Jump to content
Dogomania

staff-ka

Members
  • Posts

    832
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by staff-ka

  1. staff-ka

    wybór hodowli

    [url]http://www.dogomania.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=posting&mode=topicreview&t=[/url]
  2. staff-ka

    wybór hodowli

    [quote]Cytat: Znam wiele przypadków gdzie po tzw. renomowanej hodowli wychodził po czasie niestety piesek do niczego się nie nadający pod względem wystawowym tak więc szukaj u debeściaków jak chcesz tylko potem nie rozpaczaj. [/quote] - ale kto powiedzial.ze w RENOMOWNYCH HODOWLACH przychodza na swiat same gwiazdy wystawowe , to nie od renomu zalezy aod KOMPETENCJI HODOWCY i jego uczciwosciw stosunku do nabywajacego. Kazdy hodowca zpewnym doswiadczeniem i ZNAJOMOSCIA rasy ,który"czuje" rase POTRAFI wyselekcjonaowac szczenieta na te,zktóre maja PRZYSZLOSC WYSTAWAOWA i te ,którym nic nie brakuje,ale niekoniecznie beda "błyszczec" w ringu. Hodowca,który twierdzi,ze CALY miot zdobadzie tytuły wystawowe to ,przepraszam ,ale dupa nie hodowca nie znajacy sie w ogóle na rzeczy ,albo nieuczciwy człek - jedno z dwóch . Sa hodowcy,którzy PASJONUJA sie swoja praca hodowlana i WIDZA co sie im rodzi,a sa hodowcy ,którzy maja mioty tylko po to aby miec I np.powtarzaja te same krycia caly czas pomimo,ze NIC ciekawego z takiego skojarzenia nie wychodzi ,bo np.ma suczke i samca - no to kryjemy - a czemu nie Rozumiem powtarzac krycie JAK WIDAC EFEKTY tego skojarzenia w ich potomstwie Ale skoro efekty sa zadne to po co kryc , no po to aby poprostu miec szczeniaczki I takie szczeniaczki sa kazdy w tej samej cenie ,hodowca nie potrafi wyłuskac na podstawie anatomi szczeniat - tego naj i tego niekoniecznie naj - PROFESJONALIZM
  3. - z tym BIG LOVE to tak nie do konca :roll: - stereotypy nie zawsze sie sprawdzaja :wink: zarówno tez w przypadku 90% walki miedzy dwoma samcami :wink: Skad wiem - z doswiadczenia poprostu :) A to dwa dorosle samce AST i SBT mieszkajace pod jednym dachem od dwóch lat,am'staff mial ponad dwa lata jak dolaczyl do niego Staffik :D MARKUS & FAFIK - ZERO IZOLACJI od zawsze ,miedzy nimi jest róznicy wiekowej ok.2,5 roku .Razem spia,jedza,wychodza na spacery, razem sami zostaja w mieszkaniu .Am,staff raz ( b.delikatnie) dal do zrozumienia Staffikowi,ze on jest WYZEJ i od tamtej pory SPOKÓJ :D Poprostu kwestia PODEJCIA DO PROBLEMU I KWESTIA DOSWIADCZENIA przewodnika i opiekuna - to BARDZO WAZNE !!! Jezeli masz problemy wychowawcze z pierwszym psiakiem ,badz nie do konca potrafisz "odczytac" jego ewentualne zachowanie i nazwijmy to HUMOR ,a takze "JEZYK PSI" mozesz sobie nie poradzic z "sytuacja posiadania" dwóch samców typu bull :roll: Ps.Suczke ZAWSZE MOZNA WYSTERYLIZOWAC np.i nie ma PROBLEMU Z CIECZKAMI :) TU tez sa DWA SAMCE z tym,ze Staffiki :wink: te ciorne ,bo czerwona to ASTka :wink: Pozdrawiam :drinking:
  4. TV POLONIA - nadaje z opóznieniem :wink: ,charty były chyba :roll: dwa ,abo trzy tygodnie wstecz 8)
  5. Pieski były pokazane z JAK NAJLEPSZEJ STRONY tzn.ICH CHARAKTER - generalnie standard - pan Andrzej ZAWSZE ciepło mówi o bullowatych ,z reszta swobodnie biegal sobie Jego Portland Sasquehanna :wink: !! A poza tym wystapily Oliver Black Florida,Blue Lary Ewimark,Electra Kan Trace i zdaje sie tez Merlin Monroe Florida ,a takze Staffik - Mad Dynastia Bulli ,mini bullka - Sera De Bullcok El Cornijal i standard Revolution Matrix Buteo :wink: PREZENTACJA wszystkich bullowatych (zarejestrowanych w FCI) przez bardzo kompetentna osobę :angel:
  6. - na pewno nie usłyszymy tego z ust Adama Kochanowskiego(wysmienity kynolog ,znawca ras i wielki milosnik psów :D )- najwyzej i BARDZO DOBRZE ,ze: te rasy nie nadaja sie dla kazdego :-? Program PODAJ ŁAPĘ jest programem TYPOWO KYNOLOGICZNYM był bardzo popularny w latach na przełomie 80/90 tych .Jednak w pewnym momencie (to chyba w 2000/2001) wycofano program z TV ,Pan Adam(mialam okazje poznac Go osobiscie :D ,mam Jego ksiazke z dedykacja i podpisem :) ) był bardzo zmartwiony tym iz uwazał,ze program wnosił mimo wszystko DUZO - niestety miał b.mała ogladalnosc :( - niestety mniejszy procent Polaków ,psa nie uwaza za ciekawego ,a tym bardziej nie interesowali sie rasami :-? .Teraz to zaczyna sie zmieniac i moze dlatego Program WRÓCIŁ DO ŁASK :D W programie poruszane byly tematy przede wszystkim o rasach ,a zwłaszcza ZADKICH, wystawach europejskich ,swiatowych,konkursach ,szkoleniach .Prawie kynologicznym,hodowlanym,miotach,uzytkowosci psów itp. Idea programu jest przedstawienie społecznosci WARTOSCI PSA , JEGO UZYTKOWOSCI ,RODOWODÓW a takze RELACJI PIES- CZŁOWIEK - autor jest NIEWIARYGODNIE KOMPETENTNY i ma OLBRZYMIA WIEDZE KYNOLOGICZNA :drinking: Ps.Program o którym wspomnieliscie (Am;staffy z bodajze 96/97 roku) mam nagrany na kasecie VHS jeszcze :wink: - tam byl pokazany wybitny na tamte lata AST- importowany z USA Karon,s(zólty) i Woods Forest (czarny) !! No i fakt "specyficzni" ludzie w dresach jeszcze wtedy 8) , migawki z poznanskiej wystawy :wink: - jak dobrze pamietam :roll: - ma sie rozumiec ,az chetnie siegne po tę kasete :)
  7. OOooo :o ale ja jestem po trzydziestce :lol: :lol: i zadko szczekam ,natomiast czesto krzycze :evilbat: basowym glosem wlasnie :wink: :lol: :lol: Pozdarwiam ciepło :D
  8. TEŻ mi się takie rozwiązanie bardzo podoba :angel: ---- :D :D :D ---- :roll: :roll: :roll: Okropne NIEZDECYDOWANIE :-? Ps.Fakt kazdy ma swój autorytet,ale taka NAGLA zmiana myslenia :o :wink: Pozdrawiam :D
  9. Skoro nie jest niezgodne (ja tylko teoryzowalam :fadein: ) to i MINY powinny byc O.K. :D - moja wina bo zle sie wyrazilam mówiac DOKRYCIE powinnam byla powiedziec KRYCIE DWOMA SAMCAMI NARAZ ,aby kazdy zrozumial :) i CEL TAKIEGO KRYCIA równiez wyraznie przytoczylam ,mocno weryfikujac go z polskimi realiami :-? - nie TO NIE TEN CEL :P - nie napisalam tego aby kogokolwiek PRZENONAC ,zwlaszcza Ciebie sortis , napisalam tylko,ze jest taka mozliwosc i bardziej cywilizowane kraje ja stosuja :wink: - ale to chyba LOGICZNE ,jak i LOGICZNE jest to iz nasienie w organizmie samicy ZYJE przez 48 godzin ,a moze nawet wiecej - wystarczy sie rozgladnac :wink: i jeszcze raz powtarzam nie o DOKRYCIE sprawa sie potoczyla ,a o KRYCIE DWOMA SAMCAMI NARAZ - co magac skorzystac z takiej mozliwosci WYBIERAMY SOBIE DUZO WCZESNIEJ OBYWDA SAMCE,z których chcemy miec potomstwo :) A dokrywanie np. na drugi ,czy trzeci dzień w trwajacej caly czas ruji suczki to nie jest zaden paradoks ,ktos ma ochote to prosze ,ktos nie ma kryje raz i tez bedzie owocne - to takie bardziej uspakajajace samego czlowieka ...a pokryjemy raz jeszcze dla pewnosci,ze pleminiki beda zyly o 48 godzi dluzej ..to dla przykladu :wink: Tak jak mówilam krylam swoja suczke tylko raz w najbardziej optymalnym dniu i urodzilo sie 8 szczeniat - takze mi nie trzeba udawadniac jakiejs rzekomej niewiedzy :wink: w tym zakresie :) - kryje powtórnie (jak mam mozliwosc) bo mam poprostu na to ochote i wiele ,wiele innych hodowców tak robi :wink: dla ICH czystej pewnosci :D - nie wiem czy bym tak swobodnie puscila ,aby jak to ujelas parzyly sie same - pomimo iz mam samca w domu i moge ich puscic samych NIGDY tego nie zrobilam zawsze sa pod kontrola :P .- czyli jednak ma to PLUSY ,ale jeszcze raz nie dokrywanie(puszczanie tego samego samca na samice w odstepie -godzin czy dni) ,a KRYCIE RÓZNYMI SAMCAMI NARAZ !!!! - w Stanach nikt nie mial problemu przynajmniej w przypadku AST :) - a czy ten przyklad podany przez AMFI nie kwalifikuje sie wlasnie DO STRÓZOWANIA nad UCZCIWOSCIA :roll: - dlatego wlasnie ZROBILAM DNA przy pierwszym swoim skojarzeniu - po tym jak Bamber rozwalil mi kennelek(podczas naszej nieobecnosci :evilbat: ) a wraz z nim byl drugi,mlodziutki ,ale mimo wszystko drugi samiec . Suka byla wtedy w 21 dniu ,ale jeszcze ogon odstawiala - takze nie mialam pewnosci ,a wcale nie musialam tego robic PO CO wydawac zbednie 1.000 pln. - przeciez nikt by sie nie dowiedzial 8)
  10. AMFI - ja nie napisalam tego aby Tobie wyjasnic czy zwrócic uwage(bo kto jak kto ,ale Ty b.dobrze wiesz co piszesz na temat genetyki itp.) A OGÓLNIE wyjasnic,gdyz na pewno duzo ludzi moglo wlasnie tak po przeczytaniu myslec np.MIOT MIESZANY nic innego jak mieszance,nie wszyscu tutaj zajmuja sie hodowla i nie wszyscy sa po odpowiednim fakultecie ( no i jest tez bardzo duzo bardzo mlodych ludzi - niekoniecznie musza jeszcze wiedziec takie rzeczy) - to takie bylo poprostu WYJASNIAJACE nic poza tym :) OOOO to ja bym sobie ODPOWIEDNIO WYPOZYCZYLA taka wlascicielke reproduktorów :evilbat: :evilbat: owszem hodowac ,kryc,ale cholera nie za wszelka cene ,albo za wszelka(dwa samce na te sama suczke) ALE UCZCIWIE podparte WIARYGODNOSCIA pochodzenia itp. Sorrki,ale mnie takie COS irytuje i NIC na to nie poradze :evil: :evil: A tak w ogóle to DOKRYWANIE (podparte badaniami oczywiscie :D )faktycznie nie glupi pomysl.Jedziesz np. do Stanów do krycia ,ale masz DWA SAMCE,które Ci odpowiadaja ,wiadomo jaka to bylaby wyprawa :( ,no i zeby ja powtórzyc w celu puszczenia drugiego aaa nawet szkoda gadac- to nie dla zwyklego "szaraka" niestety :( ,ale wrócmy do sedna jedziesz tylko raz no i zeby byl wilk syty itd...... kryjesz SUKE TYMI DWOMA SAMCAMI generalnie naraz - masz miot i TO CO CHCIALAS i po X i po Y - naprawde w tym przypadku SUPER rozwiazanie :D - z tym,ze u nas sa CHORE ceny badan :evilbat:
  11. - zgadza sie ,ale jak sama stwierdzilas MOZE NIE MIEC co nie znaczy,ze nie ma - hipotetycznie rzecz biorac :wink: tak masz racje napisalam TEN SAM lepiej poprawic na PRAWIE TEN SAM - to tak bezpieczniej :) - w kazdym badz razie chyba wszyscy wiedza o co CHODZILO :wink: Przy swoim pierwszym skojarzeniu staffików robilam DNA - samo pobieranie krwi (calej rodziny) 60 zl.w sumie drobiazg,ale pozniej to juz wyszlo prawie 1.000 pln. - maly szczegól :roll: Badania DNA nie sa w stanie Ci "powiedziec",ze wystapi WADA ZGRYZU, która jest dziedziczona po pra przodkach w przypadku bullowatych.Ona wystapi,albo nie tego dowiadujemy sie najczesciej przy wymianie uzebienia :-? .Oczywiscie sa egzemplarze ,które np.na przegladzie juz maja widoczna wade,ale niejednokrotnie ta wada zanika wlasnie przy zmianie zebów i na odwrót na przegladzie jest O.K a potem buuuu :( KRYCIE DWOMA SAMCAMI jednej suczki stosuja np.w przypadku AST a i innych ras tez - Amerykanie tkz.DOKRYWANIE i jest to u nich normalne ,ale oni robia wlasnie DNA i na podstawie tych badan pozniej jest wypisywany RODOWÓD .I skoro czesc miotu jest po ojcu X maja jego wpisanego,a druga czesc jest po ojcu Y - to z kolei on widnieje w rodowodzie .Dokrywajac suke drugim psem nie ma mozliwosci aby powstaly MIESZANCE mianowicie ,nie ma szans aby JEDNA I TA SAMA KOMÓRKE zaplodnil plemnik od ojca X i Y - albo,albo i suka nosi w lonie owszem dzieci dwóch samców,ale kazdy ma swoja ZAPLODNONA KOMÓRKE :D U nas w Polsce nie jest to FORMALNIE stosowane i nawet jak narazie jest to niedopuszczane ,tzn. owszem ale pod warunkiem badan DNA,których sie nie stosuje - poprostu trzeba liczyc na UCZCIWOSC HODUJACYCH i tyle. Dlatego dziwi mnie fakt,ze nie powiadomilas AMFI o takowym podwójnym skojarzeniu odpowiednich ludzi,aby mogli przynajmniej jakos wymusic badania DNA - bo to,ze nie nastapilo ZWARCIE sie organów rozrodczych osobników przeciwnych plci,nie znaczy,ze suka nie zostala zaplodniona przez pierwszego psa (a skoro wyszly anomalia kolorystyczne - to wyglada ,ze TAK,aczkolwiek kolor moze byc odziedziczony po pra,pra,pra dziadach i akurat w tym miocie wystapil) - ja ze skojarzen "bez zwartych" mialam dwa liczne mioty (AST 1999 rok - 6 sztuk po mojej suczce i po moim samcu AST 2003 rok - 12 sztuk :o w innej hodowli) takze to nie jest WYZNACZNIKIEM - widocznie tak chcieli zrobic :roll: to raz,a dwa przeciez ruja suczki nie trwa jeden dzien a minimum ,ale takie najmniejsze minimum trzy dni - takze zawsze krycie mozna powtórzyc nawet codziennie (skoro cos sie chce trzeba inwestowac,a nie isc na latwizne :evil: ),takze krycie mogli powtórzyc tym samym samcem na drugi dzien,badz poczekac odpowiednia ilosc godzin (aby samiec byl powtórnie gotowy) i powtórzyc raz jeszcze !! A skoro te dwa samce mieli u siebie to juz w ogóle NO COMMENTS :evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat: Prawie na kazde krycie (raz tylko nie- bo nie mialam mozliwosci :( -ale bylo owocne) jechalam jak nie z noclegiem to kilka razy ,jak blizej to z odstepem jednodniowym i wyruszalismy ponownie,a jak powyzej 350 km.to z noclegiem i powtórka byla na drugi dzien dla pewnosci - gdyz ZAWSZE rozliczalam sie przy kryciu ,raz sobie wl.reproduktora zazyczyl szczenie ,ale mimo wszystko powtórka byla :wink:
  12. I to sa wlasnie GENY - wcale nie jest powiedziane,ze po owej suczce z wada zgryzu - urodza sie wszystkie szczeniaki z takimi wadami,jest duze prawdopodobienstwo,ze wada sie powieli ,ale równiez jest fakt ,ze nie musi , w koncu siostra tej suczki moze miec IDEALNY ZGRYZ i byc czolowym psem w swej rasie - obydwie pochodza od tych samych rodziców i maja tych samych przodków - to wzorzec "mówi",ze to wada - tak zgadza sie BO JEDNAK WYSTEPUJE PRAWDOPODOBIENSTWO przekazania wady przez matke,ale jej siostra(ten sam geneotyp) tez moze urodzic szczenie z wada zgryzu - genetyka,hodowla etc.etc. to jak ARCHIWUM X 0X nic innego :roll: Mimo wszystko jestem za WYZSZYMI WYMAGANIAMI HODOWLANYMI w przypadku suczki !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  13. - bo wlasnie PIERWSZE SKOJARZENIE dalo miot mniej WYRÓWNANY - stad pojawil sie WYBITNY EGZEMPLARZ , natomiast drugie (to samo) skojarzenie dalo miot BARDZO wyrównany w proporcjach,anatomi i laicko powiedziane wygladzie szczeniat - generalnie NIC wybitnego sie nie pojawilo :roll: Generalizujac akurat TE ZACYTOWANE SLOWA (bo na nich sie skupilam,sorrki jezeli wyrwane nagle z kontekstu) - to nawet jesli bardzo przemyslanie dokonamy skojarzenia ,nadal nie jestesmy pewni czy otrzymamay na 100% ,ale pelne 100 - egzemplarze O KTÓRE TAK NAPRAWDE NAM CHODZILO :roll: - to jest moje zdanie . Wiadomo,ze PRAWDOPODOBIENSTWO jest znaczne,ze urodzi sie to co chcemy dobierajac BARDZO SKRUPULATNIE OSOBNIKI niz dobierajac ich na zasadzie o sliczny piesek ,ladny ma kolor i ZLOTE MEDALE -a i w ogóle jest importem z super hodowli ,ale ...wlasnie ALE :-? - i tu sie zaczynaja schody ,o których juz wspomnieliscie
  14. Dzieki AMFI za fachowa nazwe - fakt dziwna :o - to takie OKULARY dla ociemnialych - chyba :roll: - no a nie jest TAK :wink: :D :D AMFI mam dobra pamiec :wink: - czasem za dobra :evil: ,a najbardziej pamietam "przykrosci" - ale to chyba kazdy :( :( Pamietasz jak mowilismy bodajze o sedziowaniu , wtedy to wspomnialas ,ze jestes arbitrem i troszke rozmawialismy o hipologii :) . To bylo - no moze juz nawet pol roku temu (tego dokladnie nie pamietam :oops: :lol: )- ale miala taka rozmowa miejsce :) patka -smieszne - bo pierwszy raz slysze TAKIE OKRESLENIE :wink: - to ja juz nie wiem czy Ty chcesz sie dowiedziec JAK MA BYC POPRAWNIE UCHO NOSZONE I JAK SIE TO NAZYWA ??????? Czy jak dany pies w danym momencie je nosi i czy to ma byc jakies potoczne nazewnictwo :roll: hmmm POPRAWNE uszy to uszy: - skopiowane ,ale fachowo - noszone w "platek rózy" - polstojace (niekoniecznie wskazane,ale prawidlowe) - dobrze osadzone, NIEPOPRAWNE to: - ordynarnie skopiowane - stojace - oklapniete - i w ogole ZLE OSADZONE na glowie :) :)
  15. staff-ka

    Tuffi Boy Buteo

    Tufuniu - SUPER Tadzik jest THE BEST !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ps.Mialam klopoty ze skrzynka dlatego Twoja wiadomosc - doszla do mnie dopiero dzis :-? - odpisze :wink:
  16. staff-ka

    KIELCE XI 2004

    No to SBT w calosci :) PSY KL.ML. LUGER Furia - nieobecny Kl.Posr. 1.CWC,NPwR,BOB TORPEDUS SANDARRI Staff-Ka :D 2.B.B.Redbull 3.CERBERUS Skordatura Kl.Otw. 1.? dsk.APOLLO Redbull 2.TARRKANIS FARIDO Staff-Ka :D Kl.CH. 1.? dsk.GRAND CANYON Ara- Scania :o :o ???? SUKI Kl.Mlodz. 1.Zw.Ml.NAj.Junior ASTRA Stawka Wieksza Niz Zycie - córcia Beja Babeja :wink: Kl.Posr. 1.CWC MAIORKA Sirius DELI Bu-Am-Sti - nieobecna Kl.Otw. 1.CWC,NSwR TORRIDA KASKARINDA Staff-Ka :D 2.HEROINE GIRLTWM Pullera CALINECZKA Sirius - nieobecna Zwyciezca BOB !!!!!!!!!!!!!!!!!
  17. Fachowo i WZORCOWO nazywa sie "PLATEK ROZY" ucho ma byc noszone w ksztalcie "PLATKA ROZY" Mnie z kolei KLAPKA kojarzy sie z taka na oczy - przy konskiej uprzezy(oglowie) wystepuje wlasnie takie KLAPKI - uzde taka nosza przewaznie koniki zaprzegane do bryczek. AMFI - Ty jestes profesjonalistka w tej kwestii(bo ja cos moglam niefachowo powiedziec :oops: ) W kazdym razie z tym mi sie kojarzy klapka :wink: Pozdr.... :)
  18. Isia nie wygrala rasy czyli BOBa bo Zw. Rasy przyznaje sie w klasach 'normalnych' a ona byla wystawiana w Trophy - Isia wygrala klase Trophy suk trzymujac tytul Hauck Memorial Winner oraz wygrala porownanie z psem, rowniez zwyciezca klasy trophy, otrzymujac tytul Hauck Memorial Best In Show - do tego porownania ida zw.klasy trophy pies i suka... Natomiast BOB wybierany jest tak samo jak normalnie - najpierw Zw. Ml pies i suka a pozniej NSwR i NPwR i miedzy tymi 4 psami + najlepszy weteran o ile pamietam - wybiera sie BOB Serdecznie Ci dziekuje za wyjasnienie :D - no tak z smsów - to róznie mozna zrozumiec,a z Kasia sie jeszcze nie widzialam - bo mnie z kolei nie bylo dzis :-? - jeszcze raz dziekuje teraz JUZ WIEM :wink: BARDZO CIEKAWA I SUPER OPISANA RELACJA :D :D - dzieki !!!!! OLBRZYMIE GRATULACJE dla POLSKICH SUCZEK :D :D :D :D
  19. Gratuluje polskiej ekipie :D :D :D :D Wlasnie niedawno dostalam SMS-a od Kasi Tureckiej ,a brzmi on mniej wiecej tak: CZesc.Isia jest pierwszym bullem w historii Polski,który zwyciezyl Haucka!! WYGRALA TEZ RASE !!!! Ale sie ciesze ,byla rewelacyjna !! Pozdrawiam K.T. - takze to BOB jest jakies niescisle :roll: :roll: - chodzi o ta Mala Czarna :roll: Ja sie ciesze ROWNIEZ MOCNO ,jak moja Przyjaciolka :D :D :D :D Pozdr.......... :D
  20. Bamber ma ponad trzy lata i wazy 21 kg. - do malych nie nalezy :wink: i za chudy tez nie jest :D _dingo_ umiesc w koncu jakies fotosy - czekamy :P
  21. A co z wynikami AST? Za duzo pisania :roll: ,Kati przeciez znasz wyniki AST z FORUM civ :wink: Ps.Zawsze mozna tu skopiowac z podziekowaniem za umieszczenie ich przez kogos :D i po klopocie :wink:
  22. Dokladnie :wink: i jako "jednostronny kierowca" :wink: - ha i nawet nie wiedzialam,ze wioze psiaka ,który tak ZASZALEJE w Poznaniu :D Gdzies tam wspomniala tufi,ze nie bylo bulli z Syriusa .I ja równiez bylam zaskoczona brakiem tego przydomka w katalogu w Staffikach :o Ogolnie Staffiki - z samców - to nie bylo na czym oka zawiesic ,jedynie pies klasa Mlodziezy i Champion , suczki ciekawsze duzo - moja faworytka byla OFF SPRING Buldozer z reszta CACIBowa jak sie okazalo pozniej :) - (ta suczka pomimo juz swego wieku nadal trzyma KLASE :wink: ) Zatriumfowal pies Mlodziez CERBERUS Skordatura - mocny,krepy,o doskonalym katowaniu i bardzo ladnej glowie przy czym poruszal sie doskonale o równoleglym prowadzeniu konczyn. I tymze akcentem zgarnal BOB i zamknal tytul ML.CH.PL ,a pan sedzia mnie mile zaskoczyl gdyz ,sam kiedys wspomnial iz woli delikatniejsze Staffiki - moze w koncu popatrzyl obiektywnie - ten psiak mimo swej "mocnosci" ma zachowane proporcje i naprawde SUPER RUCH !!!!! Gdzie mozna bylo dokladniej to zobaczyc na ringu glównym przy wyborach BiS Junior ,a takze BOG III . BiS JUNIOR przypadl wlasnie jemu (ok.60ciu Juniorów) i na wyborach BOG dostal sie do scislej 6-ki PSY Kl.ML. 1.ML.Zw.PL.BOB.BiS JUNIOR - CERBERUS Skordatura - synek RAPID SHOT - Bambera :D Kl.Posr.(3) 1.CWC MAD Dynastia Bulli 2.DIABLO DE Terceto - Czechy HONEY MOON Pullera - nieobecny Kl.Otw. 1.CWC KARMEL Buldozer 2.XYSTER Buldozer Kl.Uzytk. 1.? DON KASPER Terceto - Czechy Kl.Champ. 1.CWC,CACIB,NPwR,Zw.PL DIRTY DANCING Daffodil Yellow SKY SCRAPER Adba - nieobecny SUKI Kl.Mlodz. 1.ML.Zw.PL. LUKSJA DE'LUX Buldozer 2.LUNA Furia 3.LAOLA Daffodil Yellow 4.BANANA GIRL Berserker DAMA Rygast - nieobecna LAPI Buldozer - nieobecna Kl.Posr. 1.CWC FUKSIA Mar-Jak 2.LAMIA-YELD Buldozer PANDORA Port Erin - nieobecna Kl.Otw. 1.CWC B.BARDOT Boldozer Kl.Champ. 1.CWC,CACIB,NSwR,Zw.PL OFF SPRING Buldozer 2.DE SIRE Dynastia Bulli 3.BEKI Bilut VICTORIA Poczta Berlin - nieobecna No i to na tyle .Te dwa czeskie psiaki - :( ,a kurat dziewczyny bardziej przypadly mi do gustu na tejze wystawie :wink: Jedna klase pan sedzia (suczki) tak dlugo wybieral,mial az dwie ,ze na sam koniec i tak wybral na pierwsza ta ,która jednak powinna byc za ta gruga :wink: Pozdrawiam :)
  23. -DOKLADNIE :D - hmmm :roll: - To samo niestety DOTYCZY Staffików :( od x lat ma mioty ,a tylko jednego CH. ze swoim przydomkiem i tez miedzynarodowa wygrana u "mocno znajomych sedzich" :wink: - niestety taka jest prawda i nie da sie nic ukryc - przykre to ,bo tak jak mówie jako CZLOWIEKA lubie Go i nawet fajnie mi sie z nim gada :oops: :) A najbardziej to mi "rozbroil nadgarstki" na wystawie w Rybniku jak ocenial moja suczke, zamiast o suce zaczal rozmawiac,ze mna ..o charciku wloskim :o , pochwalil sie,ze zrealizowal swoje marzenie od sredniej szkoly 8) Troszke to NIEZRECZNIE wygladalo ,gdyz jednak ludzie byli poza ringiem i ja nie czulam sie fajnie. Pomimo iz moja suczka nic tam wielkiego nie uzyskala to i tak ludziska "moga na swoje przerobic" i gdzies tam cos wiecej (zalozmy) wywalcze i GADANIE GOTOWE :( No i tez mnie irytuje jak ROZMAWIA PRZEZ TELEFON W RINGU :evil: (prywatne rozmowy) nie wazne czy jest wystawca ,czy SEDZIA :o -ot takie tam "ludzkie wady" - niestety zapamietywane- bo jednak to nie "szarak" w kynologii :wink: Pozdrawiam cieplo p.A.J. :drinking:
  24. staff-ka

    Strata Mumina

    KONDOLENCJE :( :( A,ze tez sobie wybral dni na..... odejscie :cry: :cry: Ale glowa do góry ,badzcie silni i trzezwo myslacy i KONIECZNIE NOWE STWORZENIE , to nie przerwie bólu od razu,ale na pewno pozwoli Wam latwiej przejsc w normalne dalsze zycie i zalagodzi smutek - wiem z autopsji jak wielu innych zapewne :-? POWODZENIA :)
  25. No cóz :-? ludzie i parapety nie sa tylko w POLSCE ,owa pani przynajmniej zgasila paierosa (takie obrazki juz widzialam nie raz :wink: ,jak w biegu przed wejsciem do ringu palacz gasil peta) A ja widzialam w POlsce na ringu pana z zapalonym papierosem w jednym reku w drugim suka na ringówce ,a papieros raz za razem pociagany podczas oceny juz innych psiaków z jego klasy ,a jak psa chcial ustawic(nie majac najmniejszego o tym pojecia) papierosa wkladal do ust zapalonego ma sie rozumiec :-? jego ubranko handlerskie to wlasnie rozciagniety sweterek i niedopasowane dzinsy :roll: Inny z kolei (w dodatku prezes pewnego polskiego oddzialu) wchodzil na ring w GUMOFILCACH (chyba wszyscy wiedza jak one wygladaja) i zmarznieta suczke AST(która od godz.10 trzymal na deszczu :evilbat: bez jakiegokolwiek zadaszenia czy przykrycia -sam mial kapelusz i peleryne) ustawial ja jak juz suka z zimna nie mogla ustac ,wlasnie podnoszac ja noga obuta w gumofilc :evilbat: :evilbat: Z kolei inny wystawca na ringu przed swoja kolejka do oceny zaczal ROZMAWIAC PRZEZ TELEFON :o - no cóz skoro tak ma wygladac prezentacja i pokaz pieknosci zwierzat. To po jasnego czorta maluja,czesza i ubieraja PIEKNIE dziewczyny czy chlopców startujacych w konkursach PIEKNOSCI - no i spikerzy tez niepotrzebnie LADNIE WYGLADAJA - PO CO :wink: :lol: :lol: :lol:
×
×
  • Create New...