Jump to content
Dogomania

Kostek

Members
  • Posts

    3750
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Kostek

  1. Tutpusiowi jak chcesz to zaloz watek ja tam nie zapeszam i lepiej zeby watek byl najwyzej sie napisze ze juz nieaktualny w kazdym razie ludzie sie na razie nie odzywaja
  2. lowczarki to pixie i dixie trzeba ustalic ktora jest ktora:evil_lol: Rudy nie wiem czy poszedl chyba nie,dam znac
  3. [quote name='oktawia6']nie Zmyśle ma wątek-pierwszy raz zobaczyłam Słomkę na SGGW-kiblowała w klatce 6 miesięcy-była psem należącym do psiego azylu czy psiego anioła-nazwisko E.Pikulska-potem przez azyl została przekazana do fundacji Koci Świat-jest wątek-bo sama wtedy powiedziałam ARCE o niej-zrobiłam zdjęcia-poprosiłam ARKĘ by załozyła wątek za mnie -Killer też z SGGW-siedział ponad 6 miesięcy-miał koleżankę też malutką jak on sam. cholera gdzie ten wątek Słomki?:hmmmm:muszę poszukac-bo coś mi nie idzie[/quote] Oktawio Slomka nigdy nie byla pod opieka Psiego Aniola zostala znaleziona przez p.Ewe ale psem Aniolowym nigdy nie byla
  4. ale Baja to zadzior i przy misce na pewno bedzie wojna
  5. Rafcio pojechaj do lecznicy nic z jego nogami nie zrobimy niestety ale mozliwe ze bedzie kastrowany bo ma przerosnieta prostate bedzie mial robione USG i RTG plus morfologia,na kosci bedzie dostawal preparat ktorego nazwy nie pamietam ale nie obciaza on watroby i bedzie go mozna dawac wszystkim psiakom ktore maja problemy ze stawami jutro dam znac wiecej jesli chodzi o Rafka bo beda juz jakies wyniki
  6. ja to Wesolkowej wizji w ogole nie mam ale na razie mistrza damy do boksu rafowego a do mistrzowego dinga Rafcio pojechaj do lecznicy nic z jego nogami nie zrobimy niestety ale mozliwe ze bedzie kastrowany bo ma przerosnieta prostate bedzie mial robione USG i RTG plus morfologia,na kosci bedzie dostawal preparat ktorego nazwy nie pamietam ale nie obciaza on watroby i bedzie go mozna dawac wszystkim psiakom ktore maja problemy ze stawami jutro dam znac wiecej jesli chodzi o Rafka bo beda juz jakies wyniki
  7. wszystko wparjatkie tylko zero chetnych aby domek dac
  8. Szansa po kropelce?jak byla w tym tygodniu ze mna to lulala ladnie moze dlatego ze jest w boksie i nie miala czym hmm? Nemko to taka cicha woda do Miziaka mi wyskoczyl z paszcza a Szansa gorszy zadzior wiec moze to nie przejsc Wesolek mnie wlasnie zastanawia tylko kogo mu dac?
  9. sprzedajny jest tylko pamietaj zeby bylo lekkostrawne bo on ma diete i nic innego nie powinien jesc a na horyzoncie no chalupka tylko inny piesio jest i sie musza zgodzic w ogole tupek z wesolkiem sie milosciuja przez plot
  10. czytaj prosze ze zrozumieniem szczegolnie moment o meblowaniu biura bo ciutke nie zrozumialas ba nawet zrozumialas dokladnie odwrotnie(nie ja tym razem robilam remanent)...no ale coz lepiej sie zacietrzewic moja droga:lol: co do tuptusia to zglaszam sprzeciw moj ci on juz od elwetu i tej wersji sie trzymam a tak na powaznie to za tuptaka trzymajcie kciuki
  11. ludzie mnie malo ogolnie interesuja;) ale co do nie szanowania cudzej pracy w 100% sie zgadzam jesli chodzi o biuro wiem, wiem jak ja przestawiam to jest wiecej miejsca hihi,ogolnie mialam chrapke na meble o ktorych dawalas znac Adze ale nie bylo czym pojechac i sie kopslo...co nie zmienia faktu ze po sobie mozna sprzatac a ogolnie rzecz biorac sie nie ma co nerwowac bo nie warto
  12. normalnie jakbym nie wiedziala zes mloda to bym powiedziala ze przekwitasz:mad: o jakie ogloszenie poszlo? ja sie podlacze do prosby nie robienia burdella w biurze ta dam
  13. nie zauwazylam bo jak klikam w subskrypcje to mi sie tylko ostatni post pokazuje Rudy jest u wolontariuszki i mozliwe ze w poniedzialek trafi do domu w okolice Ryk mamy 3 kociczki szylkretki chce ktos:cool3:
  14. wiem tylko tyle ze kroploweczki dostaje bo zmarnial
  15. Eva ja nie wiem z czym Ty masz problem jak wirus mial nie trafic do nas skoro pies zarazony byl u nas?sam nie przyszedl nikt nam go nie wyslal w kopercie jak waglika:lol: bez paniki zachorowal tylko jeden pies tj oslabiony szczeniak ktory ma sie dobrze w innym schronisku koty masowa na panleukopenie padaja i ludzie podrozuja autobusami co za tym idzie przenosza wirusa dalej wg tego powinnismy w sterylnych ciuchach chodzic i zmieniac je zmieniajac "pomieszczenia" naprawde nie popadajmy w paranoje bo nic sie nie dzieje
  16. no niestety ale moze szybko wroci
  17. stinek pojechal do weta dzisiaj zle sie czul i pojechal na badanka
  18. wybacz ze nie mam czasu siedziec na forach! zachorowal jeden pies maly szczeniak ktory mial obnizona odpornosc zadne inne zwierze nie zachorowalo jedyna wiadomosc zla jaka moge miec to to ze wirusa niestety mozecie miec w markach tam gdzie psiak zostal znaleziony i z tym wirusem sobie zyl do czasu az znacznie spadla mu odpornosc
  19. spokojnie jeszcze nic sie nie dzieje i pewnie dziac sie nie bedzie to dosc rzadka choroba [B]Czym jest choroba Rubartha?[/B]Choroba Rubartha (zakaźne zapalenie wątroby psów) – zakaźna choroba wirusowa, wywoływana przez adenowirus psów typ 1 (CAV-1). Wirus ten jest bezotoczkowy i niewrażliwy na działanie czynników zewnętrznych. W środowisku zewnętrznym potrafi przeżyć nawet do kilku miesięcy. Wirus najchętniej atakuje komórki śródbłonkowe w takich narządów, jak wątroba, nerki, śledziona, i płuca. Wywołuje przy tym charakterystyczne objawy. Po przejściu choroby mogą także pozostać takie objawy jak zmiany w nerkach (reakcje kompleksów immunologicznych) oraz charakterystyczne blue eye - niebieskie oko (zmętnienie rogówki). [B] Źródła zakażenia[/B] Źródłem zakażenia psy chore i bezobjawowi nosiciele. Wydalają wirusa ze śliną, moczem i kałem. Do zakażenia może dojść drogą pokarmową lub kropelkową. Wirus początkowo mnoży się w migdałkach i węzłach chłonnych, a następnie wraz z krwią dostaje się do komórek wątroby i śródbłonka naczyń krwionośnych. Należy pamiętać, że psy, które przeszły chorobę i wyzdrowiały, mogą rozsiewać wirusa z moczem nawet 6-9 miesięcy po ustąpieniu choroby. Wirus CAV-1 został także stwierdzony w pchłach, więc one także mogą być źródłem zakażenia. [B] Objawy[/B]Rozróżnia się kilka postaci choroby – nadostrą, ostrą, przewlekłą i oczną. • Postać nadostra – spotkać się z nią można głównie u młodych i nieszczepionych psów. W tym przypadku dochodzi do nagłej śmierci zwierzęcia, dlatego bardzo często pozostaje ona nierozpoznana (właściciel podejrzewa zatrucie bądź wypadek). W tej postaci śmiertelność psów wynosi 100%. • Postać ostra – trwa 5-7 dni. Objawy to gorączka (39-41'C), biegunka, wymioty, bóle brzucha, zapalenie migdałków i gardła, powiększone węzły chłonne, kaszel, krwawe wylewy i wybroczyny. Podczas znacznego uszkodzenia wątroby występują również objawy nerwowe. Postać ta uśmierca 50% zwierząt, jednak przy intensywnym leczeniu można wyleczyć 90% z nich. • Postać przewlekła – oznacza przewlekłe zapalenie wątroby. Spotkać się z nią można głównie u psów posiadających częściową odporność. Może doprowadzić do długotrwałej i łagodnej infekcji, w wyniku której występuje zwłóknienie wątroby. • Postać oczna – może wystąpić przy postaci ostrej lub w momencie zdrowienia. Objawia się obrzękiem rogówki, która staje się mętna i szaro-niebieska (niebieskie oko) oraz zapaleniem błony naczyniowej oka. Bardzo często objawami towarzyszącymi chorobie jest zapalenie nerek oraz zaburzenia krzepnięcia. [B] Rozpoznanie[/B]Chorobę Rubartha można podejrzewać u każdego młodego i nieszczepionego psa, u którego wystąpiły takie objawy, jak gorączka i zaburzenia żołądkowo-jelitowe. Weterynarz może wykonać badania krwi oraz moczu, które pomogą w postawieniu prawidłowej diagnozy. [B] Leczenie[/B]Polega ono na złagodzeniu objawów choroby, zapobieganiu infekcjom wtórnym i pomocy w regeneracji zakażonych narządów. Należy odpowiednio nawadniać psa, podawać mu antybiotyki, leki osłaniające wątrobę, a kiedy to niezbędne, także leki przeciwbólowe, przeciwwymiotne i przeciwbiegunkowe. W przypadku zaburzeń krzepnięcia potrzebne jest przetoczenie osocza krwi. [B] Zapobieganie[/B]Aby zapobiec zakaźnemu zapaleniu wątroby psów, należy przeprowadzać regularne szczepienia ochronne. Pierwsze szczepienie szczenięcia przeprowadza się w wieku 8-10 tygodni, kolejne 3-4 tygodnie później. Najczęściej stosuje się szczepionki złożone, które zapobiegają również innym chorobą zakaźnym (nosówka, parwowiroza itp.).
  20. Johnys byl dzisiaj u weterynarza i mial punkcje zobaczymy co bedzie dalej
×
×
  • Create New...