Jump to content
Dogomania

savage28

Members
 • Posts

  18
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

savage28's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

10

Reputation

 1. Owszem, jest, a dokładniej chodzi o to, że pies spożywający zbyt dużo białka zwierzęcego otrzymuje zbyt duże ilości fosforu w pokarmie, przy jednoczesnym zbyt niskim poziomie wapnia. Więc dokładniej ujmując chodzi o bilans. Faktem jednak jest, że to co dla jednego organizmu jest dobre, niekoniecznie służy innemu. Nasze psy, już sie udomowiły i nie potzrebują tak wysokiej zawartości białka, jak kiedyś. Mają dach nad głową, mniej ruchu, warunki pogodowe są dla nich właściwie bez znaczenia, leżą na kanapach i maja michę podstawianą pod nos. Nie potrzebują równiez gromadzić zapasów "na jutro".
 2. Jesli się nasila jesienią, to niekoniecznie wina jest karmy. Ale generalnie, przy jakichkolwiek problemach z alergiami, zaczyna się od zmiany karmy i jej dopasowaniu. Konina wcale nie jest dobrym rodzajem mięsa dla psa, z uwagi na antybiotyki i leki jakimi konie sa faszerowane. INDYK i JAGNIĘCINA, z dziczyzną tez bywa różnie...są już hodowle jelenia, reniferów itd. Karmy holistyczne , które po za zadaniem podstawowym, jakim jest zaspokajanie potrzeb bytowych zwierzęcia, mają również wpływać na psychikę oraz dbać o organizm "całościowo", dzięki dobrym jakościowo składnikom (jakość Human Grade), ale przede wszystkim mieszankom ziół. Polecam Ci karmy lekkostrawne, nawet lightowe na początek (przebiałczenie organizmu daje takie same objawy , jak przy alergiach) : Essential Foods, Natural Dog Food Company (NDFC), Eden Pet Holistic, Green Pantry oraz Pronature Holistic.
 3. A my karmimy swoje psy od lat karmami holistycznymi dobrej jakości naprzemiennie z surowym i gotowanym mięsem z warzywami i ryżem oraz makaronem - zero alergii, zero biegunek, zero drapania, świetne kupy itd.
 4. Samym ryżem go nie karmisz, więc pewnie nie ryż tu jest problemem a mięso. Najmniej alergizojącym białkiem, a także najmniej skażonym chemią (antybiotyki, leki) jest mięso dziczyzny, jagnięce i indycze. Zacznij więc od karm z tym rodzajem białka. Jesli zboża to tylko pełnoziarniste (najlepiej ryż brązowy naturalny). Szukaj w przewodniku karm o takim składzie i najlepiej niech będa to karmy holistyczne! Te gwarantują (po za nielicznymi wyjątkami) dobre jakościowo składniki. Pamietaj, że efekty mogą być widoczne dopiero po kilku tygodniach, gdy organizm się oczyści...nie kombinuj, tylko karm przez tydzień, dwa tym samym pokarmem , bez dodatków w postaci jakichkolwiek smakołyków, które równiez mogą poważnie uczulać.
 5. savage28

  Pinczer

  Wyrzuć Royala jak najdalej, to straszliwie smieci, na których twój weterynarz zarabia. Porównaj składy swojej karmy a tych, z górnej półki, sama zrozumiesz. Polecam przewodnikpokarmach.pl . Pies ma nosa, że nie chce jeśc ;)
 6. Dla tych wszystkich, którzy zaufali marketingowemu szaleństwu dotyczącemu karm bezzbożowych. Polecam przeczytać, czy rzeczywiście są one takie korzystne dla naszych psów. Ja polecam jednak zdrowy rozsądek, karmienie ROTACYJNE i dobrze PEŁNOZIARNISTE zboża, takie jak naturalny brązowy ryż! Link tutaj: https://www.przewodnikpokarmach.pl/biblioteka/karmy-bezzbozowe-czy-zdrowe
 7. Karma ze średniej półki. W tej cenie są lepsze! https://www.przewodnikpokarmach.pl/karmy/kolumna4/1st-choice
 8. Z mojego wieloletniego doświadczenia z klientami, mogę polecić 2 karmy, które sprawdzały się najlepiej: Fish4dogs Superior Weight Control oraz Essential Foods Contour.
 9. Nie mam się czego wstydzić ;) Dobrze zauważyłeś (aś), post sprzed kilku lat, bo tez w 2016 roku zakończyłam działalność , a obecnie mieszkam za granicą. Josera, to niestety nie najlepsza karma, ale skoro uważasz inaczej....karm dalej :)
 10. 2019..sporo czasu minęło. Kto poleci na prawdę dobrą szkołę groomerską w Warszawie, albo Krakowie ?
 11. Josera to kiepski wybór. Zdecyduj się na konkretny sposób żywienia, albo gotowane, albo na początek, póki nie wyregulujesz całego systemu trawiennego tylko sucha karma. Najlepiej lekkostrawna, na bazie jagnięciny, albo indyka, bez domieszek białka kurzego. Spróbuj poszukać w przewodniku po karmach : www.przewodnikpokarmach.pl
 12. Z mojego wieloletniego doświadzcenia wynika, że najlepszym wypełniaczem po słodkich ziemniakach jest ryż pełnoziarnisty brązowy. Wbrew obiegowej opinii nie powoduje on żadnych problemów ze strawnością, a wręcz przeciwnie. Ryz zwykły jest ciut gorzej trawiony, ale zazwyczaj jest ok. Na "przewodnik po karmach" jest wyszukiwarka, gdzie możesz wybrac karmy bez wszystkich zbóż, bądż bez zbóż ścicle powiązanych z alergiami, sprawdz sobie www.przewodnikpokarmach.pl
 13. Poszukaj tutaj, korzystam od jakiegos czasu, świetna baza informacji. www.przewodnikpokarmach.pl/index.php?option=com_tags&view=tag&layout=list&itemid=286&id[]=5&id[]=27#adminForm
 14. Proponuję skorzystać z informacji w "Przewodniku po karmach".
×
×
 • Create New...