Jump to content
Dogomania

shangri_la

Members
  • Posts

    1457
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by shangri_la

  1. to ja tez 3mam kciuki, bardzo fajny jest :loveu: pozdrawiam
  2. o Cerbery :cool3: znalazlam was :evil_lol: pozdrawiam
  3. zupelnie nie moge uwierzyc ze dopiero teraz trafilam go tej galerii :evil_lol: piekne fotki :crazyeye: tak wiec bede tutaj goscic czesciej :cool3: pozdrawiam
  4. [quote name='Mudik'] P.S A propos fotek, są już jakieś filmowe Sky-a??[/quote] poki co tylko takie ło ( drugi z lewej to stuhr- Skye robi sie slawny :] ) [URL]http://film.wp.pl/idGallery,3570,idPhoto,161510,galeria.html[/URL] [quote]Będziecie w Warszawie na skoku wzwyż?[/quote]eee nie bedziemy :shake:( zreszta Birnix ma problem w wysokosci tyczki :stupid: wiec w ogole czeka nas masa pracy w agility :grab:. jak tyczka jest nizej ( lub wcale nie ma tyczki ) to skacze i tak jeszcze wyzej niz najwyzsza -L- wyimaginowana tyczka by byl,a a jak tyczka jest na L to zwiecha :watpliwy:) ale za to jedziemy w piatek ( a wlasciwie w czwartek w nocy) na Butch Cassidy Cup :siara: i bedziemy godnei reprezentowa polsze :Poland: bo o ile wiem tylko my jedziemy. tutaj info : [URL="http://www.butchcassidy.de"]www.butchcassidy.de[/URL] pozdrawiam
  5. łeeeee moj pies pije tak jak filmiku ale nie potrzenowalam zwolnionego tempa aby to zauwazyc :evil_lol: wiecmyslalam ze jakos inaczej bedzie na filmiku niz tak jak jest :eviltong: pozdrawiam
  6. :cool3:cd [IMG]http://fotosopot.yoyo.pl/frisbee2/mini_P8096422.jpg[/IMG] [IMG]http://fotosopot.yoyo.pl/frisbee2/mini_P8096423.jpg[/IMG] [IMG]http://fotosopot.yoyo.pl/frisbee2/mini_P8096424.jpg[/IMG] my :evil_lol: [IMG]http://fotosopot.yoyo.pl/frisbee/mini_P8096458.jpg[/IMG] i zapraszam na moja relacje z zawodow tutaj :lol:: [url]http://psisport.com/index.php?option=com_content&task=view&id=181&Itemid=1[/url] pozdrawiam
  7. cd :razz: [IMG]http://fotosopot.yoyo.pl/frisbee/mini_P8096419.jpg[/IMG] [IMG]http://fotosopot.yoyo.pl/frisbee/mini_P8096420.jpg[/IMG] :multi: [IMG]http://fotosopot.yoyo.pl/frisbee2/mini_P8096410.jpg[/IMG] :evil_lol: [IMG]http://fotosopot.yoyo.pl/frisbee2/mini_P8096411.jpg[/IMG] [IMG]http://fotosopot.yoyo.pl/frisbee2/mini_P8096421.jpg[/IMG] pozdrawiam
  8. cd [IMG]http://fotosopot.yoyo.pl/frisbee/mini_P8096414.jpg[/IMG] [IMG]http://fotosopot.yoyo.pl/frisbee/mini_P8096415.jpg[/IMG] [IMG]http://fotosopot.yoyo.pl/frisbee/mini_P8096416.jpg[/IMG] [IMG]http://fotosopot.yoyo.pl/frisbee/mini_P8096417.jpg[/IMG] [IMG]http://fotosopot.yoyo.pl/frisbee/mini_P8096418.jpg[/IMG] pozdrawiam
  9. :lol: a teraz fotki z DCDC Sopot. dzieki uprzejmosci dog_master :multi: [IMG]http://fotosopot.yoyo.pl/frisbee/mini_P8096405.jpg[/IMG] [IMG]http://fotosopot.yoyo.pl/frisbee/mini_P8096406.jpg[/IMG] :loveu: [IMG]http://fotosopot.yoyo.pl/frisbee/mini_P8096409.jpg[/IMG] [IMG]http://fotosopot.yoyo.pl/frisbee/mini_P8096412.jpg[/IMG] moje ulubione :loveu: [IMG]http://fotosopot.yoyo.pl/frisbee/mini_P8096413.jpg[/IMG] pozdrawiam
  10. [quote name='dog_master']? [URL]http://fotosopot.yoyo.pl/frisbee2/mini_P8096384.jpg[/URL] [/quote] to Jasper [quote] Ergi [URL]http://fotosopot.yoyo.pl/frisbee2/mini_P8096390.jpg[/URL] [/quote]to nie ergi to chyba teddy :) pozdrawiam
  11. [quote name='dog_master'] Shangri_la, takiego psa mam - Twoj? [/quote] moj Birniczek :loveu: :multi: i to iiiileeee fotek :crazyeye: dzieki wielkie :Rose: pozdrawiam
  12. hehe super, zwlaszcza na workach karmy :evil_lol: ale ja bym sie bala ze mi szczeniak fiknie z tej rury betonowej, no ale widze ze to sa "specjalne" szczeniaki :cool3:. bardzo fajny filmik pozdrawiam
  13. [quote name='_dingo_'][B]shangri_la[/B], problem agresji wobec psów jest chyba podobny jak w przypadku innych psów rasowych, a także i nierasowców, na tyle pewnych siebie i popędliwych by chcieć dominować, a także na tyle silnych by tę chęć skutecznie wprowadzić w życie. Prawdziwy problem - jeśli już o problemie mówić - może tkwić w możliwościach. Agresywny ratlerek będzie wzbudzać co najwyżej irytację, agresywny bandog albo pitbull może wzbudzać uzasadnioną obawę. Tu tkwi różnica.[/quote] wiem o tym wlasnie i dlatego biore udzial w dyskusji ;) [quote]Jest jeszcze jedna różnica, o której do tej pory nie wspomniano. TTB zwykle lubią bawić się w pozorowane walki, i można by tak ironicznie powiedzieć, że jeśli dwa TTB się gryzły i nie lała się krew strumieniami to znaczy, że się po prostu bawiły... Psy tych ras bawią się nieraz bardzo dziko i gwałtownie, wydając przy tym iście diabelskie odgłosy, co nie zmienia faktu że one faktycznie się bawią... :p Inna rzecz, że obcy pies może nie poznać się na dowcipie i zacznie się robić nieprzyjemnie...[/quote]wiem jak sie bawia dlatego nei pozwalam sie bawic tak moim psem ;) [quote]Oceniając nasze psy patrzysz trochę tak, że szklanka jest do połowy pusta... Doceń także i to że TTB oprócz pewnych cech które nie każdemu odpowiadają, maja z reguły ciepły, przyjazny kontakt z ludźmi, są wesołe, przyjacielskie i kochają się bawić z ludźmi - i to nie tylko ze swoimi właścicielami. Nie są nieufne i nie doszukują się bez powodu złych intencji w obcych... Szczerze powiem, że mam większe zaufanie do obcego TTB niż np. do jakiegokolwiek owczarka...[/quote]ale ja nigdzie nie napisalam ze doludzi sa zle , be, fuj. podoba mis ie to ( choc oberwanie z czachy w szczene raz skutecznie nauczylo mnie uwazac przy przywitaniach a od wielu psow tak przypadkiem mi sie dostalo ale gwiazdy zobaczylam tylko przy amstaffie :eviltong: )tyle ze "ciemna strona mocy" dla mnie przewaza niesttey. ja wrecz lubie miziac swinioki bo niesamowicie sie przy tym ciesza, ale nie lubie ich kontaktow z moim psem. mam nadzieje ze tym razem pisze jasno a mialam sie juz nei udzielac... pozdrawiam
  14. Alicja- twoj post podchodzi juz pod osobiste wycieczki co jak wiadomo na tym ( a takze pewnei wszysstkich) forum internetowym nie jest tolerowane wiec mile go zignoruje ;) na zakonczenie mojej obecnosci w tym temacie . tak tak cieszcie sie :cool3: juz tu pewnie nie wroce jako ze napisalam wszystko co chcialam i wlasciwie mam dododania jedynei taka dygresje: neiwiem jak wy ale wydaje mi sie ze w tej rasie ( zapewne tez w paru innych ale poniewaz temat topicu zobowiazuje do pisania na tenze wiec nie robie ot) istnieje problem agresji do psow. i dlatego nei rozumiem dlaczego wy milosnicy uwazacie ze tej kwestii nie ma. rozumiem ze istnieja napewno osobniki lagodne ( ja takch nei spotkalam za wyjatkiem jednego, o czym juz tutuaj zdazylam napisac, choc mam nadzieje ze spotkam ich wiecej) ale nie zmienia to faktu zeproblem jets, inie ukrywam rowniez tego ze nalezaloby sie tym jakos zajac. kolejny raz powtarzajac czy to prze przeprowadzanie testow psychicznych dla wlascicieli (z prawdziwego zdarzenia testow oczywiscie a nie takich zaplacisz i masz) oraz testy psow oczywiscie( to powinno byc wprowadzone rowniez w paru innych rasach ale jako ze ztemat tyczy ttb to przy nim pozostane. chodzi tylko o to ze nie ze czepiam sie ttb a inne psy sa swiete). tak wiec uwazam ze nalezaloby sie zastanowic nad hodowla wlasnie w tym sensie, ze albo takie rozwiazanie albo totalny zakaz. nie wsppominajac juz o likwidacji pseudottb ( w sensie obowiazkowa sterylizacja) pozdrawiam
  15. Alicja- chodzilo mi o osoby ktore nie posiadaly i nie planuja posiadania ttb wiec czytaj ze zrozumieniem Vectra- ja swoja opinie wyksztalcam na temat tego co WIDZE, nie tego co czytam, wiec jelsi widze ze kurna jeden, ktorego znam dobrze, jest normalny, to daje mi to do myslenia ( napisalam rowniez ze JESLi sie to zmieni to byc moze moja opinia ulegnie zmianie, tego neiwiem) Dinka czy jak ci tam- chodzi o to ze tylko do tego jednego zostala zatrudniona osoba ktora zajela sie wybraniem hodowli, oraz szczeniaka z miotu (moze wiec zle sie wyrazilam piszac ze "specjalnie", poniewaz 'reszta" nie brala byle czego na zasadzie pierwszy lepszy i neiwazne jacy rodzice i hodowla) tak wiec jeslinadal bede napotykac na swojej drodze ( a wlasciwie swojej drodze z moim psem) ttb ktore sa agresywne to nadal moja opinia o nich sie nie zmieni, tyle w temacie pozdrawiam
  16. [quote name='*Daria*'] Ktoś tam wyżej zna 20 astów (w typie rzecz jasna z 19 chyba), wszystkie agresywne do zwierząt.[/quote] bycie kulturalnym i czytanie ze zrozumieniem nie boli.... wiec nie dopisuj sobei w nawiasiku czegoc czego nie napisalam rozumiemy sie ? :razz: [quote] Ja znam kilkadziesiąt kundli wszelkiej wielkości i maści, co na 2 miesięcznego szczeniaka szły z zębami. Nie raz bez smyczy, bez kagańców. [/quote]ja tez ale znam tyle samo tych zlych jak i kundli ktore sa normalne wiec ze atk poweim rownowazy sie natomiast przy ttb moje obserwacje wychodza jak wychodza [quote] Ktoś wyżej pisał o socjalizacji. Tak jak najbardziej. Tylko cały trud w socjalizowaniu swojego psa psują te agresywne szczekacze na ulicy. Piesek lepiej zapamięta to, że paręnaście razy bawił się z fajnymi psami, czy to, że codziennie po parę razy coś się na nich pieni ? [/quote]fakt masz raceje, ale mnei przeraza , ze istnieje rasa ktorej czest wystarczy jeden incydent i pies staje sie zagrozeniem dla innych czworonogow... ( nie wspominajac juz o calej gamie tak wspanialych zachowan jak nierespektowaniecsow, atak bez ostzezenia... po prostu nei sa to cechy ktore cenie w psach wiec nie kupie i nie polece nikomu ttb...) pozdrawiam
  17. czy ksiazke bedzie mozna dosatc w "normalnych" ksiaegarniach wkrotce ? pozdrawiam
  18. genialny artykul ;) pozdrawiam
  19. ho ho no to czekamy na powrot,z niecierpliwoscia ale wtedy to juz sie nie opedzisz od nas :evil_lol: ehh szkoda ze ani jednej fotki nei bedzie buuuu pozdrawiam
  20. [quote name='an1a'] Czyli na podstawie ok. 20 psów oceniasz całą populację. Wychyl się poza swoje "podwórko" i zamiast osądzać bezpodstawnie, zobacz jak jest naprawdę.[/quote] te osobniki to sa psy ktore znam dobrze, nie wymieniam tutaj burkow ktore spotykam na spacerze itp i slowa z wlascieielm nie zamienie... zwykle chodza w kagancu lub wlasciciel od razu przechodzi na druga strone ulicy, lub ja zmieniam droge ;) [quote] I jeszcze powiedz.. ilu właścicieli tych ttb dbało o socjalizację z innymi psami? Ilu poważnie wzięło się za wybór rasy, zebranie informacji, zakup pewnego szczeniaka i jego wychowanie?[/quote]te ktore znam akurat byly jednak zaczely sie zachowywac agresywnie po pierwszej scysji z innym psem... wyjatkiej jest ten jeden ktory byl rownie specjalnie wybierany zarowno z hodowli jak i z miotu [quote name='_dingo_']Nie ma sensu oczekiwać że dominujący, silny i popędliwy pies będzie łagodny jak baranek. Natomiast jest przyjęte i do tego się powinno dążyć aby w tym wszystkim pozostał niepokornym urwisem, a nie stał się agresywnym barbarzyńcą.[/quote] masz racje ;)i wlasnei dlatego napisalam w jednym z pierwszych postow moich tego watku [quote]uwazam ze nalezaloby to jakos rozwiazac... albo zakaz hodowli albo pozwolenie i to takie z testami psychicznymi wlasciciela z prawdziwego zdarzenia[/quote]ale oczywiscie nikt tego nie przeczytal tylko wszyscy odbieraja moje posty jako " uspic wszystkie ttb".. a nie to jest moim celem [SIZE=1] a tak z ciekawosc :czy jest tutaj w dyskusji osoba ktora nie posiada(-ła) ttb procz mnie ? chcialabym poznac rowniez opinie "nieposiadaczy" bo wiadomo, ze kazda sroczka swoj ogonek chwali...[/SIZE] pozdrawiam
  21. roznica jest taka ze znam bardzo wiele ttb (spokojnie ponad 20 ) i uwaga jeden ;) jeden tylko nie maproblemu do psow ( co prawda ejst jeszcze mlody iniewiadomo czy tak pozostanie czy nie) wiec zdania o tych psach nie zmienie chyba, ze ta liczba wzrosnie chociazby do 50 %... niestety... w zadnej innej rasie nie mam takiego porownania poniewaz liczba osobnikw agresywnych mniej wiecej rowna sie lub jest znacznie mniejsza niz te nieagresywne... i poki to sie zmieni to nadal bede myslec o nich w taki a nei inny sposob... a wrcajac do zarzutow pod moim adresem : przeceitny pies mysliwski predzej zainteresuje sie zapachami na podlozy niz obcym psem wiec.... natomiast post dot yorka pozostawie bez komentarza bo smiechu warte... pozdrawiam
  22. :crazyeye: noo troche tego jest w tych albumach, na borderowym obejrzalam, a te z albumow to sa wszsytkie na borderowym ? bo kurcze neiwem czy przegladac te wszystkie czy nei :cool3: ja bym za to chciala wreszcei obejrzec to zdjecia na zakonczenie, wszystkich razem bo kurcze jego wielkosc w "Moim Psie" jest wrecz powalajaca :evil_lol: pozdrawiam
  23. podobaja tylko mało, jak to koniec ? :evil_lol: pozdrawiam
  24. [quote name='perla111']shangri_la: No to do zabijania czy do walki ?[/quote] perla111 : :roflt::roflt::roflt: Pastylka: jak dla mnie mogloby to tyczyc wszystkich psow hodowanych w tym celu :diabloti: ( poza tym jesli czegos jest mniej egzemplarzy to glupota wlasicieli nei ejst az tak widoczna jak w przypadku ttb... serio;)) pozdrawiam
  25. [quote name='perla111']Na czym opierasz teze, że "te" psy zostały stworzone do zabijania ?[/quote] wystarczy poczytac historie rasy :diabloti: np encyklopedia psow rasowych hansa rabera, czy moze chcesz mi napsiac ze byly( i sa w niektorych krajach) hodowane w innym celu niz walka ? pozdrawiam
×
×
  • Create New...