-
Posts
5698 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by kiwi
-
KRAKÓW-MAZAK-kochany zawsze zostanie w naszej pamięci i sercach
kiwi replied to AgaG's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
o kurcze tuxman :lol: no to ja sie juz nie moge doczekac :lol: Mazak podbil serce mojeej mamy nawet :D -
ja tez nie wime kiedy aga spi, w nocy nie spi napewno :shake:
-
Dorothy, ja na sam opis tego zabiegu prawie zemdlałam :mdleje: brawo!
-
KRAKÓW-MAZAK-kochany zawsze zostanie w naszej pamięci i sercach
kiwi replied to AgaG's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
pewnie tuxman! wgole sfora powinna miec swoje miejsce w dogomaniakowej galeriii :lol: -
mysle ze gdyby bylo za darmo i z dobrym uzasadneiniem to paradoskalnie wielu wlascieli nawet prostych, wybrałoby wygodna opcje, przynajmniej nie beda wystawaly psy pod domem
-
[quote name='Gucio'] Kosz wystaw, paliwa, krycia, wszystkich papierów żeby miot mial metryki-to kosztuje. do tego karmieinie matki i małych, szczepienia,odrobaczania...[/quote] a nierodowodowej matki sie nie karmi, szczeniat nie odrobacza ani nie szczepi. :roll: pewnie ze wielu wlanise pseudohodowcow tak robi ale ja mowie akurat o tym przykladzie, gdzie ludzie dbaja o szceniaki i matke ale nei mja pojecia o rodododach wlansie mysla ze to taki niepotrzebny papier. oni sprzedaja zczeniaki za 300 zl, nei wierze ze traca na tym 700 zl na szczeniaku po prostu dla mnie wystawianie psa to [B]hobby[/B] i tak samo rozmnazanie jest czescia tego hobby, podobnie powinno byc z hodowla jestem zdania ze[B] psy nie sa zrodlem dochodu tylko przyjemnosci, hobby - bardzo zreszta kosztownego[/B] nierodowodowe lub niewystawianepsy tez trzeba karmic, szczepic, leczyc, kochac, wozic ze soba na wakacje i tez pochlania to koszty. jesli ktos decyduje sie na zakladanie hodowli dlatego ze chce miec rekompensate finansowa za stracony czas, to ze lubi jezdzic na wystawy lub chce dana rase rozpopularyzowac to to jest wlasnie zarabianie na psach tylko troche ladniej wyglada bo maja rodowody i sa rasowe kiedys ktos napisal ze roznica pomiedzy cena szczeniaka bez metryki a z metryka wynosi 30 zl, bo takie sa koszty wyrobienia metryki i tatuowania dlaczego mozna taniej kupic"pety"? czy one sa sprzedawane ze strata? czy niezaszczepione? niech do tego dojdzie koszt krycia rodowodowego,. nie rozumiem po prostu skad taka roznica jak najbardziej jestem za sterylizacja suk i nierozmnazaniem nierodowodowych szczeniat, ale gdyby prawdziwym hodowcom na tym tez zalezalo obnizyliby cene szczeniakow, tak zeby nie oplacalo sie kupowac tych trzymanych w piwnicach albo popularyzowaliby dogodne raty wiekszosc ludzi nawet nie wie co to jest "suka na warunkach hodowlanych " tzreba sie zajac uswiadamianiem przede wszystkim i bezplatnymi sterylizacjami - finansowanymi przez urzad miasta
-
DRENIU-Kerry Blue Terrier! Już w NOWYM DOMKU!!! :)
kiwi replied to mosii's topic in Już w nowym domu
mosii..... :iloveyou: halo transport potrzebny, w srodku tygodnia mzoe byc trudno wszyscy w pracy :( -
ech Marko.. Ale Myszcze dom znalazlas :mdleje: :loveu:
-
HebaNova ten pomysl to jak utopia, nie do zrealizowania i mysle ze trzeba sie zajac inna strona sprawy - uswiadamiac nie sadze zeby w ciaglu najblizszych 20 lat taka ustawa wogole byla rozpatrywana,niestety piszesz ze nikt nie bedzie rozmnazal kundelkow, ale naprawde sa ludzie ktorzy kochaja kundelki, takie cos spowoduje wymarcie kundelkow moim zdaniem az nie poprawia sie zawrunki zycia w Polsce, wzrost gospodarczy, wyzsza siła nabywcza złotowki, wyzszy status materialny ludzi to i wtedy oni zaczna byc bardziej swiadomi i nie bedzie gadania ze na rasowego mnei nei stac a i nie ebdzie sie oplacalo hodowac kundelkow za marne pare groszy poza tym [B]gdyby hodowcy psow z rodowodem, tez nie chcieli na tym zarobic nie byloby problemu, bo pies malej rasy nie zje w ciagu paru tygodni za 2 tys, nie kosztuje tyle tez szczepienie[/B] to ze ktos jezdzil na wystawy wydawal na benzyne to chyba dla wlasnej przyjemnosci? nikt nie ma obowiazku jezdzic na wystawy i wydawac pieniedzy i miec szczeniakow! problem tkwi troche glebiej - ja zaplacilem za swojego duzo - ty tez zaplac poza tym tak naparwde ci co chca etraz na psach zarobic maja bardzo czesto wlasnie hodowle rodowodowe - po prostu zysk jest nieporownywalnie wiekszy jesli mozna w domowych warunkach i na dobrym jedzeniu odchowac jamniki, zaszczepione i pod opieka weterynarza za 300 zl a mozna, to nie rozumiem dlaczego rodowodowe szczenie zjada za 1000 zl tu jest problem w Polsce ludzie zarabiaja na czym sie da na psach tez i tego sie nie uda zmienic
-
LUSIA-INKA - w nowym domu :)) nowe zdjęcia str.40
kiwi replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
dorothy, no ja tez sobie najpierw pomyslalm ze dla wszego dobra powiniscie zrezygnowac z dogo :loveu: jelsi znalabys osobiscie domy do ktorych psy pojda to super -
LUSIA-INKA - w nowym domu :)) nowe zdjęcia str.40
kiwi replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
o rany! [SIZE=5]Dorothy, jestescie wspaniali!!!! :modla::modla::modla::modla::modla::modla::modla::modla::modla::modla::modla::sweetCyb: [/SIZE] -
po 10 minutach od 1 takiej zabawki (chcialam zeby mial gumowa a bez piszczałek nie było ) wyciagnelam piszcałke to bylo nie do zniesienia :splat:
-
czesto slysze wogole tego sie powinno zabronic i napisalam tak profilaktycznie jestem za dodawaniem teksty, w koncu aukce oglada sporo osob, najlepiej w aukcjach dla psow rasowych
-
ciekawe jak fafik wyglada ajk sie zdenerwuje :) on wogole umie sie denerwowac? wyglada jakby byl nieziemsko wyluzowany i spokojny :lol: