Sonya-Nero
Dzięki za gratulacje. Postaramy się w Głogowie. Aha znów się pochwalę - biegamy w kategorii A2 (średniozaawansowani). W przyszłości młodą "morelkę" również zamierzam przygotować na zawody agility również obedience. Na razie INDI biega jak pędziwiatr przez tunel i pokonuje parę niziutkich przeszkód, a pracujemy nad zapoznaniem z huśtawką i kładką. Ale to wszystko na spokojnie aby mogła bezpicznie dorastać. Poza tym mamy dużo czasu. W zawodach można startować dopiero po ukończeniu przez psa 18 m-cy.
Czekam z niecierpliwością na kolejne informacje. Póki co nabyłam nową pozycję o pudlach:
http://www.karusek.com.pl/img_prod/b/b_3345.jpg
jest co prawda (moim zdaniem) dla osób nabywających pierwszego psa, ale dobrze, że wogóle się coś pojawiło.
Jeśli pozwolisz to zadam kolejną serię pytań tym razem na temat sprzętu:
- w co powinnam się wyposażyć do pielęgnacji sierści (grzebień, szczotka, nożyczki itp.) Jeśli to możliwe prosiłabym o takie dane jak np. firma gdzie można zaopatrzyć się w tego typu sprzęt ze wskazaniem na konkretną pozycję. Nie wiem czy pudlarze zdradzają takie tajemnice ale jak widzę 5 szczotek, 10 grzebieni to trudno przy braku doświadczenia zdecydować się na coś. Tym bardziej, że dobry markowy sprzęt nie jest tani - zakładam jednak dłuższe jego użytkowanie.
- chciałabym kupić na domowe potrzeby (dla jednego-dwóch psów) maszynkę do strzyżenia w celu golenia łapek, pyszczka i do ostrzyżenia całego psa (białej suni niewystawowej). Generalne strzyżenie "moreli" zostawiam fachowcowi. Nie mam oka ani praktyki, a umiejętności delikatnie mówiąc średnie. Więc jaka to mogłaby być maszynka ?
Aneta
Słyszałam o słabszym charakterze moreli. Mimo to zdecydowałam się na ten kolor. Nie żałuję. Moja sunia ma bardzo fajny charakter. Dużo chyba zależy z jakiej hodowli kupuje się szczeniaka i później wychowuje. Zresztą to chyba tak jak w innych rasach. Jedno o mojej suni mogę powiedzieć napewno jest z niej niezłe pędzidło i mam wrażenie, że niemęczy się nigdy :roll: . Ile psów tyle charakterów - chyba.
TILIA coś dla Ciebie i nie tylko: pudel i między innymi coursing
http://pudl.webz.cz
Fajne zdjęcia pudlowych coursingów znajdziecie na stronie
http://www.injoy-1.com/poodle.htm
A i jeszcze trochę o agility. W Czechach (Praga) w maju lub w czerwcu organizowane są zawody przy okazji których odbywają się mistrzostwa dla pudli.
Sorry trochę się rozpędziłam.
Czekam na info z waszej strony. Czytania o pudlach nie mam dosyć i szukam ciągle nowych informacji na ich temat. Jak dało się pewnie zauważyć głównie użytkowych. Z racji posiadania szczeniaka z rodowodem postaram zgłębić również wiedzę tajemną odnośnie fachowej/wystawowej pielęgnacji pudla. Mam nadzieję, że uchylicie rąbka tajemnicy.
Pozdrawiam
Irena & Altka & Indi