Jump to content
Dogomania

Agappe

Members
  • Posts

    9099
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Agappe

  1. na stronie pojwił się plan sędziowania.... i odnośnik do listy wystawców, ale jeszcze jej na serwerze nie ma
  2. [quote name='jovanna']oplata z katalogiem byla 65zl w tym sezonie, zaraz przy stadione jest hotel z psem mozna nocowac. [URL]http://www.hotel-sporting.pl/html/hotel.php[/URL] Zawsze podaja na stronie zwiazkowej dwa hotele, ale nie pamietam, ktory to ten drugi...Czy jest cos taniej to nie wiem. Na ogol ceny w bydgoskich hotelach sa podobne.. Mam katalog ale z maja ;)[/QUOTE] a za intery???
  3. a mi one przypominają troche boksera a troche buldożka francuskiego ;)
  4. [quote name='basia']Ten szpic to podobno eurasier. Znajomy co się zna mówi, że na 100% ;)[/QUOTE] skoro sie zna to chyba zostało nam tylko uwierzyc ;):evil_lol:
  5. [quote name='ewelinabuck']ale to jest chyba Suomenlapinkoira[/QUOTE] jestem tego samego zdania
  6. Agappe

    Cruft

    oj Ty sie nie śmiej.. ileż ja bym dała żeby pojechać na taką wystawę do Nowej Zelandii i już tam zostać :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
  7. no to troszke z wzorca RR [QUOTE]Charakterystyczną cechą rasy jest pręga na grzbiecie (ridge), utworzona przez włos rosnący w przeciwnym kierunku niż pozostała część okrywy włosowej. Pręga ta stanowi wyróżnik rasy. Musi być [B]wyraźnie zaznaczona, symetryczna i zwężać się w kierunku lędźwi. Powinna zaczynać się tuż za łopatkami i sięgać do guzków biodrowych. Pręga musi posiadać dwie korony, identyczne i symetrycznie położone. Dolne krawędzie koron nie powinny wychodzić poza jedną trzecią długości całej pręgi. Dobra przeciętna szerokość pręgi to 5 cm .[/B][/QUOTE] [QUOTE]Znakiem szczególnym tej rasy jest pręga na grzbiecie, która uformowana jest przez włosy rosnące w przeciwnym kierunku do reszty sierści. Pręga musi być uważana za cechę charakterystyczną dla tej rasy. Pręga powinna dobrze zarysowana, zwężać ku końcowi i być symetryczna. Pręga powinna zaczynać się zaraz za łopatkami i kończyć się pomiędzy wzniesieniem bioder. Powinna zawierać dwie jednakowe „korony” (skręcające włosy sierści przypominają wir), [B]osadzone dokładnie naprzeciw siebie. Dolny brzeg „koron” nie powinien sięgać w dół niżej niż 1/3 długości pręgi. Posiadanie tylko jednej „korony” lub więcej niż dwóch jest poważną wadą, natomiast brak pręgi jest całkowitą dyskwalifikacją.[/B][/QUOTE]
  8. [quote name='Asiaczek'][B]Bety[/B] - podejrzewam, że u TR są takie same wymogi, jeżeli chodzi o pręgę, jak u RR.[/quote] a mi sie wydaje, ze jednak nie.. RR mają o wiele bardziej zaostrzone wymagania odnośnie pręgi.. nigdy nie widziałam RR, który by miał tak szeroką pręgę jak srebrny TR z wystawy w Poznaniu... i nie wydaje mi sie to dozwolone.. kształt wicherków też jest bardzo ścisle określony.. w TR chyba jest wieksza dowolność
  9. [quote name='Asiaczek'][B]Ktrebor[/B] - co Ty na to? [B]Agappe[/B] - Ty też może zacznij "ugniatać Rodziców, co? :evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol: Pzdr.[/QUOTE] ugniatam rodziców odnośnie drugiego psa już jakies 2 lata.. o trzecim będe mogła pomyslec jak sie wyprowadze <najlepiej od razu do Nowej Zelandii- bede miała bliżej do Tajlandii ;) >
  10. Agappe

    Cruft

    [QUOTE]New Zealand NZKC ProPlan National Dog Show Palmerston North 29th Sept - 1st Oct 2006[/QUOTE] to mi się najbardziej podoba :lol: :lol: :lol: :loveu: :loveu:
  11. Agappe

    Cruft

    ale też np na Międzynarodowej 2xCACIB Wystawie w Kecskemet (Węgry) (tylko nie wiem którego dnia) były nominacje chyba za CACIBa.. więcc to nie muszą być tylko wystawy takiej rangi jak światowa... spisu nigdzie nie widziałam, ale też nie szukałam :evil_lol:
  12. na pewno bedę z Asiaczkiem kibicować!!! za to gdybym miała możliwości i mogłabym kupić 2 psy to byłaby to ruda kita i chyba thaj (chociaż wczesniej zawsze myslałam, że 2 rude kity) bety bardzo zaciekawiłaś mnie tymi "dziwynimi" szczeniakami... wiesz coś więcej na ten temat??? kiedyś czytałam, że u RR bywa tak, że rodzą sie psy gdzie włosy rosną do środka <zaznacze, że czytałam o tym dość dawno i sie psami średnio wtedy interesowałam i nigdy potem jakoś nie miałam okazji sprawdzać tej informacji:roll: :roll: >... no ale jeśli to prawda to może TR też mają takie problemy??? ktrebor nie żałuj sobie ;) jak sobie świetnie poradziliście z tymi trzema urwisami to jakiś tam thaj nie powinien sprawiać problemu:evil_lol: :evil_lol:
  13. Agappe

    Cruft

    ja słyszałam, ze dożywotnią nominacje na Crufta mają interchampiony... czy to prawda????
  14. nie no nie a tak :shake: trzeba wysłac tylko jedno pismo, a nie 10 ;)
  15. to jest antypochwała dla ustawodawcy... :evil_lol: :evil_lol: :mad: :mad: nie przystosować odpowiednio "terenu" i karać za nieprzestrzeganie czegoś co jest ciężkie do zrealizowania :/
  16. [quote name='alive']Super, że są darmowe torebeczki na kupy ale wydaje mi się, że wiekszym problemem jest brak specjalnych koszy. Nie zawsze można wyrzucić do zwykłego kosza bo po pierwsze jest ich za mało a po drugie na przykład w mojej okolicy kosze są tylko na przystankach autobusowych i jeden bezpośrednio przy wejściu do sklepiku osiedlowego. Nie mam sumienia wyrzucać kup ani w jednym ani w drugim miejscu. Wiadomo, że stanie na przystankach autobusowych nie należy do przyjemnych a z parującymi kupami pod nosem to już w ogóle....[/QUOTE] widać Twoje sumienie nie jest przystosowane do warunków panujących w tym kraju :shake:
  17. albo ten egzemplarz ma wyjątkowo duże uszy, albo biały kolor robi takie wrażenie, ale żeby mówić, ze wyglada paskudnie to według mnie duuuża przesada ;)
  18. możesz wysłać, ale Warszawa wyśle to do Belgii około miesiac po ostatnim CACIBie my skończyłysmy intera pod koniec lipca (własnie Oberwart i Shombathely), na początku sierpnia przeszłam się do oddziału głównego, w pierwszym tygodniu września oddział wysłał to do Belgii dodam, ze potwierdzenia CACIBów z Austrii i Węgier jeszcze nie mam, a dyplom intera już mam ;) gratuluje!!! :))
  19. oby do tej pory strajk listonoszy nie objął wwy :shake: :shake:
  20. a ja niedawno wróciłam miło zaskoczona ze spaceru.. przechodziłysmy akurat koło kiosku, wiec uznałam, ze spytam z ciekawosci czy mają jakies takie woreczki <bylam pewna, że pani sie zdziwi> a to zaskoczenie... dostałam od pani ok 20 jednorazowych woreczków za darmo!!!! :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye:
  21. bety a tak swoją drogą skąd Ty to wszystko wiesz???
  22. są białeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee???????????????????:crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: widziałaś na jakiś zdjęciach????????????????????????? znasz jakiś link??????????????????????? 3 długości włosa???????? jak to????? to mogą być długowłose????????? jak takie cuś wygląda??????? <różne pręgi to sama zauważyłam.. gdzies były takiej grubość jak RR, a srebrny z Poznania pokazany na zdjęciu ma gdzieś 10cm szerokość>
  23. dziekuję bardzo :))) a nazwy japońskie :))) w końcu to japońska rasa :)
  24. anovi moge prosić o akity????
  25. a do ludzi?? do pieszczot??
×
×
  • Create New...