Jump to content
Dogomania

IraKa

Members
  • Posts

    1755
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by IraKa

  1. [quote name='Robull']4. oficjalne strona? czyli dalej przez internet, a zatem czemu nie na Dogo i na sportowych? po co zmieniać to, co dobrze funkcjonuje? [/QUOTE] Może być dogomania lub psysportowe albo tu i tu. Chodziło mi o możliwość precyzyjnego i terminowego przekazywania informacji zainteresowanym czy też konsultacji jeżeli ktoś miałby taką potrzebę. W związku z tym optowałabym, jeżeli już, za forum na psach sportowych oraz wyznaczenie w komisji osoby która do podawania informacji byłaby zobowiązana. Poza tym uważam, że jednak regulamin agility na stronie ZKWP powinien się znaleźć. Jak widzę jest tam IPO i PT . Wszystko byłoby w jednym oficjalnym miejscu.
  2. Dzięki, poczytam. Narazie rzuciłam okiem, bez kalkulatora na zawodach ani rusz;) [B]Uwagi:[/B] pierwsza techniczna: raz Vs jest nazwana prędkoscią średnią raz minimalną [QUOTE]Należy obliczyć średnią prędkość psa VS... [/QUOTE] [QUOTE]Minimalną prędkością Vs, powyżej której mogą być przyznawane punkty jest 3 m/s[/QUOTE] Bosze, coś mi dzisiaj ciężko idzie myślenie. Już wiem co autor miał na myśli. Ale żeby nie trzeba było nad tym się zastanawiać może należałoby w drugim przypadku napisać tak: minimalną wartością Vs... Czy dobrze myślę? A teraz pytania do tekstu: [QUOTE]Do MŚ w pierwszej kolejności kwalifikują się te psy, których prędkość przekracza 3,8 m/s[/QUOTE] Jaka prędkość? [QUOTE]Mogą zostać również wydelegowane psy indywidualnie, ale muszą mieć bezbłędne biegi w jednym dniu zawodów kwalifikacyjnych przy średniej prędkości co najmniej 4,5 m/s.[/QUOTE] Rozumiem że chodzi o A+J? Do wymogów kwalifikacyjnych trzeba będzie dopisać badanie w Puławach:evil_lol: [QUOTE]Do MŚ w pierwszej kolejności kwalifikują się te psy, których prędkość przekracza 3,8 m/s. Jest to prędkości wystarczająca do uzyskania wyniku drużynowego na MŚ. Mogą zostać również wydelegowane psy indywidualnie, ale muszą mieć bezbłędne biegi w jednym dniu zawodów kwalifikacyjnych przy średniej prędkości co najmniej 4,5 m/s.[/QUOTE] Moim zdaniem cały ten tekst powinien - po doprecyzowaniu - znaleźć się w punkcie: [B]Wymogi kwalifikacyjne[/B] [QUOTE]Przewodnicy spełniający powyższe warunki i chcące reprezentować Polskę na MŚ, muszą na piśmie wystosować prośbę o wydelegowanie ich. Pismo musi zostać dostarczone do Podkomisji Agility w terminie 14 dni od ostatnich zawodów kwalifikacyjnych[/QUOTE] Czy na ostatnich zawodach będzie podana informacja kto spełnia warunki kwalifikacji? [QUOTE]Wymogi kwalifikacyjne Pies zakwalifikowany do Mistrzostw Świata Agility musi spełnić następujące wymagania: 1. Pies posiada rodowód ZKwP. 2. Przewodnik (opiekun w przypadku przewodnika w wieku poniżej 16 lat) ma opłaconą składkę członkowską za lata 2006 i 2007. 3. Pies na ostatnich zawodach kwalifikacyjnych posiada kategorię A2 lub A3 4. Pies z przewodnikiem otrzymali przynajmniej w jednym dniu zawodów kwalifikacyjnych co najmniej 8 pkt. [/QUOTE] Rozumiem, że wymogi są bezwarunkowe? Podsumowując rozumiem i widzę to tak: w pierwszej kolejności zakwalifikowane zostaną po trzy pary (przewodnik+pies) z kategorii S,M,L które oprócz oczywistych pierwszych trzech punktów spełną poniższe : 1. uzyskają (w swojej kategorii) największą ilość punktów przy założeniu: przynajmniej w jednym dniu zawodów kwalifikacyjnych co najmniej 8 pkt. (w domyśle: pozostałe mogą być na zero?) 2. w pierwszej kolejności kwalifikują się te psy, których średnia prędkość przekracza 3,8 m/s w A+J z zawodów w których para niezostała zdyskwalifikowana. Jak dla mnie jeżeli prędkość ma być podstawą klasyfikacji lub porównań psów z taką samą ilością punktów to powinno brać się średnią z całej edycji. W przypadu nie wyłonienia drużyny na podstawie powyższych kryteriów drugi "sort" (sorry) następuje według: 1. największa ilość punktów (np. 1 :evil_lol: ) + przynajmniej w jednym dniu zawodów kwalifikacyjnych otrzymały 15 pkt za bezbłędne biegi agility i jumping Zawodnicy indywidualni (przy założeniu skompletowanych drużyn): 1. największa ilość punktów (np. 1 :evil_lol: ) + przynajmniej w jednym dniu zawodów kwalifikacyjnych otrzymały 15 pkt za bezbłędne biegi agility i jumping - nie więcej niż dwóch w poszczególnych kategoriach zasili drużyny. [B]Moje pytanie: czy zawsze indywidualni mają szansę pojechać czy będzie to zależało od czyjegoś "widzi mi się"[/B] Zawodnicy indywidualni (przy założeniu braku drużyn): 1. muszą mieć bezbłędne biegi (A+J) w jednym dniu zawodów kwalifikacyjnych przy średniej prędkości co najmniej 4,5 m/s. czyli 15 pkt:multi: Czyli na MŚ może wyjechać max. 15 par a minimum jakie jest? Dobra projekt przeczytałam w szerz i dłuż parę razy. Teraz wasza kolej:evil_lol:
  3. Ja genralnie nie mam. Ale proszę o szczegóły bo czasami nie wszystko do mnie trafia:oops: [quote name='Rauni']...o udział w MŚ mogą się ubiegać psy, które na zawodach stanowiących eliminacje do MŚ mają przynajmniej jeden bezbłędny przebieg A+J z czasem nie gorszym od czasu najszybszego psa w tych przebiegach o więcej niż 20%. [/QUOTE] Rozumiem, że jeżeli do zawodów eliminacyjnych będą np liczyć się 4 edycje zawodów po dwa dni w sumie 8 łącznych przebiegów A+J to przynajmniej jeden na osiem przebiegów łącznych musi być udany. Zastanawiam się czy to dużo;) czy mało? I co mnie najbardziej nurtuję : czasy Czy porównywanie czasów będzie dotyczyło tylko jednej edycji czy łącznie np. czterech czy ośmiu? Czy będzie wyciągana jakaś średnia, bo raz może pies będzie miał mniejszą różnicę niż 20% a raz większą. Czy to generalnie na każdych zawodach osobno : osiem przebiegów łącznych osiem porównań?
  4. IraKa

    Zawody 2007

    [url]http://www.agility-service.de[/url]
  5. Dzięki Ola:loveu: Błyskawica z Ciebie prawdziwa;) To czekam spokojnie, jeden proble z głowy.
  6. To kolejne pytanie kto, kiedy i na jakiej podstawie będzie zatwierdzał kategorie. To zapewne znajdze się w regulaminie. Ale czy teraz mam czekać na przyszły regulamin czy wedle obowiązujących przepisów (chyba) postarać sie jednak o zatwierdzenie u obecnego przewodniczącego podkomisji? Czy nadal będą obowiązywały karty i książeczki, czy tylko książeczki od samego początku?
  7. To nie wiem co mam teraz zrobić: obecne karty pracy mam wysłać do Warszawy i prosić o wydanie książeczki pracy na ich podstawie czy zaczekać aż będą w oddziale? Ale co z wpisami na kartach wtedy?
  8. [quote name='Flaire']...Ja widziałabym to tak, że komisja publikuje swoje propozycje i nawołuje do komentarzy, wyznaczając termin, do kiedy należy te komentarze składać. ...[/QUOTE] Właśnie , należałoby wyznaczyć jeszcze miejsce publikacji tychże propozycji
  9. 1. polski regulamin agility 2. zasady zgłaszania i przeprowadzania zawodów 3. zasady eliminacji do Mś 4. oficjalna strona z bieżącymi informacjami (lub podstrona np ZKWP) dot. agility: regulaminy, zawody , kontakty itd, itp 5. zasady wydawania (miejsce i przez kogo) książeczek pracy
  10. [quote name='belgunia']Skład podkomisji ma byc mianowany. Jaki będzie? Nie ma co się kłócic, faktycznie głosowały też osoby, które były obecne na zebraniu, a my je widzieliśmy po raz pierwszy w życiu :crazyeye: . Szkoda, że mało w sumie było zawodników. Na przykład zabrakło Cavano, Dimico, Alpi, Poznania (tego który biega), Łodziaków!!!!!! (oj nie ładnie) i 2 wrocławskich klubów. Szkoda... Co do ewentualnych nominacji, to ponieważ przywykliśmy zwykle narzekac na wszystko, może dajmy szansę podkomisji, która powstanie. Mam nadzieję, że mają dużo dobrych pomysłów korzystnych dla wszystkich klubów i dla agility w Polsce. Mają ciężkie zadanie :) !![/QUOTE] Nie o skład podkomisji tu chodzi ale... tak czy siak kłócić się nie będę:loveu: Szansę podkomisja niewątpliwie dostanie, bo zapewne parę osób (między innymi ja) jest zadowolonych że ktoś wogóle jest chętny aby się zająć tym naszym "piekiełkiem" :modla: Sama tam się nie pcham więc do składu jaki by nie był nic nie mam. Ja wyrażę tylko małą nadzieję, że jeżeli podkomisja ustali już jakieś zasady i regulaminy dot. agility to po pierwsze będą one obowiązywały wszystkich i wszędzie a po drugie będą w taki sposób udostępnione aby nie trzeba było bawić się w głuchy telefon aby zdobyć informacje na ich temat. Mimo wszystko wierzę, że będzie dobrze (krasnoludki, czarownice itp;) ) :p
  11. [quote name='Magda i Saga']Wogóle nie ma co zazdrościć członkom komisji, bo to kupa odpowiedzialnej pracy, a i tak im się dostanie:diabloti: biedakom:evil_lol:[/QUOTE] Znając co niektóre miłe:diabloti: osóbki to pewnie tak. Nie zazdroszczę i szumu robic nie bedę:loveu:
  12. [quote name='Robull']Dlaczego zawsze najwięcej do powiedzenia mają wiecznie nieobecni?:angryy:[/QUOTE] A tak poza wszystkim, to przykre, że odbierasz mi prawa głosu, wyrażania opini na temat sportu, który uprawiam na rzecz osób, które z agility nie są związane w najmniejszy sposób. A jedyny argument to obecność lub nie na zebraniu:crazyeye: "Nieobecni nie mają racji" czy tak? :roll: No cóż... jakoś muszę z tym żyć:placz:
  13. Piszę o tym, ze osoby niezaangażowane decydują o tym o czym nie mają pojęcia. :shake: To że mnie tam nie było nie znaczy że nie mogę mieć na ten temat własnego zdania. Nie zawsze można być gdzie się chce:razz: To że mnie tam nie było znaczy tylko tyle, że nie zrobię w tej sprawie nic. Wasza broszka. Byliście tam, zaakceptowaliście tę sytuację widać tak wszystkim odpowiadało. Prawda? Ja mogę zmienić tylko dyscyplinę. Prawda?:evil_lol: :shake: A wybory formalne czy nie jakimiś regułami się rzadzą a w tym przypadku odgórne reguły już samego uczestnictwa w zebraniu zostały złamane. Prawda? A tak na marginesie, ciekawe co ci jeszcze opadło?:diabloti:
  14. [quote name='Magda i Saga']Kartę do głosowania dostał, więc chyba tak. [/QUOTE] Jestem ciekawa kto prowadził zebranie i tym samy dopuścił do sytuacji że osoby nie uprawnione brały w nim udział (tzw.pół biedy) znacznie gorsze miały prawo głosu:angryy: . W zebraniu mogli uczestniczyc zgodnie z komunikatem: [I]Zgodnie z regulaminem organizacyjnym GKSP w zebraniu mogą brać udział : sędziowie i asystenci kynologiczni działacze Oddziałowych Komisji Szkolenia aktywni zawodnicy w poszczególnych dyscyplinach[/I] Wymieniony pan nie jest ani jednym, ani drugim a tym bardzej trzecim:shake: Jesli takich osób było więcej to uważam że zaistniała sytuacja, o ile na 100%, miała miejsce jest podstawą do unieważnienia głosowania. O przestrzeganiu jakich agilitowych regulaminów może być mowa w przyszłości skoro już na początku są takie chece:shake: Ręce opadają...
  15. [quote name='marzenad']... + maz...[/QUOTE] :evil_lol: aktywny zawodnik:hmmmm: Brał udział w głosowaniu?
  16. I jak zebranie? Kogo mamy w komisji? Będzie jakiś regulamin? Już trzeba się bać i uciekać:evil_lol: ?
  17. Trzymaj!!! Mogłoby wyjść naprawdę niezłe cacko:loveu:
  18. To tym bardziej nie kracz:evil_lol:
  19. [quote name='Gośka']No nie wiem, chyba powinnam się obrazić [/QUOTE] Teoretycznie mogłabyś ale za co innego:eviltong: Ale plissss jeszcze trochę cierpliwości:oops: Dla Górala tylko dwa :crazyeye: no co ty , sześć co najmniej :evil_lol: Równouprawnienie mamy:evil_lol: ;)
  20. Góral nie kracz, bo Iwona zbielałaby również na trwałe z wrażenia:evil_lol:
  21. Kurcze przecież mamy zebranie w niedzielę. Mam nadzieję, że takie rzeczy jak eliminacje do MŚ zostaną tam omówione i jakaś dobra dusza przekaże nam informacje tu na forum :loveu: A może na zebraniu zostanie wyłoniony już sład na MŚ w 2007:evil_lol:
  22. Kto tam cię wie co ci po głowie chodzi:evil_lol: No to gdzie:niewiem: :hmmmm: :modla: :loveu:
  23. [quote name='Gośka']Przedstawiam Wam małą Różę rodowodowo DANCE WITH ME ROUZ po ELENSIS-Katmary's WIWA WIKTORIA. W dziadkach są linie Nutlee, Martina's, Marechal, Dacun's, Wisperwind, Canmoy's, itd. :loveu: :p [IMG]http://images1.fotosik.pl/268/91b1fd149551144f.jpg[/IMG][/QUOTE] [B]Śliczne dziewczę zamieszkało u Iwony?[/B] Ale ruch się zrobił w pudlowym światku pod koniec roku: szczeniaki, nowe nabytki:crazyeye: Mimo wszystko ;) [B][COLOR="Red"]gratulacje dla wszystkich zaangażaowanych[/COLOR][/B] :klacz: :klacz: :klacz: :Cool!: :Cool!: :Cool!: :modla: :modla: :modla: :terazpol:
  24. [url]http://www.naszepsy.pl[/url]
  25. Ale agilitowy pęd do wiedzy:evil_lol: To wzrasta jakoś proporcjonanie w stosunku do szybkości posiadanych psów:hmmmm:
×
×
  • Create New...