Jump to content
Dogomania

Verty

Members
 • Content Count

  34
 • Joined

 • Last visited

 1. Verty

  Kandydaci na weterynarię 2013 :)

  A ja Olsztyn polecam, kończę pierwszy rok i nie narzekam. Jak każda uczelnia ma swoje plusy i minusy, jedni wykładowcy są walnięci bardziej od drugich, ale wszystko da się przeżyć ;>
 2. Verty

  Kandydaci na weterynarię 2013 :)

  Olsztyn jest z anatą na kolosie ze śródpiersia jutro i pojutrze :>
 3. Verty

  Kandydaci na weterynarię 2013 :)

  Mnie też tu nie było od uohoho :D Też w Olsztynie, właśnie mam przerwę w uczeniu się na drugi termin z koła z histologii, huehue. Na Lewiego poszedł kiedyś donos? Dlaczego o tym nie słyszałam xD No a z mojej perspektywy, czyli skrajnego lenia, nie jest źle. Jak na ilość rzeczy jaką robię (a nie jest tego sporo) to jakoś się przepycham, tu 3, tam 4 i do przodu. Ale przez przerwę świąteczną to się nic nie zrobiło, oczywiście <3 I ja wolę zdecydowanie koła z takich rzeczy jak anatomia niż jakaś biologia czy histologia, bo na anacie przynajmniej czuję ułamek sensu w nauce tego. Bo siedzę nad histo i myślę sobie, że będę mówić do krowy jak zbudowany jest mikrokosmek. Na pewno xD
 4. Verty

  Kandydaci na weterynarię 2013 :)

  Raczej akademik, wygladają spoko a są mega tanie. Ale będę się jeszcze rozglądać za czymś jeżeli będzie cena porównywalna ;)
 5. Verty

  Kandydaci na weterynarię 2013 :)

  blakoz - SGGW. Jest wyżej w rankingach, przy przyjmowaniu do pracy na pewno będą patrzeć przychylniej i ewentualnie większa szansa na coś za granicą. Więc wal jak w dym. Gratuluję wszystkim którzy się dostali po drodze :) Czekam na was panie do Olsztyna ;) I chyba się nigdy nie przedstawiłam - Kamila z okolic Katowic, posiadaczka Westiego o imieniu Maniek
 6. Verty

  Kandydaci na weterynarię 2013 :)

  Coooo? O.o Dlaczego one tak wzrastają, cholewiec, matura poszła przecież gorzej niż rok temu! I wyniki miały być o 18, u mnie nic nie ma O.o. Lublin też twardo nic nie mówi.
 7. Verty

  Kandydaci na weterynarię 2013 :)

  [QUOTE][COLOR=#3E3E3E]Na pewno nie we Wrocku [/COLOR]:eviltong: [COLOR=#3E3E3E]We Wroclawiu jest brana pod uwagę tylko biologia i chemia rozszerzona, prog w tym roku 152/151/147 [/COLOR];-)[/QUOTE] Hm, miałam to z jakiejś tablicy dyskusyjnej czy czegośtam, więc bardzo możliwe. Ale właśnie przed chwilą patrzyłam na stronę Wroca i się zdziwiłam, że tylko biol i chem, bez angielskiego O.o E, to te progi nie takie znowu straszne.
 8. Verty

  Kandydaci na weterynarię 2013 :)

  Co do progów - ja wiem, że w Wrocu w tym roku był 76,33, bo teraz jest tam mega dziwny przelicznik. Do tego 7 osób na miejsce. Ogólnie jak liczyłam, to chyba 75 z chemii i biologii i 90 z angielskiego rozszerzonego starczało. Że z angielskiego miałam na próbnej z marszu 91 to tutaj się nie martwię ani trochę, z biologii też przestałam trząść portkami, ale ta chemia... dzisiaj byłam na takich przedmaturalnych przypominających korkach i wraz z przyjaciółką uświadomiłyśmy sobie, że mamy problem z podstawami, ale złożone zadania robimy bez problemu. O co chodzi.
 9. Verty

  Kandydaci na weterynarię 2013 :)

  Ja nie zrobiłam jeszcze ani jednego, nie ma się czym przejmować ;) Najważniejsze jest pozytywne myślenie na etapie przygotowawczym. Ja dzisiaj wkułam na blachę całą fotosyntezę, żeby już ją umieć i potem powtórzyć tylko w kwietniu. Jeszcze reakcje z chemosyntezy i to załatwione :) A chemii jest plan dzisiaj jeszcze coś zrobić... spanie jest dla mięczaków!
 10. Verty

  Kandydaci na weterynarię 2013 :)

  Ja już po, miałam w urodziny, 5 stycznia ;) Tak, Witowski też perfekcyjny nie jest, niestety. Ja myślę, że jak zrobię do tego marca obydwa tomy to zrobię Pazdro, skoro mówisz, że ci pomogło. Nie brałam go nawet pod uwagę do tej pory w sumie.
 11. Verty

  Kandydaci na weterynarię 2013 :)

  Uo, to już stary wyjadacz można powiedzieć. To jeszcze kilka miesięcy i 5 rok radosnych staży? Ja miałam niesamowite szczęście, bo moja koleżanka zdawała maturę rok temu a miała baaaardzo dużo materiałów przekazywanych jej od innych roczników. Dzięki temu dostałam segregatory pełne matur, Hosera właśnie, zbiory zadań i masę innych rzeczy.
 12. Verty

  Kandydaci na weterynarię 2013 :)

  Ja nie daję rady robić więcej niż 50 zadań, ale myślę, że to 50 to jest optimum takie. Ja do Pazdro mam straszny uraz, bo nie dość, że nie ma odpowiedzi, to jeszcze jest tam sporo błędów i starej nomenklatury :/ Skupiam się na Wiciu a z organiki mam jeszcze operon, no i arkusze. Z biologii jestem wyznawcą Hosera, kocham jego biochemię, tylko dzięki niemu zrozumiałam fotosyntezę =.= Talagia - sesji nie zazdroszczę, ale studia to już inna sprawa :> Swoją drogą, na którym roku jesteś?
 13. Verty

  Kandydaci na weterynarię 2013 :)

  U mnie w klasie mamy taki problem, że od zawsze się nam mówiło, że wszyscy na medycynę pójdziemy (bo nasz profil się dokładnie nazywa medyczny) i przez to klasa widzi tylko dwie opcje studiów - medycyna i weterynaria. I coraz częściej słyszę, że ktoś składa na weterynarię, bo na medycynę nie chce. I to trochę przykre, bo nawet nie wiedzą, że te studia to nie jest takie pitu-pitu ale ciężka harówa... Do tego mamy dziewoję o inteligencji betoniarki, która idzie tam, bo jej tata jest z zawodu. Eh, szkoda gadać.
 14. Verty

  WET-erynaria

  [quote name='nathaniel'] Verty, dla Ciebie dobra rada, zacznij czytać stronę uczelni i przestań liczyć na innych ;)). Na studiach już nikt niańczyć nie będzie ;). [/QUOTE] Stronę uczelni czytałam nie raz, nie dwa, ale uważam, że trochę więcej informacji z różnych źródeł nigdy nie zaszkodzi ;) @borysova, będzie bardzo miło :)
 15. Verty

  WET-erynaria

  Ja jestem w drugiej klasie LO i bardzo chciałabym dostać się do Wrocławia, już teraz mam to obrane na mega ambitny cel :) I tutaj moje pytanie - jakie tam są wymagania? Wiem, że dostanie sie nie należy do najprostszych, ale czy jest tak tragicznie trudno, jak słyszałam? I ewentualnie też jak to wygląda już na samych studiach, jeżeli jest tutatj ktoś z Wroca :)
×