Jump to content
Dogomania

prosze o pomoc, nikt nie wie co dolega yorkowi


gapcio1

Recommended Posts

Mam yorka 4 miesięcznego szczeniaka. We wrześniu zwymiotował kilka razy i oo razu odwodnił sie, udałam sie do weterynarza, zosatał nawodniony, dostał antybiotyk, kropówke i było ok. Po około miesiącu sytuacja powtórzyła się, piesek zwymiotował kilka razy, najpier jedzeniem, potem sama pianą. Weterynarz nawodnił psa, podał
Rehydration support
Cerenia
Glucosa

na drugi dzień poszłam żeby piesek dostał kroplówkę i poprosiłam o zrobienie badan krwi -morfologię
Wyniki
MCV 63,00
MCH 20,40
MCHC 32,40
Erytrocyty 7,55
Hemoglobina 15,40
Leukocyty 7,5tys
Trombocyty 455,00
Limfocyty 1,6%
Monocyty 0,60%
Gra 5,3
Wykonano zdjęcie rtg które nic nie wykazało, pisek dostał kroplówkę
Venacat niebieski
Synergal
Solkoseryl
Cimetydyna
Cerenia

Następnego dnia kolejna kropłowka w skłądzie
Synergal
Solkoseryl
Sol Ringeri
Fenicort
po 15 minutach podawania kroplówki wystąpiły drgawki i pies stracił przytomnośc, zatrzymala sie akcja serca i oddychania, był reanimowany
podano mu Furosemid, Adrenalinę, atropinę, Fenicort, Cyklonamine i została pod opieką weterynarza całą noc.
Powtorzono badania morfologi i watroby
MCV 66,00
MCH 21,60
MCHC 32,90
Erytocyty 6,80
Hemoglobina 14,70
Leukocyty 13,00
Trombocyty 351,00
Limfocyty 1,70
Monocyty 0.60
Gra 10,70
ALT 228,00
Amoniak 24,00
AP 305,00
Kreatynina 0,80
Mocznik 17,00
Kazano kupic drogi lek na wątrobę Hepa -Mertz i piesek przez 5 dni dostawał go w kroplówce razem z NaCL+Glucosa, Venacat żółty, Synergal, Cyklonamina
Po 5 dniach powtórzono badanie watroby, kwasy żołciowe(ponieważ podejrzewano zespół wrotno-oboczny) i morfologie

ALT 91,0
AP 155
Bilirubina 3.4
Bile acide 1.5
WBC 25.6
RBC 6.84
Hemoglobina 14.0
HCT 42.8
Plt 536
MCV 63
MCH 20.4
MCHC 32.6
RDW 12.9
MPV 9.6
GRa 22.8

Czyli okazało się że parametry wątroby spadły, lek pomógl, wykluczono na podstawie kwasów żółciowych zespół wrotno-oboczny, natomiast cały czas podnosi sie stan zapalny u pieska i biale krwinki.
POMOCY czy ktoś pomoże w jakim kierunku badac psa???Dodam że leczenie trwa ponad 2 tygodnie, piesek raz jest ozywion, a wczoraj znowu wymiotował i znowu się odwodnił. Byłam u innego weterynarza, popatrzył na wyniki i też twierdzi że nie wie co pieskowi jest, dodał tylko że mozna by zrobic badanie moczu.I to badanie moczu robie dzisiaj.
POMOCY Piesek przez cały czas ma apetyt zwłaszcza na gotowane.Karmiony był wcześniej Royalem dla małych ras.

Link to comment
Share on other sites

Opisz ten przypadek na tym forum [URL="http://www.krakvet.pl/forum/"]Forum o psach i kotach[/URL] w dziale Choroby i leczenie tam udziela odpowiedzi p. Jarek, lekarz weterynarii. Myślę, że on moze Ci lub coś konkretnego doradzić.

Życzę zdrówka dla Twojego pieska.
Pozdrawiam Jola i Wigor.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...