Jump to content
Dogomania

ajeczka

Members
  • Posts

    604
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by ajeczka

  1. ajeczka

    Barf

    Wychowywałam się częściowo na wsi i karmiłam butelką owieczki, które potem zjadałam. Miały imiona. Świnki też. To chyba kwestia oswojenia się tym od dziecka. Ostatnio, będąc na wsi widziałam prawdziwie naturalną hodowlę świń. Miały ogrodzony jar gdzie swobodnie biegały, mamy, tatusiowie i świńskie dzieci. Jadłam tą wieprzowinę - pyszna.
  2. Będę na pewno w niedzielę. Będę fotografować amastaffy i staffiki, całkiem możliwe, że labradory też.
  3. Bardzo dobrze. Wystarczy odkurzyć od czasu do czasu. Nawet w kuchni.
  4. Też byłam przeciwna dopóki kaukazka nie próbowała zagryźć mojego rudzielca (on na smyczy, ona luzem). On waży 23 kg i ma w sobie geny ttb, więc naprawdę nie chcę w nim budzić potrzeby zabijania. Zbyt długo nad nim pracowałam. Następnym razem bez wyrzutów sumienia użyłabym gazu.
  5. ajeczka

    Barf

    Chyba się zbliża zima stulecia, bo mój rudy wcina jak szalony. Dzisiaj pół kg kości wołowych gdzie mięsa było więcej niż kości, do tego 1 kg podrobów. Wcale nie wygląda na najedzonego. Nie narobię na tego psa :-( Waży 23 kg.
  6. U nas są rodziny z malutkimi dziećmi psem i kotami. Na osiedlu jest taka zażyłość między właścicielami psów, że wyprowadzamy je sobie na wzajem. Jest to usługa na zasadzie kto ma czas to robi. Mamy z wózkami chodzą na spacery z dziećmi i psami. Dziecko wychowywane z psem jest zdrowsze. Ważna jest organizacja czasu własnego i konsekwentne wychowanie dzieci i zwierząt domowych :-) Powodzenia.
  7. Mam kumpla alano espanol - Diego. Razem bawimy się na wydmie. [IMG]http://imageshack.us/a/img832/4616/dsc05576zh.jpg[/IMG] Moja ulubiona różowa piłeczka [IMG]http://imageshack.us/a/img690/3143/dsc05578jf.jpg[/IMG] Muszę często odpoczywać, ale jak biegam daję z siebie wszystko ;-) [IMG]http://imageshack.us/a/img40/8995/dsc05579f.jpg[/IMG] Potem dokazujemy w domu [IMG]http://imageshack.us/a/img542/8977/dsc05605s.jpg[/IMG] Fajnie być zmęczonym psem ;-) [IMG]http://imageshack.us/a/img7/7919/dsc05610ao.jpg[/IMG]
  8. Mam kundla w typie ttb i część ludzi się go boi, ale Ci co go znają, wiedzą, że to przytulak. Nie narażam ludzi, którzy się go boją na kontakty z nim.
  9. [Tak się bawię z dziewczyną IMG][IMG]http://imageshack.us/a/img685/869/dsc03650e.jpg[/IMG][/IMG] A tak z przyrodnią siostrą (czekoladka) i kumplem [IMG]http://imageshack.us/a/img824/9137/dsc03671k.jpg[/IMG] Tu znowu z dziewczyną szarpiemy stare spodnie mojej pani [IMG]http://imageshack.us/a/img685/7932/dsc00500yj.jpg[/IMG] Liczymy, że coś nam z kuchni kapnie [IMG]http://imageshack.us/a/img844/544/dsc05017ni.jpg[/IMG]
  10. Moje ostatnie doświadczenie, całkowicie subiektywne. Suka wredniejsza od psa: pogryzła na psiej łące psa i sukę. Moje burki (ttb i alano) chodzą w lesie bez smyczy, jeden na OE, drugi na lince. Odwołuję je jak kogoś widzę i grzecznie idą przy nodze zapatrzone w saszetkę z piłkami i przysmakami. Nie obawiam się wolno biegających kundli, obawiam się psów zasmyczowanych.
  11. ajeczka

    Barf

    W ramach lekkiego utuczenia psa przed mrozami zakupiłam łój wołowy. Jak często i ile mu dawać?
  12. Jestem ciekawa czy właściciel takiego podbiegacza, który "chce ustalać hierarchię" byłby zadowolony gdyby mój zechciał go zdominować? Po ostatnim pogryzieniu przez kaukazkę muszę dbać żeby nie było innych okazji do poznania własnej siły. Zbyt długo nad tym pracowałam.
  13. ajeczka

    Barf

    Problem w tym, że Rino je papki warzywno owocowe (marchewkę, seler, buraczki, pietruszkę, cukinię, jabłka, banany itd). Po zwiększonej ilości bananów końskie kupy przestały go interesować.
  14. ajeczka

    Barf

    Rudy zawsze omijał wszelkie odchody szerokim łukiem. Ostatnio coś mu się odmieniło - zainteresował się końskimi kupami. Jada surowe żwacze, wczoraj dostał banana. Nie wiem czego mu brakuje. Nigdy wcześniej tego nie robił.
  15. Po pierwszej ucieczce do nas grzywacz chodzi na długiej smyczy. Jest puszczany jak się spotkamy. Zastanawiam się czy zimą będzie nosił ubranko ;-)
  16. Rino na dworze kładł się na śniegu i dyszał, ale spacery są w dużym tempie ;-) W domu najlepiej pod kocykiem na miękkiej poduszce. Nie wiem czy on odczuwa, że ma jakieś rany, bo nawet mocno obtartych tylnych łap nie lizał, głębokie ugryzienia szybko się zagoiły, a on tego nie zauważył.
  17. Mam ogromny żal do właścicieli bullowatych, którzy robią złą prasę tym psom. U nas jest ich kilka, w tym mój i wszystkie razem bawią się na psiej łące. Rino lubi małe psy, broni ich przed napastliwością innych. Mamy dwa nadpobudliwe owczarki niemieckie, sznaucera i labradora. Reszta bawi się razem. Właściciele ttb są odpowiedzialni i bardzo dbali o socjalizację swoich psów. Szkoda, że to wyjątek.
  18. ajeczka

    Barf

    Chyba jednak ostra zima się zbliża. Rino zjadł wczoraj sarninę, na którą wcześniej nawet nie spojrzał. Teraz wylizał miskę. Do pożarta świńska noga.
  19. [B]Sybel[/B], przez tego kundla pokochałam bullowate. To są bardzo kochane psy, tylko potrzeba do nich konsekwencji.
  20. Piękna panienka. Rino ma takiego kolegę, ale bez włosów. Przyplątał się do nas w lesie i, jak się przekonał bawił się z moimi kundlami. Teraz jego Pan już wie, że jak widzi moje futrzaki nie musi się o niego bać. Bardzo zabawowy chłopak, ale nie ma zdjęć. Jak idę z dwoma psami nie mam już ręki na aparat ;-)
  21. Ostatnio uświadomiłam sobie, że mój rudzielec ma w tym roku zdecydowanie więcej ruchu niż w zeszłym. Rok temu chodziliśmy na długie spacery (po 10 km), ale sami. Rino biegał na lince. W tym, wychodzimy razem z innymi psami, co widać na zdjęciach i najpierw jest 20 min biegania za piłeczką, spacer, bieganie po wydmie, potem znowu spacer (tzn. ja idę, one ganiają). Tylko rano idziemy na smyczy jakieś 5 km po lesie, jest tropienie i trzeba być grzecznym, bo za dużo dzikiej zwierzyny lata. Wieczorem wychodzimy na psią łąkę i jest totalne szaleństwo, 40 min biegania za piłeczką z innymi psami. Dopiero na zdjęciach widzę jaki on się zrobił umięśniony. Coraz wyżej skacze i ma niespożyte zapasy energii. To kilka zdjęć z naszego porannego tropienia. [IMG]http://imageshack.us/a/img17/4286/dsc00645y.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/a/img203/1313/dsc00653a.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/a/img443/4817/dsc00647u.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/a/img5/8600/dsc00646nt.jpg[/IMG] A tak wygląda Rino jak jest chłodniej ;-) [URL="http://img221.imageshack.us/img221/7985/dsc00655s.jpg"][IMG]http://img221.imageshack.us/img221/7985/dsc00655s.jpg[/IMG] [/URL]
  22. Piękne psy i śnieg kochają, bo mają futra. Mój Rino ma goły brzuch i po śniegu musi się szybko ruszać ;-) Jak takie futra się przytulą to i ogrzewania nie trzeba ;-)
  23. Trudniej mi było zapanować nad kastrowanym ttb niż pełnojajecznym dużym mieszańcem.
  24. ajeczka

    Barf

    Rino zaczął wcinać jak szalony. Waży 23,5 kg, a ostatnio zjadł 1 kg wołowiny na 3 razy w ciągu dnia. Wczoraj 0,5 kg skrzydeł kurzych, cały korpus (odcięłam tylko udka i piersi dla nas), 0,5 kg wołowiny z indykiem. Nie narobię na tego psa!? On ma naprawdę dużo ruchu, a teraz zrobiło się zimniej.
  25. Jak wróciliśmy do domu nadal była jesień. Chodzę z psami na wydmę żeby je wymęczyć. [IMG]http://imageshack.us/a/img689/2179/dscf5962ri.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/a/img266/3816/dscf5965h.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/a/img513/201/dscf5966xx.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/a/img560/767/dscf5985d.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/a/img835/3717/dscf6000e.jpg[/IMG]
×
×
  • Create New...