Jump to content
Dogomania

basia

Members
  • Posts

    4330
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by basia

  1. Tak, dzisiaj juz tez mi się otworzyła ta strona i pooglądałam maluchy :lol: Są świetne! Może w innym życiu będę miała takiego psiaka, zwłaszcza, że w domu jest zarówno stadki owiec do pasienia jak i kaczek do zaganiania - chyba by się nam nie nudziło :wink:
  2. Baśka :wink: Ja jeszcze nie zlokalizowałam tego "naszego" sąsiada, ale może przejadę się niebawem w tamte strony na rowerze i powęsze :D
  3. Pod tym adresem otwiera się yahoo :( Gratuluje maluchów! Czekam na fotki i w ogóle wieści co i jak i jakie piesy się urodziły. :)
  4. Basiu, to fatalnie! :( Pewnie nie wiesz jak tam poszło podhalanom? Nam z Katią nijak :-? Doskonała bez lokaty. Dodam tylko, że w stawce było 12 zgłoszonych a 11 wystawianych suczek. [quote]basia napisał: Basiu, niestety nie znam tej Pani Basiu, bo Ty "w sukach" robisz [/quote] Może dlatego :wink: Jednak chętnie nadrobie zaległości :)
  5. Basiu, niestety nie znam tej Pani :-? Dzisiaj przyszedł do mnie klient i zobaczywszy Lunkę, powiedział, że on również ma podhalana :o . Nie wiem dlaczego, ale z góry założyłam, że nierasowego, a tu niespodzianka! Pies z Butorowego Wierchu i to niedaleko mnie! Koniecznie muszę się wybrać pooglądać białasa :) Tylko z tego wszystkiego zapomniałam dopytać się gdzie mieszka ten podhalan. Jednak jego właściciel prowadzi zajazd niedaleko, więc prawdopodobnie gdzies tam :wink:
  6. Basiu, zapalenie kości, do opisu którego podałaś link, to nie jest to samo co zapalenie stawów. :roll:
  7. A czy dostaliście już wszyscy potwierdzenia??
  8. [quote]Nie wiem, czy akurat "Szariki" mialy tzw "papier", ale w tamtych latach ON-y mialy uznaną własnie taką budowę. Piekną zresztą [/quote] Pisząc wcześniej o Szariku i Cywilu, miałam właśnie na myśli to, że niestety upływ czasu ONom nie służy :-? W "typie", który choć trochę przypomina dawne ONy są jedynie tzw. wilczury :roll:
  9. da_Nutka będzie dobrze :) Żółtko codziennie może lepiej nie, ale 2 razy w tygodniu to spokojnie rosnącemu pieskowi możesz dawać. Rób mu galaretkę z kurzych łapek lub ewentualnie z nóżek wieprzowych, z tym, że pamiętaj, że wieprzowina jest tucząca. Ja na kurzych łapka Lunkę wychowałam i zobacz jaka baba z niej wyrosła, no i zdrowe stawy ma. Dawaj mu jogurty i biały ser, ale uważaj też by go nie przebiałkować. Ostrożnie też z ruchem. Nie ograniczaj go tez zbytnio tylko uważaj podczas skakania i innego brykania. To chyba tyle co ja mogę doradzić. Trzymam kciuki. P.S. A kto to Pani Ela??
  10. basia

    marchewka

    Hmmm... Gotowana marchew traci witaminy i właściwie jest jedynie źródłem błonnika. A jeżeli ja podam marchew tylko lekko sparzoną i drobno posiekaną (zmiksowaną)?? Czy zmiksowanie warzyw wręcz na papke i jedynie sparzenie ich gorącą/wrzącą wodą, jest zdrowe dla psiaka? Czy zachowają one witaminy i, co ważniejsze, czy piesek te witaminy wykorzysta?
  11. basia

    Kurze łapki

    tufi napisał: [quote]Poza tym zdobycie u mnie kurzych lapek graniczy z cudem - towar bardziej chodliwy niz parowki w PRLu Wiec czasami zamiennie kupuje ogony z nutrii i daje surowe - bardzo fajne sa [/quote] U mnie z kolei w ogóle nie ma takich rarytasów jak ogony z nutrii :o Pewnie psiakom by smakowały. A ten uśmiech to wcale teki powalający nie jest :oops: Dużo tam kupuje i to może dlatego. Niestety tez nie zawsze w tej hurtowni maja łapki, tzn. mieć mają ale skoro świt, a ja tam dociekam około południa :roll: :oops:
  12. [quote]Jesli stosowani kryterium proby psa wedlug owczarka to na wystawie husky powinien po ringu klusowac min.30 z uwieszona i ciagnieta wlascicielka [/quote] Nawet to nie potwierdziłoby jego faktycznego instynktu i chęci pracy! Do sprawdzania użytkowości powinny być jakieś oddzielne "próby" i to w niemal każdrej rasie. Niestety przeforsowanie ich i wprowadzenie w normalny rytm hodowli niemal graniczy z cudem i obecnie jest nieosiągalny. [quote]Mialam owczarka niemieckiego .Byl to masywny ,normalnej budowy pies o normalnie ukatowanym tyle.I zrownowazonej psychice pozbawionym obecnej teraz histerycznosci. [/quote] Ja nigdy nie miałam ONa ale w rodzinie zawsze psy ONopodobne się przewijały a i znajomego wieloletniego hodowcę tej rasy posiadam. Uważam, że to wspaniałe psy o wyjątkowej zdolności uczenia się i nie mogę patrzec jak obecnie wygląda i zachowyje sie przeciętny ON. Gdzie są psy w typie Szarika czy psa Cywila?? To dopiero były piękne psy :)
  13. basia

    Kurze łapki

    [quote]Nie wyglądają one zbyt apetycznie... [/quote] Dla ciebie może nie wyglądają, ale dla Twojej suczki i owszem :wink: [quote]w dodatku ciągle się nie wiem, czy wyciąć kość i pazury czy dać w całości... [/quote] Zrobisz jak uważasz :) Ja zawsze obcinam pazury i wyjmuje kość długą. [quote]Kupiłam po 1,30 zł za kg, to dużo czy mało? [/quote] Cóż.. :roll: Dawno nie kupowałam, bo miałam zapasy w zamrażarce, ale w sklepie płaciłam 1zł za 1kg, a w hurtowni jak się ładnie pouśmiechałam to nawet za 030zł za 1kg dostałam :wink:
  14. Baśka!! Musiałaś mnie dobić tym zdjęciem, po prostu musiałaś?! :evil: :wink:
  15. Baśka :o podziwiam.. Luna ostatnio połamała azalię, przez zimę zniszczyła kiwi, a wczoraj widziałam jak staranowała 1m wysokości żywopłot z pęcheżnicy. Dochodze do przekonania, że pies jak Luna to totalny nieokrzesaniec i ignorant :evil: Niczego nie uszanuje, nie obejdzie na około tylko przez sam środek... :( Jednak sama sobie jestem winna.. Upierałam się, że skoro 2 husky nie demolują ogrodu to i jeden podhalan też nie będzie. Poza tym sama przekonuje klientów, że da się posiadać piękny ogród wraz z pięknym psem, niekoniecznie zamkniętym 24h w kojcu :-? Eh..... da-Nutka, Chybie znajduje się pomiędzy Katowicami a Skoczowem. Organizatorem tych mistrzost i wystawy jest oddział ZK w Katowicach. Z tego co wiem to nie ma tam owczarków podhalańskich, bo to mniej psy pasterskie a bardziej stróżujące :) Liczę, że zobaczę tam border collie, aussy i inne w akcji. Miło by było spotkać jakąś bratnią duszę, bo nikogo tam nie będe znała :-? Tu jest onfo [url]http://www.kynkat.neostrada.pl/pl/wystawa_chybie_2005.htm[/url]
  16. basia

    marchewka

    A jak sie ma sprawa z suszonymi warzywami?? Czy mozna je dawać do gotowania czy sa one dla psa bezwartościowe?
  17. Aha, jeszcze jedno :wink: Czy ktoś z Was wybiera się może na mistrzostwa w wypasaniu owiec w Chybiu?? Ja się wybieram 8)
  18. :) Jak już będziesz mniej zabiegana, to powiedz mi proszę czy ta siateczka odgradzająca żywopłot z thuji (tak mi sie wydaje, że widzę thuje :roll: ), naprawdę powstrzymuje Bobiego przed wtargnięciem między nie?? :o Zdjęcia super! Ja mam w aparacie jeszcze film z zimy jak było u nas około 1m śniegu. Jak wywołam to pokaże, ale nie wiem kiedy mi się to uda :wink:
  19. Rodan, a w okolice Bielska?? :-?
  20. Ja stosuję Nutrę Nugets jako dodatkowy pokarm, nie karmie wyłacznie nią. Jestem bardzo zadowolona. Wychowałam na niej podhalana i husky. Nigdy nie było kłopotów z biegunką, wręcz przeciwnie, gdy robiło się luźno pod ogonem po porannej porcji Nutry wszystko mijało. Piesy jedzą ją już od dawna i nadal tak samo im smakuje jak na początku. :)
  21. basia

    Chybie 15 maja

    Świetnie :lol: Najbardziej zależy mi na zobaczeniu prób, chciałabym je też jakoś uwiecznić i nie mogę się zdecydować czy zabrać kamerę czy aparat. Jednak wystawę też chętnie pooglądam. Ode mnie to nie tak znowu daleko by nie załapać się na dwa dni :wink:
  22. Agnes napisała: [quote]Ja karmie tak jak karmilam i nie mam zamiaru zmieniac - rano Acana dla duzych psow - tu usmiech do addy - po poludniu gotowane, bo...tak jak coztego lubie gotowac dla psa dla siebie nie bardzo potrafie, ale psu gotuje co 4 dni i codziennie ma pyszny obiadek miesko mielone, kosci schabowe z miechem, lapki kurze, albo ostatnio nogi swinskie, kura rosolowa, watroba, do tego warzywka i ryz/makaron - codzienie dostaje oliwe z oliwek i witaminy w proszku. Aza je bardzo chetnie, tak naprawde to jej chyba wszystko jedno czy suche czy gotowane ale gotowane wychodzi taniej i wiem co daje, a suche dostaje, zeby nie bylo problemow na wyjazdach - wtedy zabieram ze soba worek suchego, a nie garnki z gotowanym [/quote] Robie tak samo. Tyle, że nie daję Acany a inną karmę, i nie zawsze rano suche, ale ogólne założenie identyczne :fadein:
  23. Szkoda, że nie ma mowy o żuciu gumy, bo i to mnie strasznie wkurza. Chociaz napewno lepsze do od papierosów, które są jedną z przyczyn tego, że nie jeździmy do p.M.Semik :-?
  24. basia

    Chybie 15 maja

    Gwarek, to może się poznamy i jakąś wspólną colę wychylimy?? :D Ja nikogo tam nie będę znała... :roll:
  25. PaY, a tu się zdziwisz ale mam znajomego, który gotuje dla 8 różnych psów. Ma husky, ma charta, ma rottweilera... i wszystkie jedzą gotowane :wink:
×
×
  • Create New...