-
Posts
3637 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Bura
-
Nie dziękujemy, bo ponoć sędzina okrruuutna!!
-
[quote name='Cheritka']Ta niebieska jest super[/QUOTE] Bo ja uwielbiam niebieski :) Nawet sobie niebieską tunikę na lato na wystawy sprawiłam :) Ale wiecie, że Katowice już za parę dni dosłownie?? A ja mam taki zawał w pracy... We czwartek mam jeszcze lekcję otwartą (czyli 9 osób mnie hospituje na raz) w piatek i sobote od rana do 16 kurs pod Rzeszowem, a w niedzielę o 5 trzeba pakowac psa do wozu i szurnąć do Katowic... jak ja wszystko zdążę?? Już mam reise fiber :P
-
Popytam, może się usa, ale wiesz, pekina namalować raczej większa trudność niż takiego pudelina...
-
[quote name='bela51']Przepraszam, że nie dałysmy odpowiedzi, ale po prostu nie dowiedzialysmy sie, czy Barnabie jakis wet uzna sa konieczne podanie Bonharenu. Nasz chlopak miał dzisi zabieg usunięcia brzydkich guzów i ta sprawa bardziej nas zaprzątneła. Jednak tak, jak wczesniej pisałam, myśle, że Maxowi na pewno bardziej sie przyda. Nadal nie dostałam żadnej informacji, a Bonharen ma datę przydatności do kwietnia. Pierwszego po prostu wyląduje w koszu.
-
[quote name='Śnieżynka']Marta nie będzie taniej one są w takiej cenie :([/QUOTE] OOOps, może coś utarguję :P
-
[quote name='Kisses'][B]Bura[/B], to, co podałaś, to kursuje cały tydzień? Bo mi trzeba na niedziele ;)[/QUOTE] Na niedziele?? Ja jade w niedziele...
-
My chybamieliśmy takie gumki ale u nas cięły włos. Taką smyczkę też mamy :)
-
Ciekawe czy będą z mrożonkami w Katowicach??
-
No jasne, a najlepiej, jak będziesz jeszcze z Akirą w cieczce konkurencji naszej przed nosem powiewać :evil_lol: to już zupełnie będę happy :diabloti:
-
Dzięki, slepota jakaś mnie wzięła.
-
O 4:50 na 9:15 i o 6:14 na 10.25 oraz 06:50 na 10:48 pierwsze dwa z przesiadką ostatni bez. Polecam google - pkp rozkład.
-
U nas wiosenka na całego, tulipany zaczynają wyłazić z ziemi, 17 stopni na plusie...
-
[quote name='animalcare']Z bezzbożowych karm na rynek polski wszedł jeszcze Applaws całkiem niedawno[/QUOTE] Znalazłam kocią a psia czy też istnieje u nas??
-
Ja co jakiś czas Igorowi daję coś na stawy - bo rośnie, i coś na futro - bo to u pudla skarb... ale i tak obrasta w zastraszającym tempie, po goleniu na glace trzydziestką po tygodniu już ma irokeza na ryjku. Ja nie suplementuję na zasadzie witamin itd bo to dostaje w mięsie, kościach, podrobach i tych warzywach, których nie wyłuska z mięska :) Dzisiaj jedliśmy razem sałatkę - surówkę z marchewki tartej, pomarańczy w kostkę krojonej i sosiku z soku cytryny z miodem... mniam... mniam... Generalnie Igor woli ostatniojarzyny surowe niż gotowane. Nasza dieta skłąda się obecnie z posiłku rannego: 2 szyje indycze (ale z indyczek, te cieńsze), i wieczornego mieszanki mięsa i podrobów i czasem jakiejś zieleniny typu kiełki, surówki itd. W międzyczasie chętnie pogryzamy jabłkiem, gruszką, orzeszkami, takimi tam. Sucha karma też czasem się zdarzy, bo coś w misce musi być jakby dzidzia głodna była. Najczęściej to jest mieszanka, ostatnio skarmiam próbki Nutry Gold co dostałam w ubiegłym roku, różne gatunki.
-
[quote name='karjo2']Poczepiam sie troche, odczekaj ten tydzien/dwa na szczylka i poszukaj madrych lektur, np. bloga p. Mrzewinskiej, jej autorstwa ksiazki, Coren, Pryor, a wywal Fishera i Fennel. Warto tez rozejrzec sie za dobrym psim przedszkolem, potem szkoleniem i raptem sie okaze, ze czasu sie robi krotko, szczylek szybko rosnie ;). Co do karmy, pomysl moze nad normalnym, domowym zywieniem, akurat niekoniecznie "najlepsza" przemyslowka jest dobra.[/QUOTE] Popieram, szczególnie co do Fennel i domowego żarełka :)
-
[quote name='beata0']Witam, Posiadam pudla, który po zimie ma długą i skołtunioną sierść. Kupiłam maszynkę Moser 1245 max. W zestawie z maszynką było dołączone standardowe ostrze, które niestety nie radzi sobie z sierścią psa. Strzyżenie jest zarówno uciążliwe dla pupila jak i dla mnie. Proszę o pomoc w sprawie doboru odpowiedniego ostrza radzącego sobie z długą, kręconą i skołtunioną sierścią. Z góry dziękuję.[/QUOTE] Ja też mam pudla, z okrutnie długą sierścią miejscami, taplającego się i zimą w błocie, ale co to za wytłumaczenie że po zimie ma długą skołtunioną sierść?? Trzeba było go czesać a teraz nie golić do gołego tylko poćwiczyć nadgarstki i rozczesać. Może trzeba będzie trochę kołtuny degażówkami porozcinać, może uzyć filcaka, a jak się szanowny właściciel naogląda jaki ból może to sprawiać psu, to może następną zimę go będzie czesać?? Amerykanie nie czeszą takich skołtunionych psów na sucho, najpierw myją porządnymi szamponami albo wręcz płynem do mycia naczyń, bo to najlepiej zmywa brud (skoro jest taki stary kołtun to trzeba się spodziewać, że tam stary brud, łój i Bóg wie co jeszcze jest), potem kilo odżywki na to wcisnąć i dopiero takiego próbować rozczesać. Tylko po takim odkłaczaniu ten włos i tak pewnie będzie się nadawał tylko do obcięcia. Byle nie na goło, bo kłopoty gotowe.
-
No ale co się dziwić, skoro idzie jedan taki na wystawie ze szczeniakiem, może z 3 miesięcznym, ten drze ryja na wszystko w około a właściciel zajęty gada przekrzykując własnego psa z drugim gościem. I gadaj tu o kulturze i myśleniu.
-
Igor był badany przez okulistę i kanaliki ma drożne, a oczka raz na jakiś czas albo czerwone albo podbarwione. Jedna pudlowa ciotka mówiła, że to minie z wiekiem jak się główka rozrośnie do ostatecznych rozmiarów. Ale jak widzę na stronach www foty białasów to wiele ma tak właśnie dookoła podbarwione te oczka.
-
Ta - jem - ni - ca!!!
-
Ja ewentualnie osobie świadomej wyzwania jakim jest wystawianie młodego samca pudla dużego :evil_lol:, mogę go użyczyć po ocenie w niedzielę.
-
Mojego Igora zaatakowały 2 owczarki niemieckie. Jeden złapał go za kufę, dobrze, że dzidzia szybka jest. A właściciel nawet nie zareagował, ani nie przeprosił. Zaczynam uważać, że takie chamstwo to u nas na wystawach jakaś dziwna norma. Tak jak podwójny handling, z resztą zakazany. Może i ja sobie zamówię kogoś do biegania w koło ringu, żeby mi się pudliszcze lepiej wystawiało.
-
[quote name='Hawanka']<wow> za 500 ml[/QUOTE] Nie, za 250 ml. Może w Katowicach będzie taniej.
-
[quote name='sachma']a mi się nie wyświetlają :([/QUOTE] A to dziwne, bo mi jak najbardziej...