Jump to content
Dogomania

ARKA

Members
  • Posts

    7787
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by ARKA

  1. [quote name='Neris']Ja niewinna... mnie on się podoba "platonicznie".[/quote] :evil_lol::evil_lol::evil_lol: powiem mu to!:p
  2. Moze juz trzeba zacząc robic alllegro cegielkowe?;)
  3. [quote name='Edi100']Dobrze mu z oczu patrzy. Może on biduś boi się budy? Cos musiało się wcześniej w związku z tym tam dziać złego:shake:[/quote] :shake: On poprostu nie wie co to jest buda. Dla niego buda=beczka:placz:
  4. [quote name='Ulaa'] Nie lubi kontaktu wzrokowego, warczy wówczas ostrzegawczo. Nie pozwala się dotykać. [/quote] Nie wolno "obcemu' psu patrzec w oczy-i slusznie warczy-patrzenie w oczy to prowokacja do walki. On zreszta, zapewne nie mial zawiele kontaktu z ludzmi, biedactwo:shake: Boi sie i warczy.
  5. [quote name='malawaszka']i jak tam??? Kajtuś ma na allegro dwóch obserwatorów i ponad 1200 wejść - odzywał się ktoś?[/quote] nikt-moze sami wielbiciele Kajtka tylko?:shake:;)
  6. mrowa23, pies jedzie w srode do Lublina to juz wlasciwie jest zaklepane,dograne. W-wa -Lublin. Murko.p.Iwona bedzie dzwonila do Ciebie jutro.
  7. [quote name='gagata']prasowych. tylko konkretach,np. jak umorzono sprawę o znęcanie ze znikomosci to niech będzienr tej sprawy,krótki opis,inf. kto protestował,zaskarżał taki wyrok[/quote] :roll:W linku co podawwalam sa takie sprawy tez opisane, dokladnie np. [URL]http://www.boz.org.pl/ds/legnica/index.htm[/URL]
  8. [quote name='Charly']Ale maly od 3 dni nie pije wreszcie jak opetany. Je regularnie i nie prosi o wiecej non stop. A co najwazniejsze na siu trzeba wychodzic teraz juz tylko co 4 godz. w nocy tez jeszcze:roll::placz:, ale bylo co 2, potem co 3, a teraz co 4. wiec idzie ku dobremu:multi: [/quote] A on siu mial badane, moze ma podziebiony pecherz? A przy suchej karmie, jasne ze psy pija jak opetane, przy gotowanym jedzeniu zdecydowanie mniej.;) I jak mu dodasz jeszcze do tego jedzonka troszke oliwy z oliwek lub pestek winogronowych to juz siersc i skore bedzie mial jak super pies:multi: A bialego serka by nie pojadl, troche?;)
  9. [quote name='Murka']Do Mielca/Lublina trzeba jeszcze doliczyć mój dojazd.[/quote] :evil_lol: ile ma byc workow karmy?! I jaka stawk dzienna za hotel, za tego nieszczesnika:placz:
  10. [quote name='Murka']Czy ta psina ma jakieś szczepienia czy trzeba będzie wszystko porobić?[/quote] Ma byc zaszczepiony p/ wsciekliznie i prawdopodobnie bedzie zaczipowany:roll:
  11. [quote name='Murka'] Mrowa z Mielca wzięłaby do Poznania suczke...[/quote] :evil_lol: to moze ta suczke dac p.Iwonie do W-wy, do Jablonnej czy co?:roll:
  12. [quote name='andzia69']Jeśli ja mogę wtracic...też wydaje mi sie, ze tymczas w Krakowie byłby lepszy - bliżej wszędzie (gdyby jakiś ds się znalazł łatwiej o transport), większe mozliwosci w szukaniu ds - ogłoszenia na krakowskich zwierzakach, inne media, Kudel bury itd... no ale to moje zdanie...[/quote] Byla sobata byla niedziela trzeba bylo pisac o tym....a nie teraz!:shake::shake::shake:
  13. [quote name='Murka']Mrowa, gdyby jechała mogłaby jechać Poznań-Warszawa-Mielec-Poznań. Mniej km, a my byśmy odebrali astka z Mielca. Mrowa z Mielca wzięłaby do Poznania suczke...[/quote] :mad::mad::mad: Moje Drogie, ja wysiadam z tego pociagu. JA JUZ nic nie odkrecam-[SIZE=4][COLOR=black][B]zaplata jest w 'naturze' czyli karma![/B][/COLOR][/SIZE] To nie jest takie hop-siup i juz aby z urzedniikami cos zaltawic, niech ktos sam sprobuje i bedziemy rozmawiac..
  14. [quote name='mrowa23']ekhm....brne przez watek ale nei bardzo wiem czy tu mowa o mnie czy nie o mnie do mnei nikt sie nie zglaszal o transport... najlepiej sms-a wyslac bo czesto jestem poza zasiegiem. 100 zl -100km to dosc sporo;) wg wyliczen moich po kosztach paliwa to jest 40zl....[/quote] Nie zglaszal sie nikt inny, poki co:shake: Tylko zapominasz wspomniec ze to bedzie trasa: Poznan-W-wa-315km W-wa -Lublin -168km Lublin-Poznan-444km suma: 927 km. a 40zl=378zl-wybralam wedlug mapy najkrotsza droge. [URL]http://www.w.droge.pl/drogi_wynik.php?m1=261616956081&m2=258235958312&wariant=1[/URL] Moze ta pani da Astkowi ze dwa worki, powiem jej o cenach za km??;)
  15. andzia spokojnie. Gmina zakupi karme-juz zalatwione jest wreszcie, wlasnie. Astek jedzie w srode,mam nadzieje.
  16. Na spacery musi byc wyprowadzany caly boks psow-po ile jest psow w boksie? Fakt, nie dobrze jest jak psy siedzą tylko w boksach, jak duze sa te boksy? A nie mozna tam zrobi osobnego wybiegu dla psow?
  17. [quote name='DIF']Nie odbiło.. ona tak co i rusz :shake: Potrafi cały dzień być zamknięta w domu z Ronią i nic a w nocy (na górze na szczęście-na gresie) wielka kałuża. [B]A ostatni raz wypuszczam je na dwór ok 22-23.[/B][/quote] Pies, ktory nie byl nuczony zachowania czystosci w domu nie moze byc wypuszczany do ogrodu aby sam to zaltwil. Musi byc uczony jak szczeniak,ze: na zewnatrz sie wychodzi PRZEDE wszystkim na siu i te sprawy a potem moze byc zabawa. Nie ma tak, ze sam sie z siebie nauczy. Nie zrobi szybko siu jak wyjdzie, poworot do domu i powtorka za pol godziny, po spaniu zaraz wyjscie, a jak zrobi przy Tobie, za zenatrz to dobrze jest ja chwalic za to i dawac nagrode i dopiero wtedy zabawa. Nie ma siu-nie ma zabawy i bycia na zewnatrz. TRZEB nad tym popracowac z psem, tydzien /dwa, ale konsekwentnie, calymi dniami. Dobrz byloby jej mocz zbadac aby wykluczyc jakis stan zapalny.
  18. [quote name='andzia69']t ja juz nic nie rozumiem - czy gmina pokrywa w koncu ten transport czy nie? bo pisałas, ze mają/mogą pokryć koszty - więc niech dadza te pieniadze i kupi się tą karmę...a zbierac się będziemy na hotel u Murki[/quote] Andzia69 czy Ty wiesz co mowisz? Jak gmina moze ot tak dac komukolwiek kase? Ani ta osoba ani Murka nie maja dzialalnosci gospodarczej zarejstrowanej:shake:
  19. [quote name='sajtka']zresztą, teoretuzując: czy gdyby nawet dostrzec brak własciwych relacji m psem a włascicielem, to przecież lepiej dla psa pomóc włascicielowi zrozumieć jego zachowanie a nie wracać go do schroniska....czyż nie?[/quote] ;) wystarczy przygotwac ulotke informacyjna i przekonac schronisko aby kazdy adoptujacy dostawal ją do reki, wraz z dokumentami adoptowanego psiaka. A w ulotce tej, podstawowe informacje " co oznacza adopcja psa ze schroniska" jak i info,ze: w razie jakichkolwiek problemow z nowym pupilem moga liczyc na pomoc stowarzyszenia " psi usmiech' tel taki a taki ;)
  20. [quote name='Murka']300 km za 400 zł??? :crazyeye: Ładna stawka :cool3:[/quote] To nie bedzie 300, wiecej..z w-wy do lublina, w obie strony-sprawdzalam-168-171 w jedna strone, a ona jedzie z Jablonnej wiec bedzie plus 60 km cos.. To bedzie w sumie ok 400km. A ile by wyszlo jakby bylo z Elblaga lub Poznania?
  21. [quote name='kasiaprodex']gdyby gmina sie wycofała to ile na taki transporcik trzeba by sie złożyć?[/quote] Ta osoba chce zaplate w postaci karmy-10 workow karmy Darlling a 12(14) kg worek. Worek, 40zl w supermarkecie, podobno.
  22. [quote name='malawaszka']na allegro ASTka obejrzało już 1800 osób - jedna osoba obserwuje - ciekawa jestem ARKO czy ktoś pisał albo dzwonił pytać o niego?[/quote] narazie nie.:shake:
  23. [quote name='Berek']BTW czasy teraz niespokojne i ludzie mogą sobie nie życzyć dziwnych wizyt dziwnych (?) osób.[/quote] Zgadzam sie, masz racje. Jak bylby "wpis" ze: inspektorat inspekcji weterynaryjej ma prawo, na podstawie ustawy o ochronie zwierząt, skontrolowac dobrostan adoptowanego zwierzęcia-zgodzilabys sie?;)
  24. [quote name='asher']Upierać się nie będę ;) Ale co w sytuacji, kiedy schronisko pełni tylko rolę, nazwijmy to usługową wobec gminy? Gmina nie ma wglądu do umów adopcyjnych, mimo, że psy są jej "własnością", a nie schroniska, które tylko sprawuje nad nimi płatną opiekę?[/quote] To juz by trzeba prawnikow zapytac...Teoretycznie, automatycznie, NADZOR nad schroniskami ma inspekcja weterynryjna. Gmina moze zworcic sie do inspekcji o przeprowadzenie takiej kontroli.... Ale mysle, sobie, ze jesli bedzie wszystko uscislone w umowie UM-schronisko i umowie adopcyjnej to jakas kontrola bylaby mozliwa. Tak zreszta Berek tez napisala, adoptujacy psa, podpisujac umowe adopcyjna, w ktorej jest czarno na bialym napisane, ze dobrowolnie godzi sie na kontrole poadopcyjne np itd.
  25. [quote name='asher'][B]Berku[/B], ale schronisko, czy też gmina mogą podpisać umowę z Fundacją Kochamy Pieski. I wtedy pani Kasia, czy pani Danusia miałyby prawo przeprowadzić u Ciebie kontrolę poadopcyjną. Niejako w imieniu pracowników schroniska/urzędników gminnych. Chyba :hmmmm:[/quote] :shake: w moim przekonaniu schronisko nie ma prawa przekazac danych osobowych UM.
×
×
  • Create New...