Jump to content
Dogomania

Fuka

Members
  • Posts

    2653
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Fuka

  1. Uffff - dogo znowu wolno chodzi i pewnie nie zdążyłam:-( [B]Wszystkiego najnajnajlepszego dla półroczniaka Shaggiego:BIG::tort: - niech rośnie zdrowo, wesoło i szczęśliwie:laola:ZDROWIE półjubilata i jego Pani:drink1::drinka::drink1:[/B]
  2. pierwsze primo - chcem sie z Wami zobaczyc!!! drugie primo - marzy mi sie las, woda i słońce - to a'propos ciepłego terminu spotkania - myślę, że można by było je jakoś podłączyć pod którąś z przyszłorocznych letnich wystaw trzecie primo - dalej jestem za drugim spotkaniem "technicznym" - połączonym ze sciaganiem dobrego groomera na przyszłoroczną klubówkę poznańska
  3. Ha, a [B]Fuka [/B]ma: [B][COLOR=SandyBrown]Fukę[/COLOR][/B]:evil_lol: - airedale terrierkę - [B]OFI z Doliny Łopienk[/B]i (NAPOLEON Du Haillet Des Corneiredes & NIVA z Doliny Łopienki) ur. 2 pażdziernika 2000 [B][COLOR=SandyBrown]Kawę [/COLOR][/B]- lakeland terrierkę - [B]KAWĘ z Fox-Klanu [/B](LARSON BLACK von der Canis Burg & MANDY von der Canis Burg) ur. 22 maja 2001 [B][COLOR=SandyBrown]1/2 Elma [/COLOR][/B]- airedale terriera - [B]Saredon ST. ELMO's FIRE[/B] (Saredon OPEN FIRE & Saredon STEAMY WINDOWS) - ur. 25 czerwca 2002 a do tego ukradłam, albo jestem posiadana przez: [COLOR=SandyBrown][B]Makarona [/B][/COLOR]zwanego tez [B][COLOR=SandyBrown]Diukiem [/COLOR][/B]- [B]Srozzavolpe SOVEREIGN TO TRAVELLA[/B] (Travella SOLID GOLD & STEEL ROSE TO Travella) ur. 21 października 2002
  4. [quote name='zadziorny'][SIZE=7][B][COLOR=Red].....[/COLOR][/B][/SIZE] Nadajemy ważny komunikat! Ostatnio na wystawach psów organizowanych na terenie naszego kraju można się natknąć na tego oto osobnika o podejrzanej proweniencji: Foci namiętnie wszystko co się rusza i nie tylko: [IMG]http://img139.imageshack.us/img139/7971/bos013zmrj6.jpg[/IMG] Szczególnie ostrzega się płeć zdecydowanie przeciwną - nie dajcie się zwieść temu uśmiechowi :shake:: [IMG]http://img147.imageshack.us/img147/9082/bos026zmto0.jpg[/IMG] szczególnie, kiedy zaproponuje Wam podwiezienie pustą autostradą :cool3: :eviltong: :diabloti:[/quote] Obiecuję będę się strzec:evil_lol::evil_lol::evil_lol: nie tylko jego, ale i Was wszystkich!!! TYLKO BĄDŹCIE w Rybniku!
  5. [B]Wojtek[/B], wygląda całkiem całkiem, zazdrość zżera, pokaż więcej zebym się mogła jeszcze bardziej poślinic:placz: A ja tu jeszcze na odchodnym wkleje jeszcze Wam cosik co właśnie od Borsaf:loveu: dostałam: [IMG]http://img60.imageshack.us/img60/1274/2109028minpb1.jpg[/IMG] i lece do wanny, z jedną zacerowaną nogą na zewnątrz:p
  6. I z kim ja się bedę integrowac:placz:
  7. [B]Aluzja[/B], Strasznie się cieszę z Jimmiego:multi:, zarąbista puenta Waszych wakacji! :drink1::drink1::drink1: [quote name='Aluzja'] Wrociwszy z wczasow uprzejmie donosze:lol: O wystawach Fuka pewnie juz napisala ..[/quote] No właśnie obawiam się, że nie napisałam:p, nie było kiedy:placz: Niewtajemniczonym w skrócie opowiem, że 10 dni temu na nocnej wystawie w Bośni i Hercegowinie ni z tego ni z owego wlazłam na Aluzję:evil_lol: Tego wieczoru do naszego wspólnego latania po ringu nie doszło, bo pierwszego dnia zgodnie wdoopiłyśmy (miejscowe samce okazały się bardziej leżeć w guście sędziego i honoru polskiej airedalowej reprezentacji dzielnie broniła jedynie suka Luna Magnitudo, która wygrała klasę championów). Drugiego dnia Elmo i Lusia się nie pokazali, a Jimmy wygrał klasę, a potem chyba wział resCACIB. Natomiast 3go dnia, już w Chorwacji doszło do wielkiego polskiego spotkania na szczycie. Najpierw Jimmy wygrał w klasie z psem z hodowli Kementari w rękach przemiłej Serbki, potem spotkał się z Elmiastym, co zaowocowało Cacibem starszego i rezerwą młodszego. Ale nie był to koniec polskich spotkań na chorwackim ringu, bo okazało się, że Lusia porównaniu z sukami z Serbii, Rosji i Austrii wybiegała Cacib (kończąc przy tym Interchampionat) i tym sposobem do porównania o rasę wyszły znowu dwa psy z Polski - tu wygrał Polak naturalizowany :chlup:
  8. [B]Rapidka[/B], właśnie doczytałam o Twojej suni:roll: Walczcie z cholerstwem i trzymajcie się dzielnie, powodzenia - trzymam kciuki! Będzie dobrze!:thumbs:
  9. [B]Filla[/B], witaj wśród nas :bigok:i gratuluje debiutu na dogo od razu z awatarkiem!:klacz::klacz:
  10. [quote name='oliś']Cześć wszystkim właścicielom foksików. Właśnie wróciłam z Wrocławia gdzie mój foksik /Drayk/ dostał srebro. Przegralam z Agira Waterfall. Agira to piękny pies, ale przegrałam tylko, ponieważ nie mam praktyki w wystawianiu psów. Uważam że właściciel Agira jest niezbyt sympatyczny i nie ma w nim tego co mają inni właściciele foksów. Natomiast fantastyczny klimat panuje w jack rasellach. Tam wszyscy właściciele wymieniają swoje poglądy i są do siebie przyjaźnie nastawieni. Szkoda że Was tam nie było. Ogólnie wystawa super zorganizowana tylko ja miałam mały wypadek. Oberwałam tablica w glowę i zabrało mnie pogotowie. No i ta super pogoda.[/quote] Ojej - to ja słyszałam o Twoim wypadku z tablica... Mam nadzieję, że nic poważnego się nie stało! Z tymi tablicami zawsze jest nie tak - żle jak ich nie ma i nie wiadomo kto co dostał, jeszcze gorzej jak sa i lecą na głowy wystawcom albo psom - Biedronka ostatnio prawie dostała w Luxemburgu, tablica spadla tuż koło niej - na szczescie nic sie jej nie stało, ale odmówiła pokazywania sie na takim niebezpiecznym ringu:shake: A wracając do Wrocławia - ja niestety zaraz po gładkich miałam do wystawienia szorstkie, więc oczywiście właściwie nic i nikogo nie widziałam:p Do tego ledwo zywa byłam, bo zapalenie oskrzeli z gorączką nie sprzyja intgracji wystawowej:roll: ani spisywaniu wyników... ale podam Wam to co wiem: Psy: kl. mł. Drey-Fuss Marina Baltica - 2 dosk. Agria Waterfall - 1 dosk, Zw.MŁ. kl. pośr. Łatek z Fox-Klanu - 1 dosk, CWC, CACIB kl.ch. Salko v. Nigeria - 1 dosk, CWC, resCACIB Suki: kl. mł. Moja ulubiona :loveu:- MŁ.CH.CZ.,SK. Ivory Super Pride - 1 dosk., ZW.MŁ., Najl. Junior w Rasie, a przy okazji skończyła Młodzieżowy Championat kl. otw. Anna v. Wolfsberg ???? Diana z Gostyńskiej Doliny???? Diuna z Misiwry???? kl. uż. Kyra v. Nigeria??? Prety ze Slifova Dolu???? kl. ch. Biedronka z Azaliowego Zakątka - 1 dosk., CWC, CACIB, BOB
  11. [quote name='zachraniarka'] [IMG]http://img90.imageshack.us/img90/2405/20060925006dh7.jpg[/IMG][/quote] [B]Zach[/B], :klacz::klacz::klacz::klacz::klacz: śliczny! A ja już straciłam nadzieję na przebicie się przez Wasze zaległe posty:shake:
  12. [B]Bos[/B]:loveu:, zdjęcia super, wielkie dzięki - byłam strasznie ciekawa jak to wyglądało, a dzięki Tobie choć troszku wiem jak było... Elmiasty się ponoć strasznie wyrywał do mnie na ring obok gdzie latałam z foksami. Ja wystawę ledwie przeżyłam i właściwie nikogo nie widziałam i z nikim nie pogadałam:placz:, ani się nie napiłam:p Nie dość, że mnie plan sedziowania rozwalił, to jeszcze byłam chora i z gorączką:roll: Ale mam nadzieję, że odbiję to sobie w Rybniku! Czy dobrze się domyślam, że przynajmniej wszyscy śląscy dogomaniacy tam będą?
  13. [quote name='bogula']Siemka! chyba będę we Wrocku :evil_lol: ; mam też szansę na psiora z wrocławskiego schronu...:loveu: Jeśli się uda----[B]zadziorny[/B] albo [B]bos[/B] weźmiecie nas?[/quote] [B]Bogula[/B], nie było mnie na dogo, więc dopiero teraz:glaszcze: :calus::calus::calus::glaszcze: Bardzo Ci współczuję, trzymaj się! Ciesze się, że będziesz we Wrocku, mieszkam tuż koło wystawy - bardzo zapraszam do siebie! Niestety nie na pierogi, urobionam po pachy, ale grunt, że się zobaczymy!:multi:
  14. [B]Kochani[/B], jesteście straszni - iles tygodni mnie nie było, nie dość, że nie mam bladego pojecia kiedy mam sie zabrac za przeczytanie tego wszystkiego co napisaliście, to jeszcze nowe watki tworzycie:p To sie nazywa sadyzm, przypominam, ze doba nie ma 48 godzin... Co do wyboru miasta zamieszkania - proponuje załóżmy po prostu nowe miasto, Terrierogród chyba brzmi odpowiedno:laugh2_2: A jezeli chodzi o termin - proponuje żeby może wykorzystać przyszłoroczną klubówke, ktora ma byc dzień po albo przed wystawa w Poznaniu. Po głowie mi chodzi pomysł żeby zaprosic jakiegoś super groomera żeby zrobił pokaz trymowania, a wieczorkiem możemy:drink1::drink1::drink1::chlup: Niesety termin wystawy jest mocno jesienny, ale Poznań lezy w miare po środku, a słyszałam, że tuz koło miasta jest całoroczny camping z ogrzewanymi domkami z ładnym terenem spacerowym, wiec można z wyprzedzeniem zarezewować kilka domków koło siebie.
  15. [B]Kochani[/B], witajcie! Nie było mnie wieki i nie wiem kiedy uda mi sie odrobić dogomaniackie zaległosci:shake:, tymczasem wklejam Biedrone podczas sobotniego zamykania intera: [IMG]http://img232.imageshack.us/img232/3029/osijek6262676ju0.jpg[/IMG]
  16. Witajcie! Nie było mnie, nie było, a tu wygląda na to, że się towarzystwo foksie nad podziw zaktywizowało:shocked!: A teraz po kolei: Powiem krótko - suka Marsa ma na pewno lepsze uszy od ETiego, a co do reszty nie mam zdania - bo ich razem nie widziałam. ET mi mignąl w Toruniu i cała reszta mi sie podobała, szkoda tylko tych uszu... A co do stawki w Radomiu - to o mały włos byłby tam jeszcze Makaroniasty ze mną, ale podobno nasz email nie doszedł:angryy: Co do pytania o Wrocław - już przecież pisałam, że będziemy! A Makaronik w ostatni weekend został championem Bośni i Hercegowiny, a potem jeszcze w niedziele był 2 na grupie na międzynarodowej wystawie w Chorwacji. [IMG]http://img158.imageshack.us/img158/1557/osijek6272703zo1.jpg[/IMG] Zmokłe kury w Osijeku, Makaron z moją kolezanka, bo ja latałam z Elmiastym po ringu.
  17. A ja tu wskoczę tylko na chwilę, żeby sie pochwalić, że Biedronka przywiożla CACIB z Innsbrucka:multi:, w porównaniu o rasę stwierdziłą, że trzeba pokazać całe swoje Biedronkowe jestestwo i zaczeła latać, no i rasa poszła do psa...
  18. [B]Kochani[/B], ostatni bezdomny Elmiasty ma już własny dom i rodzinę - zamieszkał pod Warszawą. Czy możecie mi polecic jakies sensowne przedszkole? Jego właściciele są dość zieloni i myślę, że przydałaby im się jakaś pomocna dłoń...
  19. [B]Mars[/B], czytałam o Twoim stogu na forum myśliwskim, wyobrażam sobie co przezyłeś - chyba nie mam takich nerwów... Pięknie piszesz o swojej foksicy, o tym, że jest dla Ciebie towarzyszem i pomocnikiem w polowaniu i doskonale Cię rozumiem, bo dla mnie moje psy sa przede wszystkim towarzyszami i uczestnikami mojego życia, przyjaciólmi bez których codzienne spacery i wielogodzinne włóczęgi nie miałyby sensu. Sama nie poluję, więc pod tym względem ich życie jest uboższe, chociaz jak to terriery - czasami sobie same znajda jakieś myśliwskie zajęcie - np oczyszczą dom, w którym spędzam wakacje z myszy... Jeżeli chodzi o traktowanie foxów jako maszynki do zarabiania pieniędzy - to w moim odczuciu raczej im to w tej chwili nie grozi - szczególnie w Polsce - rasa własciwie na wymarciu jest, trudno o chętnych, a o odpowiednich, takich, którzy zepewniliby psu dobry dom - jeszcze trudniej:roll:, więc o robieniu pieniędzy na foxach wystawowych mowy nie ma. Raczej jest to drogie hobby, bo wystawy słono kosztują... Już prawie 2 lata żyję z foxem wystawowym i coś o tym wiem. Makaron pochodzi z lini stricte wystawowej, jego przodkowie od pokoleń nie widzieli lasu - dlatego fascynuje mnie kiedy na spacerach obserwuję jego foksią zażartość, kiedy oszczekuje kota czy lisa, kiedy instynktownie w sposob klasyczny dla foxa - podlatuje i atakuje za dooopę... Gorzej, że z braku dzika naogół jest to doopa mojego airedala, który średnio za tym przepada:diabloti: a airedale jest zwrotniejszy od dzika, więc z reguly udaje mu sie dopaść uciekającego dooopołapa... I mimo, że sama ciekawa jestem ile tak naprawdę zostało foxa w foksie - raczej tego nigdy nie sprawdzę w praktyce, bo to dla mnie i właścicielki Makarona za duże ryzyko... Znałam cudownego foxa, który zagonił dzika do wody - pies musiał płynąć i stracił całą swoją foksią zwrotność, a dzik odwrócił się i było po psie... Inna foksica z tej samej hodowli została zasypana w norze i nie zdążono jej odkopać na czas... Dlatego - choć imponuja mi foxy takie jak Twój - wolę zeby Makaron, czy inne foxy, które kiedyś bede pewnie miała - dozywały bezpiecznie kilkunastu lat. Natomiast czasami mi chodzi po głowie wypróbowywanie airedali, ale tez raczej mało ekstremalnie - bo np. na kaczkach. Może kiedyś sie zgadam z jakims myśliwym - zobaczymy.
  20. [B]Niedźwiedzica[/B], klepsydry to on długo mieć nie będzie:shake: bo do tego potrzebny jest włos na kufie... A on ni ma ani brody, ani wąsów, ani nic, zwęża mu się ryj jak u gładkiego foxa:placz: Taaa, sedzia sie może i nie pozna, ale jak w stawce bedzie miec psy z normalnie zrobionymi głowami, a będzie... to ja się pytam co zrobi, no co:-( Ach jeden york był wystawiany kiedyś z wąsami przyczepionymi do głowy gumeczką i to w tej chwili jedyne wyjscie jakie widzę:roll: Tylko, że ja nie mam nawet tych włosów, bo je wyrzuciłam, a śmieci dzisiaj wywieżli:p
  21. [quote name='zachraniarka'] A ja jestem załamana, bo mam za sobą kolejną trymerską wpadkę :-( Po ostatnim trymowaniu starałam się dbać o sierściuchy Ludwisia i mu je przeskubywałam co 2-3 tygodnie. Chciałam wyhodować różne długości kędziorów by nie mieć znowu golasa. No i teraz wzięłam się za ściąganie wierzchniej warstwy.. myślicie że coś jest pod spodem? Nic! Koszmar jakiś i znów mam łysego psa :placz: :placz:[/quote] Kochana ja mam gorzej - postanowiłam w sobotę poprawić Elmo głowę... Chciałam się pozbyć starych blond kłaków:p I pozbyłam się, tylko, że on stracił kufę, a za 10 dni chciałam go pokazac zagranicą...... Pociesz sie, że Ty możesz po prostu poczekac az odrosną, a mnie ta zabwa kosztuje prawie 2 tysiące wydane na darmo, których w dodatku nie mam:placz::placz:
  22. ehh, ja tam osobiście wolę żeby moje psy siedziały od nory jak najdalej... nie wiem może dziwna jestem, ale jakoś nie chcę przedwcześnie stracić psa:p Wystarczy mi Kawusia i jej ciągłe zatargi z lisami i pchanie się do nor... Kiedyś nawet chciałam ją zabrać do sztucznej nory, nie myśląc o tym, że to moze się skończyć jeszcze większym zapałem do prawdziwych.. Na szczęście w nocy przed - Kawisia miała awanturę z ropuchą i rano była ledwie żywa, więc nie pojechaliśmy. Jakos wystarczy mi to, że znam kilka psów, które nie zostały odkopane na czas - np. mama Biedronki:-( A ja na spacery chodzę bez łopaty... Jakos tak mam, że lubię jak moje psy mają myśliwskie zapędy, ale nie zamierzam tego w realu sprawdzać, syn naszej pierwszej at został zastrzelony na zbiorówce jako dzik - przez młodego myśliwego... Jak dla mnie to zbyt nieodwracalne.
  23. [B]Terry[/B], z moich doświadczeń wynika, że normalne, dorosłe airedale jeżeli tylko maja możliwość wyboru - wolą sie załatwiać w ustronnym miejscu na trawie, albo na ziemi. Moje airedale mają jeszcze tak, że tylko w ostateczności zrobia to we własnym ogrodzie i jeżeli już - to w najdalszym miejscu, pod samym płotem. Niestety nie jest już tak miło z moimi bracmi mniejszymi i Kawusia, i Makaron - załatwiają się - nazwijmy to - w locie ptaka, bez szukania miejsca, po prostu walą tam gdzie akurat sa, z reguły im wypada na środku chodnika, ulicy, a jak nie ma nic asfaltowego czy wybrukowanego - to na samym środku ściezki, wszędzie byle centalnie:angryy: Poniewaz tak sie szczęśliwie składa, że masz airedala:loveu:, więc w ogóle bym się nie martwiła! A teraz po prostu konsekwentnie ściągaj dziecko z chodnika i tak jak radzi Ali - nagradzaj wszystkie koopy we właściwym miejscu.
  24. [B]Borsaf[/B], zobaczymy we Wrocławiu - przecież Ty tez tam będziesz.. A ja ciekawa jestem czy właściciele Małego Makaronika z Fox-Klanu wezmą go na wystawę, bo jezeli tak - Elunia będzie mogła zobaczyć pieska, który mógł być jej. Sama jestem bardzo ciekawa jak teraz wygląda, mam nadzieję, że przywioza go do mnie na trymowanie:roll: Tak sobie myślę, że w sumie to całkiem logiczne, że po szczeniaka do Wrocławia było za daleko, a na wystawe już nie...
  25. [B]Elunia[/B], ode mnie byłoby Ci dość trudno mieć foksa, bo ja foksów nie hoduję:roll: Pewnie chodzi Ci o hodowle właścicielki Makarona, który ze mną mieszka... Napisz koniecznie skąd jest Twój foksik i po jakich rodzicach?
×
×
  • Create New...