-
Posts
831 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by gugu
-
[b]Dorota[/b] jestem już po rozmowie ze szkoleniowcem,super gość,szkoli też grupowo psiaków na Bemowie w Wawie,od kwietnia zaczynamy zajęcia indywidualnie,jak będziemy po pierwszej lekcji napisze ci jak poszło Kice i w ogóle.... :P Pozdrawiam
-
[b]coztego[/b] ja się domyslam że to nie sprawka twojej suni ale zajefajna demolka :wink: Pozdrawiam.
-
[b]coztego[/b] demolka niezła,chata jak po hiroszimie... :wink:jeszcze takiej nie widziałam,nawet na fotkach...hmmmm
-
Ciesze się że jest coraz lepiej z sunią,jesli chodzi o komende "zostaw" to moja też reaguje ale na smyczy,jak ją spuszcze to zżera wszystko ale mam nadzieje że się oduczy......no twoja pokazała klase z tą kiełbaska,bardzo mi się to podoba..... :P
-
[b]coztego[/b] bardzo mi przykro że tak ci choruje,dobrze że udało ci się przeprowadzić tą sterylke,to bardzo boli jak coś dolega psiaczkowi,na co ci tak choruje?Czy twoja sunia zżera wszystko na dworze?Bo moja nietety tak. :( Jeśli jej to nie minie to czeka ją kaganiec. Moja narazie odpukac nie choruje,wszystko ma w terminie i życze tego samego twojej psiuni. :P
-
[b]Flaire[/b] dzięki za linka,byłam tam wcześniej i swoje zdanie mam na ten temat,nie propaguje,napisałam co słyszałam i chciałam wiedzieć co wy na to......nie zamierzam słuchać innych robić tak jak inni..... [b]coztego[/b] ty zrobiłaś sterylke dużo pózniej niż zalecją,czyli przed pierwszą cieczką?
-
[b]coztego[/b] różne zdania na ten temat są i każda suczka inna jest i inaczej się zachowuje czy przed sterylką czy po.....np- wet zaleca sterylke jeśli nie chce dopuszczać,negatywne zdania słyszałam od właścicieli którzy są przeciwni,uważją że suczka rasowa po sterylce już nie jest rasowcem...hmmmm nie wiem czemu tak twierdzą i co w tym jest,ja raczej to zrobie czekam tylko na pierwszą cieczkę...... :roll:
-
No to ja jestem przed tym buntem,moja zaczeła 5 miesiąc........hmmmm
-
[b]Witam[/b] ! [b]coztego[/b] przejrzałam wszystkie posty na temat demolki psiaków,jeszcze tego nie mam :wink: jak narazie ,ale napisałaś w jednym z postów że po sterylce twój psiaczek się uspokoił.......zamierzam również sterylkę przeprowdzić u swojej psinki ale słyszałam że wręcz przeciwnie jest...tzn że sunie robią się bardziej nadpobudliwa.Prosze napisz mi jak jest u twojej suni dokładnie..... Dzięki i pozdrawiam
-
[b]Witam[/b]! Przeczytałam wasze posty,problemy z posłuszeństwem,oczywiście też takowe mam,ale jak to jest...hmmmm ma 4 miesiące i słucha,ma 7 miesięcy i nie słucha....dlaczego tak jest....skoro już za małego nauczyło się posłuszeństwa to czemu psiaczkowi się odmienia,czy to jakiś błąd wychowawczy czy z natury psiory tak mają? :( :( Pozdrawiam
-
[b]Dorota[/b] bardzo mi w tym pomogłaś i ciesze się z pierwszych postępów Tofci :P ,mam nadzieje że mój diabełek również załapie podstawowe komendy.Bywam również na temaciku Twrier Walijski-piszcie co wiecie......tam rozpoczełam pisanie na dogo,jakby co to tam jestem do złapania,jak nie to napisze do ciebie na prv..... pozdrawiam serdecznie i powodzenia
-
[b]Dorota[/b] poszłam na żywioł,dostałam od weta namiar na szkoleniowca, zadzwoniłam i spotykamy się w sobote o 13:00,doradzi mi czy indywidualnie czy w grupie ją szkolic,dam ci znać jak wypadła pierwsza wizyta ze szkoleniowcem i w ogóle..... :roll: pozdrawiam
-
[b]Dorota[/b] dzieki bardzo za cenne informacje,w domu z Kiką nie ma problemów,gorzej jest na dworku,więc mamy odwrotne sytuacje :P ,napewno wybiore jedną z tych opcji bo sama sobie nie poradze tym bardziej że to mój pierwszy psiak w życiu :( .Chyba przejdziemy na temat o wychowaniu bo troche zmieniłyśmy temacik z sikania na chowanie..... :wink: ,fajnie by było utrzymać kontakt,bo jestem ciekawa jakie postępy bedzie robić Tofcia.... pozdrawiam.
-
[b]Dorota[/b] tak się motam czy indywidualnie czy w grupie,jedno i drugie ma swoje dobre strony,z kosztami to się licze,już robiłam rozeznanie :roll: ,wiem jak rozmnawiać z takim szkoleniowcem dzieki tobie,ale to są ćwiczenia tylko w domu czy też na dworek wychodzicie? Czy to jest twój pierwszy psiorek?
-
[b]Dorota[/b] to co napisałam to szczere i przyłącze się do tej rasy Królowej Andielskiej......serio No prosze,ty już szkolisz Tofcie a ja dopiero nad tym mysle i już mi pomogłaś zdec ydowac się i również wezme szkoleniowca.Czy to znaczy że taki szkoleniowiec przychodzi do domu?Nie wiem jak to wygląda i dlatego pytam.Moją Kike mozesz zobaczyć po lewej stronie,wstawiłam wrescie jej fotkę,tzn udało mi się....... :oops: ,nie jest tak wyrażna ale mordkę jej widać..... Pozdrawiam
-
[b]Dorota[/b] wiesz co.....ja tez się dowiedziałam o ciasteczkach z dogo i faktycznie nie każdy wie o nagradzaniu psiaczka..... :oops: jasny dowód miałaś wczoraj z bokserką......śliczna ta twoja Tofcia i nigdy bym nie powiedziała że to kundelek, nie wszystkie rasy znam,ja bym powiedziała że to foxsterier,na pierwszy rzut oka :( rozumiem że uczenie czystości masz za sobą? :P
-
[b]coztego[/b] z pewnością masz racje,tak to jest ze szczeniakami,nie wiem czy pójde na PT,mysle o indywidualnych lekcjach posłuszeństwa dla niej noi dla siebie,żeby wiedzieć jak z nią postępować,mi chyba najbardziej się to przyda :wink: pozdrawiam.
-
[b]coztego[/b] jest coraz lepiej,właśnie czystość mam za sobą,teraz zmienia ząbki i zrobiła się nieposłuszna,jak jest na smyczy to oki,ale jak ją spuszcze i poleci do jakiegoś pieska to nie można jej dowołać,ludzie mi czasami pomagaja,nie wiem czy to wina tych ząbków czy trudny okres ogólnie przechodzi,myśle o szkółce dla niej,jest tak ufna do obcych,jak tylko ją ktoś pogłaszcze jest gotowa iść za tą osobą,to mnie strasznie martwi,zobaczymy jak to się rozwinie,jestem dobrej myśli...... :P Jeśli chodzi o uczenie czystości przez właściciela to miałam na myśli potwierdzenie tego co napisałaś..... :wink: pozdrawiam
-
[b]Dorota[/b] ciasteczko i pochwała to pdstawa,nie wspomniałam o tym bo to chyba wszyscy wiedzą że trzeba psiaczka nagrodzić,jesli nie ciastkiem to głskaniem.Z tym patrzeniem w oczy przy załatwianiu się to ja też mam,odwracam się,podejdzie do mnie i ją chwale po zrobieniu,również zdarzy jej się zrobić w domu ale tylko siku. Ile twoja Tofcia ma miesięcy i co to za rasa?
-
[b]coztego[/b] jesli tak bywa to wina lezy tylko po stronie właściciela.....takie jest moje zdanie.Psa można nauczyć sikania i kupczenia na komende,sprawdziłam to,jak widze że jestem już 20 minut na spacerze i nie ma kupy ponieważ są inne ważne rzeczy dla psinki to mówie komende i za chwile kupa....nie wierzyłam że tak może być....ale tak jest....serio i polecam innym..... pozdrawiam
-
[b]Witam wszystkich![/b] Mam TW,zaczeła 5 miesiąc,nauka czystości zajeła nam 1,5 miesiąca,nie było łatwo sikanie i kupczenie było wszędzie,najszybszym sposobem nauczenia czystości jest jak najwięcej wychodzić,nawet co chwile pomimo tego ze po spacerze w domu zrobi,wiadomo ze właściciel się denerwuje ale jaka jest radość póżniej,z każdej kupki się ciesze i siknięcia na dworku.....łatwo jest zauważyć kiedy psiunio chce siku,kręci się w miejscu,wącha kuca i luuuuu....jak się nauczyła to jeszcze gazet nie chowałam,dałam im jeszcze tydzień żeby sobie poleżały a potem sru do kosza,teraz szczeka lub drapie w drzwi lub patrzy w oczy i błaga o wyjście,myślałam że będzie gorzej z tą czystościa(to mój pierwszy pies w życiu) ale nie ma psa który by się nie nauczył,troche cierpliwości....... życze powodzenia :P
-
Ile osób tyle metod w związku z załatwianiem sie piesków,warto czytać to co piszecie....... coztego postepy mojej psiuni zadziwiają mnie,jest coraz lepiej z kupczeniem,gorzej z siusianiem bo tego więcej robi nawet po przyjściu ze spacerku.Dzieki za rady i pozdrawiam. :wink:
-
Coztego,mam nadzieje że uporam się szybko z załatwianiem psiuni ale siusiu robi częściej niż kupke,oczywiscie na gazetkę i jak jestem na dworzu,jak się uporam z kupkami to chyba i z siusianiem będzie lepiej,tzn zacznie wstrzymywać.Jak myślisz ile to będze trwać?Jak narazie siusia często.
-
Coztego czyli wychodzić z nią jak najpóżniej i jak najwcześniej rano.....dziś w nocy też zrobiła kupkę w domu na gazecie ale chyba masz rac je że to za długta przerwa w nocy dla szczeniaczka sama już to zauważyłam,wczoraj ładnie robiła w dzięn na spacerkach,nie było kupki w domu,tyle co w nocy kurcze człowiek się uczy razem z psiakiem....pozdrawiam.
-
Oki Utaap i coztego,zrobie to stopniowo,dzięki za dobre rady....fajnie że takie forum jest :P pozdrawiam