Charciaro rasa jest uznana 8)
poczatkowo bylo jako owczarek amerykansko-kanadyjski ale wtedy rasa bodajze nie byla pod patronatem FCI teraz przygarnela go na stale szwajcaria i jest owczarek szwajcarski ....Pod ta nazwa figuruje w FCI :D
Poza tym to po prostu odlam owczarka niemieckiego,tyle ze w niemczech nie akceptowano owego odlamu :D.I tak po sporach pies z niemieckiego stal sie szwajcarski 8) A niemcy pewnie teraz zaluja bo stracili wspaniala rase :grab: