Jump to content
Dogomania

Izis

Members
  • Posts

    3214
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Izis

  1. [quote name='agazajda']Czy musi być specjalny termometr ? Mam kilka rtęciowych dla ludzi i mogę dla niej jeden przeznaczyć.Jeśli nie to gdzie go kupić u weta?[/quote] Najlepsze są [I]termometry weterynaryjne elektroniczne z miękką końcówką (elastyczną) [/I] ale w ostateczności może być zwykły elektroniczny taki jak dla ludzi. [SIZE=1][I] Ze szklanymi ostrożnie z racji tego, że psu mierzy się temperaturę w odbycie a termometr może się stłuc gdy psu zechce się nagle na nim usiąść poza tym czeka się dłużej a elektroniczny sam daje znak, że pomiar skończony i nie trzeba się głowić nad tym, że może potrząsnęliśmy termometrem wyjmując go i odczyt nie jest miarodajny itd itp... Oczywiście jak się nie ma co się lubi to czasem trzeba i ze szklanego korzystać ;-) ale ostrożnie, bo pies potrafi zaskoczyć, wiec lepiej, żeby ktoś wtedy trzymał psa podczas mierzenia a druga osoba mierzyla temperaturę. [/I][/SIZE]
  2. Zobaczymy co Edytka ustaliła z tymi ludźmi co byli sunią zainteresowani. A to miejsce o którym myślisz to co to takiego. Jest tam ktoś z psami?
  3. Przez kleszcza można łatwo stracić psa. Wiec obserwujcie ją naprawdę uważnie czy nie jest apatyczna, zmęczona, czy ma apetyt, czy mocz ma normalny kolor. Czy macie w domu termometr specjalnie dla niej, żeby w razie podejrzeń zaraz mierzyć temperaturę i jakby co wołać weta? Mam nadzieję oczywiście, że nic takiego nie będzie konieczne... ale w myśl zasady lepiej martwić się wcześniej niż za późno to wolę uczulić na ta sprawę. Jeszcze raz sorki. Nie chciałam Cię zmartwić a tylko ostrzec. Mam nadzieję, że nie masz mi tego za złe...?
  4. Co powiedział wet, że co macie obserwować? Czy mocz nie jest brunatny czy co? Powinien wykonać badanie krwi pod kątem chorób pokleszczowych jeśli to miejsce po kleszczu wygląda na zainfekowane. Poza tym jeśli jest infekcja (czy też jej ryzyko) wet nie powinien był szczepić psa bo to dodatkowo osłabia organizm... Czy jesteś pewna, że to dobry wet??? Żeby nie było tak, że po Melce zostanie tylko śliczna nowa książeczka :-( [I]Jeśli miejsce po kleszczu jest zaczerwienione i obrzęknięte to jest to zły znak i powinna dostać kurację antybiotykową. W ostrej formie pies odchodzi w ciągu kilku dni w przewlekłej może być miesiąc albo i dłużej aż choroba zniszczy wszystkie organy... [/I]
  5. Biedna Melka. Uwazajcie. Kleszcze są bardzo niebezpieczne :-( Jeśli miejsce wygląda brzydko to jest ryzyko, że kleszcz był zarażony... a w takim wypadku nie jestem pewna, czy antybiotyk do smarowania wystarczy...
  6. [quote name='ania_wawa']Uważam, że DD świetnie sprawdziliby się przy repasacji rajstop :). Albo przy produkcji kabaretek. Można dać takie ogłoszenie np na allegro " Super kabaretki, ręczna robota. Nowy asymetryczny wzór!! Niepowtarzalne" :lol::lol:[/quote] :Dog_run::sweetCyb::Dog_run:
  7. [quote name='Camara']no, fakt - do pod[B]ch[/B]alana to on może podobny bo do pod[B]h[/B]alana wcale :roll: Kajowi życzę dużo szczęścia! [/quote] Święte słowa.
  8. Osoba o której myślałam niestety nie zdecydowała się z obawy o los domowego kota...
  9. Dobrze byłoby aby zaopiekował się nią ktoś komu specyfika rasy nie jest obca...
  10. Owszem Lufthansa jest najlepsza jeśli chodzi o przewóz zwierząt. Też tylko z niej korzystałam. Nie polecam za to KLM jeśliby ktoś miał kiedyś taki zamiar, bo wykazują się kompletnym "tumiwisizmem" jeśli chodzi o cargo. Opiszcie Wasze wrażenie po powrocie z Frankfurtu. Oby psiaczek doleciał równie szczęśliwie jak moja ERIKO :-)
  11. Witamy znów :-) Drapanko za uszkiem dla Yoshi i DAIKI :-) szkolenie i... obroze Gentle Leader - bardzo pomocną w szkoleniu duzych ras zwlaszcza jesli to Pani mialaby pieska prowadzic na spacerku. [URL]http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=2997&action=prod[/URL] [SIZE=1][I]UWAGA. Wybrać wielkość koniecznie duża i sprawdzić czy na tym co przyszło napisane jest na opakowaniu LARGE. Dodatkowo do tego daje zawsze normalna obrożę półzaciskowa np. Rogz czy Manmat wielkość jak na dużego malamuta albo (latwo sie wklada przez glowe bez zapinania) i taka krotka linke bezpieczenstwa dowiazana do obrozy i podpieta do smyczy. Na zasadzie, że strzeżonego Pan Bóg strzeże. Rogz jest czasem na allegro (teraz nie) albo w [/I][/SIZE][URL="http://www.animalia.pl/"]www.animalia.pl[/URL] [URL="http://www.zoolandia.pl/"]www.zoolandia.pl[/URL] [URL="http://www.zoozakupy.pl/"]www.zoozakupy.pl[/URL] [URL="http://www.pelna-miska.pl/"]www.pelna-miska.pl[/URL] [URL="http://www.nasze-zoo.nazwa.pl/"]www.nasze-zoo.nazwa.pl[/URL]
  12. [url]http://forum.afww.de/viewtopic.php?t=2451&highlight=ziuta[/url]
  13. W takim razie czekamy na wieści. Edytka wrzuciła już sunię na AwP.
  14. Ziutka jest też ogłoszona na forum w Niemczech: [url]http://forum.afww.de/viewtopic.php?t=2451[/url] Potrzebuje dane: jaki ma charakter Ziuta teraz. Czy jest przytulaśna czy jaka? Jak reaguje na inne psy?
  15. [quote name='wani']A po co chwalic sie fotami, na ktorych ogon nie jest na wlasciwym miejscu? :lol:[/quote] Jak na pierwszą wystawę [COLOR=Blue][B]EMIKO[/B][/COLOR] to pokazała się po prostu bosko :loveu:nawet jeśli momentami opuszczała ogon - to zupełnie normalne zwłaszcza u szczeniaczka co pierwszy raz w życiu swoich sił na ringu próbował. Mam nadzieję, że wyniunialiście ją odpowiednio po zejściu z ringu :loveu:
  16. [quote name='Veene2']No i Akita u Izis FCI EMIKO (WO) [url]http://img379.imageshack.us/img379/6289/mg9582qt4.jpg[/url][/quote] Pięknie sobie poradziła jak na pierwszą wystawę :multi: Teraz trochę treningu tylko i sposób na spędzenie weekendu już macie :lol:
  17. [quote name='Druchna']A jak odpoczeli to dołączył 3 chłopiec i bawili się mamy... rajstopą [IMG]http://img225.imageshack.us/img225/589/dscf1060kp7.jpg[/IMG] [/quote] Boskie :loveu: Pozdrowienia dla wszystkich trzech chłopców :multi:
  18. [COLOR=Blue][B]EMIKO[/B][/COLOR] raz jeszcze gratuluję!!! [I]Zachowanie sędziego z tym zaproszeniem wszystkich od razu na ring hmm... spieszył się może ;-)[/I]
  19. [quote name='ineczka'] [IMG]http://img514.imageshack.us/img514/1858/dsc0068cn2.jpg[/IMG] tu oprócz małolat jest i Lala jako sierżant na straży, widać zmęczona juz po całym dniu[/quote] Boże [B]biedna YOKO[/B] :-( te dwa małe potwory ją wykończyły ;-) Powinna dostać ekstra porcję nagródki i zatyczki do uszu ;-) żeby była w stanie przetrwać ich szaleństwa. Po jej minie widać, że ma doła :-(
  20. Nie je surowego tylko świeże przecież Dagmar wcześniej pisała, że to gotuje. Świeże w znaczeniu nie z puszki i nie sucha karma.
  21. Dzisiejszy mail od Dagmar: "po tym jak w ostatnich dniach z Uszką było wszystko dobrze od dwóch dni znów ma biegunkę i zwraca żółcią i śluzem. Czy mogłabyś spytać Elzy czy u niej też tak robiła? To zaczyna się zawsze nagle. Uszka nie chce jeść, potem je trawę, zwraca żółć ze śluzem i później dostaje biegunki. Spytasz Elzę co ona dawała jej do jedzenia? Może powinnam odstawić świeże mięso i dawać przez parę tygodni tylko suchą karmę? Jutro zamówię z Platinum "Jagnięcinę z Ryżem". Może to będzie lepiej tolerować, nie wiem jaka jest tego przyczyna. Do tej pory dawałam "kurczak z ryżem". Między tym jest wszystko OK Zrobię jej teraz post i dam Ipecucuanha - homeopatyk przeciw wymiotom z biegunką. Ale tak dalej być nie może. Ona już tak ładnie przytyła i teraz znów schudnie :-( Pomimo tego jest zawsze radosna i daje buziaki :-) Ale chcę, żeby była zdrowa! Uszka nie chciała też pić herbaty :-( Moc Pozdrowień, Dagmar"
  22. [I]Nie każdy musi cenić tych samych sędziów...[/I] -- A gdzie Panowie Migotkowi ??? ej tam nie lenić się dawać ich tutaj :-)
  23. Ale super fotki Lisidełka :loveu:
×
×
  • Create New...