Jump to content
Dogomania

Sprowadzanie psa z USA


haker11

Recommended Posts

Nie wiem zabardzo gdzie założyć taki temat więc zakładam tutaj.;)
Mam takie pytanie ponieważ nie mam zielonego pojęcia jak się do tego zabrać.Do rzeczy!
Jak wyglądają formalności,co trzeba załatwić i wreszcie jak wygląda transport psa z USA do Polski. Chodzi mi o psa dorosłego. Bardzo proszę o odpowiedzi i z góry dziękuję!;)
P.S.
Wiem że jest to sprawa indywidualna,ale jak płaci się za takiego ps?Chodzi mi czy przed czy po dotarciu psa do celu.

Link to comment
Share on other sites

Był już tu gdzieś taki temat. Generalnie rzecz biorąc płaci się przed wysyłką, za psa + wszelkie inne koszty. Od nich potrzebny jest rodowód eksportowy, który nostryfikuje się w naszym związku (o ile rasa jest u nas uznana). Cała zabawa z reguły rozbija się o koszty transportu, które czasami mogą przewyższych koszt zakupu psa (no przynajmniej tak było w moim przypadku zarówno wtedy, gdy importowałam, jak i wtedy, gdy wysyłałam do nich i chciałam skorzystać z usług cargo). A wtedy, to już trzeba ruszyć głową, żeby się opłacało;)

Link to comment
Share on other sites

Cargo wylicza koszt transportu na podstawie wagi psiaka i objętości klatki, w której jest przewożony. Mnie powaliło na kolana. Za przelot szczeniaka o wadze ok. 8 kg z NY do Warszawy zażyczyli sobie ponad 1.200 $. Raczej wątpię, czy coś w tym temacie się zmieniło. Wziąwszy pod uwagę, że swojego pierwszego psa importowałam z Kaliforni wolę nie pisać, co wtedy myślałam;) Dzisiaj jestem już o niebo mądrzejsza.

Link to comment
Share on other sites

Sama przywoziłam psy z Kanady i wiem,ze najlepiej jest aby ktos leciał i zabrał psa jako swój bagaż. Cena takiego psa - bagazu to ok 120-400 $ w zaleznosci od lini lotniczych.

Jeśli chcesz sam ściagnąć to jest tak jak kolega pisał - jakies 1200-1500$ spokojnie.

Jeśli piesek razem z klatka waży do 8 kg może leciec na pokładzie , jesli więcej to w luku - ale spoko - w luku jest ok . Sama byłam nerwowa bo wiozłam 2 psy - kazdy musi bys osobno w plastikowej klatce z atestem ( ok 400zł) lub 120 $ - ale jest tam ciepło i wystarczy kocyk dla psa aby miał na czym leżec.

Lepiej stanac na głowie i postarac sie aby ktoś leciał i zabrał jako bagaż!!!

Pies musi miec szczepienie na wściekliznę - i 21 dni "po" dopiero moze lecieć - musi miec odrobaczenie góra 2 dni przed odlotem i potwierdzone to pieczatką lekarza miejskiego !!!! nie zwykłego weterynarza!!!! i wpis ,ze pies jest zdrowy!!!!


Jak pies poleci CARGO -to może i raczej na pewno miec miedzyladowanie np.w Franakfurcie - a tam sa bardzo dokładni , jeden mój pies --- ( w sumie 3 sprowadzałam) leciał Cargo - i nie miał pieczątki Miejskiego Lekarza Weterynarii- to go zatrzymali i czekali na kwit z pieczatką!!!

a pozostałe 2 co leciały ze mna miały te same pieczatki i spokojnie doleceilismy do Warszawki .

Ważne!!!! do jednego pasażera mogą być dodane tylko 2 psy !!!!!:crazyeye:
tak więc nie radze sprowadzać więcej :evil_lol:

jak cos to pytaj - na gg .5521684 lub maila

--------------------


co do psa nie z rodowodem FCI ??????????
o co chodzi ????????? W USA nie ma FCI - jest AKC , który współpracuje z FCI , no chyba ,ze z jeszcze innego Klubu - jaki to Klub?

Link to comment
Share on other sites

[B]ttossa[/B], gdybyś jeszcze nazwała mnie koleżanką, a nie kolegą, w pełni zgodziłabym się z Twoją wypowiedzią:-D
Jednak czasami trudno jest znaleźć kogoś, kto akturat leci do Stanów i jeszcze na dokładkę chciałby zabrać szczeniaka. Mnie za pierwszym razem bardziej opłaciło się namówić hodowczynię na przylot do Polski i zafundować jej bilet, niż opłacać cargo. A teraz to już stworzyłam sobie kompletnie komfortową sytuację;)

Link to comment
Share on other sites

[B]Genie i ttossa [/B]bardzo serdecznie dziękuję Wam za odpowiedźi! mam jeszcze jedno ostatnie pytanie i już więcej nie zawracam głowy;) Mianowicie jak to jest z tą klatką? czy to np.hodowca kupi u siebie w kraju a ja mu za nią zapłacę czy ja mam kupić i najpierw jakoś(tylko jak?też samolotem?) dostarczyć do hodowcy?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ttossa']
co do psa nie z rodowodem FCI ??????????
o co chodzi ????????? W USA nie ma FCI - jest AKC , który współpracuje z FCI , no chyba ,ze z jeszcze innego Klubu - jaki to Klub?[/quote]
chodzi mi o to że w Europie nie występuje ta rasa,więc jaki musi byc rodowód aby można było zalegalizować ta rase u nas.
tzn.co sie liczy??:oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Genie']Bardzo byłaby to droga klatka, gdyby sobie tak samolotem latała:evil_lol: Hodowca kupuje, ty płacisz.[/quote]


dokładnie tak , a co do pytanie to pytaj................. to nie kosztuje a jak czegos nie dopytasz to może cie KOSZTOWAĆ :evil_lol:

JESZCZE RAZ CI MÓWIE - SZUKAJ KOGOS KTO LECI DO USA I WRACA !!!!!
PEŁNO LUDZI LATA - SZUKAJ !!!! ZAOSZCZEDZISZ KASY I NERWÓW!!!!
A JAK SA PROMOCYJNE LOTY TO OPŁACA SIE LECIE I SAMEMU - JA TAK ZROBIŁAM !!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ASICA']chodzi mi o to że w Europie nie występuje ta rasa,więc jaki musi byc rodowód aby można było zalegalizować ta rase u nas.
tzn.co sie liczy??:oops:[/quote]

CO TO ZA RASA? gdzie ją rejestrują w Stanach, w AKC ?

jesli w AKC to ok - zarejestruja ci w FCI - jesli w ich jakims regionalnym Związku - to mozesz miec problemy :roll:

pisz do mnie na gg 5521684 - tam jestem ciągle

Link to comment
Share on other sites

Jak już jesteście takie wspaniałomyślne i odpowiadacie to jeszcze was troszkę pomęczę.:lol: A mianowicie chodzi mi o umowę sprzedaży takiego psa. Podpisuje sie takową czy nie? Jeżeli tak to w jaki sposób,jeżeli osobiście sie nie spotkam z hodowcą? jak coś mi jeszcze przyjdzie do głowy to napiszę...;)

Link to comment
Share on other sites

Wszystkie poważne hodowle w USA mają swoje wzory kontraktu i bez tego papierka nie sprzedają. Trzeba wyraźnie zaznaczyć, że chce się psa jakości wystawowej, a nie peta z niepełną rejestracją. Wzór takowej umowy każdy ci przyśle na email bez problemu i lepiej dokładnie go przeczytać, bo różne hodowle mają różne warunki i wymagania a także dają różne gwarancje. Później, jeżeli się dogadacie, to juz no problem. Wymieniasz się podpisanymi kopiami listownie.
Jeżeli hodowla, z której chcesz kupić, nie ma takiego wzoru kontraktu, to osobiście zastanawiałabym się bardzo poważnie, czy kupować od nich...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...