Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
revii

Przydomki - gdzie sprawdzić?

Recommended Posts

W tych internetowych bazach można sprawdzić czy przydomek nie jest już zajęty:

[URL="http://www.fci.be/affixes.aspx"]Przydomki zarejestrowane w FCI[/URL]
[URL="http://www.zkwp.pl/zg/index.php?n=przydomki"]Przydomki zarejestrowane tylko w ZKwP[/URL]

Ja mam takie pytanie -moze glupie:oops:.Czy przydomki rejestrowane w ZKWP po 2005 roku ida automatycznie do FCI czy nie??I co zrobic w sytuacji gdy w katalogu wystawy widzimy przydomek ktorego nie mozna de facto znalezc ani w spisie ZKWP ani FCI ??To znaczy ze przydomek nie istnieje czy go jakos wcielo???:lol:

[quote name='daga10011']Ja mam takie pytanie -moze glupie:oops:.Czy przydomki rejestrowane w ZKWP po 2005 roku ida automatycznie do FCI czy nie??I co zrobic w sytuacji gdy w katalogu wystawy widzimy przydomek ktorego nie mozna de facto znalezc ani w spisie ZKWP ani FCI ??To znaczy ze przydomek nie istnieje czy go jakos wcielo???:lol:[/QUOTE]
Zgodnie z wypowiedzią [B]SzOlki [/B]z maja 2005 są rejestrowane automatycznie, ale od 2006:
"W tej chwili nie ma obowiazku zglaszac(rejestrowac?) w FCI, ale po 2006 roku taki obowiazek bedzie, tzn,automatycznie zglaszajac przydomek do ZG bedzie on przesylany do FCI i tam zatwierdzany"
źródło i więcej: [URL]http://www.dogomania.pl/threads/11536-Rejestracja-hodowli-w-FCI?p=680995&viewfull=1#post680995[/URL]

Jak to było w rzeczywistości - nie wiem. A co do przydomka, którego nie można znaleźć w FCI i ZKwP - może jest zagraniczny np. jest zarejestrowany w AKC? Ewentualnie może też być błędnie napisany, już różne "byki" w katalogach bywały... :lol:

aha o pomylce literowce nie ma mowy bo hodowla ma swoja strone internetowa w 4 jezykach ale nie pisze gdzie sie miesci;)..przydomek z katalogu sie zgadza z tym ze strony i info o miocie -tylko ze dziwne to troche ze na fci ani na zk tego przydomka niet ...

To nie wiem, gdzieś powinien być ten przydomek - ale jeśli nie ma błędu w nazwie...
[COLOR=Black]Znalazłam na ZKwP:
"Z[/COLOR][SIZE=2][COLOR=Black]arząd Główny ZKwP informuje, że począwszy od dnia 1 stycznia 2006 r. wszystkie noworejestrowane przydomki hodowlane będą podlegały obowiązkowej rejestracji w FCI (za pośrednictwem Zarządu Głównego Związku Kynologicznego w Polsce). W związku z powyższym czas rejestracji przydomka może wynosić obecnie nawet 2-3 miesiące. Prosimy o składanie wniosków w oddziałach z odpowiednim wyprzedzeniem.Koszt rejestracji przydomka wynosi 50 zł.
Jednocześnie informujemy, że obowiązkowej rejestracji w FCI podlegają wyłącznie przydomki noworejestrowane (po 1 stycznia 2006 r.).
Przydomki, które były już wcześniej zarejestrowane w ZG ZKwP mogą być również rejestrowane w FCI. W takim przypadku koszt rejestracji przydomka wynosi 25 zł[/COLOR][/SIZE]"

Czyli przydomek musi być w jednym albo drugim spisie.

A dobrze szukasz na stronie FCI? Tam takie cząstki jak "z" "od" są pisane za przydomkiem...

pisałam już bez spacji i nawet próbowałam robić błędy jakie mogły by się wdać

przydomek Falcor's Nook i juz próbowałam różnie ale juz po samym Falc... nie ma nic podobnego ani po falk.. :/ musze chyba do mojego oddziału więc napisać