na bierząco. Pozdr.
  17. Tak owszem mogą zdarzyć się rozbierzności u rodzeństwa ,ale nie jest to spowodowane dniami krycia (bo nawet gdyby tak było do czasu pierwszej wystawy wyrównało by się to)Na wzrost i rozwój zwierzęcia ,w wieku od odstawienia do pierwszej wystawy -ma wiele czynników.Zapewne sama o tym doskonale wiesz ,bo hodujesz psy już ładnych parę lat.Tak samo zapewnie wiesz ,że nie w każdym miocie rodzi się gwiazda 8) Dla prawidłowego rozwoju szczenięcia potrzeba wielu czynników .A skąd wiesz ,ze w tym rodzeństwie spotkanym na wystawie jedno ze szczeniąt w młodym wieku nie chorowało na infekcjie ,przyjmowało jakieś leki ,lub miało problemy z wchłanianiem i przyswajaniem np wapnia.Przecież z tego powodu też może być mniejsze od swojego rodzeństa,choć może urodziło się w podobnej wadze. :wink:
  18. Wiesz [b]KIKA[/b] -ja wszystkiego mogłam się spodziewać 8) Twojego powrotu z Championatem Rumunii ,ze ZW.Eur.Śr-Wsch -ale nie spodziewałam się takiego reportarzu.Cudownie ,dzięki za fotki :biggrina: .
  19. Ach tak ,już wiem korzystałaś z Western coś tam ,coś tam,tak?? Ale to jak napisałaś jest przekaz na osobę nie na konto(czyl przekaz imienny) -a za wystawę wpłaca się nie na czyjeś imię i nazwisko tylko na konto organizacjii.Więc jak sobię z tym poradziłaś??
  20. A może już masz wstępną kalkulację (głównie chodzi o transport+ zgłoszenie -bez noclegu,wyżywienia itp) :roll:
  21. Wstyczniu mamy zamiar uporać się z INTEREM 8) Jeśli się uda Cruft stoi otworem :D Dzięki za info,trzeba teraz przemyśleć całość i skalkulować koszty 8)
  22. [b]Zeliika[/b]- Gdzie robiłaś ten przekaz i w jakiej walucie? jaki są koszty??
  23. dobrze byłoby na "L" :wink: Ale jeśli masz lepsze propozycje to w każdej chwili mogę dokonać zmiany nastawienia :D Borsaf, więc jaką literę proponujesz?? 8)
  24. Chętnie się z tymi nazwiskami zapoznam,jeśli nic nie masz przeciwko zweryfikuję wiedzę moich z Twoimi :wink: Tak na marginesie -konsultowałam to po kryciu z innym wetem od rozrodu(nota bene wykładowcy na SGGW ),w/g niego wszystko zależy tu o wielu czynników .Zważywszy na to ,że pierwsze krycie mogło odbyć się za wcześnie ,nie ma to absolutnie wpływu na rozbieżność w miocie -a tym bardziej na jakość nasienia w póżniejszych dniach(przy następnych kryciach).Bo cóż za różnica ,gdy u młodego ,w pełni sił,zdrowego samca ,o prawidłowych,ruchliwych plemnikach -będzie tych plemników nie 100 200 tylko 100 000.Problem o ,którym piszesz(czyli słabsze nasienie)może dotyczyć starych psów lub tych z mało ruchliwymi ,uszkodzonymi plemnikami. Tak jak na wstępie powiedziałm.Robiłam badania swojemu psu -i ku zdziwieniu weta oprócz dobrego nasienia daje także ogromna ilość dopychacza w postaci płynu z prostaty. Zresztą myślę ,że przekonamy się już za kilka tygodni o tym czy miot jest wyrównany czy też nie.I czy wogóle jest jakaś rozbieżność między maluchami.
  25. OK :D To pytanie pierwsze :wink: Czy wszystkie psy mogą brać dział w CRUFT's ?Jeśli nie, jakie muszą spełniać wymagania? Drugie :wink: Jakie sę opłaty? Trzecie: :wink: Czy do przekroczenia granicy WB wystarczy Chip (między łopatkami) i badania przeciwcial( z odrobaczeniem i odkleszczeniem) czy jeszcze coś fajniejszego dla nas wymyślili?
×
×
  • Create New...