Mój Bilbo też był za gruby, więc gdy skończył 10 miesięcy, a jest na karmie, po prostu nie zwiększyłam mu dawki, choć takie były zalecenia na opakowaniu. A że przypadło to na okres zimowy, więc wagę udało mi się skutecznie zbić. warunkiem było jednak dużo ruchu, a głównie bieganie. Mnie dzięki temu również udało się nie przytyć przez zimę. Zaznaczan, że nie było to wyczynowe bieganie, ani przy rowerze. Po prostu dużo spotkań ze znajomymi psiarzami, tzn. wspólne spacery, bieganie luzem. Dużo się z nim bawiłąm w chowanego o raz w zabawy któe wymagają ruchu. Jest ciepło, spróbuj, jeśli masz możliwość, zapewnić jej dużo ruchu w wodzie. Pływanie świetnie wzmacnia mięśnie i odciąża stawy. No i zmniejsz po prostu dawkę karmy. Wydaje mi się, ze trudno mówić o jakiejś konkretnej diecie-cud, bo tak jak u ludzi to sprawa indywidualna. Powodzenia.