-
Posts
6610 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by coztego
-
[B]Fuka[/B] :klacz: Mogę się tylko podpisać pod słowami [B]boguli[/B] :) Słoneczko świeci pięknie, aczkolwiek na porannym bieganku kreskowym nie było mi za ciepło :p [B]bogula[/B], mogę wpaść na pierogi? Tylko ja i mój tatuś :cool3: Ja robię dzisiaj gulasz, ciekawe co mi z tego wyjdzie :evil_lol:
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
coztego replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Jura'] dochodzę do wniosku, ze to pies o dużym, niewykorzystanym (:placz:) potencjale.[/QUOTE] Wszystko przed Wami :cool3: -
Saba, Kreska, Mejk i inni -STRACH PRZED I ULGA PO STERYLCE
coztego replied to PIKA's topic in Sterylizacja
[quote name='g_o_n_i_a']Coztego, to nie tak, że przemawiają do mnie argumenty tych forumiczów, tylko bardzo mnie zmarwtiły. Zmartwiło mnie też podejście tych osob, [/QUOTE] Mnie też martwi podejście takich osób, dlatego świecę przykładem, żeby ich oświecić :razz: [QUOTE]mialam tam pisac, ze mam zamiar wysterylizować swoją sucz, ale naszły mnie obawy, ze za cos takiego po prostu by mnie zmiażdżono. :shake:[/QUOTE] No co Ty?! Mogą Ci naskoczyć :mad: Gdybym się miała przejmować tym co ludzie powiedzą... :evil_lol: Za wysterylizowanie Kreski mam przechlapane u sporej części rodziny i znajomych, którzy zawsze mi powtarzają, jak bardzo ją skrzywdziłam i jak mogę tak działać przeciw naturze :diabloti: Co dziwniejsze do chóru potępienia należy znajoma, której sunia o mało nie przejechała się na tamten świat z powodu ropomacicza. Sterylkę zrobiono w ostatniej chwili... :roll: Wolę się przejmować tym co mówi moja pani wet, która pochwaliła ten krok ;) [B]Dag[/B], pięknie wszystko wytłumaczyłaś. Widać, Twoja wetka ma dobre podejście do klienta :lol: -
[quote name='Lotka22']Czesc coztego ,milo znow pana widziec w akcji ;) Panią :cool3: A, no chyba że tak :lol:
-
Wykaz lecznic uprawnionych do wydawania paszportów znajdziesz tutaj, w tych lecznicach na pewno można też psa zachipować (bo paszport wydaje się razem z chipem). Jak jest w innych lecznicach, nie wiem :cool1: Płaci się za to ok. 60 zł (są drobne różnice pomiędzy lecznicami). Chip możesz założyć w dowolnym momencie życia psa :cool1: Obowiązek płacenia podatku jest niezależny od chipowania. Masz psa, masz obowiązek za niego płacić, bez względu na to czy jest zachipowany czy nie. Tzn? Przychodzisz do weta, ten wstrzykuje chipa i wysyła Twoje dane do bazy... O jaką stronę formalną Ci chodzi?
-
[quote name='aga_ostaszewska']No to moze jeszcze jedno wstawie... :lol:[/QUOTE] Dlaczego Ty mnie nie lubisz :placz: A gdzie góra tej palmy :razz:
-
Saba, Kreska, Mejk i inni -STRACH PRZED I ULGA PO STERYLCE
coztego replied to PIKA's topic in Sterylizacja
[quote name='g_o_n_i_a'] Do dnia dzisiejszego byłam w stanie umówić się na wizytę u weta, nawet z psem, porozmawiać i w ogole...[/QUOTE] Umówić się na rozmowę zawsze warto, wysłuchasz kolejnych argumentów... [QUOTE]Spora grupa jest przeciwna sterylizacji, traktuje to jako wymysł własciciela, żeby sobie ułatiwć życie (czyt. nie pilnować suki i mieć swiety spokój), a także jak zgarnianie kasy przez wetów. Twierdzą, ze to mit o tej sterylizacji, ze suka też moze zachorowac po zabiegu (????).[/QUOTE] To już Ty musisz zdecydować, jakie argumenty do Ciebie przemawiają i kto jest dla Ciebie autorytetem w dziedzinie weterynarii (czy weterynarze, których badania naukowe świadczą o słuszności zabiegu, czy człowiek z forum, który twierdzi, że psa nie wykastruje, bo nie pozwala mu na to męska solidarność?!) [QUOTE]Było coś wspomniane od jednej dziewczyny, ze jej suka niewybudziła się z narkozy... Podobno to sie zdarza u psów otyłych[/QUOTE] To może się zdarzyć, przy każdej narkozie i każdy wet powinien poinformować klienta o tym zagrożeniu. Ludziom też się zdarza niewybudzić z narkozy. :roll: Aby zminimalizować ryzyko, należy wybrać dobrego weta, zrobić komplet badań przed zabiegiem, pomyśleć o możliwości użycia narkozy wziewnej... Ale ryzyko zawsze istnieje, pewnych rzeczy nie można przewidzieć (np. uczulenia na jakiś lek). [QUOTE]Ale znow są obawy.[/QUOTE] No pewnie, ze są obawy. Przeczytaj sobie ten topik, jak bardzo się wszyscy baliśmy i denerwowaliśmy się przed sterylkami naszych suczek. :p [QUOTE] Moze lepiej odpuścić z sterylka?[/QUOTE] A potem sterylizować w sytuacji zagrożenia życia, kiedy sunia dostanie ropomacicza? :roll: -
[quote name='aga_ostaszewska'] to wstawię 1... ;) [/QUOTE] I wystarczy, żeby nas skręciło z zazdrości :diabloti:
-
Skiper na reszcie w domku! :multi: Jaka słodka czekoladka :loveu: [B]Pagaj[/B], rób duuuuuużooooo zdjęć... To szczenięctwo tak krótko trwa, a potem już zawsze ma się dorosłego psa ;)
-
Kreska miała czyszczone trzy tygodnie temu i dziś znów ją przyłapałam na saneczkowaniu :roll: I tak się dzisiaj wybieramy do weta, zobaczymy co tam wylezie... :shake:
-
[B]Lotka22[/B], słusznie się spodziewasz, że ma to znaczenie zdrowotne. Pełny żołądek w połączeniu z szaleństwami może grozić skrętem żołądka. A ja jeszcze dodam, że jeśli spacer był dość męczący, to po spacerze odczekujemy przynajmniej pół godziny, aż piesek odpocznie i dopiero wtedy dajemy papu :cool1: [B]Lotka22[/B], ale to odnosi się do spacerow, a nie wyskakiwania na siusiu ze szczeniorkiem. Ze szczeniorkiem na siusiu należy latać tak często jak często jest to potrzebne, czyli i przed posiłkiem i tuż po (przeważnie tuż po jedzeniu maluszki lubią sobie siknąć) ;)
-
[quote name='aga_ostaszewska'] Dobrze Was znów czytać, choć zaległości mam ogromne... :mad:[/QUOTE] Ale jesteś świeża i wypoczęta więc możesz się poświęcić czytaniu :evil_lol: Witaj w domu! :) U nas wychodzi słoneczko i pogoda wygląda dość obiecująco. A ja się dzisiaj wreszcie porządnie wyspałam :multi: Muszę wymyśłić jakiś obiad... :hmmmm: I zadzwonić do weta, czy pracują dzisiaj... W sobotę odkryłam, że sucz ma okropnie zababrane ucho, to które było podrażnione przez tę cholerną maść ogrodniczą :shake:
-
[quote name='modliszka84']Bardzo się boję, że kiedy ona już zrozumie jakie jest jej miejsce, że nie wróci już do schroniska, to wtedy oddam ją "nowemu domkowi"... :-( Tak mi smutno trochę, bo ona znów będzie zdezorientowana, że jej Pani ją oddała...[/QUOTE] Nie martw się, przecież nie oddasz jej spowrotem do schroniska, tylko trafi do ciepłego, kochającego domku :kciuki: Szybko przywyknie do nowego miejsca. Dla psa bardzo ważne jest poczucie bezpieczeństwa, dużo ciepła i miłości. A jak trafi do domu bez drugiego psa to dopiero będzie szcześliwa, że jest najważniejsza ;) Tak było z moim Małym... Jak poszedł do nowego domu, zaaklimatyzował się w kilkanaście minut, bo tam nie było zazdrosnej Kreski i on wreszcie był pępkiem świata :evil_lol: [QUOTE]Dziwi mnie też takie zachowanie: Sonia biegnie lub przejdzie szybciej po mieszkaniu, Tośka od razu wstaje, leci za nią i powarkuje... [/QUOTE] To normalne, ustalają dziewczynki kto tu rządzi... U mnie Kreska regularnie blokowała drzwi. Jak Mały chciał wyjść z pokoju, albo wejść do kuchni - Kreska natychmiast zjawiała się w progu i odstraszała kolegę. On się specjalnie nie przejmował, na szczęście. Po kilku dniach nawet sam próbował rządzić :p
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
coztego replied to a topic in Airedale terrier
[B]Gosiu[/B]!!! Gratulacje! :multi: Fajnie, że wystartowałyście i to w dodatku nei byle jak :cool3: Tak trzymać :kciuki: Teraz już będzie z górki i Lukier niedługo trafi na podium :cool1: A jaki upominek dostałaś? Pochwal się :razz: -
[quote name='bogula']w tych piwnicach kotłują się też kotki z obróżkami; miłościwe panie wypuszczają je na pobieganie...[/QUOTE] A to już zupełnie inna para kaloszy... :roll: Podobnie jak "samowyprowadzające się" psy :shake: [QUOTE]Gdzie jesteście welsherierowcy? co w Sopocie?[/QUOTE] Chyba wywiało wszystkich na morze :diabloti: Moja matka przed chwilą dzwoniła z autobusu, z drogi na Półwysep Helski... Stoi w korku przed Władysławowem. Skąd w niedzielny wieczór korek na drodze wjazdowej na Półwysep? :diabloti: Ano stąd, że jest korek na drodze wyjazdowej, więc ruchem kieruje policja, blokując oba kierunki :evil_lol:
-
[quote name='bogula'] Po co ta pseudo opieka nad kotami? -- uchylone okna, klapki do piwnic.[/QUOTE] Żeby koty nie zamarzły w zimie i miały gdzie się schować przed deszczem :cool1: Na tej samej zasadzie dokarmiam ptaki w zimie i wystawiam wodę dla ptaków w lecie... [QUOTE]Jak ktoś chce, to bierze kocisko pod swój dach i jest za nie odpowiedzialny[/QUOTE] Jak ktoś chce to bierze... A póki co mamy w miastach mnóstwo dzikich kotów, których nikt pod dach nie weźmie, a trzeba im pomóc przetrwać w mieście :cool3: Czy moze proponujesz masową eksterminację? [QUOTE]a tak to tylko z "przytuliska" robi się "hodowlę i "syfiarnię"--bo kto sprzata w piwnicach?[/QUOTE] Koty się nie załatwiają tam gdzie śpią :razz: A po drugie, zamiast narzekać- trzeba towarzystwo wyłapać i kocice wysterylizować- będzie koniec hodowli :p
-
[quote name='nikit1']Zadziorny - ja wolałabym te gołąbki zamiast driniów ..:cool3:[/QUOTE] Przez tą Waszą pisaninę i za mną zaczeły gołąbki chodzić... :mad: [B][SIZE="3"]Gratulacje dla wystawców!!! [/SIZE][/B] :multi: [B]Warszawiacy[/B], może by ktoś obejrzał tego welsha na Paluchu, jak już wrócicie z Sopotu :p
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
coztego replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='bo']Fajniście wam było w tym Sopocie, spotkania dogomaniackie są zawsze super, ale kto wygrał w airedalach??[/QUOTE] Chyba tak dobrze im było na spotkaniu dogomaniackim, że olali wystawę :evil_lol: [B]bogula[/B], a Ty byś nei chciała dużej dziewczynki dla Fafola? :cool3: Mam na myśli śliczną Frotkę :razz: ;) -
[quote name='lidiya']Mam 12 tyg szczenie ktore wazy teraz 9 kg. jaka sucha karma junior powinnam suczke karmic? junior large? junior medium? :roll: [/QUOTE] Z tego co pamiętam, to moje suczysko było podobnych rozmiarów w tym wieku. Pewnie do ok. 25 kg maluszek dorośnie... Więc dawaj karmę large. Spowalnia wzrost i powinna zawierać substancje chroniące stawy. [QUOTE]Dodatkowo poza sucha dostaje gotowane - kurczak z ryzem, ryz z podrobami + warzywa. Podaje jej tez witaminy. Czy powinnam jej dawaj jakies tabletki ndodatkowo na stawy? [/QUOTE] Jeśli dajesz dobrą suchą karmę i dodatkowo jeszcze preparat witaminowy (jak rozumiem do gotowanego żarcia?), to witamin nie dawaj w pełnej dawce, żeby nie przedobrzyć. A ewentualne podawanie dodatkowych preparatów na stawy lepiej skonsultować z weterynarzem. Ja bym wybrała raczej jakiś preparat weterynaryjny, a nie ludzki (np. arthroflex, zachwalany przez wszystkich). Ale najpier konsultacja z wetem i analiza składu podawanych witamin i karmy. :cool1:
-
[quote name='Gruszenka']A czy w Warszawie oprócz kliniki na gagarina możecie polecić coś naprawdę dobrego i godnego zaufania. [/QUOTE] Poszukaj troszeczkę na forum, już wiele razy byli polecani różni warszawscy weterynarze, np: [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=5454"]tutaj[/URL] i [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=5070"]tutaj[/URL] [QUOTE] Gucio prawie wogóle nie chce biegać,jak go spuszczam ze smyczy truchta albo idzie koło mnie, po piłke biega z poczucia obowiązku ociągając się, tak jakby nie miał ochoty.[/QUOTE] Oszczędzaj go, dopóki nie wiesz co psu dolega, nie każ mu biegać, nie rzucaj piłki. Krótkie spacerki, siusiu, kupka i do domu...
-
[quote name='supergoga']Czy dobrze rozumiem regulamin - zakładam nowy wątek z oferowanym do bazarku przedmiotem i opisem? I pilnuje go? Jeśli dobrze, to jutro powstawiam te rzeczy które podałam juz w wątku ogólnym - każdy osobno?[/QUOTE] Tak jest, świetnie rozumiesz superblondi :razz:
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
coztego replied to a topic in Airedale terrier
[SIZE="3"][B][COLOR="RoyalBlue"][B]niedzwiedzica[/B], wszystkiego najlepszego dla Jubilatki!!![/COLOR][/B][/SIZE] :loveu: Przypomniałaś mi, że niedługo Kreska będzie miała trzy latka, szok, jak ten czas leci :crazyeye: [B]Wind[/B], wyobraź sobie, że ja przez ostatnie dni musiałam wstawać o 7! :mdleje: Dzięki temu mam wolny dłuuugi weekend! :multi: Będę się byczyć w domowych pieleszach, chodzić z pieseczkiem na spacerki i bawić się z kociskiem :loveu: -
Rybcia, montujesz paczkę, idziesz na pocztę, pani w okienku paczkę waży i mówi, ile będzie kosztowała przesyłka. Kupujący wysyła Ci (np. na konto rodziców, [B]za ich zgodą[/B]!) odpowiednią kwotę, opłacając tym samym przesyłkę. :razz:
-
Moderatorzy Bazarku zostali już "ustanowieni" przez Admina. Niech sobie Bazarek dobrze działa, a my z Murką będziemy starały się tu sprzątać :cool1:
-
O, i moderatorzy się znaleźli :cool1: No to lecimy z tym koksem ;)