Jump to content
Dogomania

szafirka

Members
 • Content count

  1633
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

szafirka last won the day on May 18

szafirka had the most liked content!

2 Followers

About szafirka

 • Rank
  Advanced Member

Recent Profile Visitors

1920 profile views
 1. Doszła animonda, psiaki wsuwają i dziękują :) suchą też jedzą chętnie, więc niedługo będą okrąglutkie :)
 2. Tonia rzeczywiście jest psiakiem idealnym :) a który psiak wyciągnięty przez Izę nie był idealny? hihi, masz przeczucie :) Tonia uwielbia człowieka, lubi na nas skakać, ale robi już to coraz mniej, przyzwyczaiła się chyba, że jesteśmy cały czas dla niej. Toleruje inne pieski i koty, lubi dzieci, ładnie chodzi na smyczy i bez niej, nie jest szczekliwa, nie niszczy, utrzymuje czystość w domu. Sutki ładnie się obkurczają, co wpłynie korzystnie na jej wygląd. Zdjęcia mogę robić tylko z zaskoczenia, ponieważ jak tylko się do niej zbliżę, to ona szczęśliwa rusza do mnie i chce się tulić i bawić, nie rozumie, że można chwilę posiedzieć w bezruchu :) kochana sunia, zawsze gotowa na okazanie miłości.
 3. Swmi był ostatnio na szczepieniu na choroby zakaźne. Przeciwko wściekliźnie zaszczepimy, jak skończy 4 miesiące. Na dzień szczepienia ważył 2,5 kg. Jest radosnym psotnikiem, czyli wszystko w normie :) Semi to bystrzak, poznał mamę, która wróciła po spa.
 4. No niestety, powinna ozdabiać, a nie tułać się gdzieś. Szczęście w nieszczęściu, że jest teraz piękna, pachnąca, szczęśliwa. Domek szybko się znajdzie. Tak Aniu, miałam pisać o Animondzie bo się kończy, niech pojedzą troszkę mięska.
 5. Otrzymałam pieniążki za transport 350 zł. Dziękujemy.
 6. Dziękuję Iza. Mi też ciężko o tym myśleć, zwłaszcza, że Tonia taka kochana, wdzięczna i spragniona człowieka. Sunia do zacałowania :)
 7. Psiaki z tego schroniska zazwyczaj są bez książeczki, czasami wydawane jest zaświadczenie o szczepieniu przeciwko wściekliźnie, a czasami właśnie mówią, że doślą i cisza. Tonia ma takie zaświadczenie. Szczeniak i mama są razem, dostają suchą karmę i animondę. Dzieciaczek ma się dobrze, więc w przyszłym tygodniu wybiorę się z nim na szczepienie. Jutro Joy idzie do fryzjera.
 8. Ksiąęeczki zakładamy my, z Radys zazwyczaj psiaki są bez książeczek. Semiego nie ważyłam, zważę na wizycie szczepiennej, czyli za kilka dni, jeśli będzie pewność, że jest zdrowy. Wg mojej wiedzy sprawa szczepień wygląda tak, że szczepić na choroby zakaźne należy w 3 i 6 tygodniu, więc w Semiego przypadku za kilka dni, natomiast na wściekliznę po ukończeniu 4 miesiąca życia, czyli za miesiąc. Co sądzicie o rozdzieleniu? uważam, że skoro psiak ma 3 miesiące, to można by je już rozdzielić, ale nie chcę sama podejmować tej decyzji.
 9. Jak wspominała Iza - Tonia była dzisiaj u weta. Ma ok 3 lata, waży 11 kg, rodziła niedawno :( ehhh, bardzo to przykre, że musiała urodzić, by zabrano jej dzieci :( dostała leki na wyciszenie laktacji i będzie mogła być wysterylizowana najwcześniej za miesiąc. O sprawdzeniu czipu zapomnieliśmy - Zamość nas rozpieścił w tym temacie :) sprawdzimy podczas sterylizacji i zaczipujemy. Tonia dostała tabletkę na odrobaczenie, została zaczepiona na choroby zakaźne. Uszy wyglądają na zdrowe, są troszkę brudne, więc dostałam płyn do wyczyszczenia. Jutro mam odebrać fakturę, to podeślę.
 10. Semi ma ok. 3 miesiące, próbuje jeszcze pić mleko mamy, ale Joy nie bardzo jest chętna i ucieka. Dzisiaj też wydaje się być zdrowy - biega, bawi się, je, pije, nie wymiotuje. Joy była dzisiaj u weta. waży 7,5 kg, ma ok. 2,5 roku. Otrzymała tabletkę na odrobaczenie, została zaszczepiona na wściekliznę i choroby zakaźne. Została jej zbadana krew - morfologia i biochemia - wszystko OK, jest minimalna anemia, ale to normalne po porodzie i karmieniu szczeniąt. Sterylizacja może być przeprowadzona najwcześniej za miesiąc. Wet zasugerował, aby oddzielić szczeniaka od mamy, aby produkcja mleka zaczęła się wyciszać. Uszy wyglądają na zdrowe, zapruszone lekko brudem, więc dostałam płyn do wyczyszczenia. Jutro jak odbiorę fakturę, to podeślę.
 11. Tak, jutro wizyta u weta. Tonia zna smycz, a bez niej trzyma się blisko nas, bardzo wpatrzona jest w człowieka, zapewne zawsze będzie dla niej na pierwszym miejscu mimo tego, że doświadczyła krzywdy.
×