-
Posts
4330 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by basia
-
Owczarek podhalański (prosimy zakladac oddzielne tematy!)
basia replied to a topic in Owczarek podhalański
[quote]Cytat: 1). Chodzenie na smyczy przy nodze przewodnika (zetka marszem, w drugą strone biegiem). 2). Chodzenie przy nodze przewodnika bez smyczy (jak wyżej). 3). Przywołanie do mnie z zostawania (10 kroków). 4). Aportowanie (wyczekanie, wypuszczenie po aport, siad przed przewodnikiem z aportem w pysku, oddanie, obejście, siad przy lewej nodze). 5). Siad w marszu (10 kroków, komenda 'siad' bez zatrzymania, 20 kroków, zwrot do psa, powrót) 6). Warowanie w marszu z przywołaniem (10 kroków, komenda 'waruj' bez zatrzymania, 20 kroków, zwrot do psa, przywołanie 'do mnie') 7). Bieganie na komende (10 kroków, komenda biegaj, po chwili zwołanie noga). . Zęby (pokazanie zębów tak jak na wystawie) . Siad - zostań (w tym czasie druga osoba wykonuje chodzenie na smyczy i bez ze swoim psem) 9). Waruj - zostań (w tym czasie druga osoba reszta cwiczeń) [/quote] :o :o :o [quote] Basiu, a haszczaki są na 45 pozycji, więc ograniczenia umysłowe Twoje psy mają takie same [/quote] Tiaaaa.. to wszystko wyjaśnia :roll: Wydasz polecenia "siad" a husky na to: "dobra, ale za chwilę jak tylko złapie tego kota" podhalan - "ale czy napewno dobrze przemyślałaś sprawę tego SIAD, no bo może chodzi o coś innego, więc po co będę się wysilać" 8) Luzik :drinking: Ja tez już się zdjęć Basterka doczekać nie mogę. da-Nutka, ostatnio dowiedziałam się, że w naszym oddziale zarejestrowana jest od niedawna suczka od Kingi z Krakowa. Musze wybadać z jakiego miotu, bo może to rodzinka twoja jest :lol: -
Wyniki z ringu Siberian Husky (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
basia replied to Nitor-Nivalis's topic in Wystawy
Ja też, ja tez prosze o foty :angel: [email][email protected][/email] lub [email][email protected][/email] -
Owczarek podhalański (prosimy zakladac oddzielne tematy!)
basia replied to a topic in Owczarek podhalański
da-Nutka, myślę że Runa ma rację. Ogranicz troszkę spacery. [quote]Mój szczeniaczek "stróżujący" czasami nawet swego ciężkiego dooopska nie podniesie z balkonu, gdy ktoś do nas przyjdzie. Baster śpi, wchodzi gość, a Baster podniesie łepek z zaspanymi oczkami, popatrzy nieprzytomnie "ktoś przyszedł? aha, co mam się przejmować" i pac, śpi dalej. [/quote] A widzisz i tu chyba pojawia się różnica pomiędzy psami a suczkami. Moja Luna pierwsza jest przy gościach czy klientach - nikomu nie odpuści :lol: Jak tylko gdzieś zaszczeka pies, zagdacze kura, pojawi się jakikolwiek nowy dźwięk czy odgłos Luna jest na równych nogach i biegnie sprawdzić 8) -
Pan Opara na I grupę tez ma uprawnienia :wink: Asiaczek, na basenji może i p.Opara się zna ale na sh to raczej nie bardzo, chociaż szanuje go za konsekwencję i trzymanie się "swojego" typu od kilku już lat. Oceniał tez mi kiedyś podhalana i dostałam bardzo ładny opis, taki fachowy i prawdziwy. Zapewne z owczarkiem się jeszcze kiedyś do niego wybiore :)
-
Sprawę z przesunięcie w klasie napewno Matrix wyjaśni jak tylko wybierze się do ZK. Takich praktyk oczywiście nie pochwalam, ale jeżeli pies jest tak słaby jak mówi Złośnica to jego sukcesy nie powinny wyjść poza Ustroński ring :wink:
-
[quote]basia to dla Was Jak fajnie gdy znajomi wygrywają [/quote] Karka, dzięki! Bardzo się cieszyłam, bo to pierwsze zwycięstwo od dłuższego czasu, no i Katia rozpoczęła dorosły championat :angel:
-
Owczarek podhalański (prosimy zakladac oddzielne tematy!)
basia replied to a topic in Owczarek podhalański
Runa, to bardzo trudno wyjaśnić :roll: Moja Luna wychowywała się z husky, więc może przejęła nieco zachowań od Ceika. Po prostu u podhalana każda reakcja trwa znacznie dłużej niż u husky :lol: Np. ostatnio moje psy przegoniły na drzewo wiewiórkę i wystawiły pod drzewem straże. Prubowałam je odwołać. Ceik ani drgnie, Katia popatrzyła tylko na mnie i siedzi - normalka - a Luna wstała zrobiła dwa kroki w moją stronę po czym chyba uznała, że to jednak nie chodziło o nią i wróciła pod drzewo 8) Kiedy wołam Lunke aby ubrać jej obrożę ona zawsze musi najpierw napić się wody, podrapać się, obwąchac wszystko po drodze ..itd. Nie ma na nią mocnych by normalnie podbiegła (tak jak robią to husky) i grzecznie pozwoliła założyć sobie obrożę. Inny przykład: Przychodzą do mnie klienci. Czasami widzę, że boją się Luny, więc wołam na nią by się położyła na ganku. Ona popatrzy na mnie ale i tak najpierw podejdzie do klienta, obwącha go a dopiero potem wróci na ganek. Wykona polecenia ale w taki sposób jaki jej odpowiada :wink: Ot natura podhalana :lol: -
Owczarek podhalański (prosimy zakladac oddzielne tematy!)
basia replied to a topic in Owczarek podhalański
[quote]Witam. Baster ogłuchł................. Na spacerach jest tak zaaferowany, że ma mnie ............ gdzieś. Czy Wasze psiaki też tak miały i kiedy im to przeszło? Mogę wołać, skakać, nęcić smakołykiem i nic. [/quote] Haha.. :lol: Jak Luna skończyła 6 miesięcy miałam to samo. Kiedy przeszło?Hmm... Tak do końca to nigdy, ale jednak nieco się poprawiło :wink: -
flashka, chciałaś husky to masz :wink: klasa szczeniąt: LORD Śnieżne Demony - II MISTER BINGO Srebro Północy - I kl.młodzieży ANTON NIKE'S Blue Hurricane - II ARMANI NIKE'S Wrota Beskidów - IV Husqvarna FLAMENCO - nb NEMO BROWN NUGAT NIKE'S Śnieżna Wataha - I (CWC??) PRINC Śnieżna Rakieta - III kl.otwarta FUTURE SHOCK Eskimoski Domek - bdb Winterfrost's HAKUNA MATATA - nb Husqvarna HAPPY END OF ARKTOGEA - CWC,NPWR, BOB, 3 BOG KEFFI Albus - IV MIRON Górskie Pejzaże - III YUCATAN NIKE'S Syberyjska Rapsodia - II kl.wetaranów FERRO Malaspina - I MINUK Suvudelek - nb suki - kl.szczeniąt LUKA Śnieżne Demony - II MERCI Srebro Północy - I Arktogea VIRTUAL VIRGO FOR HUSQVARNA - nb kl.młodziezy AFERA Wichrowa Dolina Cisu - II LATRANS ALL FOR YOU - I ARYSA Saga Dali - ?? Husqvarna FAWORYTA - nb Husqvarna JOLLY - ?? kl.pośrednia KATIA ED - CWC, NSwR :)) Husqvarna MERCI - nb ZANDALEE Syberyjska Rapsodia - II klasa otwarta FARSA z Pierwszej Ręki - I LUNA Mknąca Strzała - II Winterfrost's MARY POPPINS - nb PASSA Błękitny Skarabeusz - III kl.championów MADELINE Polarni Ekspres - I, CWC kl. weteranów BENI Eskimoski Domek - I Nie żebym tam się chwaliła.. :lol:
-
Owczarek podhalański (prosimy zakladac oddzielne tematy!)
basia replied to a topic in Owczarek podhalański
Hej! Witamy, witamy! Jak widzisz większość na wakacjach ale ja czuwam :lol: Napisz coś o swoim psiaku, no i najlepiej wstaw jakieś zdjęcie :wink: -
Dziś w Ustroniu śliczna, letnia pogoda :) Nie wiem co będzie w weekend ale ja wróże słoneczko i jakąś małą burze po południu :wink: P.S. Burze podczas wystawy Ustrońskiej to już prawie tradycja. Ktos pamięta tę dwa lata temu?? :lol:
-
Owczarek podhalański (prosimy zakladac oddzielne tematy!)
basia replied to a topic in Owczarek podhalański
Baśka, wiem że świętowali u Zbyszka. Mieli nawet mnie odwiedzić w drodze powrotnej z Tulln, no ale jakoś tak zeszło im z drogi :-? da-Nutka, pisz co ze stawami Basterka! Lepiej czy bez zmian? Nie powiem, że przydałyby się jakieś fotki "małego", bo to chyba oczywiste :lol: Oczywiście przyłączam się do życzeń :wink: P.S. Czy Wasze psy też są łyse? :o Moja Lunka .. wstyd się przyznać, jest kompletnie łysa a za tydzien wystawa :( -
[url]http://www.foksterier.pl/bb/index.htm[/url] Są stawki na klubową, ale niestety wciąż nie ma na krajową. Dostałam jednak cynk, że w każdej chwili mogą się pojawić :wink: Nie wiem jednak czy "w każdej chwili" nie będzie oznaczało np. dopiero poniedziałku :roll:
-
Owczarek podhalański (prosimy zakladac oddzielne tematy!)
basia replied to a topic in Owczarek podhalański
Witaj Runa :angel: Jak sie spotkamy to sama się przekonasz :wink: Podhalany mają swoje zdanie i nie chętnie go zmieniają. Np. jak mówie Lunie "siad", to ona zawsze chwilę się zastanowi czy aby napewno musi to zrobić, bo a nuż to nie było do niej. Husky też sa uparte ale jednak troche inaczej. Rozumem podhalana troszeczkę ineczej kalkuluje :wink: -
onka, zgadza się. Karmy light są zapewne jednym z najbezpieczniejszych sposobów odchudzania, jednak HidalgO ma młodego, bo zaledwie 10 miesięcznego pieska. Ja osobiście troche bałabym się podawać mu light :roll:
-
Zdecydowanie odradzam rower!! Pies jest za młody! Nawet husky w tym wieku podpina się do rowera bardzo ostrożnie i robią to tylko ludzie z doświadczeniem. Normalnie huskiego podpina się do rowera czy zaprzęgu jak skończy rok. Ja kiedyś odchudzałam dorosłego już husky. Przede wszystkim zmniejszyć karmę o 1/3. To nie przyjdzie od razu. Waż psa często, o stałej porze dnia (po prostu żeby wyniki były optymalne) i notuj. Dopiero po jakiś 6 tygodniach waga powinna drgnąć. Nie będzie to od razu pare kilo mniej!! Może to być 0.5kg a może nawet nie tyle. Dlatego rzeczą dość ważna jest aby mieć stosunkowo precyzyjną wagę. Sprawdź czy domownicy nie dokarmiaja ci psa, kiedy ty nie widzisz lub czy pies nie ma dojścia do jakiegoś jedzenia w stylu odpadków. W tym wieku odradzałabym tez karmę light. Jest to napewno najłatwiejszy sposób na odchudzanie, ale nie tak młodego psa. Dodam jeszcze, że ja gotowałam mojemu psu, nie podawałam mu lighta :wink:
-
Ufff.. nagrody dla husky już się "produkują". Zawsze mi żal, że nie można obdarować wszystkich ras, lecz cóż.. :-? [quote]Zadzwonilam i jakas przeeeeemila pani objechala mnie z gory na dol, ze przeciez oni nie maja zgloszen, ze czego ja chce i w ogole a kysz![/quote] Tiaaa... jest taka jedna i faktycznie jest przeeeeemiła.. :roll: Jak będzie z pogodą to niestety nie wiadomo. Dwa lata z rzędu było ładnie, więc teraz może lać, ale miejmy nadzieję, że skoro wiosna nas nie rozpieszcza to może chociaż lato nas zaskoczy :wink:
-
A wie ktoś kto wygrał 5 grupę oraz Rasy Polskie?? Please... :)
-
Czy to prawda, że u aussy dość często zdarza się padaczka?? :roll:
-
Hej! Gwarek, byłam w Chybiu! Jakże mogłabym nie być :) Niespotkaliśmy sie prawdopodobnie dlatego, że byłam tylko na chwilkę :( Udało mi sie zobaczyć Jonde w akcji i kolejnego po niej pieska, potem musiałam juz jechać dalej (jak ja nienawidzę rodzinnych wyjazdów :evil: ). [quote]Chyba mi nie powiesz że border jest psem brzydkim? Brzydszym np od podhalana?[/quote] Proszę mi tu nie podważać niepodważalnej urodu podhalana :nono: :wink: [quote]dla mnie żaden pies nie może się równać prezencją z borderem w biegu. [/quote] Każdy [b]pracujący[/b] pies to samo piękno :iloveyou: Jakże dostojny jest greyhound w pełnym galopie, border zaganiający stado, czy husky pracujący w zaprzęgu. Żadna wystawowa poza tego poziomu piękna nie ukaże. [quote]Wystawa taka jak w Chybiu była wielkim ukłonem w stronę border collie jako rasy użytkowej. Szkoda, że nie stało się tak na wystawie psów zaprzegowych w Świerklańcu. Tam niestety królował typ kanapowo-wytawowy. Jedynie garstka sposród medalistów i zwycięzców jest użytkowana zgodnie z pierwotnym przeznaczeniam tych ras [/quote] Ja też żałuję :( Widziałaś wyniki z J.Góry?? :drinking:
-
A można wiedziec w jakim banku masz konto?? I czy korzystałaś może z banku online?? Zastanawiam się czy wydruk z komputera może być czy przelewu za granicę można dokonac jedynie osobiście w oddziale banku :roll:
-
[quote]to cos Ty tam wykupila???sex w saunie z przystojnym masazysta???? [/quote] A wy tylko o jednym... :roll: :wink:
-
[quote]Najlepiej robić przelew z banku, w którym ma się rachunek. Większość polskich banków prowadzi rozliczenia zagraniczne. Nie wiem po co im potrzebne konto walutowe, przecież można wysłać walutę z rachunku złotowego z przewalutowaniem. Nie rozumiem co znaczy "polski dowód przelewu"??? Trzeba z banku wziąć komunikat SWIFT, który jest potwierdzeniem przelewu, a jednocześnie jest dokumentem obowiązującym na całym świecie. [/quote] Pisząć "polski dowód przelewu" miałam na myśli świstek jaki dostajesz wykonując przelew. Nie wiem, może kiedyś nie był to SWIFT i dlatego nie przyjęto go jako dowodu zapłaty za wystawę i trzeba było płacic drugi raz. Dodam, że było to kilka lat temu w Trencinie a tam życzą sobie 70 euro, do tego x2 .. :-? [quote]Dlatego staram się wysyłać je odpowiednio wdcześnie.[/quote] No tak, tylko co w momencie jak organizator życzy sobie wysłania potwierdzenia wpłaty wraz z zgłoszeniem. Ty płacisz, wysyłasz a potem sie okazuje, że nie przyjęli, bo .. coś tam. Czy nikt z Was nie wybiera sie na europejską do Tulln? Tam podobno właśnie nie przyjmują wpłat na wystawie a dowód wpłaty trzeba było przesłac wraz ze zgłoszeniem. Wielu moim znajomym odrzucono zgłoszenia własnie ze względu na tę wpłatę, a to, że za późno a to nie tak jak mieli. Podobnie z kartami płatniczymi. Podobno wystarczy podac jej nr a organizator sobie opłatę pobierze [nie wiem jak wygląda sprawa z zabezpieczeniami]. Jednak wiem też, iż zdaża się, że organizator akceptuje taka formę płatności, po czym nie pobiera z karty opłaty i nie przyjmuje zgłoszenia psa. I co wy na to?
-
Mam pytanie do osób wystawiających swoje pieski również za granicą. Jak dotąd byłam dopiero na kilku zagranicznych wystawach i zawsze płaciłam na miejscu. Jednak coraz częściej pojawiają sie wystawy, których organizator zastrzega sobie, że nie można płacić w dniu wystawy, że przy zgłoszeniu musi być dowód wpłaty. Zdażało się już moim znajomym, że przelewali pieniądzę z konta na konto, ale zagranicą nasze, polskie dowody przelewu/wpłaty nie były uznawane. Tym samym wystawcy byli zmuszeni płacić [b]podwójnie[/b] za wystawianego psa :o Wiem, że można płacić kartą, ale nie wiem jak to przebiega. Czy moglibyście napisać mi jak wy płacicie za zagraniczne wystawy?? Czy mieliście juz jakieś trudności i jak je ewentualnie rozwiązywaliście? :)
-
A byliście na husky w Katowicach? Ktoś opisywał już tutaj to co się tam działo? :evil: