Jump to content
Dogomania

SZELKI czyli nauka ciągania :D


Olcia P.

Recommended Posts

Witam :D

Mam małe pytanko, otóż chcę zacząć z moją majorką prace w szelkach ( sunia ma juz 15 miesięcy).

Jak nauczyć ją ciągnięcia skoro jest nauczona równego chodzenia przy lewej nodze.

Jak powinien taki trening wyglądac i ile ma trwac, żeby pieska nie przemęczyć.

Słyszałam, że na początek trzeba pieska przyzwyczaic do tego, ze cos za nim lata.

Prosze o rady, za wszystkie z góry bardzo dziekuję :D

Link to comment
Share on other sites

ja opowiem o moich przygpdach z ciąganiem a że pies w sumie podobny to może bęzdie przydatne

najpierw trzeba nabyć dobre szelki typu sled (podobno do ciągania najlepsze (okolo 50 zeta))

potem najlepiej zacząć od króciutkich dystansów z obciązeniem niewielkiem a potem już zabawa :)

tylko mój sam nie chce biegać i zawsze musi mieć zająca (to jak idziemy na narty) a biegfanie z sankami i 35 kilowym kamieniem jest bardziej męzące dla mnie niż dla niego więc nie ma tak lekko

Link to comment
Share on other sites

@ popek

Szelki już mam odpowiednie, nie wiem tylko jak te moją psinę nauczyć ciągać. Ona idzie przy nodze, a zaczyna wyrywac do przodu jak zobaczy cos interesującego na horyzoncie.

Jak zmoblizować ją by biegła do przodu, cos czuję, że chyba będę robić za zjąca... :(

Link to comment
Share on other sites

Ja polecam szelki ManMat z Karuska-nie uwierają psiaka,nie cisną klaty piersiowej,są ładne i mocno szyte.

http://www.karusek.com.pl

Moje też ciągną tylko na zająca :o -na razie sanki,mamy ambicje na coś więcej :D

Ale na razie "zając" po ciągnięciu jest sztywny jak denat :evilbat:

W zeszłym roku próbowałam Małemu" podłączyć" oponę,ale nie chciał ciągnąć,tylko się nią bawił i szarpał :evil:

W tym roku zaczął na spacerach interesowaćsię oponami :o -więc spróbuję jeszcze raz.

Może dojrzał do kariery ciężarowca? :wink:

Ale najtrudniej jest opanować równomierne ciągnięcie-bez zrywów i szarpania(na sankach parę razy ja albo córa zaliczyłyśmy glebę)-nad tym będziemy pracować.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...

Przedewszystkim wasze psy powinny wiedzieć kiedy idą na spacer na kiedy na trening. Trening - szelki Spacer - obroża wtedy psy będą odróżniały i na spacerach będą grzecznie chodzić a na treningach będą ciągły jak szalone.Zalecam również robić np. jednodniowe przerwy jeśli begacie po 10-20km.Obroże polecam półzaciskową.Na początku psy trzeba zachęcić nie polacam "zająca" ponieważ jak przyjdzie co doczego psy nie będą chciały ciągnąć bo będą nauczone że ktoś biegnie przed nimi.Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...