-
Posts
1950 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Diana14
-
A ja mam pytanie czy będzie katalog przedwystawowy, a jeśli tak to kiedy:cool3:
-
[quote name='Patikujek_Zabrze']No rzeczywiscie ale w sumie jestescie z Daga siostrami więc bardzo podobne i mogłyście się mi pomylić:D[/quote] No ładne rzeczy:mad: Ja wtedy przecież po lody byłam i kurde próbowałam sobie przypomnieć kiedy to ja niby z Toba i gitarką pozowałam do zdjecia i nic:eviltong:
-
Patikujek chyba o to zdjecie z gitarką i niby mna o które marudziłaś Adze to jest z Dagusią:evil_lol:
-
[quote name='ulvhedinn']Oj, czasem nie ma tak dobrze:shake: np. Mati była w strasznym stanie i myśleli nad uśpieniem...:-( A już szczególnie smutne, że do schronisk trafiają psy "pseudorasowe" bo się kończy moda... teraz dalmatyńczyki, boksery, bernardyny,,, niedługo "jorki", labradory... osobiście będę za rozmnażaniem nawet kundli, jeśli zabraknie psów- póki są w schroniskach niechciane zwierzęta, jestem absolutnym zwolennikiem sterylizacji... Inna sprawą jest, że nie podoba mi się obecny system hodowli psów rasowych- sztuczny, oparty w dużej mierze na wyglądzie, dążący do wyolbrzymiania cech charakterystycznych np. miniaturyzacji (york), gigantomanii (bernardyn), krótka kufa (bokser)itd.. bez zastanowienia, jaki to ma wpływ na zdrowie, długość życia, o użytkowości nie mówiąc. W ten sposób traci się zalety osiągnięte przez lata selekcji, niejednokrotnie naturalnej i bardzo surowej...[/quote] ulvhedinn mam wrażenie, ze o psach rasowych i hodowli to wiesz tyle co nic. Dobrzy hodowcy nie tylko dbają o eksterier ale także o zdrowie i cechy użytkowe psa. Tylko żeby to wiedzieć to się trzeba w to zagłębić a nie wrzucać wszystkich do jednego worka z psuedohodowcami. I o ile mi waidomo to yorki od początku powstania rasy byly małe, bernardyny duże, a boksery z krótkini kufami. Ale może Ty wymyślisz super złoty środek na psa idealnego i sobie go wyhodujesz;) A te lata selekcji aby uzyskac takie a nie inne cechy to się same z siebie nie wzięły tylko właśnie mądrzy hodowcy o to zadbali. I rozumiem, ze uważasz że krzyżowanie kundelkow ot tak widzimisie jakiegos idioty co chce na szczeniakach zarobić pare groszy jest lepszy i te kundelki nie chorują, mają mase cech użytkowych i są niebywale zdrowe:lol: . Gratuluję poczucia humoru.:cool1: Proponuję dyskusję wznowić jak to rasowece zapchają schroniska a kundleki będą mialy super właścicieli, a dopóki tak nie jest i sadzę, ze nie będzie to dyskusja jest bez sensu, zwłaszcza, ze wypowiadają się tez osoby ktore bladego pojecia o hodowli albo schroniskach nie mają.
-
A ja dzisiaj się widziałam z Kasią - forumową Simbik:lol: Dożątko jest prześliczne i bardzo grzeczniusie. Mam nadzieję Kasiu, ze ślicznie Wam pojdzie na wystawie, za co mocno trzymam kciuki;)
-
[quote name='netti1']w Łodzi to nie są sporadyczne przypadki.1/3 psów to psy rasowe,piękne psy ,widziałam boksery ,buldożki,sznaucerów jest kilka w tej chwili,jamniki ,amstafy,rotwailery........[/quote] Nie no smiech na sali. W schronisku łódzkim pracowałam 2 lata, a psów rasowych=rodowodowych z tatuażami to było na palcach jednej ręki! 1/3 psów mówisz? Tzn pareset psów musiałaby być rodowodowa:lol: Jakieś bzdury totalne. No chyba, ze jak ktoś widzi pseudo asta, pseudo onka, charta itp to myśli, ze to już rasowiec:cool3: A rottwielera czystej rasy to tam nigdy nie widziałam, a zajmowałam się głownie tymi psami i owczarkami szkockimi. A większość tych psów które mają tatuaże to nie są oddawane tylko albo się gubią albo uciekają itp.
-
Coś mało fotek z tegorocznego zlotu...:roll: Agga kiedy Ty powklejasz reszte:mad: ???
-
A ja przypominam, ze jutro mija termin zgłaszania psów na krajowe i klubowe wystawy w Łodzi;)
-
[quote name='kassandrenito']Mam pytanko odnośnie krycia. Jakiś czas temu chcieliśmy pokryć naszą sunię - Amalię naszym ślicznym Campinem. Suczka ma już osiem lat, więc była to ostatnia okazja na szczeniaki (zalecenie naszego weterynarza). Niestety Campuś miał wtedy 15 miesięcy. W związku kynologicznym powiedziano nam, że nie możemy pokryć nim żadnej suki zanim nie ukończy 18 miesięcy i nie otrzyma 3 ocen doskonałych z wystaw. Campino w wieku 15 miesięcy miał już 6 ocen doskonałych!!!! (z wystaw międzynarodowych i krajowych), w tym sześć zwycięstw młodzieży!!!! Zdobył je jednak w wieku 9, 10, 11 i 14 miesięcy. Teraz czekamy na dyplom młodzieżowego championa. Mimo naszych próśb, nie otrzymaliśmy zgody na krycie nim. W ten sposób straciliśmy jedyną szansę na wnuki od Amelii i Campino!!!!!! Czy związek kynologiczny miał prawo odmówić nam prawa krycia Campino, mimo jego znaczacych tytułów wystawowych i wyjątkowej sytuacji w jakiej się znaleźlismy? A jeśli nie miał takiego prawa, to czy przysługuje nam jakies roszczenia z tego tytułu?[/quote] Moja suczka w wieku 15 miesiecy miala 11 ocen doskonałych.Większosć z wystaw międzynarodowych i klubowych w Polsce i za granicą. Związek miał prawo odmowić i według mnie dobrze zrobił. Suka jest juz stara a pies niedoświadczony. Ja bym się bała ryzykować życie lub zdowie swoich psiaków...
-
a teraz uczymy sie grac na gitarze:D.. a co do filmikow to pokaze jak wroce do wrocka;) KOMAR^i^
-
Sami jesteśta zboczki:eviltong: Ja obiad robiłam tylko nio...:roll: Diana
-
a tak se gadamy:-) pokazyje filnmiki itp;) a co tacy ciekawcy??:P KOMAR
-
hejo... a kiedy beda rozsylane foty??:) a tak swoja droga to czy jest jakies zdjecie gdzie mam normalna mine///???:P a teraz sobie siedze w Łodzi--> KOMAR
-
[quote name='Dominika1987']Ufff, I bardzo dobrze. Może jednak uda Ci się przekonać mamę na Desti? Na zdjęciach widać jaka jest z niej urocza sunia:loveu:[/quote] Czarna to Desi;) Nie sądzę żeby się udalo przekonać. Wczoraj mieliśmy kontorlę miotu i oczywiście potwierdziło się wszystko co o niej myślałam tak wiec zadowolona jestem. W każdym razie będe ją trzymać tak dlugo aż będę pewna na 100%, ze to jest ta właściwa osoba:evil_lol:
-
Godelaine no w sumie ta moja też w większości czarna - umaszczenie tricolor;) Sandra i Dominika dzisiaj mialam klijenta na małą i sie prawie poryczałam, ze już niedługo będe musiala się z nią pożegnać. Jednak im rozmowa dłuższa tym bardziej byłam przekonana, ze to nie dla nich piesek i moje suczki były bardzo agresywne co pierwszy raz się zdarzylo wiec chwilowo klusia zostaje. U mnie zostać niestety nie moze, a tak strasznie bym chciała:placz:
-
[quote name='Patikujek_Zabrze']A to zdjęcie z Dianką na prawdę jest dzisiaj je nawet oglądfałam na aparaciku Agi i ona może to potwierdzić[/quote] Jejku co to za zdjęcie? Albo nie, nie chce wiedzieć:eviltong: Nie wklejaj go tu Agga!
-
[quote name='Patikujek_Zabrze']Zdjęcia boskie ale ja poproszę fotkę tę na której jestem ja z diana i vegąś ona mi się podobała[/quote] A to takowa istnieje:crazyeye: ???
-
[quote name='Agga'][B]kaja[/B] [IMG]http://img237.imageshack.us/img237/1140/morsko200678iy1.jpg[/IMG][/quote] Olkowi padło na wzrok:crazyeye: przecież podpisane, ze to kaja:p :shake:
-
[quote name='Agga'][B]KOmar[/B] [B][IMG]http://img237.imageshack.us/img237/3554/morsko200677xx2.jpg[/IMG][/B] [/quote] Jaka rozanielona minka:cool3: :evil_lol: :razz:
-
Agguś a gdzie moja Vegetka...:placz: ???
-
[quote name='$andwich']Jej, bo ja myślałam, że dostaniemy zaproszenie pocztą:evil_lol:. To teraz trzeba poczekać na szczeniaki Vegi:lol:.[/quote] Haha jasne:eviltong: No na Vegety to jeszcze trochę poczekacie;) A jak narazie wiadomo, ze dwie zamówione dziewczynki będą wystawiane:cool3:
-
Info ze strony oddziału Legionowo Gellan Tibor Akita Alaskan Malamute Siberian Husky Liliana Bachurzewska Gończy Polski Ogar Polski Posokowiec Bawarski Posokowiec Hanowerski Rhodesian Ridgeback
-
ARISEK ja bym CI odradzała dawanie psu jakiś specyfików. Jak się cofa tylko to nie jest źle, a po różnych srodkach uspokajających moze być ociężały. No a wiadomo, ze dynamiczny pies bardziej przykuwa uwagę;)
-
Justynka u nas akurat serek nie był wabikiem tylko kaszka malinowa:cool3:
-
[quote name='AgaCzips']prawdopodobnie 6:cool1: :evil_lol:[/quote] Córciu jak Ty pamietasz kto jeszcze jest Twoim bratem/siostrą to mów bo mamcia to już swoje lata ma i skleroza...:evil_lol: