Jump to content
Dogomania

Bura

Members
  • Posts

    3637
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Bura

  1. :diabloti: [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images25.fotosik.pl/66/dbf1191d533822c4.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images26.fotosik.pl/66/d839c4b969464a2f.jpg[/IMG][/URL]:diabloti:
  2. [quote name='Nerul']Ja mam kilka fotek- nawet nie kilka ;) Z samego weterana i z wyboru najlepszego z rasy ze wszystkich klas :)[/QUOTE] No to dawaj!! Nie daj się prosić :)
  3. [quote name='Nerul']Po mnie mozna sie spodziewac fot Malamutow, Huskych i Corgich (wiadomo Frytulec i Kokos :loveu:). I chcialabym bardzo podziękowac Burej za miłą rozmowe na temat Malamutow- milo mi bylo panią poznac ;)[/QUOTE] Co tam ze mnie za pani :diabloti: Królowa miała średni dzień a i ja nigdy nie byłam zadowolona z rzeszowskich wystaw :diabloti: Ale miło było Was poznać :) Choć Królowa nadal nie w pełni futra, myślę, że na Przemyśl już odrośnie.
  4. Gdyby ktoś miał mojego Malamuta to bardzo poproszę na priv [email][email protected][/email]
  5. [URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=939d5f10ae481d84][IMG]http://images26.fotosik.pl/66/939d5f10ae481d84m.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=6ce70bdb787bbf4b][IMG]http://images26.fotosik.pl/66/6ce70bdb787bbf4bm.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images30.fotosik.pl/66/f776e8720348808a.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=5690093360613677][IMG]http://images30.fotosik.pl/66/5690093360613677m.jpg[/IMG][/URL][URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=817c05fed1673241][IMG]http://images28.fotosik.pl/66/817c05fed1673241m.jpg[/IMG][/URL]
  6. A tu moje słoneczko, tak bardzo skrytykowane przez sędziego... Nie wiem jak to się stało, że jednak dostała tą doskonałą...:diabloti: [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images25.fotosik.pl/66/dbf1191d533822c4.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images26.fotosik.pl/66/d839c4b969464a2f.jpg[/IMG][/URL]
  7. Ktoś prosił o te wyżły: [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images25.fotosik.pl/66/f4795a3657dae57b.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images30.fotosik.pl/66/3fa16d62c1049dad.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images27.fotosik.pl/66/a35591a395442755.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images23.fotosik.pl/66/98e30fc6e04cacb7.jpg[/IMG][/URL] Sznaucery [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images25.fotosik.pl/66/968fc1d4f568bfc4.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images29.fotosik.pl/66/2c27ca9f82145785.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images23.fotosik.pl/66/98162f4001f16ad2.jpg[/IMG][/URL] I Berneńczyk [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images28.fotosik.pl/66/7a16c8a20cfa6a4e.jpg[/IMG][/URL]
  8. A ma ktoś może foty mojego grubaska?
  9. [quote name='bety'][B]Bura[/B] - oooooooooo super, dzięki za to małe co nieco :loveu: No i to jest AA - suczka Zewa :) A mogę podwędzić ;) te fotki do tematu Akit Am. na Dogo? Bedą jako cytat z Ciebie. Pzdr[/QUOTE] Ależ proszę Cię bardzo, bierz i cytuj :)
  10. [quote name='bety']OK! Dzięki!!! DJP - to teraz też Akita ale Amerykańska = AA ;) ;) Pzdr[/QUOTE] Hihi, to dla Ciebie małe coś: foty z bisa V [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images24.fotosik.pl/63/afe3851d52b6204d.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images29.fotosik.pl/64/d39de04b43fa1b6a.jpg[/IMG][/URL] A tu jeszcze chyba przed oceną [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images24.fotosik.pl/63/59d4c4f0e2730c89.jpg[/IMG][/URL]
  11. [quote name='bety']A co jeszcze oprócz Malamuta stało na pudle grupy V??? Pzdr[/QUOTE] Drugi był Husky a trzeci Pomerenian chyba - szpiczek taki mały. Akita(albo DJP bo nie rozrozniam niestety z daleka) zszedl ale byl ladny.
  12. Ja coś mam potem wrzucę.
  13. Chcecie relacji? Moja będzie krótka. Dooooooooooooopa... Jedna wielka dooooooooopa. Tragiczny sędzia (grupa 5) krocie szczeniaków pod stadionem, aż żal patrzeć. Pokazy tak głośno, że psom i właścicielom huczy w głowie. Kosmos.
  14. Szykujcie gumiaki bo stadion zalany błoto po kostki przynajmniej dzisiaj jak tam byłam. Stoisk mało, jedne Callibry, jakieś żarcie ludzkie, jeden kramik z Puriną, jeden z akcesoriami i tyle!!! A w Rzeszowie dziś było zimno, mokro i lało, teraz jest chłodno ale coraz bardziej duszno. Jak znam życie to jutro się udusimy bo wszystko z błota będzie parować...
  15. Czy ktoś o nich słyszał? Stosował? Jak z efektami ubocznymi? Wklejam ze strony producenta. SZCZEPIONKA Dostępna na polskim rynku szczepionka firmy Merial zawiera europejski szczep krętków Borrelia burgdorferi sensu stricto i jest przeznaczona wyłącznie dla psów. To właśnie ten szczep zarazka jest odpowiedzialny za wywoływanie głównych objawów boreliozy u psów (zapalenia mięśni i stawów). Szczepionka ta została wszechstronnie przebadana pod względem skuteczności i bezpieczeństwa. Jej wyjątkowość polega na tym, że podczas aktu zasysania krwi kleszcze pobierają przeciwciała przeciwko krętkom od szczepionego psa. Na skutek czego krętki obumierają już w organizmie kleszcza i nie przedostają się do organizmu psa. Tym samym dalsze nosicielstwo borelii zostaje zahamowane. Szczepienie psów przeciwko boreliozie Szczepienie przeciwko boreliozie ma na celu zapobieganie zachorowaniom psów na tę chorobę. Mogą mu być poddawane zarówno psy dorosłe – włącznie z ciężarnymi sukami – jak również szczenięta, od 12 tygodnia życia. A) Szczepienie podstawowe Uzyskanie u Twojego psa pierwotnej ochrony immunologicznej przeciwko boreliozie wymaga podania – w odstępie od 3 do 5 tygodni – dwóch dawek szczepionki: 1) szczepienie w wieku od 12 tygodni, 2) szczepienie od 3 do 5 tygodni po pierwszym szczepieniu. B) Szczepienia przypominające Celem podtrzymania ochrony immunologicznej należy poddać psa ponownemu szczepieniu, najpóźniej 1 rok po szczepieniu podstawowym. Kolejne szczepienia przypominające należy przeprowadzać regularnie w odstępach 1-rocznych. Optymalny moment szczepienia Borelioza przenoszona jest przez kleszcze, dlatego niebezpieczeństwo zakażenia zależy od aktywności tych pasożytów. Kleszcze są pajęczakami wrażliwymi na niskie temperatury i zimującymi w stanie odrętwienia, np. w warstwie opadłych liści w ściółkach leśnych. Z nastaniem pierwszych cieplejszych dni wiosennych pojawiają się i szukają nowego żywiciela. W celu optymalnego zabezpieczenia psa poprzez szczepienie ochronne, zaleca się ustalenie terminów szczepienia przed początkiem sezonu kleszczy. Terminy te mogą różnić się znacznie pomiędzy poszczególnymi regionami Polski, nawet o kilka tygodni. Lekarze weterynarii znają lokalne uwarunkowania i chętnie udzielą informacji na ten temat. Które psy należy koniecznie szczepić przeciwko boreliozie? Wszystkie narażone są na ryzyko zakażenia, a w szczególności psy przebywające w okolicach lesistych. Pytaj lekarza weterynarii o szczepionkę przeciwko boreliozie firmy Merial! Biocan B Szczepionka przeciwko boreliozie psów Właściwości i działanie: Antygeny zawarte w szczepionce rozpoznawane są przez układ immunologiczny szczepionego zwierzęcia jako ciała obce, co aktywuje układ odpornościowy. W efekcie dochodzi do wytworzenia swoistych przeciwciał skierowanych przeciw antygenom zawartym w szczepionce. Przeciwciała zapobiegają rozwojowi infekcji po ewentualnym zarażeniu zwierzęcia bakteriami Borrelia sp. Skład: 1 ml zawiera: Borrelia garinii min.3x10 8,0 Borrelia afzelii min.3x10 8,0 Tlenek glinu zawiesina 2% 0,1 ml Wskazania: Biocan B przeznaczony jest do szczepienia zdrowych psów w wieku od 12 tygodnia życia w celu wywołania odporności przeciwko zakażeniu Borelia garinii, Borelia afzelii, a także zakażeniu innymi genogatunkami Borelia burgdorferi w tym Borrelia burgdorferi sensu stricto. Dawkowanie: Szczepionkę Biocan B stosuje się u psów w wieku od 12 tyg. życia. Szczepionkę podawać podskórnie (najlepiej w okolice łopatki) w dawce 1 ml na zwierzę, niezależnie od masy ciała i rasy szczepionych psów. W przypadku zwierząt szczepionych po raz pierwszy należy wykonać powtórne szczepienie po upływie 14-21 dni. Aby utrzymać odporność należy corocznie wykonywać szczepienie przypominające. Działanie niepożądane: W miejscu iniekcji może dojść do niewielkiej reakcji miejscowej (wielkości ziarna grochu), przemijającej samoistnie w okresie 3 tygodni. Wyjątkowo może wystąpić reakcja nadwrażliwości. Interakcje: Nie stwierdzano Okresy karencji: Nie dotyczy Opakowanie: Opakowanie plastikowe zawierające ampułki w ilości - 10 x 1 dawka szczepionki Biocan B.
  16. [quote name='Nugatowa']Z nieba mi spadasz :mdleje: Mam pociąg tak : odj 07:29 przyj 09:32 a drugi tak odj 07:50 przyj 09:57 [/QUOTE] Dla mnie to za późno, muszę być w domu na 8.45 - przyjeżdżają do mnie ludziki na wystawę. Jeśli znajdziesz wcześniejszy to no problem.
  17. [quote name='Nugatowa'] Dodam, ze raz się juz zgubiłam w Rzeszowie[/QUOTE] A o ktorej przyjezdzasz? Mieszkam obok stadionu moze moglasbym Cie odebrac...
  18. Ja też w sumie będę focić bo Ajeczkę tylko na chwilkę przyprowadzę na wystawę (pokazac na ringu rasy, na bisa się nie wybieram chyba że będzie chłodno). Więc pewnie będę szaleć z moją 1 GB kartą w aparacie :)
  19. Geny genami a my wczoraj byliśmy na Słowacji... Tu Slovensky Ajomamut [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images23.fotosik.pl/61/f4b3d9dfbc069155.jpg[/IMG][/URL] Tu anioły z muzeum kultury Ukraińskiej [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images28.fotosik.pl/61/04417a1e84d921de.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images25.fotosik.pl/61/7d80c28792854bd9.jpg[/IMG][/URL] I Ukraińskie wyszywanki które mnie od pobytu we Lwowie fascynują [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images29.fotosik.pl/61/62297feccd64fffb.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images24.fotosik.pl/61/0626c03740b4857c.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images23.fotosik.pl/61/f0bc4906ec98f262.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images29.fotosik.pl/61/f1baded067e5dc56.jpg[/IMG][/URL]
  20. [quote name='Talagia']Byliśmy na jednym ringu jesli dobrze pamietam i tez nie wspominam tej wystawy najlepiej :shake:[/QUOTE] O widzisz. Czyli nie tylko ja :diabloti: Mi głownie chodzi o dobro suki: mała hala to straszny hałas, pogłos. Śliska podłoga, a mam psa po zerwanym więzadle, po ostatniej zimowej wystawie w Rzeszowie kurowałam łapę po ślizgawce na ringu i powiedziałam: ostatni raz tu wystawiam w tej hali.
  21. [quote name='drzalka']:lol: W lutym Międzynarodowa..napewno bedzie ich duuzo wiecej ( mam taką nadzieje) już niemoge się doczekać :eviltong:[/QUOTE] Nas na 100% nie będzie na lutowej. W takiej hali? Po co? Żeby pies się zabijał na śliskiej podłodze? Wielkie dzięki!!
  22. WOW!! Dziesięciu weteranów!! Szkoda, że my na bisa i tak nie zostaniemy...
  23. [quote name='lupak']Ja wiem jedno, starszy pies przy szczeniorach MłODNIEJE .Najfajniej jest jak się zastanawia czy mu wypada, a potem macha łapą - teraz sobie pobrykam, a potem będę poważny :evil_lol::evil_lol::evil_lol:[/QUOTE] Tak, ale u nas bryknięcie mogłoby się zakończyć tak jak póltora roku temu: ponownym zerwaniem więzadła. A ja nie mam forsy ani na operację (z rehabilitacją ok. 7 tysięcy) ani na Bonharen i kupę homeopatyków które wywaliłam w Ajkę. Dla mnie temat jest zamknięty. A następny pies to nie będzie Malamut, tylko Eurasier i to stricte wystawowy. I z zagranicy :diabloti:
  24. [quote name='lupak'] Ruda sunia mówisz ???? Jest wolna .... Jako jedyna, no i Legenda Północy :eviltong: [URL="http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=ad84f18e37d462a6"][IMG]http://images28.fotosik.pl/42/ad84f18e37d462a6m.jpg[/IMG][/URL] Ps. Atereny cudneeeeeeeeee.[/QUOTE] Nie kuś szatanie!!:diabloti: Przecież sama wiesz, że przy Ajki łapnych sprawach nie ma mowy o drugim psie...:placz:
  25. No i na fali tejże złości poszłam na spaceros. Nic tak nie oczyszcza umysłu jak daleki spacer. Przy okazji odkryłam BOSKIE miejsce na spacery, trzeba podjechać autkiem, ale tylko 4 km. To bliżej niż Zabajka, ale jak fajnie!! Foty poniżej: [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images30.fotosik.pl/55/31e8bde792c2b53d.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images27.fotosik.pl/55/2b76d18ab6fef9ef.jpg[/IMG][/URL] Tak wygląda krajobraz: [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images26.fotosik.pl/55/0348cf656a797eab.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images23.fotosik.pl/55/232ad14abddf3404.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images29.fotosik.pl/55/1e478ee0d3fbd32b.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images28.fotosik.pl/55/05d10de3a870901e.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images24.fotosik.pl/55/f6ba167fe1e4f45a.jpg[/IMG][/URL] A tu mój Malamut po tuningu. Zawsze chciałam mieć brązowego!!! [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images23.fotosik.pl/55/a3ba35f6dca1a115.jpg[/IMG][/URL]
×
×
  • Create New...