Jump to content
Dogomania

kiwi

Members
  • Posts

    5698
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by kiwi

  1. o kurcze tuxman :lol: no to ja sie juz nie moge doczekac :lol: Mazak podbil serce mojeej mamy nawet :D
  2. mosii podziwiam cie.... recznikow nie wrzucaj do kanalizacji bo zaraz znow bedziesz miala zapchana :( do woreczka i do smieci
  3. wieniu to super psiak koniecznie dajcie go na allegro!
  4. mosii, cesarka to duzy koszt, ale nie martw sie nie zostawimy cie samej
  5. ciocia ansie nie gniewaj sie ;) ja juz tu predzej urodze niz essunia....
  6. Jezuuuuu, mosiii! ty sprawdzials dobrze czy to były kupy?????
  7. ja tez nie wime kiedy aga spi, w nocy nie spi napewno :shake:
  8. Dorothy, ja na sam opis tego zabiegu prawie zemdlałam :mdleje: brawo!
  9. pewnie tuxman! wgole sfora powinna miec swoje miejsce w dogomaniakowej galeriii :lol:
  10. a moze jednak? mosiii cos zamilkla moze nie ma czasu ? :cool3:
  11. mysle ze gdyby bylo za darmo i z dobrym uzasadneiniem to paradoskalnie wielu wlascieli nawet prostych, wybrałoby wygodna opcje, przynajmniej nie beda wystawaly psy pod domem
  12. [quote name='Gucio'] Kosz wystaw, paliwa, krycia, wszystkich papierów żeby miot mial metryki-to kosztuje. do tego karmieinie matki i małych, szczepienia,odrobaczania...[/quote] a nierodowodowej matki sie nie karmi, szczeniat nie odrobacza ani nie szczepi. :roll: pewnie ze wielu wlanise pseudohodowcow tak robi ale ja mowie akurat o tym przykladzie, gdzie ludzie dbaja o szceniaki i matke ale nei mja pojecia o rodododach wlansie mysla ze to taki niepotrzebny papier. oni sprzedaja zczeniaki za 300 zl, nei wierze ze traca na tym 700 zl na szczeniaku po prostu dla mnie wystawianie psa to [B]hobby[/B] i tak samo rozmnazanie jest czescia tego hobby, podobnie powinno byc z hodowla jestem zdania ze[B] psy nie sa zrodlem dochodu tylko przyjemnosci, hobby - bardzo zreszta kosztownego[/B] nierodowodowe lub niewystawianepsy tez trzeba karmic, szczepic, leczyc, kochac, wozic ze soba na wakacje i tez pochlania to koszty. jesli ktos decyduje sie na zakladanie hodowli dlatego ze chce miec rekompensate finansowa za stracony czas, to ze lubi jezdzic na wystawy lub chce dana rase rozpopularyzowac to to jest wlasnie zarabianie na psach tylko troche ladniej wyglada bo maja rodowody i sa rasowe kiedys ktos napisal ze roznica pomiedzy cena szczeniaka bez metryki a z metryka wynosi 30 zl, bo takie sa koszty wyrobienia metryki i tatuowania dlaczego mozna taniej kupic"pety"? czy one sa sprzedawane ze strata? czy niezaszczepione? niech do tego dojdzie koszt krycia rodowodowego,. nie rozumiem po prostu skad taka roznica jak najbardziej jestem za sterylizacja suk i nierozmnazaniem nierodowodowych szczeniat, ale gdyby prawdziwym hodowcom na tym tez zalezalo obnizyliby cene szczeniakow, tak zeby nie oplacalo sie kupowac tych trzymanych w piwnicach albo popularyzowaliby dogodne raty wiekszosc ludzi nawet nie wie co to jest "suka na warunkach hodowlanych " tzreba sie zajac uswiadamianiem przede wszystkim i bezplatnymi sterylizacjami - finansowanymi przez urzad miasta
  13. mosii..... :iloveyou: halo transport potrzebny, w srodku tygodnia mzoe byc trudno wszyscy w pracy :(
  14. wiem wiem, ale violetta to chyba wszyscy dogomaniaków strasza :evil_lol:, mnie juz od dawna, teraz dorothy gdyby nie męzowie/narzeczeni/ojcowie i ich tzrezwe podejscie do zycia strach sie bac:lol:
  15. mosii patrzac na zaleznosc pies - dom tymczasowy u mosii- dom stały u mosii, wroze ci w najblizszym czasie spora gromadke :evil_lol:
  16. ech Marko.. Ale Myszcze dom znalazlas :mdleje: :loveu:
  17. HebaNova ten pomysl to jak utopia, nie do zrealizowania i mysle ze trzeba sie zajac inna strona sprawy - uswiadamiac nie sadze zeby w ciaglu najblizszych 20 lat taka ustawa wogole byla rozpatrywana,niestety piszesz ze nikt nie bedzie rozmnazal kundelkow, ale naprawde sa ludzie ktorzy kochaja kundelki, takie cos spowoduje wymarcie kundelkow moim zdaniem az nie poprawia sie zawrunki zycia w Polsce, wzrost gospodarczy, wyzsza siła nabywcza złotowki, wyzszy status materialny ludzi to i wtedy oni zaczna byc bardziej swiadomi i nie bedzie gadania ze na rasowego mnei nei stac a i nie ebdzie sie oplacalo hodowac kundelkow za marne pare groszy poza tym [B]gdyby hodowcy psow z rodowodem, tez nie chcieli na tym zarobic nie byloby problemu, bo pies malej rasy nie zje w ciagu paru tygodni za 2 tys, nie kosztuje tyle tez szczepienie[/B] to ze ktos jezdzil na wystawy wydawal na benzyne to chyba dla wlasnej przyjemnosci? nikt nie ma obowiazku jezdzic na wystawy i wydawac pieniedzy i miec szczeniakow! problem tkwi troche glebiej - ja zaplacilem za swojego duzo - ty tez zaplac poza tym tak naparwde ci co chca etraz na psach zarobic maja bardzo czesto wlasnie hodowle rodowodowe - po prostu zysk jest nieporownywalnie wiekszy jesli mozna w domowych warunkach i na dobrym jedzeniu odchowac jamniki, zaszczepione i pod opieka weterynarza za 300 zl a mozna, to nie rozumiem dlaczego rodowodowe szczenie zjada za 1000 zl tu jest problem w Polsce ludzie zarabiaja na czym sie da na psach tez i tego sie nie uda zmienic
  18. dorothy, no ja tez sobie najpierw pomyslalm ze dla wszego dobra powiniscie zrezygnowac z dogo :loveu: jelsi znalabys osobiscie domy do ktorych psy pojda to super
  19. o rany! [SIZE=5]Dorothy, jestescie wspaniali!!!! :modla::modla::modla::modla::modla::modla::modla::modla::modla::modla::modla::sweetCyb: [/SIZE]
  20. lupe jak zobaczylam Twoj avatar to myslam ze to foka, dopiero po paru dniach zorientowalam sie ze to pies :oops: maluchy wiedza co robia, w brzuchu zawsze cieplo a nie wiadomo co sie na zewnatrz dzieje :cool3:
  21. po 10 minutach od 1 takiej zabawki (chcialam zeby mial gumowa a bez piszczałek nie było ) wyciagnelam piszcałke to bylo nie do zniesienia :splat:
  22. lupe, a nie mozna błyskac póki oczek nie otwieraja ?
  23. czesto slysze wogole tego sie powinno zabronic i napisalam tak profilaktycznie jestem za dodawaniem teksty, w koncu aukce oglada sporo osob, najlepiej w aukcjach dla psow rasowych
  24. ciekawe jak fafik wyglada ajk sie zdenerwuje :) on wogole umie sie denerwowac? wyglada jakby byl nieziemsko wyluzowany i spokojny :lol:
×
×
  • Create New...