Jump to content
Dogomania

adda

Members
  • Posts

    4764
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by adda

  1. adda

    Wapno

    Jakby skutki nieodpowiedniego karmienia nie ujawniały się nigdy, to dobrze, znaczy pies żyje dłuuuuuuugo i w zdrowiu :lol: Ja karmię renomowaną karmą i rzeczywiście już nie zaprzątam sobie głowy bilansowaniem.
  2. adda

    LEONBERGERY ADY

    To siostra Lenki i Alexa, która mieszka w Chotomowie. Imienia nie znam.
  3. adda

    LEONBERGERY ADY

    Zawsze jakaś wariatka się zdarzy.
  4. adda

    LEONBERGERY ADY

    U mnie "ta z dołu" była ok. Gorzej z innymi sąsiadami. Niby dużo psów, ale jednak... Tym bardziej, że moje nie chodziły na smyczy. "Pani weźmie te psy na smycz... a dlaczego kagańców nie mają.... a dlaczego szczekają..." Jeden wielki koszmar. No owszem, jak tak dwa sobie biegną, można się wystraszyć, ale bez przesady, nikt nie puszcza agresywnego psa luzem. Ale dobrze, gadali i dzięki temu mam kawałeczek domu.
  5. adda

    LEONBERGERY ADY

    Buddah, dobrze mówisz. Ja mieszkałam przez rok z dwoma leosiam w wieżowcu na 60 metrach. I doszło do tego, że wzięliśmy ogromny kredyt, żeby się psiaki nie męczyły. Teraz mają kawałek działki i są szczęśliwe ze mogą stróżować.
  6. adda

    LEONBERGERY ADY

    Ja też lubię spać. Wczoraj już w nocy wymiękłam, tym bardziej że w domu cieńko mi działa net. Można się zdenerwować.
  7. adda

    LEONBERGERY ADY

    Leosie są super. Jak masz warunki to bierz leosia. Już raz okazałeś dobre serce biorąc Dziunię ze schroniska, może znajdziesz tam jakiegos leosia? Popatrz na Arimę - kocha te psy i uratowała Emi.
  8. adda

    Wapno

    Masz rację, ja tylko opisałam swój konkretny przypadek. Jak w takim razie ocenić, czy karma, którą dostaje pies jest kompletnie zbilansowana? Myślę, że badanie krwi jest dobrym początkiem.
  9. adda

    LEONBERGERY ADY

    Coś ta Arima dzisiaj chyba śpi... Arima, Twoje zdanie jest potrzebne!
  10. adda

    LEONBERGERY ADY

    Buddah, wklejam tu fotki Twojej Dziuni i niech jeszcze Arima się wypowie, jako posiadaczka trzech leosi. Moim skromnym zdaniem Dziunia bardziej podchodzi może pod anatolijskiego? Jak na leosie ma za gładką sierść. A w ogóle to cudna jest. Zobaczcie sami: http://img.photobucket.com/albums/v420/Anel/za322acznik_5.jpg http://img.photobucket.com/albums/v420/Anel/za322acznik_4.jpg
  11. adda

    LEONBERGERY ADY

    Pewnie, że mam.
  12. adda

    Wapno

    Flair, w moim przypadku wet otrzymał ode mnie informację, jakie dodatkowe witaminy podawałam suni, podając jednocześnie gotową karmę. Miał ułatwione zadanie. I zapewne zrobił te badania po to, żeby mi (tej co się go nie słuchała) wbić do łba, że on się lepiej zna, niż ja i ci którzy na podstawie lizania ściany stawiają diagnozę. No i oczywiście dlatego, żeby moja sunia była zdrowa.
  13. adda

    LEONBERGERY ADY

    Zaraz sprawdzam.
  14. adda

    LEONBERGERY ADY

    A to moja kocica o wdzięcznym imieniu Siesia.
  15. adda

    LEONBERGERY ADY

    No jest ładna. To matka naszych dzieci.
  16. adda

    LEONBERGERY ADY

    :roll:
  17. adda

    LEONBERGERY ADY

    :o
  18. adda

    LEONBERGERY ADY

    A czy p. Marzena przesłała Ci zdjęcia Klary?
  19. adda

    LEONBERGERY ADY

    Kobieto, nie patrz na uszy. Głowa jest ważna. Chyba Alex i Lenka mają to rodzinne, bo w każdym prawie opisie Lenka ma: bardzo ładna w wyrazie sucza głowa, doskonała głowa, duża głowa itp. Zobaczysz Alex "dorośnie". Jednym to przychodzi szybciej a innym później. Irydzio też chudziok i łysol. A co tam. Kochany jest i taki mądrutki.
  20. adda

    Wapno

    Jak moja sunia była mała to też lizała ściany. Każdy mówił, że to brak wapna. A ja głupia posłuchałam się i dawałam jej Vita-Vet w tajemnicy przed wetem, który stanowczo zakazał dodawania witamin skoro pies jadł suchy pokarm. No i wysypałam się przy jakiejs wizycie u weta. I co zrobił? Zrobił jej badania krwi na poziom wapnia i fosforu i udowodnił nam czarno na białym, że przedawkowałam. Zmiany przy przedawkowaniu są groźne, nawet groźniejsze niż przy niedoborze. Generalnie to chodzi właśnie o stosunek wapnia do fosforu, bo jak jest zły to wytrącają się jakieś szczawiany (albo jakoś inaczej) i prowadzi to do osłabienia kośćca. Z kości robi się rzeszoto. Od tej pory słucham tylko weta. I jest ok. Po roku zrobiłam jej profilaktyczne badania krwi - książkowe.
  21. adda

    LEONBERGERY ADY

    My mieliśmy budę "na wyposażeniu" domu, ktory kupiliśmy, ale szybko oddaliśmy rodzinie, bo po co ma się marnować. Leosie to kanapowe, szlachetne, dawniej na dworach chowane psy.
  22. adda

    LEONBERGERY ADY

    Jejku, naprawdę Arnolda już nie ma? W Łodzi nic pani Osuch nie mówiła (była z Kaiserem). Straszna szkoda. :cry: Wydaje mi się, że Alex nie jest niższy, po prostu jest chudszy i mniej ma futra. Twój TZ ma rację. Iryd to żaden wysokościowy olbrzym. Wg. moich pomiarów ma w kłębie 77 cm. Znam jednego pana sympatycznego z Płocka, ma leosia z tej hodowli co Iryd i mówił mi, że jego Elvis właśnie teraz nabrał solidnego, pięknego futra, a właśnie ma 3 lata. Kochana, wszystko przed nami :wink:
  23. adda

    LEONBERGERY ADY

    Lenka, Piotr Larowy i Lary.
  24. adda

    LEONBERGERY ADY

    A tutaj masz jak razem z Larym i tyłkiem Lenki na ringu stoją
  25. adda

    LEONBERGERY ADY

    A tu Irydek na ringu ze swoim treserem. Na tejże wystawie.
×
×
  • Create New...