Jump to content
Dogomania

Bura

Members
  • Posts

    3637
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Bura

  1. Bura

    Karma Bewi Dog

    Moje futro właśnie ponowiło kontuzję więzadła :placz: Więc chwilowo rezygnujemy ze Sporta choć fajnie go jadła i wyglądała/odrastała super, chyba przejdziemy na lighta.... Bo ze spacerków nici na ok 3-4 tygodnie....:placz:
  2. Bura

    Karma Bewi Dog

    A którą z karm Bewi karmiłyście/liście?? Wiele osób pisze, że ich karmy "bazowe" są średnie a wręcz kiepskie. Ja mam sukę na Sporcie i sierść jest świetna...
  3. Jajka po Melatoninie jest wyluzowana i choć nie śpi sobie to leży do góry kołami i wisi jej strzelanka za oknem. Mój "mądry" inaczej sąsiad urządza sobie trzecią wojnę światową.
  4. Bura

    Ponydoodle :)

    Jak tylko skończę z Lantashem Intera to jedziemy na konika :)
  5. Szczęśliwego Nowego Roku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  6. Dziękujemy, dziękujemy!!! Niestety my wracamy do punktu wyjścia jeśli chodzi o łapę bo mam psa na trzech łapach, no może chodzącego na paluszkach :placz: Szlag by trafił tę zimę!!
  7. Czy ktoś oprócz firmy Hofero je produkuje?? Usiłuję sobie zrobić coś w tym stylu ale obróżka musi mieć co najmniej 47 cm a małe łańcuszki u nas się kończą na długości 45 cm... Jak to się sprawdza w praniu?? Ktoś stosuje??
  8. No, to jesteśmy już 4 dni po pierwszym zastrzyku Cartrophenu. Trochę efektów ubocznych (lekkie adhd u psa) ale z łapą bez zmian. Poczekamy zobaczymy.
  9. [quote name='WŁADCZYNI']W niektórych klubach grupa początkująca rusza na wiosnę.[/QUOTE] Ano zapytam może coś się uda.
  10. Bura

    Jak nauczyć psa...

    [quote name='Reyes']Zależy - miałam psa który sam pewnego dnia zaczął łapy przestawiać ( przeważnie owczarki takie cwane) że mi za pierwszym razem kopara opadła. Ty nie jesteś klikerowiec czasem? Masz PW[/QUOTE] No fajnie ale moja staje jak sierota i z tyłem jest problem.
  11. [quote name='Eve-linka']A jakie nieprzyjemności moze zafundowac ZKWP osobom należącym do innej organizacji kynologicznej??[/QUOTE] Ojej, nie, mi chodzi o sytuację, gdy np. ktoś bierze psa osoby należącej do związku i go pokazuje na wystawie PKPR.
  12. [quote name='Reyes']Cześć Mam pytanie - członek ZKWP[U] nie może[/U] należeć do innej kynologicznej organizacji - np. PKPR. a wiec : Czy handler należący do ZKWP może prezentować psy (nie należące do niego) na wystawie PKPR ( [B]pytam czysto teoretycznie[/B] bo nie znalazłam takiego zakazu w regulaminie) .[/QUOTE] Pytanie tylko: czy jeśli handler te psy pokaże to ich właściciele nie będą mieli jakiś tam nieprzyjemności ze strony ZKwP??
  13. Mam tu pytanie do tych, którzy nauczyli psy ustawiać się samemu przed właścicielem. Jak dokładnie to osiągnęliście?? Chodzi mi o takie ustawianie się psa aby łapy były tam gdzie trzeba, bo na razie moje futro tył robi takie cuda, że szkoda gadać. Potrzebuję dokładnego ciągu zdarzeń jaki mam wyuczyć. Czy najpierw nauczyć żeby stało przede mną a potem poprawiać te łapy czy jak??
  14. [quote name='Itske']To życzymy powodzenia i dobrej zabawy!:lol:[/QUOTE] Problem tylko w tym, że szkoelnia agility są tylko czerwiec/sierpień gdy najgorsze gorąco dla psa to dooooooopawo.
  15. Szkoda, że tylko czerwiec/sierpień w sumie to nie bardzo miesiące dla psa północy. A jak ktoś jest członkiem innego oddziału ZKwP to też może??
  16. [quote name='Itske']Dla najmłodszej - bo w sumie mam trzy suki (14 i 8 lat i 8 msc) i dochodzącego psa znajdę (wiek nieznany, dość mlody) który nas znalazł i się wprowadził, dochodzący - bo owszem nocuje u mnie i je, ale potrafi się włóczyć i teoretycznie znalazazłam jego właściciela, ale ten ma go kompletnie w .... Na agility przebywania ani zabawy z innymi psami to za bardzo nie ma, związek zorganizował kurs na hipodromie w Sopocie - zajęcia w soboty i niedziele, zdjęcia na dgm - forum agility - kluby też brakuje mi takiego miejsca/ zajęć, żeby suńka miała możliwość pobawienia sieęi poszalenia z innymi zwierzakami, moje starsze nie bardzo chcą sią z nią bawić - jedna za stara, druga to neurotyczka;)[/QUOTE] Mi nie chodzi o szaleństwa bo na to moja staruszka nie bardzo ale na poznanie normalnych psów. Coraz bardziej mi się ta idea podoba. U nas w Rzeszowie są zajęcia na malutkim stadioniku pod miastem. Muszę zapytać w oddziale kiedy dokładnie.
  17. [quote name='Itske'] Jakaś mała namiastka przeszkód agility, moja suńka jest bardzo aktywna i lubi taką zabawę.[/QUOTE] Jak mniemam to dla tej młodszej?? Sama zastanawiam się nad agility z moim sukiem ale tylko chodzi mi o nie skakane przeszkody ze względu na jej łapki. Trochę slalomu, może kładka i huśtawka i przede wszystkim bycie wśród innych psów dobrze by jej zrobiło.
  18. [quote name='*hania']Muisz napisać pisemko o unieważnienie przydomka. Składasz je w swoim oddziale i wsio. Ja nic innego nie musiałam robić. Najlepiej zadzwoń do oddziału i spytaj bo przydomek zmieniałam jakieś trzy lata temu i nie gwarantuję, że coś się nie pozmieniało. PS> Za jednym razem złożyłam też pismo o przyznanie nowego przydomka.[/QUOTE] A co jeśli przydomek był zatwierdzany podczas gdy należałam do innego oddziału?? Składam te rzeczy w obecnym??
  19. [quote name='*hania']Unieważnić stary i złożyć wniosek o przyznanie nowego.[/QUOTE] A czy na unieważnienie jest jakiś druk? Jak to wygląda w praktyce?
  20. [quote name='Itske'][quote name='Blow']Taaaak??:cool3:A gdzie mieszkacie?;) quote] Na trasie Gdańsk - Starogard gd. - w Godziszewie - to co pływanko latem? (może i z końmi - bo mamy jeszcze konia na emeryturze:lol:) a "zupa ciepła" jest w Szczodrowie w lesniczówce - niedaleko pola golfowego i mam jeszcze niecny plan postawienia na woisnę "hopek" w ogródku! Jak szaleć to szaleć![/QUOTE] A co to hopki????? Znaczy przeszkody???
  21. [quote name='Itske'][COLOR=black]Oprócz młodego OH mam 14 letnią onkę, i już duży problem ze stawami - wet zdecydowanie zabronił pływania i moczenia się w wodzie.[/COLOR] [COLOR=black]Przyznam, że nie posłuchałam, a suka już w ogóle nie słucha weta, zwala na to, że jest głucha i dalej tapla się z wielką radością - fakt, że (mam wrażenie) po zimnej kąpieli stawy bolą - ale zdecydowanie zwiększa się jej ruchomość stawów i lepiej chodzi - więc staram się o ciepłą wodę: płytsze nagrzane jeziorko albo stawek (co nie jest dla mnie trudne, bo mam w okolicy trzy jeziora i jeżdżę do kol, która ma płyciutki stawek o podłożu torfowym, zupa nie woda, czasami aż nieprzyjemnie ciepła!), potem rozcieramy, masażyk i suka szczęśliwa, że hej – zdecydowanie lepiej się czuje i chodzi. Czyli morze odpada, ale woda dość ciepła i ruch w tej wodzie dobrze nam robi.[/COLOR] [COLOR=black][FONT='Times New Roman']Polecam do żarcia dodawać olej z winogron, żarcie gotować na kurzych łapkach - kleik się robi ( miałam zajęcia ze staruszkami w szpitalu - i babcia, która chodziła przy balkoniku, teraz zaczęła delikatne ćwiczenia jogi po diecie kurzo łapkowe) no i koniecznie glukozamina (i chyndro coś tam, co nie pamiętam jak się pisze) [/FONT][/COLOR][/QUOTE] Chondroityna. A w zasadzie siarczan owej. Najlepszy jakiś preparat gdzie są oba, jeśli pies toleruje te składniki. Ja niestety mam psa, który nie toleruje glukozaminy. Moja sucz też młódka nie jest, ma zerwane więzadło i dysplazję a biega i szaleje jak młódka. Oczywiście są gorsze dni, jak jest zimno (szczególnie zimą) ale generalnie ja też mimo iż stara nie jestem to też czasem odczuwam. Im więcej ruchu w wodzie tym większa ruchomość stawów bo utrzymuje umięśnienie a nie obciąża stawów taki ruch w wodzie.
  22. [URL=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/638c7f03b0973c57.html][IMG]http://images34.fotosik.pl/89/638c7f03b0973c57m.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4aa2e99596e67f83.html][IMG]http://images34.fotosik.pl/89/4aa2e99596e67f83m.jpg[/IMG][/URL] Tak się dziś bawiłyśmy na spacerku na Baranówce...
  23. Bura

    Rzeszów

    [quote name='maga18']na stronie o/Rzeszow jest kilka hoteli... ale nie wiem czy sa one blisko wystawy :lol: chyba trzeba dzwonic i pytac :cool1:[/QUOTE] Hotel na Okulickiego jest ok pół kilometra od wystawy a z Jałowego też blisko. A tak oto bawiłyśmy się dziś na spacerku :) [URL=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/638c7f03b0973c57.html][IMG]http://images34.fotosik.pl/89/638c7f03b0973c57m.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4aa2e99596e67f83.html][IMG]http://images34.fotosik.pl/89/4aa2e99596e67f83m.jpg[/IMG][/URL]
  24. A może coś w Zakopanem??
  25. A ja szukam takowych w Zakopcu...
×
×
  • Create New...