Jump to content
Dogomania

jola&tina

Members
 • Posts

  25257
 • Joined

 • Days Won

  31

Everything posted by jola&tina

 1. Lajki mi się skończyły, ale dziękuję wszystkim za podrzucanie bazarku ❤️
 2. Jeżeli chętnie, to nie widzę przeszkód 🙂 Życzysz sobie? Zapisać? Z amarylisem trudno zrobić coś nie tak, ale może miał za mokro i cebulka zaczęła gnić 😞
 3. No, faktycznie głupio to napisałam 😉 Raz przynoszę - dopóki nie ma w nocy przymrozków stoją na balkonie i wtedy rzadko je podlewam. Jak przyniosę do mieszkania - październik/listopad - zaczynam więcej podlewam, przycinam brzydkie liście i czekam.
 4. Znawcą kwiatów to ja nie jestem 😞 Raczej jestem kwiatowym sklerotykiem 🙂 Ja nie przesadzam amarylisów co roku, przesadzam jak doniczka jest za mała i jak jest za dużo młodych roślinek. A mimo to kwitną mi co roku, duże cebulki mają po 2-3 pędy kwiatowe i 3 kwiatki na każdym pędzie. W lecie trzymam je na słonecznym balkonie, nie wiem, czy jest to im konieczne, ale tam mam miejsce 🙂 Podlewam - o ile nie zapomnę 😞 Przynoszę do mieszkania jak jest tylko kilka stopni plus - czyli funduję im jesienny odpoczynek - rzadko wtedy podlewam. Przynoszę do mieszkania, stawiam na parapecie, obcinam takie byle jakie liście, podlewam więcej i czekam 🙂 Jak zaczynają kwitnąć przenoszę w reprezentacyjne miejsce, by nacieszyć oczy 🙂 U mnie kwitną późno, pod koniec zimy, tak w marcu. No i tak to wygląda. Ale jeżeli napisałam coś głupiego, to proszę znawców kwiecia o skorygowanie mnie.
 5. Dzięki dzielnej ekipie fruwamy 🙂 Ale upadki nam się zdarzają i wszelka pomoc bardzo potrzebna Hop hop 🙂
×
×
 • Create New...