Jump to content
Dogomania

Martuchny

Members
  • Posts

    2039
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Martuchny

  1. przed chwilą dostałam cynk, że Brutusa zabrali od Kłapouchej z dworca już nowi właściciele. Nie wiem ile dokładnie mamy długu...
  2. Ada44, nie bądź taka pewna, jak pisze agaton85.wierzysz w cuda ;) To że długo nie posiedzi to właśnie oznaczało eutanazję, jestem tego akurat w stu procentach pewna, bo potem powiedzieli, ze mam go szybko zabierać, jak ma żyć.
  3. Gamdziak nadal czeka, ale ma się dobrze, pójdzie pobiegać w niedzielę ;)
  4. dziś napiszę jeszcze do psygarnij jeśli nie zasne...
  5. Pumcia, razem z Siekową postaramy się coś mądrego skleić, żeby było jak najbardziej aktualne. Asia, jak tam Reksio? :)
  6. całkiem możliwe, że on się zestresował, dlatego udziabał, a może bawić się chciał? bo dziś na prawdę nie wyglądał na gryzącego. Super jest ten pies, ja nie wiem co od niego można chcieć :P
  7. biegaczek :-D
  8. Byłyśmy dziś na krótkim spacerku po terenie schroniska. Tyle ile nóżki pozwoliły. Zjadła ze smakiem puszkę. Chwilę porozmawiałam o niej z vetem. Powiedział tylko, że długo była na przeciwbólowych, że i tak było gorzej i na razie mam się nie martwić. Będzie prześwietlenie.
  9. [IMG]http://img405.imageshack.us/img405/2994/p3280017.jpg[/IMG] [IMG]http://img716.imageshack.us/img716/5172/p3280018u.jpg[/IMG] Btw, zapomniałam napisać, że trochę mi się jego chudość nie podoba, powinien przybrać. ps. jak ktoś szuka psa do frisbee- może Diboj?:cool3:
  10. [IMG]http://img803.imageshack.us/img803/9892/p3280009.jpg[/IMG] [IMG]http://img845.imageshack.us/img845/7475/p3280010.jpg[/IMG] [IMG]http://img407.imageshack.us/img407/9953/p3280012.jpg[/IMG] [IMG]http://img27.imageshack.us/img27/1103/p3280014u.jpg[/IMG]
  11. wszystko się robi, że tak powiem, działamy, działamy. A wiec, byliśmy sobie pobiegać, wyciągnęłam go sposobem, był już w takim boksie że mogłam podwinąć go sama :P. Jak zobaczyłam na jego karcie na boksie' rezerwacja do 03.04.' to odetchnęłam. Wzięłam go na dwór, rzecz jasna wyszedł bardzo zadowolony, węszył, interesował sie. Oczywiście biegał z innymi psiakami jak szalony, inne na niego warczały, chrumkały, a on ani nie warknął ani nawet na nie pyska nie otworzył. Chciał sie bawić to porzucałam mu zabawki. ładnie aportuje, jak oddaje piłkę albo bierze coś z ręki to tak, żeby nie dotknąć, jest bardzo delikatny. Zrobił siad i waruj bardzo ładnie. Po zabawie chwilę poszliśmy coś zjeść, wycyganiłam od zaprzyjaźnionego technika witaminy jakieś i nowe odrobaczenie. Nie zjadł wszystkiego co mu dałam, nawet tak na mnie patrzył dziwnie jak chciałam żeby jadł. Generalnie jest bardzo wesoły, kurcze, świetny psiak. Normalnie pozazdrościć przyszłym właścicielom. Jak go odłożyłam do boksu to potem za mną jęczał, aż mi smutno było. Zobaczcie focie :) [IMG]http://img41.imageshack.us/img41/3664/p3280001r.jpg[/IMG] [IMG]http://img541.imageshack.us/img541/7715/p3280003q.jpg[/IMG] [IMG]http://img829.imageshack.us/img829/8742/p3280004.jpg[/IMG] [IMG]http://img577.imageshack.us/img577/4008/p3280005.jpg[/IMG]
  12. hej, znowu mi ktoś zarzuca, że jestem rzadko na wątku, otóż nie jestem rzadko, tylko nie siedze przy kompie 24/7. dopiero w schronie dowiedziałam się o rezerwacji i tym, że dzieciar bezpieczny. jak już pisała agaton85, sytuacja opanowana, a jak dziś wyszłam z dzieciakiem na spacer :) Diboj jest świetny, lubi się bawić, biegać, z resztą zaraz wstawie fotki i napisze wiecej ;)
  13. co do odchudzania, to wręcz przeciwnie, pies jest chudy masakrycznie, pod tym futrem skóra i kości. przyjechał do domu tymczasowego do Kłapouchej ze schroniska i zaczął wymiotować i robił luźną, wodnistą kupę. Poszli do weta, dostał przeciwbiegunkowe i przeciwzapalne.
  14. [IMG]http://img546.imageshack.us/img546/214/img6605y.jpg[/IMG] [IMG]http://img651.imageshack.us/img651/1458/img6636y.jpg[/IMG] [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-PJSybAzh3_M/UTKC0WgfZEI/AAAAAAAAFQg/CGzQpTsv3TY/s640/IMG_0432.JPG[/IMG] [IMG]http://img195.imageshack.us/img195/2883/img6603a.jpg[/IMG]
  15. Brutus to duży pies w typie rasy owczarek niemiecki, w wieku około dziesięciu lat. Jednak jak na zaawansowany wiek prezentuje się bardzo dobrze. Musiał trafić do naszego schroniska, gdyż jego rodziny nie było już stać nad opiekę nad tak sporym psem. Wychowywał się z dziećmi, dla których był najlepszym przyjacielem, to bardzo cierpliwy pies. Ładnie chodzi na smyczy i nie ma problemu w kontaktach z innymi psami. Nie jest bardzo wymagający, ale potrzebuje miłości i uwagi ze strony właściciela – uwielbia bowiem psie zabawki. Jego pasją, jak wielu owczarków jest aportowanie, które idzie mu świetnie jak i pływanie. Uwielbia głaskanie i kontakt z człowiekiem. Po kastracji może trafić do adopcji. Psiak miał jutro jechać do domu, jednak w DT poczuł się gorzej i potrzebujemy wsparcia na weta...;( pomocy! [IMG]http://img228.imageshack.us/img228/4452/img6578s.jpg[/IMG] [IMG]http://img88.imageshack.us/img88/4874/img6580z.jpg[/IMG] [IMG]http://img171.imageshack.us/img171/9427/img6581l.jpg[/IMG] [IMG]http://img825.imageshack.us/img825/2264/img6595o.jpg[/IMG]
  16. no ba że fajny :) a jak się z nim miło pociągiem jechało :) na prawdę, tylko takich współturystów :-D
  17. podnoszę Dumciaka, jutro będę w schronisku więc zrobimy sobie mały spacerek :)
  18. podnosze, masakra, nadal nic nie mamy, a już było... jutro bede w schronisku go chronić własną piersią od igły... jeju, ja nie wiem co dalej ;(
  19. i dziwne, że w hotelu Zekkuch sie jakoś nie gryzie, a w schronisku morderca...
  20. a Chełm to chyba inne województwo, to daleko ode mnie...
  21. Dajcie spokój, sama kupie, nie chce kasy na smakołyki, niech na razie leży, przyda się na jakąś bliżej nieokreśloną czarną godzinę :P
  22. Przedstawiam Wam historię rocznego Diboja, który jest jeszcze dzieciakiem o wyjątkowym pechu.. Został oddany do schroniska pod koniec lutego 2013, ponieważ właściciel z powodów zawodowych był zmuszony rozstać się ze zwierzakiem. Jednak przed oddaniem do schroniska jego właściciel razem z wolontariuszami z naszego schroniska szukał kilka miesięcy psu domu i nie udało się, Diboj trafił do schroniska. Był adoptowany ze schroniska przez swojego właściciela jako szczenię. Bardzo chorował na zarobaczenie i choroby przewodu pokarmowego. Już jako wyleczony przyszedł z powrotem do schroniska. Tak opisałam Diboja na stronie schroniska: 'Diboj jest rocznym psem sporej wielkości, ważącym około 20 kilogramów. Pies raz już był w schronisku, trafił do domu pierwszy raz jako szczeniak w marcu 2012. Niestety los sprawił, że Diboj nie mógł pozostać w swoim domu i mimo długiego ogłaszania go przez właściciela i wolontariuszkę na portalach musiał trafić do schroniska. Diboj jest energicznym psem, dlatego powinien trafić do domu, w którym właściciele zapewnią mu dużą dawkę ruchu i zabawy. Nie ma najmniejszych problemów w relacjach z innymi psami, jest pozytywnie nastawiony i z każdym napotkanym psem chce się bawić. Uwielbia zabawki, szczególnie piszczące i z frędzelkami. Diboj nie przepada za zostawaniem samemu w domu, więc jego nowy opiekun musi popracować z nim nad tym. Jest wspaniałym psem, który zasługuje jeszcze na szczęście w życiu. Jest zaszczepiony, a po kastracji może znaleźć nowy, kochający dom. ' Sytuacja zmieniła się o 180 stopni. W niedzielę chciałam zabrać psa na spacer, gdyż jego właściciel, który cały czas ma kontakt ze mną i Kłapouchą prosił nas bardzo o to byśmy doglądały psa i opiekowały się nim. Mam z nim codzienny kontakt. Niestety nie dostałam psa na spacer, gdyż pracownicy powiedziali, że Diboj jest nieobliczalny i agresywny, a dzień wcześniej ugryzł pracownika, wiec nie ma mowy. Potem rzucili mi tekstem ' długo nie posiedzi' - co oczywiście miało oznaczać eutanazję, wiem z doświadczenia. Ponoć gryzie ludzi i psy a jak powiedzieli pracownicy 'właściciel kazał mi się zajmować niebezpiecznym zwierzęciem'. No cóż, ja nie uważam że roczny, dobrze chowany pies o dobrej socjalizacji jest mordercą. Właściciel powiedział mi, że psiak miał kontakt z małymi dziećmi z którymi fajnie się bawił. Dzięki szybkiej mobilizacji udało się psa zarezerwować do jutra, ale myślę, że przetrzymają go do czwartku jak się postaramy. Musimy zabierać psa, bo eutanazja stoi nad nim od kilku dni, potrzebny hotel, byle szybko!!!! Były właściciel obiecał dokładać sporą sumę do utrzymania w hotelu. Jednak jeszcze nie znalazłyśmy miejsca w którym go umieścimy, dlatego, Dogomaniaczki, Dogomaniacy - pomocy!! a oto nasza dziecina-morderca: [IMG]http://www.kynologia.com.pl/media/thumbs/0/b/0baa6b47350872d8e9af1e3c449a3bd0.jpg[/IMG][IMG]http://www.kynologia.com.pl/media/thumbs/5/4/549daf6bd2bb1ad07ff9e9db8dff2add.jpg[/IMG] [IMG]http://www.kynologia.com.pl/media/thumbs/3/6/36d42f575dbf0f422766e5fa331e3dd7.jpg[/IMG][IMG]http://www.kynologia.com.pl/media/thumbs/1/b/1ba6fb82d7b585eaeeffc48fdeca851b.jpg[/IMG] OGŁOSZENIA: [URL="http://tablica.pl/oferta/diboj-piekny-aktywny-psiak-szuka-nowego-domu-ID2TtBD.html?action=show&id=42774521#xtor=EREC-55-"]http://tablica.pl/oferta/diboj-piekn...#xtor=EREC-55-[/URL][COLOR=#000000][id1]-20130517-[displayLink]-13379171@1-20130517192603[/COLOR] [URL="http://alegratka.pl/ogloszenie/diboj-piekny-aktywny-psiak-szuka-nowego-22258711.html"]http://alegratka.pl/ogloszenie/diboj...-22258711.html[/URL] [URL="http://www.cafeanimal.pl/ogloszenia/oddam-zwierzaka-do-adopcji/psy/Diboj-piekny-aktywny-psiak-szuka-DOMU!,87698"]http://www.cafeanimal.pl/ogloszenia/...ka-DOMU!,87698[/URL] [URL="http://www.gumtree.pl/cp-psy-szczenieta/bydgoszcz/diboj-piekny-aktywny-psiak-szuka-nowego-domu-485444087?MessageId=MSG.VIEW_AD.AD_ALREADY_ACTIVEMXAdIdMZ485444087"]http://www.gumtree.pl/cp-psy-szczeni...dIdMZ485444087[/URL] [URL]http://www.szarik.pl/adopcje_pies.php?id=7358[/URL] [URL]http://zwierzeta.azbazar.pl/ogloszenia/63075/[/URL] [COLOR=#000000]animalia.pl (nie mogę dotrzeć do mojego własnego linku, haha)[/COLOR] [URL="http://www.morusek.pl/edytuj_ogloszenie/?id_ogloszenia=168438"]http://www.morusek.pl/edytuj_oglosze...oszenia=168438[/URL] [URL="http://www.sprzedajpsa.pl/psy-bez-rodowodu/diboj-piekny-aktywny-psiak-szuka-nowego-domu-bydgoszcz.html"]http://www.sprzedajpsa.pl/psy-bez-ro...bydgoszcz.html[/URL] [URL="http://www.kynologia.pl/ogloszenia/diboj-piekny-aktywny-psiak-szuka-nowego-domu,631"]http://www.kynologia.pl/ogloszenia/d...owego-domu,631[/URL] [URL="http://www.oglaszamy24.pl/ogloszenie/1023562631/bydgoszcz-Diboj-piekny-aktywny-psiak-szuka-nowego-DOMU.html"]http://www.oglaszamy24.pl/ogloszenie...wego-DOMU.html[/URL] [URL="http://ogloszenia.naszezwierzaki.eu/o/4437/_Diboj_piękny_aktywny_psiak_szuka_nowego_DOMU"]http://ogloszenia.naszezwierzaki.eu/...ka_nowego_DOMU[/URL][COLOR=#000000]![/COLOR] [COLOR=#000000]adopcje.org[/COLOR] [URL]http://www.hodowcy.com.pl/20717[/URL] [URL="http://www.przygarnijzwierzaka.pl/ogloszenia/Diboj,-piekny,-aktywny-psiak-szuka-nowego-DOMU-id66235.html"]http://www.przygarnijzwierzaka.pl/og...U-id66235.html[/URL] [URL="http://www.adopcjapsa.pl/adopcja-psa-pies-szuka-domu,ogloszenie,76118,L2Fkb3BjamEtcHNhLXBpZXMtc3p1a2EtZG9tdSxzenVrYWosa3VqYXdza28lMjAtJTIwcG9tb3Jza2llLGJsaSVCRmVqJTIwbmllb2tyZSVCNmxvbmElMjAlM0IlMjksZHUlQkZ5LHAwLmh0bWw=.html"]http://www.adopcjapsa.pl/adopcja-psa...wLmh0bWw=.html[/URL] [URL="http://tlenek.pl/ogloszenie/diboj-piekny-aktywny-psiak-szuka-nowego-domu.html"]http://tlenek.pl/ogloszenie/diboj-pi...wego-domu.html[/URL] [URL="http://e-zwierzak.pl/pl/ogloszenie/55933/diboj---piekny--aktywny-psiak-szuka-domu-/"]http://e-zwierzak.pl/pl/ogloszenie/5...k-szuka-domu-/[/URL] [URL="http://www.pupil.com.pl/ogloszenie-7086/diboj--pies-w-typie-amstaffa.html#http://www.pupil.com.pl/uploads/images/7086-big-1-1369215932.jpeg"]http://www.pupil.com.pl/ogloszenie-7...369215932.jpeg[/URL] [URL="http://dobrcz.lento.pl/diboj-piekny-aktywny-psiak-szuka-domu_,1060587.html"]http://dobrcz.lento.pl/diboj-piekny-..._,1060587.html[/URL] [URL="http://zwierzeta.hiperogloszenia.pl/psy/ogloszenie/294901-diboj-piekny-aktywny-psiak-szuka-nowego-domu--oferta/"]http://zwierzeta.hiperogloszenia.pl/...-domu--oferta/[/URL] [URL]http://www.anonse.pl/podglad_ogloszenia/6058535[/URL] [URL]http://bydgoszcz.olx.pl/posting_success.php[/URL] [URL]http://www.najpewniej.pl/anons.php?nr=166689[/URL] [URL="http://zwierzeta.hiperogloszenia.pl/psy/ogloszenie/294901-diboj-piekny-aktywny-psiak-szuka-nowego-domu--oferta/"]http://zwierzeta.hiperogloszenia.pl/...-domu--oferta/[/URL] [URL="http://www.tusprzedaj.pl/user.php?action=ad_confirm&n=53200&x=3ca8ad2f399fec6562fa8a3006724919"]http://www.tusprzedaj.pl/user.php?ac...fa8a3006724919[/URL] [URL="http://www.eoferty.com.pl/diboj_piekny_aktywny_psiak_szuka_nowego_domu_321549.html"]http://www.eoferty.com.pl/diboj_piek...mu_321549.html[/URL] [URL="http://www.petworld.pl/ogloszenie/sprawdzenie/dodania/59998"]http://www.petworld.pl/ogloszenie/sp.../dodania/59998[/URL] [URL="http://www.darmobranie.pl/oddam_za_darmo/zwierzeta/30550/dibojpiekny_psiak_do_adopcji.php"]http://www.darmobranie.pl/oddam_za_d...do_adopcji.php[/URL] [URL]http://www.offer.pl/show.php?id=19517[/URL] [URL="http://oglosili.pl/index.php?action=details&id=64996&method=jobs"]http://oglosili.pl/index.php?action=...96&method=jobs[/URL] [COLOR=#000000]kupsprzedaj.pl[/COLOR] [URL]http://www.rozglos.net/ogloszenie-415082.html[/URL] [URL]http://petsy.pl/ogloszenia/4/1/34/32218.html[/URL] [URL="http://ogloszenia.com/bydgoszcz/oferta/diboj-piekny-aktywny-psiak-szuka-domu-127853.html"]http://ogloszenia.com/bydgoszcz/ofer...mu-127853.html[/URL] [URL="http://tygodniowe.pl/details.php?id=79603&key=20cb9eb1c2e264aa573bcc95ede47ffd"]http://tygodniowe.pl/details.php?id=...3bcc95ede47ffd[/URL] [URL="http://owi.pl/ogloszenie/Diboj_piekny_aktywny_psiak_szuka_nowego_DOMU,841334"]http://owi.pl/ogloszenie/Diboj_piekn...go_DOMU,841334[/URL] [URL="http://www.bydgoszcz.neeon.pl/751286-diboj-piekny-aktywny-psiak-szuka-nowego-domu.html"]http://www.bydgoszcz.neeon.pl/751286...wego-domu.html[/URL] [URL]http://24on.pl/detail.php?id=20165[/URL] [URL="http://www.mamoferte.pl/ogloszenia,osobowe,736,1,diboj_piekny_aktywny_psiak_szuka,51106.html"]http://www.mamoferte.pl/ogloszenia,o...uka,51106.html[/URL] [URL="http://zwierzeta.i-bazar.pl/psy/2587056-diboj-piekny-aktywny-psiak-szuka-nowego-domu/"]http://zwierzeta.i-bazar.pl/psy/2587...a-nowego-domu/[/URL] [URL="http://www.psy.elk.pl/ogloszenia/19032,Diboj-szuka-domu,inaczej-trafi-do-schroniska....htm"]http://www.psy.elk.pl/ogloszenia/190...roniska....htm[/URL] [URL="http://www.n2m.pl/ogloszenia.html?page=show_ad&adid=26771&catid=77&Itemid=11"]http://www.n2m.pl/ogloszenia.html?pa...d=77&Itemid=11[/URL] [URL]http://ogloszenia.e-gratka.info/ogloszenie/665612[/URL] [URL="http://bydgoszcz.pajeczyna.pl/Spolecznosc-zwierzaki/745855-diboj_piekny_aktywny_psiak_szuka_nowego_domu.html"]http://bydgoszcz.pajeczyna.pl/Spolec...wego_domu.html[/URL] [URL="http://sloniu.pl//164/darmowe-ogloszenia/15-Zwierzaki/108-Psy/41693-Diboj_piekny_aktywny_psiak_szuka_DOMU_.html"]http://sloniu.pl//164/darmowe-oglosz...uka_DOMU_.html[/URL] [URL="http://www.wywerna.pl/8/posts/6-Zwierz-ta/33-Psy/8320-Diboj-pi-kny-aktywny-psiak-szuka-DOMU-.html"]http://www.wywerna.pl/8/posts/6-Zwie...uka-DOMU-.html [B]STAN KONTA DIBOJA:[/B] - 618,5 w dniu 14.07.13 wpłaty: Lida - 50 PLN Anita Ś - 50 PLN Ajula -20 PLN Kasia M z fb - 20 PLN mdk8 - 20 PLN Gosia S - 80 PLN Kłapoucha (zysk z bazarku ) - 128,5 Karol- 250 w dniu 11.09.13 dług: 10.08-10.09 (miesiąc w hotelu) - 300 PLN wpłaty: Justyna C. 30 zł :loveu: Asia P. 30 zł :loveu: agaton85: Zrobiłam przelew na hotel Diboja na kwotę 580 zł : 300 zł za hotelik 10.08 - 10.09 200 zł za hotelik 10.09 - 10.10 ( brakuje jeszcze 100 zł ) 80 zł na karmę 04.10.2013: heidy- 25 zł :) dług-> 75 zł 31.10: 18 złotych z bazarku Darkwater 162,20 z bazarku Martuchny 182,20 - dług 75= 107.2 na plusie -> 10.10 - 10.11 (300 złotych, czyli 1/3...) 23.12 - 40 PLN - Heidy
×
×
  • Create New...