Jump to content
Dogomania

PALATINA

Members
  • Posts

    1082
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by PALATINA

  1. PALATINA

    Karma ORIJEN

    A Jagus ma podniesiony amoniak. :( Mam nadzieje, że to tylko po tych 40% białka, inaczej będę sie bać, że wątroba jej siada (choć enzymy wątrobowe ma w normie).
  2. PALATINA

    padaczka

    Dzięki, może to głupie, ale jakoś mi lżej widząc, że ktos jest, kto przeżywa i czuje podobnie, bo ma podobny problem. Czy tomografia może cokolwiek wyjaśnić poza guzem, czy krwiakiem lub czymkolwiek fizycznym w mózgu? Może nie opłaca sie jej robić, bo co to zmieni? Kurczę, musze koniecznie pogadać z jakimś wetem, który będzie w stanie powiedzieć mi cos więcej niz ostatnio dr Lenarcik.
  3. PALATINA

    padaczka

    Ale jeśli to nie bedzie guz, to będę szczęśliwa - bo guza boję się najbardziej. Resztę jakos wytrzymam, bo jest dla mnie "mniej realna", wiec mniej przerażająca! Boję się o nią... Czy nie wystarczy mi Czata z chorym sercem? Dlaczego wszystko na nas spada... :(
  4. PALATINA

    padaczka

    Witam, Przyznam bez bicia, że jeszcze całego tematu nie przeczytałam (tylko pierwszych 5 stron, narazie). Powiedzcie mi, czy mój pies może mieć padaczkę! Studiuje wet, a pojęcia na ten temat nie mam! :oops: Jagna miała pierwszy atak 16 stycznia, a dzis drugi. Po pierwszym byłam na konsultacji u dr Lenarcika, na SGGW. Zbadał odruchy naewowe i kazał obserwować. Chciałam jakieś badania zrobić, ale powiedział, że nie trzeba (nie upierałam się, bo akurat byłam w fatalnej sytuacji finansowej). Wspomniał tylko, że przy powtarzających się atakach, przydałaby sie tomografia, bo może cos jej na mózg uciska. Dopatrzył sie tez zaników mieśni skroniowych (ale ja porównałam z drugim moim PONem i oba mają takie same mięśnie na głowie). A teraz opisze atak: Jagna upada nagle bez wyraźnej przyczyny. Wcześniej zachowuje się normalnie. Podczas ataku jest świadoma, nie oddaje moczu, ani kału. Macha jedynie łapami, jakby chcąc się podnieśc, bo nie pojmuje, dlaczego leży, skoro sie nie kładła! Drżą jej mięśnie tylnych kończyn, ale nie ma żadnych charakterystycznych drgawek. Atak trwa poniżej minuty. Po ataku dyszy kilkanaście sekund, a następnie zachowuje sie jakby nic się nie stało. Dzis podniosła z ziemi patyk, który zgubiła przed atakiem, i pobiegła dalej za psami, jakby atak w ogóle nie miał miejsca (byłyśmy akurat w parku). Pierwszy atak był w domu - zaraz po zmierzyłam jej temp i była normalna. [U]Myślicie, że to padaczka?[/U] (Lepsza padaczka, niz np. guz mózgu!) Boję się, że to cos poważnego (już bym wolała padaczkę niż jakiś ucisk mózgu!). W poniedziałek pójdę na konsultacje, ale juz do innego weta (myślę nad dr A.Olkowskim). Tym razem zrobie koniecznie wszystkie podstawowe badania! (Przy kolejnym ataku zaczne myslec nad tomografia, ale ona kosztuje majątek jak na moja studencka kieszeń! :-( ) P.S. Jagna ma 3 lata.
  5. PALATINA

    Karma ORIJEN

    U nas kupki śliczne, małe, zwarte, ciemne. ok 2 x dziennie. Jednak sierść Jagny wygląda fatalnie. Może to nie wina karmy, ale pogody. Co roku pod koniec zimy, ma fatalna sierść. Ciągle się brudzi i jest sucha, szorstka. Tłumaczę sobie, że na wiosnę jej przejdzie. Kupię jej Gammolen (zawsze jej pomaga) i dalej kartmimy orijenem, chyba że rpoblem z sierścia się pogłębi, bo póki co ciągle myslę, że z karmą nie ma to wiele wspólnego (oby!).
  6. Co tam nowego słychać? Jakies wieści?
  7. Byłoby super! Trzymam kciuki, mocno!!
  8. Szczęnie teoretycznie może byc szczepione tylko 1 raz (jesli kogos nie stac/nie ma czasu), ALE: szczepienie to powinno byc nie wcześniej niz w wieku 12 tygodni, a do tego czasu musi byc w rygorystycznej izolacji. Nie sądzę, żeby weci praktykowali taki kalendarz szczepień, ale teoretycznie jest on poprawny.
  9. Nie czytałam wszystkich tematów o karmach na dogo (nie sposób!), ale w tych, które czytałam, właściciele zawsze zwracali uwagę na kupy (nie wszyscy, ale bardzo wielu). Przechodząc na nową karme, mówili, np. że psu smakuje i że kupy ładne. Tak więc myslę, że bardzo wiele osób zwraca na to uwagę. Ja zauważyłam, że najkoszmarniejsze kupska (i sierść) była u mnie po royal Canin Obesity, ale też sie temu nie dziwię. Liggtowe karmy zawsze powoduja u moich suk znaczny wzrost objętości kup. Za to najwspanialsze (jak dotąd) kupki mamy po Orijen'ie. Własnie takie idealne: zwarte, ciemno brązowe, jeśli tak mozna powiedzieć - śliczne ;)
  10. [quote name='Perfetia'] Zrównoważony psychicznie, uczy się błyskawicznie samych dobrych rzeczy. Aż podejrzane jak na psa.. :roll: [/quote] hehe... :evil_lol: Cos mi to przypomina! Eutka przez pierwsze 2 tyg była psem idealnym pod każdym względem (grzeczna, cicha, spokojna, posłuszna...:loveu: ). Tylko dlatego mama zgodziła się ja zostawić. Po miesiącu wyszło szydło z wora. Zniszczona choinka, kilka książek, banknot 50zł (pozostawiony na stole), mnóstwo pluszowych misiów mojej siostry (Eutka pozdejmowała z regału!), noga od stołu i wiele innych rzeczy. :diabloti:
  11. [quote name='Cathedral']Szczepienie pw wściekliźnie jest obowiązkowe. Taki obowiązek nakłada polskie prawo. Każdy właściciel psa musi go szczepić co roku. Szczepienia pw wściekliźnie są ewidencjonowane, a właściciel psa uzyskuje potwierdzenie dokonania szczepienia, co chroni jego 4 litery w razie wypadku. .[/quote] Jest dokładnie tak! Wścieklizna jest choroba zwalczaną z urzędu, a w PL jest obowiązek corocznego szczepienie, niezależnie od tego, ile czasu działa szczepionka. Choć nie wiem, co (poza zabezpieczeniem przed zachorowaniem!!!) daje ona właścicielowi. W razie pogryzienia człowieka pies idzie na obserwację, niezależnie od tego, czy był szczepiony, czy nie.
  12. [quote name='Perfetia']A to Czatka chyba, o ile mnie wzrok nie myli? :roll: W każdym razie niewątpliwie PON. ;) Mortkia - pozdrowienia dla małej panienki- bardzo słodkie stworzonko.[/quote] Tak, na tamtej fotce jest moja Czata :evil_lol: Fota zbiorowa super i żebraki kudłate też świetnie wyglądają :loveu:
  13. Moje psy są zakopane na działce. Nie potrafiłabym oddać ciała mojego psa! Więcej nawet... Po 15latach od śmierci pierwszego psa, rodzice sprzedali działkę, na której był pochowany. Tam też nie potrafiłam go zostawić. Może coś ze mną nie tak, ale musiałam go zabrać. Wykopałam prawie każdą kosteczkę (nie odnalazłam tylko palców dłoni, stóp tak). Pochowałam go (po raz drugi) na nowej działce. Jeśli umrze mi szczur zimą, to trzymam jego ciała w zamrażalniku aż do wiosny, gdy ziemie nie jest zamarznięta. Jednak bardzo razi mnie, gdy ktos zakopuje ciało psa w parku. Już dwa razy zdarzyło mi się widzieć odpokane po kilku miesiącach szczątki. Psy rozkopują, deszcz podmywa... 2 tygodnie temu jedna z moich suk wytarzała się w czyms takim...
  14. A to fota z dzisiejszego spaceru na polach: [URL=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5284d082dc036b98.html][IMG]http://images11.fotosik.pl/57/5284d082dc036b98m.jpg[/IMG][/URL] Czyż nie jest śliczny? ;)
  15. Szczekacze dzis się wybrudziły, ale chyba sa przez to szczęśliwsze :p [URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a2021070506f7180.html"][IMG]http://images20.fotosik.pl/64/a2021070506f7180m.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c7c4a84a2a2b4bea.html"][IMG]http://images20.fotosik.pl/64/c7c4a84a2a2b4beam.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/82bccd1decd447b1.html"][IMG]http://images20.fotosik.pl/64/82bccd1decd447b1m.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0bd7e0a9c31a04ab.html"][IMG]http://images11.fotosik.pl/57/0bd7e0a9c31a04abm.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c21ff309ddfd3068.html"][IMG]http://images20.fotosik.pl/64/c21ff309ddfd3068m.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cb37db70767db18c.html"][IMG]http://images20.fotosik.pl/64/cb37db70767db18cm.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d256030a8ff7b2ce.html"][IMG]http://images20.fotosik.pl/64/d256030a8ff7b2cem.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0943a1faf2c79c1e.html"][IMG]http://images20.fotosik.pl/64/0943a1faf2c79c1em.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ca6dcd924b50ceb9.html"][IMG]http://images11.fotosik.pl/57/ca6dcd924b50ceb9m.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bab2a05480797d66.html"][IMG]http://images20.fotosik.pl/64/bab2a05480797d66m.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b91c8610bb742b15.html"][IMG]http://images20.fotosik.pl/64/b91c8610bb742b15m.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1e4ee8f1c79756e7.html"][IMG]http://images20.fotosik.pl/64/1e4ee8f1c79756e7m.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/abc74afd5615c8f6.html][IMG]http://images20.fotosik.pl/64/abc74afd5615c8f6m.jpg[/IMG][/URL]
  16. Ja widziałam! Widziałam naszego dżentelmena! ;) Oby tylko ktos go tam wypatrzył.
  17. Amorek na dzisiejszym spacerku [URL=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/36a044361608f914.html][IMG]http://images20.fotosik.pl/58/36a044361608f914m.jpg[/IMG][/URL]
  18. [B]Perfetia[/B], ja mam kilka fotek (ale z niecierpliwością czekam na Wasze! Zwłaszcza zbiorowe :loveu: ): Pontuś z Mafią [URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2dd7b3f79511c3db.html"][IMG]http://images20.fotosik.pl/58/2dd7b3f79511c3dbm.jpg[/IMG][/URL] Zuzia [URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/702a731f25b6d684.html"][IMG]http://images20.fotosik.pl/58/702a731f25b6d684m.jpg[/IMG][/URL] Jagna i Amorek [URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ed2b402e8ca7cb9a.html"][IMG]http://images11.fotosik.pl/56/ed2b402e8ca7cb9am.jpg[/IMG][/URL] Dzingli [URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1f3ccecef9a45194.html"][IMG]http://images20.fotosik.pl/58/1f3ccecef9a45194m.jpg[/IMG][/URL] Czata [URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8d78eb97cbcfb742.html"][IMG]http://images11.fotosik.pl/56/8d78eb97cbcfb742m.jpg[/IMG][/URL] Ponti i Amorek [URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d31b42e206728825.html"][IMG]http://images20.fotosik.pl/58/d31b42e206728825m.jpg[/IMG][/URL] żebraczki (wcale nie Zuzia! :cool3: ) [URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/eeaafd0a25a14b2f.html"][IMG]http://images20.fotosik.pl/58/eeaafd0a25a14b2fm.jpg[/IMG][/URL] Jagna (na mafijnym tle) [URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/350be9848d8ae13c.html"][IMG]http://images20.fotosik.pl/58/350be9848d8ae13cm.jpg[/IMG][/URL] Dzingli, Pontuś, nani ni, Perfetia [URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8a4c3e8db8a4ea76.html"][IMG]http://images20.fotosik.pl/58/8a4c3e8db8a4ea76m.jpg[/IMG][/URL] nani ni z Pontim [URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6dc7d82a425c72d6.html"][IMG]http://images20.fotosik.pl/58/6dc7d82a425c72d6m.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c4d442252e586858.html"][IMG]http://images20.fotosik.pl/58/c4d442252e586858m.jpg[/IMG][/URL] Pontuś [URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/dad538263f26b7a9.html"][IMG]http://images20.fotosik.pl/58/dad538263f26b7a9m.jpg[/IMG][/URL]
  19. A jutro rano będziemy Amorka oglądać w TV! ;)
  20. Eutki jednak nie będzie, szkoda... Ale jest zimno, a ona się ostatnim razem troche podziębiła. :(
  21. Moje PONki kochaja piłeczki, najlepiej takie, które szybko nasiąkają śliną i głośno mozna je "mlaskać". Nieznoszą natomiast wszystkich piłeczek ciężkich gumowych, ani tez kolczastych jeżyków. nie lubia też jakichkolwiek zabawek, które nie sa piłeczką, a w szczególności ciężkich. Kiedyś chciałam kupic konga, ale myslę, że nie będzie im się podobał. Eutka (kundelek) mojej siostry kocha wypruwać wnętrzności pluszowym misiom. Najpierw odgryza oczy, a potem przez powstałe otworki po oczach wypruwa wypełnienie. Nic nie stanowi dla niej takiej frajdy jak zamordować kolejnego misia!
  22. PALATINA

    Karma ORIJEN

    [quote name='dr_mario']ja kupuje w hurtowni za duuuuzo taniej. Rowniez moge pomoc, jezdze co jakis czas. Teraz pewnie za okolo 2-3 tyg. bede jechal.[/quote] Byłoby suuuper! :multi: Będę wdzięczna za jakąkolwiek pomoc, inaczej moje psy będę jadły Orijena, a ja suchy chleb (przecież psom nie odmówię :eviltong: )! Mamy jeszcze pół worka, ale w marcu (jak dostanę pieniążki), byłabym baaardzo chętna.
  23. [quote name='miroszki']W takim razie trzeba nie ubolewać, tylko się cieszyć z okazji zapoznania się ze wszystkimi gogomaniakami, którzy przyjdą jutro na Pola!:) (jeśli Twoje PONy z charakteru podobne są do Zuzi - będę bardzo szczęśliwa, gdy je zobaczę!:loveu: ) Pozdrawiam ;)[/quote] Nie wiem, czy Was rozpoznam, ale będę się intensywnie rozglądać. Być może będzie też moja siostra z Eutką (małe, rude, wielkouche, bardzo szybkie, krzywołapne i krzywozębne, ale za to bardzo wesołe :evil_lol: ). Moje PONki podobne do Zuzi.. hmm... szczekają bardzo podobnie, a Jagna umie PRAWIE tak samo ładnie żebrać o jedzenie :diabloti: .
  24. Ja i pyskate wredne PONki będziemy jutro na polach jakoś ok 13'', może trochę wcześniej. Tylko, że ja nikogo (poza Perfetią) nie znam.. Buuu... :(
  25. PALATINA

    Karma ORIJEN

    Kupiłam w sieci (mamy jeszcze pół dużego worka - 13,5 kg za 211zł). A w hurtowni da radę taniej czy jest podobnie?
×
×
  • Create New...