Jump to content
Dogomania

IraKa

Members
  • Posts

    1755
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by IraKa

  1. [B]Velvia gratulacje[/B]:klacz: :klacz: :klacz: Groomerowi to chyba procent się należy od tych zwycięstw;)
  2. [quote name='Betti']No to przecież widać !!![/QUOTE] Może niektórzy to widzą:p a może nie. I tak uważam, że trzeba napisać kto jest fryzjerem - Velvia wie najlepiej kto jej strzygł psa - talenty należy doceniać! Czyż nie?
  3. [quote name='velvia']po praniu i renowacji:evil_lol:[IMG]http://img445.imageshack.us/img445/3695/fiolka0806031bzg8.jpg[/IMG][/QUOTE] [B]Velvia[/B] napiszesz w końcu kto Ci tak sunię pięknie zrobił czy nie:mad: ;)
  4. [quote name='velvia']po praniu i renowacji:evil_lol[/QUOTE] Czyżby Góral:p :crazyeye: :loveu: Zgadłam, powiedz że zgadłam:multi: Super wygląda Twój rudzielec po tej odnowie biologicznej:loveu:
  5. IraKa

    Zawody 2006

    Może w takim razie ktoś z Wa-wy;) się odezwie. Ja też nie widziałam, jedynie szepty;) na ten temat do mnie doszły
  6. IraKa

    Zawody 2006

    Czy ktoś coś wie na temat zawodów agility podczas światówki? Będą, nie będą? Pierwszy termin zgłoszeń na tą wystawę mija już 20.08. Może by jakieś info o ewentualnych zawodach ktoś wstawił wcześniej:loveu:
  7. IraKa

    MŚ Agility

    Że tak głupio zapytam:oops: a z którym psem miałaś się kwalifikować do drużyny? Może polecieli planem oszczędnościowym: jedna osoba z dwoma psami jedzie:evil_lol: Tylko o kogoś wtedy za dużo: albo o Olgę albo o Agnieszkę:diabloti:
  8. ;) [quote name='Rauni']Może w związku z tym najlepszy byłby zapis, że dyskwalifikację powoduje trzymanie przez przewodnika czegokolwiek w ręku w ringu lub też użycie czegokolwiek poza gestami i głosem do kierowania psem?[/QUOTE] Rozumiem to tak, że przewodnik mimo posiadania piłki wyciąga ją dopiero kiedy on i pies są poza ringiem a nie za linią mety? Saszetki i takie tam pierdoły odpadają czy nie? [quote name='Rauni']Myślę, że zasady dotyczące smakołyków/zabawek powinny być takie same niezależnie od rangi zawodów. Dlaczego na zawodach stanowiacych eliminacje do MŚ posiadanie w kieszeni piłki miałoby być "dopingiem", a na innych zawodach nie?[/QUOTE] Widzisz, bo nie wiem czy kiedyś:roll: dostanę się do drużny (bo jak moja arystokracja nie ruszy dupska to cienko to widzę w kolejnej pięciolatce) to chciałabym chociaż w Polsce poczuć atmosferę zawodów rangi MŚ. A tak na poważnie to ja bym tak chciała dobrze (tak optymistycznie, wręcz idealistycznie podeszłam do sprawy) żebyśmy mieli fajną reprezentację, żeby się nie wlekła w ogonie itp generalnie mam wizję dobrego przygotowania zawodników na zawody i o tym myślałam pisząc o rozróżnieniu zawodów. No ale znowu patrząc od drugiej strony to pewnie mało realne bo zawsze się znajdą nadambitne jednostki z "boczkiem pod bluzką". Dopiero byłoby gadanie że ktoś coś widział i tylko dlatego ten czy tamten dostał się do reprezentacji. Nie, dziękuję to już przerabialiśmy Może rzeczywiście rozróżnie jest zbędne ale jak taka nadambitna jednostka przyjedzie z niczym z MŚ to publicznie:snipersm: :grab: Tok-ue - :shocked!: kiiiim jeeeeesssteś? , Dzisiaj dobry dzień do zwierzeń:evil_lol:
  9. To ja tak na wszelki wypadek ;) wypowiem się za siebie: 1. uważam, że nie powinno biegać się z dopingiem (dlaczego tak uważam pisałam wcześniej powtarzać się nie będę) 2. jestem za regulaminem, który jasno określi reguły gry takie same dla wszystkich 3. jestem otwarta na propozycje, zmiany i dyskusję nad nim. 4. zapis w regulaminie odośnie noszenia dopingu podczas biegu powinien być jednoznaczny: wolno/ niewolno. To że zabawki nie będzie widział sędzia czy inny zawodnik (brak wypukłości) to nie znaczy że nie będzie o tym wiedział pies. Więc taki zapis mija się z celem 5. Upieram się że na zawodach stanowiacych eliminacje do MŚ dopigu na tor wnosićnie nie wolno. Jeżeli organizator MŚ da zastrzeżenie że nie wolno to będziemy do tego przygotowani ale jeżeli nie to szkody;) to nie przyniesie - prawda? A w pozostałych zawodach niech każdy ma wybór z dopingiem czy bez ale niech to będzie podane do publicznej wiadomości w końcu:razz: No i niestety;) muszę zgodzić się z Rauni zapis w regulaminie nie ustrzeże nas przed nieuczciwością kombinatorów. Lepszym wyjściem chyba jest dać komuś wybór do granic rozsądku;)
  10. Po co dyskusja: po to aby był jasny zapis w regulaminie - w końcu! Dlaczego nie poszłam do sekretariatu robić zadymę? Bo nie zależy mi na dyskwalifikacji konkretnej osoby : każdy pracuje sam na swój wynik z własnym psem !!! Zapewniam Cię marna to satysfakcja kiedy się wygrywa z kiepskim czasem i błędami tylko dlatego że ktoś został zdyskwalifikowany (patrz zaowdy w Łącku SA2 ;) ) Akurat nie miałam z tą dyskwalifikacją nic do czynienia- na szczęście. Poza tym trudno dyskutować z sędzią podczas rozgrywanych zawodach o jego ocenianiu. Ja widziałam jedną osobę i to nie był pierwszy przebieg tego dnia. To co ta miała być zdyskwalifikowana a wcześniejsze co? Znając życie wszyscy nabrali by wody w usta. Poza zawodami można dyskutować do woli z nadzieją że na następnych będzie lepiej. Zapewniam cię, że przed łódzkimi (o ile się odbędą;) ) sama osobiście zarządam od organizatorów podania przed rozpoczęciem przebiegów jasnych reguł oceniania przez sędziego. Właśnie po to aby móc w razie czego bez obaw składać reklamację a nie czaić się po kontach i szeptać: a widziałaś, a ten to, a ten tamto....:shake:
  11. [quote name='Tok-ue']Nie można jednak zdyskwalifikować osoby na zawodach które wystartowały. Mogą to zrobić zarówno organizatorzy jak i sędzia, ale na zawodach. Nie można kogoś zdyskwalifikować, bo kiedyś wyją smakołyk tylko trzeba to zrobić odrazu. Jak sędzia czy organizatorzy tego nie widzieli to osoba która to widziała powinna podejść do nich i im powiedzieć, żeby zwrucili na to uwagę. I niechodzi tu o Legnice, ale o wszystkie zawody.[/QUOTE] Tok-ue nie twierdzę, że trzeba te osoby zdyskwalifikować po zawodach. Piszę o swoich przekonaniach, że w momencie kiedy osoba wyciągneła piłkę powinnabyła byc zdyskwalifikowana a skoro sędzia nie zrobił tego to mi nic do tego. Jak napisłay dziewczyny (tu akurat się zgadzam;) ) to sędzia wydaje decyzję o dyskwalifikacji. I następny problem ze zgłoszeniem tego faktu organizatorom: regulamin FCI tego nie zabrania a teoertycznie u nas obowiązuje. Błędne koło:roll:
  12. [quote name='Zielsko'] Mi sie wydaje, ze zapis, ze przewodnik nie moze miec nic w reku jest dosc oczywisty. Natomiast wydaje mi sie, ze to powinno byc tak, ze przewodnik nie moze miec nic w reku przez caly czas przebywania na ringu (czyli przed startem i po). Mysle tez, ze nie wolno nic psu wrzucac na ten ring [/QUOTE] [quote name='Tok-ue']Oglądając zawodu widzę jak osoby wyjmują piłki, smakołyki z kieszeni od razu po przekroczeniu ostatniej przeszkody nie schodząc jeszcze z ringu. Osoby takie powinny dostawać dyskwalifikacje ponieważ wnoszą smakołyki, zabawki i inne rzeczy na ring.[/QUOTE] No i właśnie o to mi chodzi. Dlatego uważałam, że para w Legnicy powinna być zdyskwalikifowana: byli na ringu, pies za linią mety a osoba przed jak wyciągnęła piłkę
  13. Jak by któraś zapomniała to jest topik pt.: [B]Łódź CUP 2006[/B] Załóżcie sobie temacik pt Hyde Park i prać:mad: się ile w lezie, w błotku, w kisielu co kto lubi:evil_lol: Ja bym tu wolała coś na temat zawodów a nie zażyłości damsko-męsko-psich:evil_lol:
  14. Regulamin nie został ustalony! I o tym [B]ja chcę [/B] podyskutować na żywo! O tym kto jest przewodniczący wolę się dowiedzieć za miesiąc niż za rok z oficjalnego komunikatu GKSP (patrz poprzednie komunikaty) Jak to, kto ma robić i zwołać zebranie: organizatorzy zawodów bo będą mieli nagłośnienie;) twórcy projektu jeżeli są oczywiście zainteresowani naszym zdaniem;) , nasz przewodniczący (ktokolwiek nim jest lub będzie) jeśli nie ma nas w nosie;) , i oczywiście sami zawodnicy jeżeli są żywo zainteresowani swoją dyscypliną sportu. Na zawody można nie jechać ale na ewentualne zebranie trzeba koniecznie;)
  15. Ja głosuję na spotkanie w Łodzi, w sobotę po zawodach. Moim zdaniem to jedyny, na ten moment realny termin. Jest jeszcze miesiąc więc mozna się przygotować i merytorycznie i czasowo.
  16. Wracając do zawodów [COLOR="Red"]Proszę organizatorów o wypytanie sędziego [B]przed[/B] zawodami o specyfikę jego sędziowania i przekazanie tej informacji zawodnikom przed rozpoczęciem przebiegów[/COLOR]
  17. [quote name='Zielsko']Sedzia wytlumaczyl swoje sedziowanie tym, ze na Litwie tak sie sedziuje, a my nic nie moglismy zrobic, bo przeciez decyzja sedziego jest ostateczna.[/QUOTE] Szkoda, że nie zrobił tego przed zawodami!!! To ja proszę już tak na wyrost organizatorów łódzkich zawodów: dowiedźcie się proszę przed zawodami czego będzie oczekiwała ( za co daje detki) od nas sedzina i ogłoście to przed pierwszym przebiegiem !!! Zapewne nikt nie chciałby być królikiem doświadczalnym. Dobrze, że przeważnie zawody zaczynają eLki:evil_lol:
  18. [quote name='Zielsko']Mysle, ze tak to powinno byc zapisane w regulaminie, natomiast pamietajcie, ze zapraszamy sedziow z roznych krajow i sedzia bedzie sedziowal tak jak to jest u nich w kraju a nie tak jak to jest u nas[/QUOTE] No i z tym absolutnie nie mogę się zgodzić. Jeżeli tak ma być to sędzia lub organizator przed rozpoczęciem zawodów powinien o "specyfice" swojego sędziowania poinformować zawodników. Kto ma sedziować w Łodzi? Brytyjka ? To ja poproszę o regulamin obowiązujący w ichnim kraju!
  19. IraKa

    MŚ Agility

    [quote name='Rauni'] Docelowo zawody stanowiące eliminacje do MŚ powinny być odrębne od PPA, w tym roku podstawą były dotychczasowe (tzn. do dnia terminu zgłoszeń) wyniki PPA 2006, czyli zawody w Płocku, Wrocławiu i Warszawie[/QUOTE] Kto mi pokaże informację z początku roku informującą o tym:crazyeye: [quote name='LALUNA']To już Leszek został szefem komisji ag że ma zająć się oficjalna stroną? Widze ze już na dobre zagościła "nowa" domokracja w agility[/QUOTE] Nie wiem czy został, bo niby skąd:cool3: :shake: Odniosłam się raczej do tego co napisała Rauni: [QUOTE]...Wedle tego co przedstawił wtedy Leszek, o udział w MŚ mogą się ubiegać psy, które na zawodach stanowiących eliminacje do MŚ ...[/QUOTE]
  20. IraKa

    MŚ Agility

    [quote name='Zielsko']Bedzie i oficjalna strona polskiego agility, ale na to potrzeba troszke czasu :)[/QUOTE] Kolejnych 5 lat:cool3: Wybacz to retoryczne pytanie ale sam przyznasz, że ta niewygodna sytuacja już trochę trwa:shake: A co roku sytuacja się powtarza kto, dalczego i za ile
  21. IraKa

    MŚ Agility

    No i proszę wszystko jasne. Czy naprawdę nie można było tego napisać chdźby tu na dogomanii zaraz po zawodach w Wa-wie? :shake: [COLOR="Red"][B]Rauni mam do Ciebie prośbę, bo pewnie Leszek tu nie zagląda, przekaż mu proszę, ŻE CZAS NAJWYŻSZY!!!! pomyśleć o jakieś oficjalnej stronie na której te i inne informacje na bieżąco będą umieszczane. Tak aby dostęp do nich mieli wszyscy zainteresowani[/B][/COLOR]. :shake: :shake: :shake:
  22. [quote name='Rauni'] Regulamin FCI, wedle którego organizowane są MŚ, mówi tylko o tym, że przewodnik nie może niczego trzymać w rękach.[/QUOTE] Więc nie będzie sprzeczny z regulaminem FCI zapis w regulaminie krajowym: [B]Wolno posiadać doping (piłkę, smakołyk) w kieszeni[/B]
  23. [quote name='sic!'][B]LALUNA[/B] zebranie było spontaniczne[/QUOTE] [COLOR="Red"]To może czas zaplanować jakieś zebranie???[/COLOR]
  24. Jeszcze jedna uwaga. Jeżeli z jakiś względów zdecydujecie się (:shake: ) na taki zapis: [B]Przewodnik na ringu nic nie może trzymać w rękach[/B] To ja bym chciała, żeby dopisać zdanie: [B]Wolno posiadać doping w kieszeni[/B] Ja bym to chciała mieć czarno na biały między innymi dla przyjezdnych sędziów.
  25. IraKa

    MŚ Agility

    [COLOR="Red"][B]Rauni[/B] kto oprócz ciebie, Leszka, Iwony i Agnieszki z Tolą jedzie jeszcze na MŚ?[/COLOR] No nie bądź taka napisz:p
×
×
  • Create New...