-
Posts
711 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Magija
-
[Łódź] Jamniczka Mała Mi - w swoim własnym domku:)
Magija replied to Magija's topic in Już w nowym domu
Mała już u siebie, oj ciężki miała dzień bardzo, teraz śpi, zostawiłam dziewczyny same, bardzo one siebie nawzajem potrzebują, tyle Wam powiem Ci Państwo stracili syna w listopadzie, jedynego, ktoś pobił chłopaka, nie odzyskał już przytomności. Oni nawet ie szukali psa po tej stracie, po prostu nie mieli dla kogo żyć (ich sunia zmarła w wieku 16 lat - kolejny cios) aż do wczoraj. Pani Ewa jak porwała na ręce małą tak już nie chciała puścić. Dziś wszystko już na Małą czekało, legowisko, rozciągana smycz, miski, kocyki. Zaraz też przybiegła zaprzyjaźniona sąsiadka, która będzie się opiekować nią w czasie rekonwalescencji jak Nowi Duzi będą w pracy. Wsólnie z Sąsiadką, która pomagała mi w opiece nad Zitką doszliśmy do wniosku, ze to było przeznaczenie bo oni siebie wszyscy na wzajem bardzo potrzebują - Ziutka takiego domu a oni kogoś, kogo będą mogli kochać i kogoś kto ich rozweseli a taka jest Mała. -
Mam tylko jedno pytanie, czy Ela Andrzejewska wie, ze Fawor ma iść do Pani w ciąży i czy ta Pani sama przyjedzie do Medoru czy też z Marychą po prostu powiecie Eli, że zabieracie psa na dt./ds? Pytam, bo znam jej zdanie na ten temat i oczy przecieram ze zdumienia, że Fawor pojedzie do domu, gdzie wiadomym będzie, że przez pierwszych kilka msc. mało czasu będzie dla niego a i nie wiadomo czy w ogóloe dadzą radę, bo niestety same chęci i to co się wydaje to jeszcze za mało. Przecież to ich pierwsze dziecko, jeszcze nie wiedzą ile uwagi potrzebuje maleństwo w pierwszych miesiącach życia, bezustannej uwagi a do tego pies, starszy już, prawie niewidomy więc potrzebujący uwagi także... Fawor ma swoje wydarzenie na FB? Ta Pani czyta info o nim? Zagląda na wątek? Kontaktowała się z Elą? edit: nie wiem czemu dziwisz się i tak lekko podchodzisz do tego, że ktoś wyraża obawy?
-
Jamniki i jamnikowate w potrzebie z całej Polski !!!!!!
Magija replied to danka1234's topic in Już w nowym domu
[quote name='Magija'][COLOR=Red][B][SIZE=3][COLOR=green][SIZE=2]Imię-[/SIZE][/COLOR][/SIZE][/B][/COLOR][B]Ziutka[/B] [COLOR=Red][B][SIZE=3][COLOR=green][SIZE=2] Płeć-[/SIZE][/COLOR][/SIZE][SIZE=3][COLOR=black][SIZE=2]suczka[/SIZE][/COLOR][/SIZE][/B][B][SIZE=3][COLOR=green][SIZE=2] Wiek- [/SIZE][/COLOR][/SIZE][/B][/COLOR][B][COLOR=black]1,5-2 lata[/COLOR][/B] [COLOR=Red][B][SIZE=3][COLOR=green][SIZE=2] Miejsce-[/SIZE][/COLOR][/SIZE][/B][/COLOR][B]DT Łódź, do 28.04 obowiązuje kwarantanna (sunia zabrana na dt ze schroniska)[/B] [COLOR=green][B][SIZE=3][SIZE=2]Kontakt-[/SIZE][/SIZE][/B][/COLOR][COLOR=green] [B][COLOR=black][email protected], 792-944-515[/COLOR][/B] [/COLOR] [COLOR=green][B][SIZE=3][SIZE=2]Sterylizacja;[COLOR=black] nie (27.04 jest już umówiona)[/COLOR] Wątek na dogo-[COLOR=red]http://www.dogomania.pl/threads/206660-Jamniczka-Ma%C5%82a-Mi-szale%C5%84stwo-i-mi%C5%82o%C5%9B%C4%87-do-pot%C4%99gi-n?p=16761918#post16761918 [COLOR=black] [/COLOR][/COLOR][/SIZE][/SIZE][/B][/COLOR][/QUOTE] Sunia znalazła dom przeprowadzka już jutro :) -
[Łódź] Jamniczka Mała Mi - w swoim własnym domku:)
Magija replied to Magija's topic in Już w nowym domu
tak czułam, ze jak tylko założę wątek i Iza napracuje się ostro nad ogłoszeniami to Mała Mi znajdzie domek i znalazła dziś jutro czeka ją sterylizacja i wieczorem przeprowadzka straaaaaaasznie daleko 2 bloki dalej ale o szczegółach napiszę już jutro ;) -
[quote name='Sarunia-Niunia']Myślę, że będzie nam się razem fajnie mieszkało i towarzystwo zaakceptuje się nawzajem:roll:;):eviltong:... Teraz wyjeżdżam na 3 dni - nie będę miała dostępu do dogo - właśnie w drodze powrotnej wstępuję po Maluszka:Cool!::Cool!::Cool!:... Pozdrawiam wszystkich i do kontaktu w czwartek wieczorem:bye::bye::bye:...[/QUOTE] powodzenia i trzyma kciuki za zapoznanie!
-
[Łódź] Jamniczka Mała Mi - w swoim własnym domku:)
Magija replied to Magija's topic in Już w nowym domu
tymczasem, zaledwie kilka minut przed 10 - dzwonek do drzwi psy podnoszą alarm, myślimy więc - listonosz a tu Pani Sąsiadka Mała Mi poszła więc na pobyt dzienny 2 pietra wyżej a my rżymy z tego i cieszymy się przeogromnie jesteśmy tak zadziwieni i wdzięczni bo to ogromna pomoc i nigdy nam się cos takiego nie przytrafiło jeszcze -
myślę, że porządne potraktowanie jej furminatorem rozwiąże denerwujący Was problem
-
Moje potffforrry - opowieść o żywych; w sercu i pamięci te, które odeszły...
Magija replied to majqa's topic in Foto Blogi
rozumiem, no cóż, 16-tki mają swoje prawa [quote name='Jasza']Temat kupy przegapiłam, a mogłabym coś dodać od siebie...:placz: Może nie na temat jeleniej, ani kociej, ale sądząc po papierze toaletowym obok, była to zwykła kupa człowiecza...w środku lasu...i ja jej pierwsza nie zauważyłam...:placz:[/QUOTE] a ja kiedyś, dostając prawie zawału serca w ostatnim momencie (a paszcza już otwierała się by wchłonąć tegoż precelka) ryknąwszy ile sił w płucach ocaliłam się od męk i tortur wdychania oddechu po ludzkim klocku -
Moje potffforrry - opowieść o żywych; w sercu i pamięci te, które odeszły...
Magija replied to majqa's topic in Foto Blogi
[quote name='majqa']Wiem, przyciągnęłaś mnie myślami. Lada moment się z Tobą umawiam i uwierzysz, czy nie, bo to tyczy Firy, wyłącznie maszynka i to nie moja tylko opinia. :-) Słuchaj, sierść cud - miód po cięciu, milusia w dotyku, niemal nie wychodząca, a sama sunia w nowej szacie podobała się ludziom, bardziej niż po trymowaniu, wyczesywaniu. :-) A Remiś - oczywiście Irokez, słowo się rzekło! :-)[/QUOTE] o noł (to odnośnie Firy) ale ja serio Izunia pisałam zapakuję stół i zrobimy sobie fryz party (bo ja o Misi ciągle myślę, żeby ładnie dziewczynka wyglądała) -
Moje potffforrry - opowieść o żywych; w sercu i pamięci te, które odeszły...
Magija replied to majqa's topic in Foto Blogi
[quote name='Smyku']O nie , nie . Nie zgadzam się na łysego Remisia .[/QUOTE] o nie, nie łysego tym razem ma być w wersji Irokez -
Moje potffforrry - opowieść o żywych; w sercu i pamięci te, które odeszły...
Magija replied to majqa's topic in Foto Blogi
Iza, ja widzę, że ja Cię muszę z maszynką nawiedzić bo Ci towarzystwo zarasta:evil_lol: -
[Łódź] Jamniczka Mała Mi - w swoim własnym domku:)
Magija replied to Magija's topic in Już w nowym domu
Izunia, dziękuję Ci bardzo! -
[quote name='szafra']Ja nie jestem przekonana... i dlatego, że w samą porę! :shake: Mam mieszane uczucia ...[/QUOTE] dlaczego? poczytaj jej posty transportowy na miau.pl przejrzałam, nic nie pasuje
-
[quote name='Equus']Dziewczyny, a czy Nuka miała robione może jakieś bardziej rozszerzone badania krwi? Bo może ten niepokój itp. to kwestie zdrowotne, jakieś zaburzenia hormonalne itp. Co do transportu trzeba szukać tańszego -10l na setkę to dużo, trzeba szukać kogoś z dieslem te potrafią palić 5-6l na 100km i do tego ropy (parę groszy tańsza)[/QUOTE] oczywiście, że trzeba szukać, ja nawet bym się w taką trasę nie wybrała, padło pytanie o koszty więc wyliczyłam na podstawie swojego spalania auta na gaz albo nowoczesne autka też nie palą jak smoki, spokojnie można by było te koszty o połowę zmniejszyć, tylko jakoś lasu rąk nie widać, a szansa dla suni jest i czasu coraz mniej :(
-
gaz byłby tańszy zapewne benzyna osiągnęła astronomiczne kwoty
-
to jest mniej więcej 400km w jedną stronę, jeśli patrzeć z Makowa do Rudy, czyli 800km bo kierowca musi wrócić ja z Łodzi mam dodatkowo 200km, czyli musiałabym zrobić 1200km czego nie dam rady w 1 dzień bez odpoczynku, jako jeden kierowca moje auto pali 10l, czyli jak smok ale wyliczając takie spalanie to po kosztach benzyny (licząc 5,10l) daje bardzo wysoką kwotę 610zł :(
-
no to chyba nie, skoro nowy dom już się tym zajmie? w takim razie prosiłabym o przekazanie mojej wpłaty na spłatę długu Muszki w hoteliku sylwiasso bezpośrednio do niej [url]http://www.dogomania.pl/threads/200894-Roczna-czekoladowa-sunia-zabrana-z-ulicy-D%C5%81UG-PONAD-300Z%C5%81-B%C5%81AGAMY-O-KA%C5%BBD%C4%84-Z%C5%81OT%C3%93WK%C4%98?p=16761577#post16761577[/url]
-
[quote name='Mariat']W przypadku Nuki ta propozycja to zbawienie. Tylko co z transportem? Jest tak mało czasu.:-([/QUOTE] też tak sądzę, skoro Angie uważa, ze da radę i ma warunki to trzeba by kombinować i dać suni szansę ile kosztowałby taki transport?
-
[Łódź] Jamniczka Mała Mi - w swoim własnym domku:)
Magija replied to Magija's topic in Już w nowym domu
Malutka odebrana - była bardzo grzeczna, choć przez jej bytność u Pani sąsiadki Maciek (pies Państwa) nie zaliczył poobiedniej drzemki (a ma lat już sporo więc ta drzemka to jego rytuał). Mała Mi bawiła gości, goście bawili Małą Mi, chciałam zabrać psa na spacer ale Pani sąsiadka zabrała i poszła. Normalnie jeszcze w życiu nie miałam tak fajnie z tymczasem, żeby ktoś mi tyle pomagał :loveu: -
a co to za pomoc kiedy nic nie można zrobić...
-
dziewczyny, ja Nuce pomóc nie mogę, ja mam w domu 5 kotów
-
Jamniki i jamnikowate w potrzebie z całej Polski !!!!!!
Magija replied to danka1234's topic in Już w nowym domu
[quote name='szafra']Magija - u malagos jest sunia na DT ze schroniska z Jastrzębia Zdroju ( woj. śląskie). Nie może u niej dłużej zostać, tylko do środy. Nie wiemy co robić ....Pomóżcie [url]http://www.dogomania.pl/threads/204879-Jamniczka-Nuka-po-operacji-pomoc-w-trasporcie-do-BDT-i-na-transport.-B%C5%82agam./page3[/url][/QUOTE] nie mogę pomóc tej suni, mam 5 kotów -
[Łódź] Jamniczka Mała Mi - w swoim własnym domku:)
Magija replied to Magija's topic in Już w nowym domu
[quote name='Isadora7']No to póki co zrobiłam jej [B]P[/B]ia[B]R[/B] w tych miejscach: [LIST] [*][url]http://jamniki.eadopcje.org/psiak/233[/url] (adopcja promowana) [*][url]http://jamniki.feen.pl/viewtopic.php?p=65106#65106[/url] [*][url]http://www.facebook.com/pages/Adopcje-jamnik%C3%B3w-SOS-dla-jamnik%C3%B3w/119071334824742#[/url]! [*][url]http://www.facebook.com/?ref=home#!/home.php?sk=group_165772310111262&ap=1[/url] [/LIST][/QUOTE] dziękuję po stokroć tymczasem Mała siedzi u sąsiadów, za godzinkę ją odbieram zanieśliśmy jej wszystko ale sąsiadka nas wywaliła mówiąc, że przecież ona wszystko tam ma i czekała już z miska kurczaka ;)