Jump to content
Dogomania

cockermanka

Members
  • Posts

    4045
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by cockermanka

  1. [quote name='Justynaaaa']Nie zrozumiałaś? To ci wytłumaczę. Jezeli pies kosztuje 1600zł to za sam rodowód płacisz 1000zł. Po co ci on? Chyba, że koniecznie ci zależy na wystawach, to co innego. Tak, jest zarejestrowana. Poza tym wszystko ma napisane w paszporcie i książeczce.[/quote] O ludzieeee...dawno takich bzdur nie czytałam...:evil_lol: Metryka dla szczenięcia kosztuje [SIZE=4][B]23 zł[/B][/SIZE]..a nie 1000zł:cool3: Poczytaj sobie choć trochę o R=R,bo widać,że pojęcia nie masz o czym piszesz....:shake: Paszport i książeczka NIE potwierdza pochodzenia psa...
  2. [quote name='Joanna G']QUINTO Bursztynowa Bona - to moje dziecko , z którym niestety nie mam juz kontaktu od kiedy wyszedł z mojego domu . [B]Podobno teraz mieszka gdzieś w Szwecji[/B] w dobrych rękach ,ale ja nic bliżej niestety nie wiem . [/quote] Hmm..czyli został odsprzedany bez Twojej wiedzy? Bo nie bardzo rozumiem...:roll:
  3. I ciekawe,czy nas przyjęli....
  4. [quote name='kwiatek82']to jest wystawa na powietrzu? zostaje przeniesiona do jakiejs hali czy po prostu jest się w żywiole i tyle :)[/quote] Już nam się zdarzało w Zabrzu w śniegu wystawiać...:evil_lol: (sześć lat temu).
  5. [quote name='Iss']wybiera się może do Rybnika jakiś bielszczanin?[/quote] Prawie-bielszczanki się wybierają ;)
  6. [quote name='ewelinka_m']szczegółowy wykaz sędziów;) [B][SIZE=2][/SIZE][/B][B][I][/I][/B][B][COLOR=#1f497d]Grupa VIII[/COLOR][/B] [B] [/B][B][I][COLOR=red]Dagmara Tośta[/COLOR][/I][/B] Cocker spaniel amerykański Cocker spaniel angielski Springer spaniel angielski Springer spaniel walijski [B][/B][/quote] do licha...jak wreszcie pojawia się Pani Tośta,to nam chyba nie uda się pojechać....:-(
  7. [quote name='Błyskotka']Jedź do niej drugi raz aby to sprawdzić :evil_lol:.[/quote] No,my już drugi raz się nie wybierzemy...jednak wolę sędziów,którzy naprawdę "czują" rasę:roll:
  8. Heh,lepiej późno niż wcale...:roll: - to moja produkcja na Chorzów: [IMG]http://i135.photobucket.com/albums/q128/cockermanka/rozety/rozety_chorzow_zmniejszone.jpg[/IMG] i jeszcze na klubową TTB - już zapakowane do wysyłki: [IMG]http://i135.photobucket.com/albums/q128/cockermanka/rozety/rozety_ttb_zmniejszone.jpg[/IMG]
  9. [quote name='Lolka2nite'] Dlaczego nowy wlasciciel szczeniaka ma [B]oplacac wojaże/wycieczki hodowcy[/B] (skoro wystarcza tylko 3 wystawy w kraju) [/quote] Po pierwsze - zawsze masz wybór - albo szczenięta po utytułowanych rodzicach,albo po rodzicach,którzy mają ledwo hodowlanki. Po drugie - idąc Twoim tokiem myślenia...to po co badać psy,skoro nie ma takiego wymogu ? (pomijam te badania,które są obowiązkowe) Prościej przecież iść po najmniejszej linii oporu i nie badać - będzie mniej kosztów...ale czy o to chodzi? Prawdziwa hodowla to nie rozmnażanie ledwo hodowlanych zwierząt...nie mających badań... [quote name='Lolka2nite'] oraz [B]opieke nad suczką hodowlaną[/B] (suczka nalezy do hodowcy i to na nim powinny ciazyc koszty opieki, takze w ciazy)?[/quote] Acha...no to, jak rozumiem,według Ciebie powinniśmy rozdawać szczenięta za darmo,bo przecież generalnie cena szczenięcia to składowa poniesionych kosztów. Dla mnie hodowla to hobby i pasja,ale nie oznacza to,że decydując się na szczenięta nie będę chciała odzyskać poniesionych kosztów,bo o jakimkolwiek zysku nie ma mowy.
  10. Uuu...ależ ceny macie...ja kupuję najczęściej w hurtowni - satynową na 2,5 cm po 0,60 zł. Źródło szerszych wstążek w sensownej cenie też już znalazłam :-) Jak skończę to,co mam pozamawiane,to wstawię fotki ;-)
  11. Heh..może jeszcze wrzucę zgłoszenie w kopertę w poniedziałek...a żeby było śmieszniej,to będę jutro w Brnie...
  12. [quote name='klaudia 28']MAM PYTANIE CZY MOŻECZIE MI POWIEDZIEĆ JAK TRZEBA PIELĘGNOWAĆ SZCZENIAKI WILCZARZA BO ZAMIEZAM DOPUSCIĆ MOJĄ SUNIE ALE NIE WIEM JAK JE PIELĘGNOWAĆ CZY SĄ JAKIEŚ OBOWIĄZKI DODATKOWE I ŻYWIENIE W NAJBLIŻSZYCH TYGODNIACH[/quote] Proponuję dopytać na dyżurze sekcji w oddziale.
  13. [quote name='Skibka']Aha i musielibyśmy wziąć swojego psa niewystawowego wpuszczą nas?[/quote] Według regulaminu - [B]NIE[/B]. I generalnie tak powinno być...ale zazwyczaj zależy to od osób stojących na bramkach.
  14. [quote name='MaBo']Cocerkmanko i inne pasjonatki tej rasy - a co niby chcecie osiągnąć ta swoją akcją ulotkową?Żeby ludzie nie kupowali szczeniaków "bez papierów"?A macie pomysł , co z nimi zrobić ?Dogomania to forum dla tych,co chcą pomagać zwierzętom w potrzebie,a nie do zwalczania konkurencji i służeniu Związkowi Hodowców.Oni mają swoje fora. Ten watek o biednych szczeniaczkach w sklepach to niby ma pozory troski o nie.POZORY!Ale ta durna akcja ulotkowa?[/quote] Jakiej konkurencji??? Nie bądź śmieszny ... Szczenięta nierasowe powinny być do adopcji - a nie sprzedawane jako rasowe,bo rasowymi nie są i jest to oszukiwanie ludzi.
  15. Śliczny piesek - taki trochę jak mix cockera amerykańskiego (głowa) z jamnikiem ;)
  16. [quote name='Jagoodka']I wreszcie będę miała okazję wymiziać małego czarnego niedźwiadka :)[/quote] Nooo...tylko,że niedźwiadek już coraz mniej niedźwiadkowy..:cool3:..przyznam,że trochę mi szkoda tego brązowego puchatego futra :roll:
  17. Tak,dokładnie z tą trójeczką. Cieszę się,że się zobaczymy - może wreszcie będzie chwila na pogaduszki ;-)
  18. [quote name='lorraine'] naprawde bardzo sie dziwie wlascicielom, ktorzy zwierzat niehodowlanych nie sterylizuja[/quote] hmm...ja się dziwię,że dla własnej wygody ludzie tną wszystko co się da...:roll: - pomijam względy zdrowotne czy środowiskowe.
  19. Dwóch sędziów na naszą grupę jest ok - na szczęście jest jeszcze "trochę" czasu do zastanowienia...
  20. Jak wygląda podniebienie małego? Czy jest prawidłowe?
  21. No i jedziemy do Chorzowa :D
  22. To,że na kilku stronach ktoś sobie tak napisał nie oznacza,że jest to określenie prawidłowe... PS.póki co,to widzę,że to Ty - delikatnie mówiąc - jesteś arogancka...:roll:
  23. [B]Gratulacje dla właścicielki Willhelma Tella za BOG VII - pięęękny pies:loveu: [/B] [quote name='buckshot'][COLOR=Black] W tym przypadku "res" to był zwykły skrót myślowy, czyli : "uproszczenie wypowiedzi poprzez przedstawienie jej w postaci niekompletnej[/COLOR] lub [B]z[/B][B]astąpienie[/B][B] jej innym, krótszym określeniem[/B] - przy założeniu, że [B]odbiorca na pewno domyśli się, o co chodzi[/B]".[COLOR=Black] Pozdrawiamy [/COLOR][/quote] Wiem co to jest skrót myślowy,więc cytowanie definicji uważam za co najmniej nie na miejscu :angryy:. Niestety - wymyślanie nieistniejących tytułów trudno zliczyć do skrótów myślowych:diabloti:
  24. Hmm...res.BOG,res.BIS ??? Res.to "rezerwowy" i ma uzasadnienie przy tytułach CACIB i CAC....ale nie jest okresleniem II lokaty...
  25. U nas przy pierwszej rejestracji legitymacje dostaje sie od razu. Po odbiór rodowodu idzie się z psem w dniu dyżuru danej sekcji - nasz oddział przysyła pisemne zawiadomienia.
×
×
  • Create New...