-
Posts
159 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by lucky123
-
Ni wiem, czy w dobrym dziale ten wątek... Moja matka kupiła ostatnio szczeniaka maltańczyka (podobno z hodowli, a nie pseudo). Ostatnio dowiedziałam się, że jej znajoma ma maltańczyka sunię i zamierzają je do siebie "dopuścić", bo mają chętnych na oddane szczeniaki. Próbowałam jej przemówić do rozumu, tłumaczyłam czym jest pseudo etc. Ba! Mówiłam nawet o karach finansowych! (Matka mieszka w Niemczech) Zupełnie nie wiem co robić... Dla niej dopuszczenie raz w życiu to norma (mimo pokazywanych info weterynaryjnych)... Jestem załamana, zwłaszcza że sama jej powiedziałam, że bidy w typie rasy przebywają w schroniskach - na co mi matka odpowiedziała "w typie, a oni chcą tę rasę...: ;( Błagam, podajcie mi inne argumenty niż wady genetyczne i spaczenie charakteru, czy pomnażanie psiego nieszczęścia (to nijak nie dociera, bo cyt. "w Niemczech nie ma bezdomnych zwierząt"....)....
-
Lucky - cocker spaniel "szczésciarz" ma swój wymarzony dom!
lucky123 replied to emilia2280's topic in Już w nowym domu
Lucky ma swoją dziewczynę :D tak się przynajmniej śmiejemy z jej panią :D Maja jest słodziutką, młodziutką spanielką :) W poniedziałek idziemy razem na spacer, więc może uda mi się zrobić parę zdjęć :) Ma też przyjaciółkę Tenko (owczarek niemiecki) i dwóch przyjaciół: Olo i Hermesa :) Ostatnio zapoznaje się też ze spanielką Lusią i młodziutkim, 4 miesięcznym, amstafikiem Rockym :) Poza tym pływa w Zalewie Nowohuckim i szaleje na spacerach :D. Trudno uwierzyć, że idzie mu m.w. 8 rok :) -
[B]UWAGA![/B] W Krakowie, w dz. Nowa Huta kradną psy spod sklepów etc. Na samym naszym osiedlu w ciągu tygodnia ukradziono 3 psiaki, właśnie spod sklepów (małych, osiedlowych) :(
-
[quote name='sindulka']JA SPAŁAM Z MOJĄ UKOCHANĄ PSINKĄ PRZEZ 13 LAT.JA K SIĘ PRZEBUDZIŁAM TO ZAWSZE LIZAŁA MNIE W RĘKE I ZARAZ CHCIAŁA SIĘ BAWIĆ.NIE ZASNĘŁA INACZEJ JAK MNIE NIE DOTYKAŁA ,ALE PRZYSZEDŁ TEN NAJGORSZY DZIEŃ KIEDY ODESZŁA .MAM OGROMNY SMUTEK I ŻAL:placz::placz:[/QUOTE] rozumiem Cię doskonale. Ja z moim pierwszym psem dorastałam i niestety musiano ją uśpić z powodu raka złośliwego. Domyślam się, że to świeża sprawa, ale nie myślałaś o nowym psiaku? Psy powinny żyć dużo dłużej... PS przepraszam jeśli jest to flood....
-
Mój TŻ może nie mieć miejsca w łóżku :P Ale mój piesek? Zawsze :D chociaż i tak często mu za gorąco i schodzi na swoją podusię albo na fotel :)
-
Lucky - cocker spaniel "szczésciarz" ma swój wymarzony dom!
lucky123 replied to emilia2280's topic in Już w nowym domu
co tak pusto w wątku Lucky'ego? :( Lucky szaleje bez ustanku, nie wierzę w jego wiek :D Dzisiaj go boli brzuszek i jest baaaardzo biedny :( Uczulenie pyłkowe mu przeszło, bo już nie ma pyłków :D ostatnio ma bzika na punkcie tuńczyka z puszki i jak tylko jakaś puszka w domu się zjawi, Lucky próbuje wskoczyć na blat coby się upewnić, że to tuńczyk :D Poza tym jest już tak rozpieszczony, że zejście na ziemię traktuje jako karę (jak mamy gości i nie mają gdzie usiąść), a mięso wołowe mielone jako obrazę :P w końcu papu to tylko rybki, wątróbeczka, serduszka etc. :D -
Najdziwniejsze komentarze dotyczace waszych psów :) [2]
lucky123 replied to dog_master's topic in Wszystko o psach
To ja tak dla odmiany - najcudowniejsza reakcja: Chłopiec (ok 3-4 lat)- Tato, piesek! Tata- Spytaj pani czy możesz pogłaskać Ch- Cy moge poglaskać pieska? I częściej zdarzają mi się tego typu sytuacje ;) Chociaż już się dowiedziałam, że mam (cytat!) kundla, który udaje cocker spaniela :D Kundlem jest, ale żeby cocker spaniela udawał :lol: Bliżej mu do springer spaniela :lol: -
Lucky - cocker spaniel "szczésciarz" ma swój wymarzony dom!
lucky123 replied to emilia2280's topic in Już w nowym domu
Zdjęcia z majówki na łąkach, gdzie jest jeziorko :lol: [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-pyzM8eSr9C4/UZjAPdcSidI/AAAAAAAAAZo/SQRQXYu9ONA/s720/DSCF4107.JPG[/IMG] [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-riI4XYfRox4/UZjAe4T8EkI/AAAAAAAAAa4/V-pKfI_4RNE/s800/DSCF4139.JPG[/IMG] [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-EmdVbxX64Ic/UZjAZgAUS9I/AAAAAAAAAaY/0Zc7ikcTaiQ/s800/DSCF4122.JPG[/IMG] [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-uOizwuiVL20/UZjAUJv3pjI/AAAAAAAAAZ4/CrGafe9Q_8g/s800/DSCF4117.JPG[/IMG] -
Lucky - cocker spaniel "szczésciarz" ma swój wymarzony dom!
lucky123 replied to emilia2280's topic in Już w nowym domu
[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-UM_hVPZRvxQ/UY6J5H_WewI/AAAAAAAAAYc/i--qrgmHmxA/s800/IMG105.jpg[/IMG] szczęśliwy pies :D -
Lucky - cocker spaniel "szczésciarz" ma swój wymarzony dom!
lucky123 replied to emilia2280's topic in Już w nowym domu
Nowe zdjęcia Lucky'ego: [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-M6RZaFk14UY/UYLKT8D4kEI/AAAAAAAAAXs/ahFMFchAMyk/s800/DSCF4095.JPG[/IMG] o tak, tak mnie głaskaj :D [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-NoRb-BtRAo4/UYLKWCqGKnI/AAAAAAAAAXw/WKMJLYoud9U/s800/DSCF4098.JPG[/IMG] właśnie odpływam :D [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-ky84E5_o-EE/UYLKWx939CI/AAAAAAAAAX8/J8CIDHDa8q4/s800/DSCF4073.JPG[/IMG] a tu jeszcze smaczek wpadł :D [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-rbt1uE8mWFQ/UYLKY4qPnkI/AAAAAAAAAYI/nBkvRFvNkbM/s800/DSCF4025.JPG[/IMG] a tak się pięknie uśmiecham :) :D -
Lucky - cocker spaniel "szczésciarz" ma swój wymarzony dom!
lucky123 replied to emilia2280's topic in Już w nowym domu
Wczoraj była posiadówka urodzinowa TŻta i Lucky udowodnił, że spaniel to nie rodowód - to stan umysłu. Jako, że na stole były nasze ludzkie smaczki, wylądowały na nim też psie - żeby Lucky żebrząc dostawał coś, co mu nie zaszkodzi. A żebrał skutecznie. O ile ja sama staram się być konsekwentna i nie dokarmiać psa za nic, goście natychmiast ulegli czarowi spanielowatych oczu... Moje protesty zostały zagłuszone przez "No, ale przecież samo spadło", "Ale to niechcący" i "Przecież tak patrzy..." ;) A dzisiaj obudził mnie huk dobiegający z kuchni i okazało się, że Lucky już wie skąd biorą się ciasteczka, a na dodatek - jak łatwo można tę szafkę otworzyć... Do zakazanych słów (spacerek, siku, ciasteczka), doszło kolejne: szafka :diabloti::D -
Lucky - cocker spaniel "szczésciarz" ma swój wymarzony dom!
lucky123 replied to emilia2280's topic in Już w nowym domu
Ależ nikt nam nie wmawiał, że to jest śliczne :D Naprawdę, potrafimy z TŻ mieć własne opinie i nam się serio Lucky podoba :D. Tobie nie - i w porzo. Zapłaciliśmy i pewnie jeszcze nie raz tam wrócimy, bo naprawdę jesteśmy zadowoleni :D -
Lucky - cocker spaniel "szczésciarz" ma swój wymarzony dom!
lucky123 replied to emilia2280's topic in Już w nowym domu
A nam się podoba, wygląda słodko. Jesteśmy zadowoleni :) Poiza tym on w ogóle nie ma sierści jak spaniel, ma duuużo twardszą. Zresztą, wg nas wygląda cudownie :) Koleżanki Luckusia ostatnio nie widuję na osiedlu, jak ją znów spotkamy postaram się zdjęcie zrobić :) -
Lucky - cocker spaniel "szczésciarz" ma swój wymarzony dom!
lucky123 replied to emilia2280's topic in Już w nowym domu
Dzisiaj Lucky był u fryzjera. Oto kilka foteczek: [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-vnYBi4Em-rE/UXE-uIKztLI/AAAAAAAAAXE/8_l3QgMV4TM/s640/DSCF4039.JPG[/IMG] [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-SbC_63wz0xY/UXE-ua0YVlI/AAAAAAAAAXI/WAnMCE43w0c/s640/DSCF4031.JPG[/IMG] [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-tneDINX9ywM/UXE-wjWPIcI/AAAAAAAAAXQ/gfQiBttPc0s/s800/DSCF4030.JPG[/IMG] [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-l2C9F440DQw/UXE-xsXxlTI/AAAAAAAAAXY/41xobRcMx7E/s912/DSCF4040.JPG[/IMG] -
Lucky - cocker spaniel "szczésciarz" ma swój wymarzony dom!
lucky123 replied to emilia2280's topic in Już w nowym domu
Lucky ma nową koleżankę - Kaję ;) Kaja to mieszanka spaniela i setera irlandzkiego :P Ona wysterylizowana, on - jak wiadomo - wykastrowany, co nie przeszkadza im w próbach stworzenia nowego życia :P Do fryzjera idziemy, jak pogoda się nieco uspokoi ;) Będę wrzucać w przyszłym tygodniu jego nowe zdjęcia :D -
podnoszę do góry
-
Lucky - cocker spaniel "szczésciarz" ma swój wymarzony dom!
lucky123 replied to emilia2280's topic in Już w nowym domu
[quote name='mira145']Witaj Kopidołku kochany!Widzę ,że lepiej nie mogłeś trafić:loveu: jesteś bardzo rozpieszczany przez swoją Pańcie:loveu:! A doły możesz sobie kopać teraz do woli na obcym terenie :roflt::roflt::roflt:jesteś w tym dobry:diabloti:Zdjęcia piękne bo i Ty jesteś piękny:lol:[/QUOTE] Nie zaprzeczę, że jest rozpieszczany :P Nie tknie psich ciasteczek i smakołyków, dopóki nie są a) wędzone b) nie są to serca, szyje etc. :D A że jest piękny, cóż... Połowa osiedla się nim zachwyca, druga połowa kręci głową, gdy widzi, jak kopie kolejny dół :D EDIT: jako, że zima znów zaatakowała, wizyta u fryzjera została przełożona. Za to kąpiel była, Lucky swoim zwyczajem nie dał pańci wysuszyć włosów, tylko sam wlazł pod suszarkę (to jedyny pies, jakiego znam, który samodzielnie wchodzi do wanny i sam się doprasza suszenia sierści :D ), a teraz leży pod kocem :) Szczerze powiem, że jestem wdzięczna wszystkim świętościom, że tamtego dnia weszłam na gumtree i znalazłam ogłoszenie mojego najkochańszego psiaka :loveu: jestem w nim absolutnie zakochana :loveu: -
[quote name='Silva774']Dalej szukamy... Wiem, że to straszne, ale on bardzo łatwo przyzwyczaja się do nowych ludzi. Kiedyś byli u mnie przyjaciele, a Inu postawił ledwo poznaną osobę wyżej w hierarchii niż mnie, dosłownie czekał na pozwolenie od mojego przyjaciela, żeby wykonać moje polecenia. W tej chwili trzymanie go na siłę byłoby egoistyczne z naszej strony, bo wiem, że szybko dojdzie do siebie po takiej brutalnej zmianie, jeśli tylko da mu się odpowiednio dużo miłości. W dodatku od kilku dni utyka przy wchodzeniu po schodach, nawet po niedługich spacerach. Martwię się co będzie dalej :([/QUOTE] wiesz, to, że nie słucha Ciebie ani nikogo z Twojej rodziny jest normalne, skoro kłócicie się kto z nim wyjdzie... Pies nie ma właściciela, przewodnika. W każdym razie mam nadzieję, że niedługo znajdzie się jakiś ekstra domek :)
-
Lucky - cocker spaniel "szczésciarz" ma swój wymarzony dom!
lucky123 replied to emilia2280's topic in Już w nowym domu
Lucky na wybiegu też przekopuje ziemię :D A za dwa tygodnie idziemy do fryzjera, więc wrzucę fotki obciętego i wytrymowanego psiaka :D -
[quote name='socurek']Tak. Zachowałabym się tak samo. Nie pierdzielnęłabym bym nim o ścianę ani nie kopnęła w brzuszek, ale po łapach by na pewno dostało. To był delikatny klaps, mocniej się same ze sobą bawią.[/QUOTE] uderzyłaś w dramturgię ;) Nie pytałam czy skatowałabyś dziecko, ale czy byś je uderzyła (tj klaps). A bicie po łapach źle wpływa na rozwój układu nerwowego :P Well, bicie dziecka powoduje, że w dziecku rośnie bunt (z powodu poczucia upokorzenia, nawet po "nieszkodliwym" klapsie) i słabnie samoocena. U psa - ukrywanie pewnych rzeczy (np siku za kanapą, a nie na korytarzu, gdzie łatwiej sprzątnąć) i wzmaga się agresja. Naprawdę jest tyle materiałów o wychowaniu pozytywnym i szkoleniu pozytywnym, że nie wiem po co wracać do metod, których brak skuteczności udowodniono... (aha, i wcale się nie czepiam, tylko się zastanawiam)
-
Lucky - cocker spaniel "szczésciarz" ma swój wymarzony dom!
lucky123 replied to emilia2280's topic in Już w nowym domu
Nowe foteczki Lucky'ego: [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-JQEYuV7tOW0/USo9JHdHusI/AAAAAAAAADQ/ewiCyNKLgvc/s640/IMG_20130213_145828.jpg[/IMG] Luckuś z kijem 3 razy większym od siebie :D a poniżej z nowo poznanym kolegą :D [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-WXqdvwhXzlU/USo9LJOYycI/AAAAAAAAADY/I5JEdeRiloE/s800/IMG054.jpg[/IMG] [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-A8H4gFRl-rc/USo9GuGzihI/AAAAAAAAADA/YSz-MOtRphE/s640/IMG062.jpg[/IMG] Lucky szuka wiosny pod śniegiem :diabloti: [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-8fUwryHJkT8/USo9H0RTYwI/AAAAAAAAADI/tr2YccCEqME/s800/IMG057.jpg[/IMG] i zasłużony odpoczynek :loveu: -
[quote name='socurek']Czasem się zdarza, ale sporadycznie. Dziś na przykład za to, że zostałam obudzona dżwiękiem odgryzania guzików od poszewki na kołdrę w ostatniej całej pościeli.... [/QUOTE] tylko pytanie brzmi, czy gdyby dziecko 4 letnie odrywało te guziki też byś je uderzyła? Przepraszam, ale krew mnie zalewa jak słyszę tłumaczenie "każdemu czasem puszczają nerwy". :shake:
-
O rany, jakie cudowne metamorfozy! :loveu: Jednak mam oczy w mokrym miejscu - oglądając fotki psiaków jeszcze w schroniskach chciało mi się ryczeć z żalu, a patrząc na mordki już w nowych domkach, chciało mi się beczeć ze szczęścia. Lepiej psiaczki nie mogły trafić :loveu:
-
[quote name='Sonika']Tak zdarzylo sie, ale nie uderzam psa w tyłek(bo i tak nie poczuje, predzej mnie reke rozboli) tylko w kufe. Moze troszeczke drastyczne :oops: . Mam po tym wyrzuty sumienia, ale ja nie wytrzymuje, jak pies mi przebiega przez ulice(malo ruchliwa, ale zawsze) biega po jakis smietnikach, wszystko wyzera, potrafie go tak gonic przez 30 min. a jak go złapie to.. :oops: nerwy mi puszczaja. Oczywiscie jesli sie zdazy ze w koncu sam do mnie przyjdzie, to jest nagroda, ale tak :shake:[/QUOTE] klaps, kiedy pies wróci nauczy go tylko, że nie warto wracać, bo i tak dostanie... Lepiej poczytać o pozytywnym wzmacnianiu albo pójść do behawiorysty...
-
Nigdy nie uderzyłam psa i modlę się by taki dzień nigdy nie nadszedł. Karcenie fizyczne (zwierzęcia czy dziecka) uważam za upokarzające dla mnie samej. I przeraża mnie podejście niektórych pt "czasem psa trzeba uderzyć"...