Jump to content
Dogomania

Diana14

Members
  • Posts

    1950
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Diana14

  1. A ja mam pytanie czy będzie katalog przedwystawowy, a jeśli tak to kiedy:cool3:
  2. [quote name='Patikujek_Zabrze']No rzeczywiscie ale w sumie jestescie z Daga siostrami więc bardzo podobne i mogłyście się mi pomylić:D[/quote] No ładne rzeczy:mad: Ja wtedy przecież po lody byłam i kurde próbowałam sobie przypomnieć kiedy to ja niby z Toba i gitarką pozowałam do zdjecia i nic:eviltong:
  3. Patikujek chyba o to zdjecie z gitarką i niby mna o które marudziłaś Adze to jest z Dagusią:evil_lol:
  4. [quote name='ulvhedinn']Oj, czasem nie ma tak dobrze:shake: np. Mati była w strasznym stanie i myśleli nad uśpieniem...:-( A już szczególnie smutne, że do schronisk trafiają psy "pseudorasowe" bo się kończy moda... teraz dalmatyńczyki, boksery, bernardyny,,, niedługo "jorki", labradory... osobiście będę za rozmnażaniem nawet kundli, jeśli zabraknie psów- póki są w schroniskach niechciane zwierzęta, jestem absolutnym zwolennikiem sterylizacji... Inna sprawą jest, że nie podoba mi się obecny system hodowli psów rasowych- sztuczny, oparty w dużej mierze na wyglądzie, dążący do wyolbrzymiania cech charakterystycznych np. miniaturyzacji (york), gigantomanii (bernardyn), krótka kufa (bokser)itd.. bez zastanowienia, jaki to ma wpływ na zdrowie, długość życia, o użytkowości nie mówiąc. W ten sposób traci się zalety osiągnięte przez lata selekcji, niejednokrotnie naturalnej i bardzo surowej...[/quote] ulvhedinn mam wrażenie, ze o psach rasowych i hodowli to wiesz tyle co nic. Dobrzy hodowcy nie tylko dbają o eksterier ale także o zdrowie i cechy użytkowe psa. Tylko żeby to wiedzieć to się trzeba w to zagłębić a nie wrzucać wszystkich do jednego worka z psuedohodowcami. I o ile mi waidomo to yorki od początku powstania rasy byly małe, bernardyny duże, a boksery z krótkini kufami. Ale może Ty wymyślisz super złoty środek na psa idealnego i sobie go wyhodujesz;) A te lata selekcji aby uzyskac takie a nie inne cechy to się same z siebie nie wzięły tylko właśnie mądrzy hodowcy o to zadbali. I rozumiem, ze uważasz że krzyżowanie kundelkow ot tak widzimisie jakiegos idioty co chce na szczeniakach zarobić pare groszy jest lepszy i te kundelki nie chorują, mają mase cech użytkowych i są niebywale zdrowe:lol: . Gratuluję poczucia humoru.:cool1: Proponuję dyskusję wznowić jak to rasowece zapchają schroniska a kundleki będą mialy super właścicieli, a dopóki tak nie jest i sadzę, ze nie będzie to dyskusja jest bez sensu, zwłaszcza, ze wypowiadają się tez osoby ktore bladego pojecia o hodowli albo schroniskach nie mają.
  5. A ja dzisiaj się widziałam z Kasią - forumową Simbik:lol: Dożątko jest prześliczne i bardzo grzeczniusie. Mam nadzieję Kasiu, ze ślicznie Wam pojdzie na wystawie, za co mocno trzymam kciuki;)
  6. [quote name='netti1']w Łodzi to nie są sporadyczne przypadki.1/3 psów to psy rasowe,piękne psy ,widziałam boksery ,buldożki,sznaucerów jest kilka w tej chwili,jamniki ,amstafy,rotwailery........[/quote] Nie no smiech na sali. W schronisku łódzkim pracowałam 2 lata, a psów rasowych=rodowodowych z tatuażami to było na palcach jednej ręki! 1/3 psów mówisz? Tzn pareset psów musiałaby być rodowodowa:lol: Jakieś bzdury totalne. No chyba, ze jak ktoś widzi pseudo asta, pseudo onka, charta itp to myśli, ze to już rasowiec:cool3: A rottwielera czystej rasy to tam nigdy nie widziałam, a zajmowałam się głownie tymi psami i owczarkami szkockimi. A większość tych psów które mają tatuaże to nie są oddawane tylko albo się gubią albo uciekają itp.
  7. Coś mało fotek z tegorocznego zlotu...:roll: Agga kiedy Ty powklejasz reszte:mad: ???
  8. A ja przypominam, ze jutro mija termin zgłaszania psów na krajowe i klubowe wystawy w Łodzi;)
  9. [quote name='kassandrenito']Mam pytanko odnośnie krycia. Jakiś czas temu chcieliśmy pokryć naszą sunię - Amalię naszym ślicznym Campinem. Suczka ma już osiem lat, więc była to ostatnia okazja na szczeniaki (zalecenie naszego weterynarza). Niestety Campuś miał wtedy 15 miesięcy. W związku kynologicznym powiedziano nam, że nie możemy pokryć nim żadnej suki zanim nie ukończy 18 miesięcy i nie otrzyma 3 ocen doskonałych z wystaw. Campino w wieku 15 miesięcy miał już 6 ocen doskonałych!!!! (z wystaw międzynarodowych i krajowych), w tym sześć zwycięstw młodzieży!!!! Zdobył je jednak w wieku 9, 10, 11 i 14 miesięcy. Teraz czekamy na dyplom młodzieżowego championa. Mimo naszych próśb, nie otrzymaliśmy zgody na krycie nim. W ten sposób straciliśmy jedyną szansę na wnuki od Amelii i Campino!!!!!! Czy związek kynologiczny miał prawo odmówić nam prawa krycia Campino, mimo jego znaczacych tytułów wystawowych i wyjątkowej sytuacji w jakiej się znaleźlismy? A jeśli nie miał takiego prawa, to czy przysługuje nam jakies roszczenia z tego tytułu?[/quote] Moja suczka w wieku 15 miesiecy miala 11 ocen doskonałych.Większosć z wystaw międzynarodowych i klubowych w Polsce i za granicą. Związek miał prawo odmowić i według mnie dobrze zrobił. Suka jest juz stara a pies niedoświadczony. Ja bym się bała ryzykować życie lub zdowie swoich psiaków...
  10. a teraz uczymy sie grac na gitarze:D.. a co do filmikow to pokaze jak wroce do wrocka;) KOMAR^i^
  11. Sami jesteśta zboczki:eviltong: Ja obiad robiłam tylko nio...:roll: Diana
  12. a tak se gadamy:-) pokazyje filnmiki itp;) a co tacy ciekawcy??:P KOMAR
  13. hejo... a kiedy beda rozsylane foty??:) a tak swoja droga to czy jest jakies zdjecie gdzie mam normalna mine///???:P a teraz sobie siedze w Łodzi--> KOMAR
  14. [quote name='Dominika1987']Ufff, I bardzo dobrze. Może jednak uda Ci się przekonać mamę na Desti? Na zdjęciach widać jaka jest z niej urocza sunia:loveu:[/quote] Czarna to Desi;) Nie sądzę żeby się udalo przekonać. Wczoraj mieliśmy kontorlę miotu i oczywiście potwierdziło się wszystko co o niej myślałam tak wiec zadowolona jestem. W każdym razie będe ją trzymać tak dlugo aż będę pewna na 100%, ze to jest ta właściwa osoba:evil_lol:
  15. Godelaine no w sumie ta moja też w większości czarna - umaszczenie tricolor;) Sandra i Dominika dzisiaj mialam klijenta na małą i sie prawie poryczałam, ze już niedługo będe musiala się z nią pożegnać. Jednak im rozmowa dłuższa tym bardziej byłam przekonana, ze to nie dla nich piesek i moje suczki były bardzo agresywne co pierwszy raz się zdarzylo wiec chwilowo klusia zostaje. U mnie zostać niestety nie moze, a tak strasznie bym chciała:placz:
  16. [quote name='Patikujek_Zabrze']A to zdjęcie z Dianką na prawdę jest dzisiaj je nawet oglądfałam na aparaciku Agi i ona może to potwierdzić[/quote] Jejku co to za zdjęcie? Albo nie, nie chce wiedzieć:eviltong: Nie wklejaj go tu Agga!
  17. [quote name='Patikujek_Zabrze']Zdjęcia boskie ale ja poproszę fotkę tę na której jestem ja z diana i vegąś ona mi się podobała[/quote] A to takowa istnieje:crazyeye: ???
  18. [quote name='Agga'][B]kaja[/B] [IMG]http://img237.imageshack.us/img237/1140/morsko200678iy1.jpg[/IMG][/quote] Olkowi padło na wzrok:crazyeye: przecież podpisane, ze to kaja:p :shake:
  19. [quote name='Agga'][B]KOmar[/B] [B][IMG]http://img237.imageshack.us/img237/3554/morsko200677xx2.jpg[/IMG][/B] [/quote] Jaka rozanielona minka:cool3: :evil_lol: :razz:
  20. Agguś a gdzie moja Vegetka...:placz: ???
  21. [quote name='$andwich']Jej, bo ja myślałam, że dostaniemy zaproszenie pocztą:evil_lol:. To teraz trzeba poczekać na szczeniaki Vegi:lol:.[/quote] Haha jasne:eviltong: No na Vegety to jeszcze trochę poczekacie;) A jak narazie wiadomo, ze dwie zamówione dziewczynki będą wystawiane:cool3:
  22. Info ze strony oddziału Legionowo Gellan Tibor Akita Alaskan Malamute Siberian Husky Liliana Bachurzewska Gończy Polski Ogar Polski Posokowiec Bawarski Posokowiec Hanowerski Rhodesian Ridgeback
  23. ARISEK ja bym CI odradzała dawanie psu jakiś specyfików. Jak się cofa tylko to nie jest źle, a po różnych srodkach uspokajających moze być ociężały. No a wiadomo, ze dynamiczny pies bardziej przykuwa uwagę;)
  24. Justynka u nas akurat serek nie był wabikiem tylko kaszka malinowa:cool3:
  25. [quote name='AgaCzips']prawdopodobnie 6:cool1: :evil_lol:[/quote] Córciu jak Ty pamietasz kto jeszcze jest Twoim bratem/siostrą to mów bo mamcia to już swoje lata ma i skleroza...:evil_lol:
×
×
  • Create New...