-
Posts
624 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by nadira
-
Ja właśnie chciałabym, żeby podszycie było grubsze, dlatego zmartwiło mnie, że akurat seledynowy jest cienki...może poprosić o podwójną warstwę? Tylko czy to nie będzie przesada znowu? A może macie porównanie grubości w stosunku do hurttowego softshella? Bo tylko w szelkach mam tego typu podszycie i chciałabym, żeby w obroży też tej grubości było, może nawet ciut grubsze edit: pomyliło mi się już wszystko- w hurttach jest przecież neopren nie softschell
-
Ktoś ma może seledynowy softshell z Kudłatego? Chciałam takie właśnie podszycie do obroży i dostałam odpowiedz, że w tym kolorze materiał jest cieńszy od pozostałych, zastanawiam się, czy się zdecydować, czy zmienić koncepcję... A jakby ktoś miał fotkę, jak "na żywo" się prezentuje ten kolor to również byłabym wdzięczna :)
-
Rodowody rodziców nie stanowią podstawy do wydania szczeniętom rodowodów. Aby szczenięta były rasowe, ich rodzice muszą, m.in. posiadać uprawnienia hodowlane. Są przecież psy rodowodowe niehodowlane- posiadające jakieś wady, które wykluczają je z hodowli (i nie zawsze są to wady eksterierowe- widoczne gołym okiem)
-
Galeria mędziariny, mędziarza i zwierzaków
nadira replied to marta1624's topic in Owczarek niemiecki
Hej :) Niezła gromadka! Tyle szczęśliwych, kudłatych pycholków, że miło popatrzeć. A ta siwiutka mordka przesłodka :) To jest ta 12- letnia sunia? Świetnie się trzyma, niestety rzadko widuję tak wiekowe owczarki :( -
Mamy obrożę z neonowo-żółtą eko z DS i odradzam- jest kiepściutka, jeżeli chodzi o jakość; bardzo cieniutka, w niczym nie przypomina innych eko- ten materiał nazwałabym raczej gumowatą ceratką
-
Galeria mędziariny, mędziarza i zwierzaków
nadira replied to marta1624's topic in Owczarek niemiecki
O! Zakupy udane widzę :) Niebieskie sówki śliczne! Ale w tych drugich szelkach moje ostatnio ulubione połączenie kolorków- niebieski z zielonym :) bardzo fajne! Obiecałam sobie przystopować z obrożami, ale kusi ten Kudłaty swoimi hafcikami...na dodatek nie mamy żadnej obroży z podszyciem softshell...no wstyd po prostu, trzeba to nadrobić ;) Jesteś zadowolona z łańcuszka w obroży? Pewny (mocny) jest? -
Dobre :D pewnie niektórzy po odejściu myślą sobie "ale se rasę wymyśliła- przecież znam się doskonale i wiem, że nie ma czegoś takiego, jak BOS" :D Ja najczęściej słyszę, że mały ten mój wilczur :D Odpowiadam, że to nie wilczur. I tyle. Chyba, że ktoś drąży temat- wtedy gdzieś tam pojawia się, że to chodski. Ogólnie bardzo nie lubię tego określenia "wilczur" :/ Tekst o urywaniu jąder świetny :D pozwolę sobie pożyczyć ;)
-
Galeria mędziariny, mędziarza i zwierzaków
nadira replied to marta1624's topic in Owczarek niemiecki
Ja chętnie! Tylko gdzie te hałdy??? O,to wesoło było :) Ja w drodze powrotnej prawie wpierdziel dostałam od jednego buraka, bo zwróciłam uwagę, że butelek po piwie przez okno się nie wyrzuca. W sumie też wesoło było :D Jakiś czas temu spotkałam DON "w barwach" chodskiego- cuuudo 8) Jak dla mnie na plus jest chodziakowy rozmiar- malutki nie jest, a przy tym poręczny ;) marta- liczę, że pochwalisz się nowym komplecikiem!?! -
Galeria mędziariny, mędziarza i zwierzaków
nadira replied to marta1624's topic in Owczarek niemiecki
Angina, zawsze chętnie się wybiorę na jakiś spacerek :) Tylko w wakacje może być gorzej dobrać termin- dzieciaczków nie mam się zbytnio gdzie "pozbyć" ;) no ale psa po wakacjach też będę miała :D gdzieś kiedyś pewnie się uda Dzięki, Marta :) Drago dawno tak dobrze się nie bawił, jak z Kają i Oxą :) ledwo do domu doczłapał :) mówcie tylko, kiedy kolejne spotkanie, postaramy się przybyć :D -
Galeria mędziariny, mędziarza i zwierzaków
nadira replied to marta1624's topic in Owczarek niemiecki
O,rany co ja tu widzę :D Tą pokraką moją się zachwycacie???? :D Marta po prostu grzecznie wybrała te bardziej korzystne ujęcia ;) Marta, nadira za nic się obrażać nie zamierza :D Nawet jak napiszesz, co naprawdę o tym moim głupku namolnym myślisz ;) Zasugerowałabym spotkanie w większym psim gronie, jak kto ma ochotę się przekonać, jaki Drago jest na prawdę, ale obawiam się, że już nikt by dobrego słowa o nim nie napisał :D Tym razem się mu upiekło, bo miał "do towarzystwa" że się tak wyrażę, dwie super fajne sunie, które mu potrafiły pokazać, gdzie jego miejsce ;) Angina, a gdzie mnie podejrzałaś? Bo się boję, co widziałaś ;) -
Galeria mędziariny, mędziarza i zwierzaków
nadira replied to marta1624's topic in Owczarek niemiecki
To u Was tak lało wczoraj???? W Katowicach do końca dnia prażyło słoneczko :D Bardzo chętnie powtórzymy z Drago kiedyś wycieczkę (jeśli nas przygarniecie :D ), ale rzeczywiście przy takiej pogodzie dobrze byłoby też skorzystać z jeziorka :D Ja futrzakom zazdrościłam wczoraj -
Galeria mędziariny, mędziarza i zwierzaków
nadira replied to marta1624's topic in Owczarek niemiecki
O,rany...Drago byłby w siódmym niebie :D weźcie nas kiedyś na taki "suczkowy" spacerek :) W środę rano planuję wypad na Pogorię (III), jeżeli pogoda będzie fajna- może dołączycie? -
Galeria mędziariny, mędziarza i zwierzaków
nadira replied to marta1624's topic in Owczarek niemiecki
Szkoda, że nie wybrałyście się ciut wcześniej, spotkałybyśmy się na wybiegu :) i Kesja też była :) -
Brak paragonu raczej nie powinien być przeszkodą...nie wyprą się swojej roboty przecież :) szkoda takiej fajnej obróżki. Może spróbuj chociaż zapytać- nie zaszkodzi szczególnie, że zrobiona była parę dni temu
-
No i bardzo fajnie kolorki dobrałaś :) Haft też jest świetnie zrobiony- widać, że dopracowany a nie bylejaki, jak w innej, znanej firmie hm wykonującej hafty (nie będę tu wymieniać tej nazwy na G...) Może dobrze byłoby odesłać obrożę, żeby zmienili zapięcie? Jestem pewna, że nie byłoby problemu. Mam podobnie przy obroży z DS- zatrzask jest szerokości taśmy, a przy regulacji męczę się z przeciąganiem podszycia, ale to moja wina, bo uparłam się na zapięcie profilowane :D
-
Nie za cienko, bardzo fajnie wygląda :)
-
Jeżeli o Julki chodzi, wydaje mi się, że to od psa zależy. Mojemu na początku nie podobały się zbytnio (mamy pasowe), teraz, po około pół roku używania jakośtam przywykł i nie narzeka, ale widać doskonale, że woli Hurtty Y. Chyba przeszkadza mu duża sztywność taśmy. Ale on to raczej mięciutki jest jak księżniczka ;) Na dodatek ma pecha, bo mi się one bardzo podobają i super się psa w nich prowadzi ;) Znam też dwa skrajne przypadki stosunku do tej uprzęży; jedna z zaprzyjaźnionych suczek ich nienawidzi (siodełkowe, starszy typ), we wszystkich innych szelkach może chodzić, a w julkach świruje, pies znajomych świetnie się w nich czuje (siodełkowe IDC), używają non- stop, do wszystkiego, i oba końce smyczy bardzo zadowolone :)
-
Na stronie http://juliusk9-sport.pl/pisze, że nitka jest wykonana w technologii "All Time Light", czyli zarówno odblaskowa, jak i luminescencyjna, w sklepie p1es nie ma takiej informacji i dlatego zastanawiam się, czy oba sklepy mają dokładnie te same smycze... zadzwonię i zapytam. Chyba, że dałabyś radę sprawdzić?
-
Też ich lubię, kupowałam u nich szelki :) Zapytam w takim razie o możliwość zamówienia :) Dzięki Kusi mnie jeszcze u nich smycz kauczukowa, ale szer. 19mm to chyba za mało... Mam jeszcze pytanie dot. tej smyczy- te nitki są wykonane w technologii "all time light"?
-
Też mam ochotę na taką smycz :D Gdzie kupowałaś? Ja patrzyłam w sklepie p1es, ale niestety nie mają 2,5cm, 2m :( w innych szerokościach są dostępne 2m, a szer. 2,5cm jest tylko 1,2m albo długa przepinana (nie lubię przepinanych)
-
Nieźle Ci to wyszło, lucky ;) Ale nie martw się- ja w podstawówce kiedyś napisałam, że na halach wypasają się stada bananów :D wypominano mi to do końca szkoły :D ...sory za off
-
Mój pies niedawno wpakował się w smołę przednimi łapami :( Próbowałam usunąć paskudztwo wacikiem, potem gazą, nasączonymi wazeliną. Trochę schodziło, ale trudno było się dostać między opuszki- tam miał futerko całe pozalepiane :( Nalałam do niewielkiej miseczki olej i najpierw jedną, później drugą łapę dokładnie w nim wymoczyłam, co się dało zebrałam gazikiem, resztę wymyłam porządnie szarym mydłem i wypłukałam. Efekt: łapki czyściutkie jak nigdy :) Na szczęście przed rozpoczęciem wsadziłam psa do wanny, bo syfu było co niemiara :D Zanim zaczniecie wycinać cokolwiek, spróbujcie użyć jakiegoś tłuszczu ;)
-
4cm! Martisa nie miałam, nie znam grubości ich taśmy, ale ponieważ polecam 4cm, to wzięłabym trzy warstwy- będzie się lepiej układać przy tej szerokości.
-
Jakość materiałów Furkidz'a zależy od konkretnego wzoru- jedne są słabsze, inne bardziej trwałe. Ja miałam obrożę ponad rok (niedostępne już potworki) i nie było z nią problemów. Dużo zależy też od intensywności użytkowania- mój pies praktycznie nie niszczy obróż; wprawdzie po krzakach często biega, ale np.nie tarza się praktycznie wcale. Należy pamiętać, że naszycie jest bawełniane, więc na super trwałość bym nie liczyła. Furkidz ma też linię produktów WorkOut- zamiast bawełny jest tkanina poliestrowa, co znacznie zwiększa ich żywotność.
-
Mój poprzedni pies też praktycznie nie pił, był z nami od szczeniaka i przez niemal 15 lat cieszył się świetnym zdrowiem. Nawet, kiedy wracał zziajany i zmęczony ze spaceru- na miskę z wodą nawet nie spojrzał. Wodę (taką bezpośrednio pitą z miski) potrzebował jedynie, kiedy dostawał suchą karmę, czyli sporadycznie. Na co dzień dostawał "gotowane" i widocznie ta ilość wody była dla niego wystarczająca ;) Wydaje mi się, że niepotrzebnie panikujesz z tą wodą, aczkolwiek dobrze, że się martwisz i wizyta u weta dobrze by zrobiła :)