Jump to content
Dogomania

Duże szwajcary-rasa nieznana?


Jonna

Recommended Posts

Duży szwajcarski pies pasterski to piękny rosły pies o typowych szwajcarskich kolorach wzrostu ok65-70 cm.Spokojny i zrównoważony,doskonały pies rodzinny.Może być trzymany w mieszkaniu ale trzeba mu zapewnić chociaż raz dziennie sporą dawkę ruchu i nie zostawia po sobie tony kłaków i wyschniętego błota jak np. berneńczyk.Czy na tym forum bywają miłośnicy tej rasy?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Doda1211']ja jeszcze nie miałam zaszczytu spotkać dużego szwajcara, ale bardzo bym chciała :)[/quote]

Hej, Duży Szwajcarski Pies jest jeszcze mało popularną rasą, ale jest już nie daleko Ciebie ponieważ w Żorach mieszkają już dwie suczki. Oto wklejam moje psiaki.
[URL]http://img332.imageshack.us/img332/6421/img01120fq.jpg[/URL]
To jest Oksana
[URL]http://img262.imageshack.us/img262/6420/img01356zc.jpg[/URL]
a tutaj Gracja
[URL]http://img332.imageshack.us/img332/5528/img01323jk.jpg[/URL]

[COLOR=red][B]Max rozmiar fotek na forum to 640x640. Patrz regulamin pkt.10[/B][/COLOR]
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/announcement.php?f=36[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Hej ja też mam szwajcara

ma jedno niebieskie oczko i jest super mam dwie dziewuszki 7 i 10 lat i mam nadzieję ze ich nie ołknie jak urośnie ale podobno nie czytam o tych pieskch od roku a mam gościa od tygodnia ciekawe czego jeszcze nie wiem pewnie ile toto potrafi zjeść

nie wiem jak dołączyć fotkę??
mojego diego zjednym niebieskim oczkiem

Link to comment
Share on other sites

Joanno jestem zakochana w moim szwajcarskim piesku ma jedno niebieskie oczko i 8 tygodni co z niego wyrośnie nie wiem rodziców mw rodowodowych ale on sam nie nadaje się do rozmnazania przez ta wadą pomijając oczywiście jakieś tam skoki w bok ale to już nie moja sprawa:-)))
pozdrawiam mio.sniczkę tych uroczych piesków

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

W roku 1980, a wiec cwierc wieku temu, duza szwajcarska sunia zajela 10 miejsce na pierwszych mistrzostwach Polski psow w posluszenstwie. Niby dziesiate miejsce na 26 psow to wynik w pierwszej polowie, nie na pudle, ale sunia w chwili startu miala.... niecale piec miesiecy!!!!
Jej poprzedniczka u tej samej wlascicielki zdala egamin psa lawinowego.
Rasa jest w Polsce jak widac od dawna, a ze malo popularna - to lepiej, popularnosc nie wyszla na dobre zadnej rasie...

Zofia

Link to comment
Share on other sites

To prawda zadna rasa nie skorzystała na swojej popularności dziś labladory oddaje się za darmo i pamietam tez czasy kiedy rasowe psy były zadkościa dzis jest na odwrót częściej spotyka się psy rasowe niż kundelki ale to chyba lepiej z tego co Pani pisze pieska tej rasy d..szwal.. pies pasterski mozna oddać stosunkowo szybko na szkolenie to dobrze mam tera czas zeby się nim zająć , czy to normalene, ze piesek urodzony 11 lipce czyli ma około 8 tygodni jest taki płochliwy czy to może nie dokońca wszystko jest OK
pozdrawiam jolas

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Chyba nie oddac na szkolenie, a samemu szkolic? Jest jakies dobre psie przedszkole w okolicy?
Czego psiak sie boi? Jak byl socjalizowany w hodowli?

Zofia

Link to comment
Share on other sites

Pani Zofio
Piesek jest z nami od tygodnia nie ma jeszcze II miesięcy kupiliśmy go od pana, który ma dobrą opinię wsród innych amatorów tej rasy jednak niech to zostanie mojątajemicą. Pies dużo śpi i niechętnie wychodzi z mieszkania ma ładną śerść dostaję karmę, którą polecił nam pan sprzedający pieska, jak i witaminy, jest otoczony miłością, czesto wychodzi na spacer, mieszkam w małym mieście w bloku ale ieszkanie jest spore a pies i tak bedzie z nai mieszkać w domku od lata teraz chce jedynie go odchować i pszystosować, do zycia w rodzinie wraz z 2 małych bo 7 i 10 letnich dzieci, bardzo go rozpeszczamy dostał worek zabawek, boi się wychodzić na spacery przerazają go np klaaksony ale nie narazam go na taki stres niosę go po schodach i przez ulice w miejsce gdzie może się spokojnie wysiusiac, dzięki temu mam zawsze dokładnie umyte ucho. Pies nie lubi obcych jeśli można tak powiedzieć są ludzie, którym nie da się pogłaskać a na innych z kolej nie zwraca uwagi troszke szczeka i nie przeszkadza mu jak zostaje sam na godzinkę sam idzie do łazienki bo mam tam najlepszy dywanik jedyne na co mu nie pozwalam i za co go czasmi ustnie skarcę to pdgryzanie mjej młodszej córki i staram sie, jak przeczytałam w książce, nie dawać się gryźć dla zabawy jedynie zabawki i ścierkę wiadomo, że dzieci sa dla mnie wazniejsze a on ma nas pilnowac nie maltretować, oprócz tego jest ciągle głskany drapany nosimy go na rekach ale nie pozwalamy spać na kanapie bo w przyszłości mógłby być problem ma za to nasze dwie zszyte poduszki i kocyk. Mam nadzieję, że ten jego strach przed spacerami i przed ludźmi na ulicy, którzy głośniej rozmawiają albo przed dzwiekami to przejsciowe ale jeśli nie to co Pani radzi
pozdrawiam jolas

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Dobrze byloby jak najwiecej zaprzyjazniac z nowymi ludzmi i spokojnie przyzwyczajac do halasow..
No i worek zabawek niekoneicznie:-))
Lepiej jedna = dwie, ktorymi czlowiek bawi sie z psem, a potem chowa, to sa wazniejsze.
Wychodzic na spacery ze smakolykami, z zabawkami, zeby przestawal sie bac.

Zofia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mrzewinska']Dobrze byloby jak najwiecej zaprzyjazniac z nowymi ludzmi i spokojnie przyzwyczajac do halasow..
No i worek zabawek niekoneicznie:-))
Lepiej jedna = dwie, ktorymi czlowiek bawi sie z psem, a potem chowa, to sa wazniejsze.
Wychodzic na spacery ze smakolykami, z zabawkami, zeby przestawal sie bac.

Zofia[/quote]


Dziękuję za rady i serdcznie pozdrawiam
Właścicelka szbko rosnocęgo psa .....:-)))

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Mój szwajcar też urodził się 11 lipca 2006 i też ma niebieskie oczko - może to bracia?:> na początku też był trochę przestraszony, szczególnie bał się hałasów, ale chyba tylko dlatego że był małym nieznającym świata bąbelkiem, bo teraz, gdy ma już 7 miesięcy jest w pełni zrównoważonym i odważnym psiakiem.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='Jonna']Duży szwajcarski pies pasterski to piękny rosły pies o typowych szwajcarskich kolorach wzrostu ok65-70 cm.Spokojny i zrównoważony,doskonały pies rodzinny.Może być trzymany w mieszkaniu ale trzeba mu zapewnić chociaż raz dziennie sporą dawkę ruchu i nie zostawia po sobie tony kłaków i wyschniętego błota jak np. berneńczyk.Czy na tym forum bywają miłośnicy tej rasy?[/quote]
Witam,
jestem miłośniczką tej rasy, od czasu przybycia do naszego domu /wtedy małej szwajcarki/ , a dzisiaj już dorosłej panienki tylko labrador może konkurować o takie same względy. Psy tej rasy, wychowywane w otoczeniu ludzi i razem z rodziną, mają wspaniały charakter i fantastyczne zachowanie. Są odważne, wzbudzają respekt, a widząc pozytywną reakcję właściciela na nowego gościa w domu w kilka sekund stają się przyjacielem. Mogę o tej rasie opowiadać godzinami, po 2 latach obcowania ze szwajcarkami, zaurocznie nie minęło. Mam nadzieję, że rosnąca popularność tej rasy, nie zepsuje jej, tak jak to się stało z wieloma innymi wspaniałymi przedstwicielami psiego rodu.
Pozdrawiam pozostałych zakochanych w szwajcarach
Kinga ze szwajcarkami i labunią

Link to comment
Share on other sites

Hej!studiuję weterynarię i ostatnio do nas na chirurgie trafił szwajcar:) miłośc od pierwszego wejrzenia:)na bank jak tylko będę miała warunki kupie takiego psa..jest cudowny:)pozdrawiam i zazdroszczę tym co mogą juz się cieszyc tym cudem na co dzień:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 months later...
  • 6 months later...

Hej witam miłośników Dużego Szwajcarkiego psa
Szkoda że tak rzadko sie o nich pisze a to taka wspaniała rasa jak tylko kupiliśmy pieska to wiedzieliśmy że to był strzał w 10 milość od pierwszego wrażenia :multi: są bardzo uczuciowe wspaniale sie bawią z innymi pieskami idąc z nimi na spacer ciągle paczą gdzie jest ich kochany właściciel.
Uwielbiają zabawy i sie czesto o to dopominają urzeka mnie ta ich milośc która czesto okazują.;)
Wszystkich miłosnikow pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 10 months later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...