Beti-Buba
Members-
Posts
395 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Beti-Buba
-
Strach w jej oczach jest porażający..........musiała sporo przejść i teraz od jej charakteru,czasu i odpowiedniego podejścia do niej będzie zależało to czy i kiedy znowu zaufa człowiekowi i stanie się radosnym psem. Trochę się obawiam, że może kogoś ująć za serce ale tej osobie-jak w wielu przypadkach nie wystarczy cierpliwości i wiedzy aby wyprowadzić ją z tego stanu. Myślę,że kontakt z behawiorystą byłby bardzo wskazany ,również dla wolontariuszki która będzie z sunią pracowała. Trzymam kciuki aby sunia szybko wyszła z tego stanu.
-
Nie jest dobrze...........dzisiaj skontaktowałam się z wolontariuszką opiekującą się Sunią i niestety nie mam dobrych wieści-nie ma żadnych telefonów w sprawie naszej drobinki :( Ciągle mam nadzieję,że Sunia niebawem znajdzie fajny domek-dzięki Wam. Każdy ma rodzinę, znajomych, przyjaciół. Pytajcie, udostępniajcie TO MUSI się udać! Poniżej link do ogłoszenia na Olx z opisem Suni :http://olx.pl/oferta/wielka-ksiezniczka-w-niewielkim-cialku-poznajcie-sunie-CID103-IDeej2t.html
-
Sunia -jak widać na zdjęciach jest coraz smutniejsza...........biorąc pod uwagę jej wrażliwość i wcześniejszy bliski kontakt z człowiekiem i to w jakim miejscu się znalazła -ile jeszcze wystarczy jej sił i nadziei??? Nigdzie nie ma dla tej drobinki ciepłego kąta i dobrych ludzkich rąk?
-
Trudno-najwyżej zginiesz ale w słusznej sprawie ;) He,he.....
-
Moi drodzy tak naprawdę to NIEISTOTNE jakiej długości będzie ogłoszenie-WAŻNE, że tutaj zaglądacie,że coś się dzieje i wszyscy mamy jeden cel: znalezienie suńce dobrego domku! PRAWDA? Każde działanie które nam pomoże osiągnąć ten cel ma sens!
-
Nie zgadzam się z tą krytyką dłuższego opisu -powtarzam im więcej informacji TYM LEPIEJ jak ktoś nie ma czasu ani cierpliwości aby przeczytać ISTOTNE informacje o psie to prawdopodobnie również NIE BĘDZIE miał czasu i CIERPLIWOŚCI aby popracować nad psiakiem jeśli wystąpią ewentualne problemy np. z dłuższą aklimatyzacją z nowym otoczeniem, stylem życia w nowym domu itp. I dlaczego to mają być tylko KORZYSTNE informacje o psie??? Jak ktoś boi się problemów i nie chce z psem pracować i dać mu szansę to niech sobie kupi maskotkę-one są bezproblemowe..............
-
I O TO chodzi -im więcej informacji o psiaku tym lepiej. Dziękuję :)
-
Dzięki! Co do wieku to jeśli jest znany to lepiej nie owijać w bawełnę-zresztą dla małych ras to ŻADEN wiek przecież! Kawał życia jeszcze przed nią! A z drugiej strony gdyby chciały z nią szaleć jakieś dzieci to lepiej żeby jednak miała trochę spokoju bo szczeniorem już nie jest :) no i DAMY mają swoje prawa :)
-
Fajnie, że jesteście! Każde wejście to szansa na to ,że TO TOBIE sunia skradnie serce .Wiem, że ma to sens bo w ten sposób znalazłam już domek jednemu psiakowi! Czekam na więcej informacji o Soni od wolontariuszki która ma się jej bliżej przyjrzeć i napisać mi nieco więcej o niej. Sonia będzie też miała ogłoszenie w Dzienniku Zachodnim. Wierzę, że niebawem ktoś ją wypatrzy, pokocha i da jej ciepły, kochające domek!
-
Molosowo-Onkowe Love - olbrzymki o ONki z Sosnowca czekają na dom !!
Beti-Buba replied to Crys's topic in Psy do adopcji
Lepiej poczekać na odpowiednią osobę niż żeby trafił na kogoś nieodpowiedniego. To fakt ludziom brakuje często znajomości tematu dot.psów po przejściach o cierpliwości już nie wspomnę .Tyle jest przypadków powrotu psów do schroniska np.po tygodniu,kilku dniach itp. bo ludziom nie chciało się z psem popracować i dać mu szansy na oswojenie się z nową sytuacją. -
Molosowo-Onkowe Love - olbrzymki o ONki z Sosnowca czekają na dom !!
Beti-Buba replied to Crys's topic in Psy do adopcji
Szkoda,że nikt go jeszcze nie wypatrzył,a gdyby tak poprosić o pomoc w szukaniu mu domku "Adopcje Kaukazów?" Jest chyba w typie rasy? -
No taaaak wiadomo szczeniaki to słodziaki :) ale moje serce należy do starszych psiaków one zawsze mają trudniej jeśli chodzi o znalezienie nowych domków. Staram się pomagać właśnie im.
-
dzięki :) wstrzymaj się jeszcze wolontariuszka być może w najbliższym czasie napisze o niej coś więcej -to by nam się przydało do opisu w ogł.
-
Wiesz co zaczynasz mnie IRYTOWAĆ! I przestań mi mówić CO mam robić-to jest NIETAKTOWNE! Co TY zrobiłaś dla niej -oprócz dawania "dobrych" rad??? O co Ci chodzi??? Robię co robię i uważam ,że ma to sens -było JUŻ tutaj ponad 100 wejść skąd możesz mieć pewność,że nie zajrzy TUTAJ potencjalny nowy właściciel Soni??? O reszcie swoich działań nie mam zamiaru Ci się tłumaczyć.Jak masz ciągle się czepiać i krytykować to idz sobie lepiej na spacer ze swoją gromadką i uspokój się!
-
Bakusiowa- z tą ewentualną budą to przegięłaś-przyjrzałaś się tej suni??? ONA miałaby się nadawać do budy???
-
Tak jak pisałam wyżej NIE jestem wolontariuszką i niestety nie mogę mieć wpływu na to gdzie sunia pójdzie -o tym zadecydują osoby pracujący w schronisku. Póki co Sonia ma również swoje miejsce na : https://www.facebook.com/events/199719060214744/permalink/491153554404625/ Jestem w kontakcie z wolontariuszką która założyła" ADOPTUJ STARUSZKA" i jest wolontariuszką sosnowieckiego schroniska . Jak zostanie wyleczona łapa Soni P.Agnieszka postara się wziąć sunię pod swoje skrzydła i m.in będzie wychodziła z nią na spacery-mam nadzieję,że wtedy uda jej się poznać charakter Soni i napiszemy o niej nieco więcej. Będzie miała również zamieszczone ogłoszenie w Dzienniku Zachodnim.
-
No to gratuluję! Zapewniam Cię,że PISANINA też działa a o reszcie działań nie piszę -bo nie mam zwyczaju się chwalić. Tutaj proszę forumowiczów o rozejrzenie się i TYLE.
-
To TYLKO Twoje zdanie zwróciłam się tutaj o pomoc dla niej -od tego jest TUTAJ to forum. Do Ciebie też -pośrednio się zwróciłam-jak do każdej osoby zaglądającej tutaj ,więc zamiast krytykować zrób TY coś konkretnego dla niej-PROSTE? I daruj sobie już tę bezpodstawną krytykę nie o to tutaj chodzi.
-
A CO robię-Twoim zdaniem nie działam? Dogomania przecież jest psim portalem i to najpopularniejszym. Nie jestem wolontariuszem ani osobą decyzyjną jeśli chodzi o ewentualne umieszczenie suni w hotelu bądź btd-zresztą chyba wiesz jak trudno znaleźć SENSOWNY domowy hotelik już nie mówiąc o bdt...............Więc TUTAJ proszę po prostu -zaglądających o rozpytanie wokół czy gdzieś wśród rodziny,znajomych nie znalazłby się dla niej domek-to chyba też jest jakiś sposób działania prawda?
-
Puk,puk czy ktoś tutaj do mnie zagląda? Czy ja kogoś obchodzę ,czy zostanę już sama na zawsze.............
-
Sunia jest dopiero od stycznia w schronisku i mam nadzieję,że niebawem znajdzie dobry ,nowy domek i forumowicze tutaj zaglądający jej w tym pomogą :)
-
Brak słów na zachowania niektórych ludzi! Ale cały czas wierzę,że DOBRCH ludzi jest więcej i Sonia być może dzięki Wam znajdzie dobry domek :) W tej chwili przebywa w szpitaliku schroniskowym - ma zranioną łapkę :( Jest niedużą, domową, grzeczną suńką -9 lat to właściwie wiek średni dla niewielkich psiaków ,przed nią jeszcze sporo lat życia i sporo radości dla przyszłego właściciela! Znajdzmy jej ten domek.
-
Suńka ma na imię Sonia.
-
To jest właśnie najgorsze..........dla psiaków które miały dobry domek i dobre warunki na starość schron??? Często np.po śmierci właściciela oczywiście rodzinka do przejęcia mieszkanka po dziadku pierwsza ale żeby zaopiekować się starszym psiakiem to już często chętnych brak! Ludzie adoptujcie staruszki one potrzebują NAPRAWDĘ niewiele a mają mało czasu na to aby zamknąć oczy w ciepłym domku a nie zimnym schronie w samotności :(