Jump to content
Dogomania

asiuniap

Members
  • Posts

    2191
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by asiuniap

  1. To Ignaś. Ignaś został znaleziony przez moją koleżankę. Znaleziony to za dużo powiedziane, został zauważony w trakcie jazdy samochodem we wsi między Ełkiem a Grajewem. Ignaś. Pies ze wsi. Potrącony pzez samochód umierał od kilku dni na poboczu drogi. Niedaleko szkoły. Szkoły, do której ludzie odprowadzali dzieci. I coż z tego, jakby kto pytał. Potrącony, jego pech, niech zdycha. Dzieci starały sie pomóc psu na miarę swoich możliwości. Obłożyły psa kanapkami z salecesonem. Otoczyły go kamykami, jakby dekorowały jego grób. Nawet położyły na niego kwiatki. Pies umierał, a ludzie obojętnie przechodzili. Pies, wielkie mi co. Ignaś miał szczęscie. Trafił na Sylwię. Został wtaszczony do samochodu, zabrany do Warszawy i zawieziony do lecznicy. Okazało się, że Ignaś ma pękniętą miednicę w wyniku kontaktu z samochodem. Poza tym ma babeszję, jest odwodniony, wycieńczony, wychudzony, choć na pierwszy rzut oka tego nie widać. Ignaś nie ma roku, jest ślicznym owczarkowatym psem z pięknym puszystym ogonem. Nie wstaje, czasami lekko podniesie sie na łapach półleżąc. Miednica bardzo go boli, nie lubi przesuwania, przenoszenia.Załatwia się pod siebie. Po kilku dniach leczenia w lecznicy, badań, kroplówek itd dług urósł do 2 tys.złotych. Sylwia zabrała go do zaprzyjaźnionego domu, w którym może pozostać do czasu znalezienia domu docelowego. Jednak koszty leczenia są ogromne. Bardzo prosimy o pomoc w leczeniu Ignasia, jedna osoba nie udźwignie ciężaru doprowadzenia psa do zdrowia. Lekarze zapewniają, że Ignaś będzie zdrowy. Wymaga to jednak czasu. Bardzo prosimy o pomoc i szansę dla Ignasia :modla: [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img292.imageshack.us/img292/3816/ignas1ft2.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img80.imageshack.us/img80/5337/ignas2zu8.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img206.imageshack.us/img206/9994/ignas3om3.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img292.imageshack.us/img292/2576/ignas4ag6.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img292.imageshack.us/img292/8378/ignas6sa6.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img385.imageshack.us/img385/5497/ignas7tc8.jpg[/IMG][/URL]
  2. Pidzej, dzięki serdeczne. Jak zawsze niezawodna :Rose: Rodzina, cóż.... zapowiada, że właścicielkę psów ubezwłasnowolni i zapewne to zrobi. A psy. Cóż psy, nieważne, nieistotny drobiazg. To że 'zgniją" na Paluchu to nieważne, mieszkanie to jest cel...
  3. Czy ktoś wie jaka jest opieka w prywatnym schronisku "Przyjaciel", Zbigniew Moraczewski, Kotliska 13, Kutno ?????
  4. [COLOR=black]Wczoraj nie działało dogo. Napisałam tekst poniżej i niestety, nie mogłam go wysłać (całe szczęście, że do skopiowałam).[/COLOR] [COLOR=black]Niuniek utyka jeszcze na nóżkę, ale koopę zaczął robić, więc idzie ku lepszemu. Jest bardzo grzeczny i łagodny. [/COLOR] [COLOR=black]Wczoraj po południu psiak trafił do azylu.[/COLOR] [COLOR=black]Szefowa podpisała weksel na 636 zł, który w całości zostanie zapłacony przez forum Labradory :loveu: Dziękujemy bardzo!!!![/COLOR] [COLOR=black]Azor ma zerwane więzadło krzyżowe w kolanie. Za 1,5 tyg. będzie musiał mieć operację, koszt 800 zł.[/COLOR] [COLOR=black]Bardzo prosimy o pomoc w opłacie operacji :modla::modla::modla:[/COLOR] [COLOR=black]Na konto fundacji na Azora wpłynęlo (do wczoraj) od darczyńców 240 zł. Możemy te pieniądze przeznaczyć na operację więzadła, ale i tak to za mało.[/COLOR] [COLOR=black]Pytałam w klinice a propos wysłania pieniędzy na ich konto. Nie ma z tym problemu, aczkolwiek klinika prosiłaby, żeby po wpłacie na ich konto wysłać faksem potwierdzenie przelewu, oczywiście z dopiskiem; pies od Agnieszki Brzezińskiej, ponieważ jeest zarejestrowany na szefową azylu.[/COLOR] [COLOR=black]Pani nie potrafia mi powiedzieć co z ewentualną nadwyżką, jeśli udałoby się zebrać wyższą kwotę, niz wyniosłyby koszty leczenia (najprawdopodobniej zostałyby na koncie kliniki).[/COLOR] [COLOR=black]Dlatego moim zdaniem, byłoby lepiej żeby wpłat dokonywać na konto Azylu, podane przez Mariolkę, żeby uniknąć zamieszania. To tylko moje zdanie, darczyńcy niech sami zdecydują.[/COLOR] [COLOR=black]Potrzebujemy pieniędzy na leczeniekolejnego psa.[/COLOR] [COLOR=black]W innej klinice znajduje się 3 mies. amstafik, ktoremu w ostatnim momencie uratowano życie, wycinając połowę jelita cienkiego.Koszty jego leczenia wczoraj wyniosły już 1350zł. Też trzeba je pokryć. Jak założę jego wątek,wstawię tu linka. [/COLOR] [COLOR=black]Nasz azyl nie potrafi przejść obojętnie obok zwierzęcia potrzebującego pomocy (pomimo braku pieniędzy), co zdarza się innym fundacjom.....[/COLOR] [COLOR=black]Bardzo, bardzo prosimy o wpłaty [/COLOR] [COLOR=black]A to wczorajsze zdjęcia Azora.[/COLOR] [COLOR=black][URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img108.imageshack.us/img108/7449/piasekidragon2008001wv7.jpg[/IMG][/URL][/COLOR] [COLOR=black][URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img208.imageshack.us/img208/2461/piasekidragon2008004oy1.jpg[/IMG][/URL][/COLOR] [COLOR=black][URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img208.imageshack.us/img208/8643/piasekidragon2008006wo4.jpg[/IMG][/URL][/COLOR] [COLOR=black][URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img208.imageshack.us/img208/143/piasekidragon2008009gt1.jpg[/IMG][/URL][/COLOR] [COLOR=black][URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img182.imageshack.us/img182/2533/piasekidragon2008005gi4.jpg[/IMG][/URL][/COLOR]
  5. [quote name='Diegula']Na Labradorach info jest prośba o informację jakie są koszty leczenia Azora i nr konta lecznicy na który można zrobić przelew...[/quote] Dziś się dowiem.
  6. Psiak jest w Multivecie na Gagarina. Z tego co wiem dług już przekracza kwotę 400 zł. Wczoraj mial zostać zabrany do Azylu pod Psim Aniołem, ale zatrzymano go jeszcze i podano kroplówkę. Psiak jest oazą spokoju. Mimo tego, co go spotkało jest przyjazny do ludzi. Jest bardzo obolały, w odcinku lędźwiowym na poluzowane kręgi, był nieźle kopany. Azyl nie ma pieniędzy na leczenie. Jeśli możecie, bardzo prosimy o pomoc finansową. A także, jesli ktoś by mógł dać mu tymczas to byłoby wspaniale. W sprawie incydentu już działamy. infa będą rozesłane do Faktu, SE, metra, staramy się dostać do kamer.
  7. Dziewczyny. Popytajcie, może ktoś może pomóc w rozpoznaniu i "pogadaniu" z owymi miłośnikami zwierząt. W tym wypadku nie powinnyśmy zastosować taryfy ulgowej, że to biedni bezdomni itd. Powinni ponieść konsekwencje, żeby na przyszłość się mocno zastanowili, czy warto robić taki myk ze zwierzakiem. [SIZE=4][COLOR=red][B]Potrzebne pieniądze na zapłatę w klinice!!!![/B][/COLOR][/SIZE]
  8. On mi na zdjeciach wygląda na prawdziwego labka. Może zgubił się biegnąc za cieczką.
  9. Ta kobieta była z nim u weta, dostał antybiotyk. Dba o niego, rany zaczęły się goić. Za każdym razem jak dzwoni do mnie mam duszę na ramieniu. We środę Ajax będzie w kawie czy herbacie. Dziękuję za ogłoszenia :loveu:
  10. [quote name='modliszka84']oraz wpłata od Joanny B. z Gdańska - 100 zł(nie wiem kto to... proszę się ujawnić, bo nie wiem czy to z bazarku...)[/quote] Ujawniam się ;)
  11. I co z maluchami? :cool1:
  12. Ajax w potrzebie :-( Może uda się pokazać go w TV.
  13. No ja przepraszam. Na której to stronie faworkują się Wiselowe dzieci??? :nono:
  14. [quote name='psiareczka78']asiuniap, jaki kontakt mam podawać w ogłoszeniach???[/quote] Telefon z allegro. Dziękuję. Na allegro ma dużo wejść. Dostałam smsa od jednej pani, ale to było nieporozumienie :shake: [URL]http://www.allegro.pl/item303845875_rasowy_owczarek_niemiecki_bez_szans_w_schronisku.html[/URL]
  15. Juz wysłałam, następnym razem Ty wyslij ;) Kod to WFP, po nim koniecznie spacja i piszesz smsa na 140 znakow i wysylasz na 72007 najpóźniej do środy do godz.16..
  16. Rany mu się odnowiły, znów krew z ropą zaczęły się sączyć. To z powdu braku czasu tej pani, żeby jechać z nim do weta już jak były pierwsze objawy (zaczyna się drapać). Uprosiłam, pojechała do weta, powinien dostawać antybiotyk przez 3 tyg., powinien być kąpany ale ona powiedziała, ż e nie będzie go kąpać, bo nie da rady. WCZORAJ ROZMAWIAŁAM Z NIĄ. rANY ZACZYNAJĄ SIĘ GOIĆ. Ile czasu? Ubłagałam ją, żeby podleczyła go trochę, bo w takim stanie jak trafi do schronu do budy to będzie źle. Ona o ddałaby go jak najszybciej :placz:
  17. [SIZE=1][COLOR=black][FONT=Arial]U osoby, u której jeszcze przebywa pies życie przewróciło się do góry nogami. Nie będę opowiadać o jej sprawach prywatnych z oczywistych względów. Fakt jest taki, że pies musi bardzo szybko opuścić dom tymczasowy.[/FONT][/COLOR][/SIZE] [SIZE=1][COLOR=black][FONT=Arial]Właścicielka mieszkania teraz, bywa, że wraca do domu po 20-24 godzinach. Pies się męczy, nie ma się co dziwić, że nie wytrzymuje tyle czasu i chcąc nie chcąc załatwia się w domu, pomimo tego, że jest przyzwyczajony do czystości.[/FONT][/COLOR][/SIZE] [SIZE=1][COLOR=black][FONT=Arial]Ta osoba z braku czasu i wielu olbrzymich kłopotów nie jest w stanie zajmować się Ajaxem tak jak do tej pory.[/FONT][/COLOR][/SIZE] [SIZE=1][COLOR=black][FONT=Arial]Psu grozi schronisko. Nawet w najlepszym schronisku, wśród setki innych zwierząt Ajax nie ma co liczyć na taką opiekę i zaangażowanie jak w domu. Nieleczona choroba znów spowoduje pojawienie się sączących się ran, a życie w budzie i, biorąc pod uwagę porę roku, błocie może spowodować jeszcze większe problemy![/FONT][/COLOR][/SIZE] [SIZE=1][COLOR=black][FONT=Arial]Pilnie, bardzo, bardzo pilnie szukamy domu dla tego wspaniałego, grzecznego, mądrego psa.[/FONT][/COLOR][/SIZE] [SIZE=1][COLOR=black][FONT=Arial]Ajax doskonale dogaduje się z suczkami, koty go ciekawią, ale nie przejawia wobec nich agresji. Nie brudzi w domu, nie niszczy.[/FONT][/COLOR][/SIZE] [SIZE=1][COLOR=black][/COLOR][COLOR=black][FONT=Arial]Pies mieszkał kiedyś w mieszkaniu, jest mądry, podaje łapę, nie boi się jazdy samochodem. [/FONT][/COLOR] [COLOR=black][FONT=Arial]Radośnie reaguje na widok dzieci, szczególnie tych w wieku szkolnym. [/FONT][/COLOR] [COLOR=black][FONT=Arial]A jak widzi na ulicy dzieci grające w piłkę, widać jak bardzo chciałby do nich dołączyć.[/FONT][/COLOR] [/SIZE]
  18. Daj linka do allegro. Dam ją do wyborczej. nIE ODZYWAŁAŚ SIĘ WIĘC MYŚLAŁAM, ŻE JUŻ MA DOM.
  19. Rozwiesiłam ogłoszenia w klinikach na Ursynowie. [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img174.imageshack.us/img174/820/ursynow3cn3.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img184.imageshack.us/img184/2091/ursynow4ul8.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img174.imageshack.us/img174/2830/ursynow5sc0.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img210.imageshack.us/img210/3535/ursynow6nh0.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img184.imageshack.us/img184/7476/ursynow7qd3.jpg[/IMG][/URL] [FONT=Arial][SIZE=3]Gremnlin ma jedną wielką cechę. Jego energia jest niezniszczalna. Ten psiak może na okrągło się bawić, skakać, przewracać, tulić.[/SIZE][/FONT] [FONT=Arial][SIZE=3]Świetnie, naprawdę ŚWIETNIE nadaje się do dzieci. Jest niezmordowany w czasie zabawy. [/SIZE][/FONT] [FONT=Arial][SIZE=3]Można go cały czas przytulać, rzucać patyki, zabawki, chodzić po nim, wałkować go, turlać :evil_lol:[/SIZE][/FONT] [FONT=Arial][SIZE=3]Temu psu uśmiech nie schodzi z mordki.[/SIZE][/FONT]
  20. Ten mały piesek został znaleziony na Natolinie. Generalnie jest niekonfliktowy zarówno do psów, kotów jak i dzieci. Uwielbia się tulić ale trochę się boi spacerów na smyczy. Trzeba mu udowadniać,że nie będzie wyrzucony. Przynajmniej na początku. Szybko się przywiązuje. Nie ma z nim problemów by wozić go samochodem, a na rękach uwielbia być noszony. Póki co został nazwany Uzu. Jest dosyćkarny i całkiem posłuszny. W chwili obecnej przebywa u kochanych Gamoniów. Pies został znaleziony na Ursynowie między ul. Na Uboczu i Braci Wagow. Może komuś się zgubił? [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img530.imageshack.us/img530/2515/ursynow1gu6.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img254.imageshack.us/img254/4690/ursynow2xq4.jpg[/IMG][/URL]
×
×
  • Create New...