Jump to content
Dogomania

Karelczyk w mieszkaniu


Recommended Posts

Witam,
Jestem nowym użytkownikiem forum, i na początek chciałbym powitać wszystkich serdecznie :)
Właśnie zamierzam kupić karelczyka. I mam troszke wątpliwości. Pies mieszkałby w dużym mieście , w bloku.Razem z dzieckiem 12 lat i kotem.Waszym zdaniem da się to pogodzić? Jak z nim postępować aby nie zdemolował mieszkania ?I czy karelczyki demolują?? Szukałem w internecie i ciężko cokolwiek znaleźć oprócz standardowych informacji.Pies będzie mógł sie wybiegać, bedzie zostawał w domu sam najwyzej na 3-4 godz. i to niecodziennie. Z reguły samotne przebywanie będzie ok 2 godzin.
Bardzo proszę o wszelkie rady.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Moje psy są cały czas na dworze. W domu praktycznie nigdy nie bywają więc ciężko mi Panu odpowiedzieć. Chociaż znam przypadki, że ludzie mają te psy mieszkając na 8 piętrze wieżowca. Łatwo rozpoznać takiego psa ma poprostu inna sierść oraz jest bardziej posłuszny.

Karelski to taki polujący Hasky tak według mnie najłatwiej opisać tą rasę komuś kto nie miał z nią styczności. Maja podobne charaktery.
Często myśliwi kupują je mając psa myśliwskiego dla siebie i "haskiego" dla rodziny, dzieci. Taki kompromis.

Link to comment
Share on other sites

No cóż mój polujący karel jest posłuszny.... inna sierść?? Wszystkie mają podobną ewentualnie bardziej lub mniej wyszczotkowaną. Mój pies cały dzień (prócz okresu letniego) spędza na dworze ale..chętnie śpi w domu. Jedyne co mogę powiedzieć że źle znoszą upały latem dlatego chętnie w tym czasie siedzą w wykopanych przez siebie dziurach na ogrodzie lub na zimnych płytkach schowane głęboko w domu;). NO chyba , że klima :) - uwielbiają auta z klimatyzacją i pomieszczenia klimatyzowane haha. Psy te lubią towarzystwo ludzi i dzieci. Ale jest to pies z duży instynktem łowieckim, ma to w genach. A i jeszcze jedno owe posłuszeństwo ni jak ma się do wytrenowanego owczarka niemieckiego ;). Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...